Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 13:37

michal82 to by muj muz jiste ocenil :D :D

jo tak zas tech cca 300g rozdilu mezi verzi pro 2 a 3 asi neni tolik

a sama asi uplne do lokality na stan nepojedu nikdy nebo mam ten tarp a ten treba v lese kde nejsou midges a je tam ten les bude v pohode. ale lonsky poloniny mi ukazaly, ze tarp/celta na otevreny plane proste naprd (pro me) kdyz se hodne toci vitr... kdybych resila to nosit fakt sama, musela bych jit fakt do ul varianty max do 1,7kg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 14:13

A tak třeba vytáhneš i manžela ;)

Tohle je pro 1 fajn má to 1,2kg a pořád poctivý materiály není to UL, váha se dá ztlačit pod 1kg - měl sem starší verzi Akto která je ze silnějších materiálu trochu těžší, ale na delší dobu mi to nevyhovovalo, třeba se v tom převlíkat je s mejma rozměrama fuška a sušit věci potom taky není kde, jinak fajn stan na kratší akce.

https://www.hanibal.cz/hilleberg-enan-2016-id17771

WC má podobný, ale váha je vyšší zas cena je 1/4.

Až budeš mít WC mě by hlavně zajímalo nakolik drží tyče v těch očkách na konci, třeba když s tím budeš vrtět zda se nevyháknou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 14:25

michal82 tak hlavne financne je dost jinde, neresit pouzitelnost + vahu X cenu tak je ta nabidka taky jina, jinak jasne no vyplaznout vejplatu za stan, na to uz clovek musi mit fakt dobrej duvod a pouziti pro ten stan, aby si to zduvodnil. Jinak jako peknej, no... :)

no asi bych ho zkusila jeste z jara nekde vytahnout, rikam si treba na kralicak, kdyz uz nebude snih, nebo treba na javorinu, pripadne mozna velkej javornik - nekde kde by mohlo trochu foukat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 14:40

Mawenzi - určitě bych ho postavil hned po koupi aspoň za barakem a ideálně několikrát a vytáhnout ho ven by bylo fajn, ono když se ho naucis postavit rychle a bez přemýšlení co teď a td tak je to pak taky jiné a třeba zrovna té tam pak chytne vítr a deště a bude se ti hodně hodit ze už víš co a jak.
Tyče se tam provlikaji kominky tak to se taky staví trošičku jinak.

Jinak postavit si ho na sněhu pokud u tebe je je fajn - doma ho pak jen otřes hadrem spodek a necháš uschnout než ho zabalis - když ho budeš stavět na blátě z jara pak to chce důkladně vyčistit aby to nechytlo zápach a plíseň. Takže pokud s tím nechceš stracet moc čas je lepší stavět na sněhu kterej je cistej ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 14:51

jasne, ze experimentalne ho postavim hned, dik za tip s tim.snehem. to by me nedoslo vubec - ale spis na test ozkouseni fakt uzitny, ne jen postavit a slozit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 14:58

Mawenzi - a to mas z Hanibalu nebo si objednala rovnou z UK....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 15:52

mam to z cz shopu, z uk nekupuju, by me.asi neposlali na dobirku a postou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 17:50

Mawenzi na dobírku ne - běžně se platí kartou a posílají to dle toho co to je něco poštou něco ppl/dpd a td.

Tak když tě pak bude ještě něco zajímat dej vědět - myslím ohledně cesty a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 18:11

michal82 jasne diky :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » ned pro 23, 2018 18:48

Mawenzi píše:ale spis na test ozkouseni fakt uzitny, ne jen postavit a slozit
i samotné postavení čistě na zkoušku může být užitečné, my takhle u Terra Novy měnili obratem tropiko, chybka se prostě někdy stane i u renomovaných výrobců :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 18:52

uzitny sem nemyslela tak, ze slozit doma po dodani neni uzitecny ale jako od slova taky ho uzivat - obyvat :D to co pises je jasny, to kdyz zjistis po pul roce od koupi tak je clovek trochu v riti, no...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 19:19

Sobb - Jakou TN máte?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » ned pro 23, 2018 19:21

Voyager
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 21:02

Sobb - A jak vám vyhovuje? Mate ho dlouho?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » ned pro 23, 2018 22:34

Docela dobrej. Něco přes čtyři roky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal95 » sob čer 8, 2019 21:44

Ahoj, chci se zeptat, zda někdo z Vás už nemá zkušenost s novým stanem od MSR - Zoic 2?

Vybírám stan pro dva s důrazem na váhu, ne však extrémně (kolem 2,5 kg může být, ale samozřejmě čím méně, tím lépe). Momentálně se rozhoduji mezi Zoicem, Elixirem, a nějakým stanem od Jurka (možná ALP 2.0 lite).

Nejblíže se klaním asi Elixiru, o němž jsem tu na fóru četl hodně referencí, nicméně zneklidňuje mě nemálo varovných referencí na internetu týkajících se výdrže materiálu u tohoto stanu a následné problémy se servisem, což je oblast, kde se dá na Jurka spolehnout. Jako třetí variantu zvažuji právě ten Zoic, který je sice cenově už dost vysoko, ale váhově hodně zajímavý. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nový model, tak marně sháním nějaké reference na tento stan. Nenajde se tu náhodou někdo takový?

Díky.
Michal95
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 8, 2019 21:39

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » sob čer 8, 2019 21:56

Pri porovnavani Elixiru a Jurka je mozna relevantni porovnat Elixir 2 dokonce s Alp 2,5 Lite, protoze mam pocit, ze Jurek jako jeden z mala udava hmotnost vcetne lanek, koliku a obalu, ale jisty si njesem - zkus se jich zeptat. To 0,5 udela uvnitr prostor na dve krosny, takze pak nevadi mala predsinka a jedine negativum je horsi vylezani ze stanu. Zalezi ale na ocekavanem pouziti - pokud je to fakt stan pro dva (nikdy se treti nebude hodit) a jste skromni, tak Alp2,0 je samozrejme lehci (i kdyz ne tak o moc). Zoic jsem bohuzel nevidel.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 8, 2019 22:12

Rock Empire, model Orbis. Inspirace vším možným, ale ne prach sprostá kopírka, několik průběžných/předběžných prototypů vyvzorovaných v ČR. Ten kluk, co to upravoval si s tím rok hrál a prototypy absolvovaly s různými lidmi několik výprav a tripů, včetně Islandu a myslím že i Skandinávie.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » ned čer 9, 2019 8:53

Uz na prvy pohlad bude v Zoicu dost prefukovat. Vnutorny stan je cely zo sietky.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned čer 9, 2019 19:12

- to je jen dobře když ve stanu profukuje (kuli kondenzaci), když je správně udělaná vnitřní část stanu (což MSR umí), částečně protažena podlážka do stran, tak ve stanu profukuje ve stropě, ne okolo tebe, mám 7 rokem MSR Hubba a naspáno mám v něm 222 nocí, takže vím jak to vypadá ve stanu který má strany vnitřní části jen ze síťky, a to používám MSR Hubba i v zimě
- kdybych kupoval stan, tak preferuji stan který má vnitřní část ze síťky, třeba ten MSR Zoic, ten by byl v současnosti pro mě volba číslo jedna
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vasek123 » pát čer 14, 2019 8:54

Ahoj,
taky bych rád požádal zdejší zkušené outdoorové matadory o radu. Sháním stan, který budu moct nést třeba 2 týdny na zádech na treku a který vydrží deštivé počasí ve Skandinávii. Už jsem procházel některé předchozí příspěvky a sám za sebe po lehkém průzkumu trhu uvažuji o MSR Hubba Hubba NX. Nemá nějak drasticky omezenou životnost? A vydrží pořádný vítr a déšť? Popřípadě máte nějaké jiné tipy na jiné stany?
V USA a některých evropských zemích mají novou verzi toho HUbba Hubba - Hubba Shield, který má stejně jako Zoic ten Xtreme Shield - udělá to nějaký výrazný rozdíl, nebo je to spíš marketing? Rád bych si udělal představu, který stan pak přesně okouknout třeba na výstavě stanů. Díky moc.
vasek123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 14, 2019 8:38

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 14, 2019 9:31

Huba Hbua mám, s deštěm jsem zatím neměl problém, propršet by myslím neměl. Rychlá stavba, lehký a hodně místa. Do větru to zase moc není. Musíš vybrat dobrý místo v závětří a dobře ho postavit a vypnout. Co je pro tebe silný vítr ? Je hezký, jak všichni chtěj stan do pořádnýho větru, otázka je kolik lidí, to opravdu potřebuje. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vasek123 » pát čer 14, 2019 11:08

Děkuju. Moje představa větru, ve kterém budu stanovat, je taková, že jej potřebuju postavit v krajně bez stromů, kde je třeba pořádný déšť a vítr při bouřce, nebo pořádný déšť s větrem trvající několik hodin. Ne, že bych jej stavěl na vrcholu hory - prostě třeba modelové švédské široké údolí za polárním kruhem.
vasek123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 14, 2019 8:38

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 14, 2019 11:32

Déšť podle mě nebude problém. Na vítr bych jsi se třeba mohl podívat do toho tvého údolí na historii počasí a tam si najít jak hodně tam tak fouká.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Lukas1986 » ned čer 16, 2019 14:08

Zdravím všechny.

Hledám stan do 2,5kg, pro dvě osoby okolo 6k. Byl jsem i na výstavě v Letňanech, (4camping) nechal si poradit, ale přišlo mi, že to je soukromá výstava dvou výrobců. Husky a hannah:)

Na které jsem nečetl dobrou chválu.
Pán mi doporučil eagle2, tercel2. Já ještě uvažoval o nějakém Ferrino stanu.

Chci lehký stan pro dva, nejlépe přístup z dvou stran, dobré odvětrávání a na uložení báglu. Stan budu používat v ČR na 2-3 dny o víkendech.
Lukas1986
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 16, 2019 13:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned čer 16, 2019 16:33

- to jsou tři značky od kterých bych já nechtěl stan (nejenom) ani zadarmo, tady máš o několik tříd lepší stan MSR Elixir 2 ve slevě za 5615 Kč
- jsem na výstavě stanů v Letňanech letos nebyl, to tam už nemají třeba stany MSR, Terra Nova a Marmot?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » ned čer 16, 2019 20:52

Hanah Tercel - no pozerám, že bude treba viac vysvetliť. Takže ešte raz:

Nacvakávanie vnútorného stanu karabínkami bez oka na popruh je hovadina na entú. Hannah karabínky sú obyčajné, v popruhu sa prekrúcajú, ak by pršalo tak ma urve, kým ich všetky natočím do správnnej polohy a nacvaknem. Zobáčik karabínky sa časom už nevráti do pôvodnej polohy = ostáva medzera a pri vyklepávaní môže karabínka z popruhu vyletieť. To sa ale nesmie stať, že. Správny typ karabiniek, aké používajú napr. Mountain Hardwear, má zvlášť oko na popruh, čím nedôjde k jej pretočeniu, či nedajbože k strate pri balení/rozbaľovaní stanu. Kliknite na obrázok, po zväčšení je to vidieť.

Hannah Tercel - nevhodné karabínky 1.jpg



Vetranie - zle vyriešené - napínací bod nemôže mať tak veľký strih, lebo pri napnutí tropika, ho v tomto bode sťahuje k zemi = sice napína, ale paradoxne oslabuje napnutie striešky vetráku. Čím viac chceš vypnúť tropiko resp. ukotvenie, tým viac povoluješ tú striešku. Napínací bod musí byť čo najmenší = najlepšie, ak je popruh prišitý priamo na tropiko - viď ako MSR.

Hannah Tercel - zlý napínací bod 1.jpg



Spony (buckles) - majú zaujímavý tvar, odcvaknutie je výborné...ALE....nacvakávať ich v rukaviciach, ale aj bez nich, to nie je až tak pohodlné. Týmto sponám chýba stredový jazýček, takže samec a samica nenabehne do seba okamžite. Raz áno, potom nie. Po skúšaní
môžem povedať, že ten sivý typ napravo je najlepším typom. Nacvaknem okamžite aj v tme.

Hannah Tercel - buckles -  typ.jpg
Hannah Tercel - buckles - typ.jpg (15.04 KiB) Zobrazeno 10817 krát



Model sa mi nepáči. Je to typický model z ázijského katalógu, je ich ako sračiek a všade opakujú tie isté chyby.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 17, 2019 0:03

Stani tu krasne =D> na par prikladech vysvetlil rozdil mezi kvalitnim stanem (i kdyz treba sitym v cinske/asijske tovarne) a "stanem z Ciny"...

(dost dulezite) detaily... :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » pon čer 17, 2019 0:36

Díky. Jednoznačne súhlasím. O detaily ide, premyslené, funkčné a vždy sa musí brať pri návrhu používanie v horších, nie ideálnych podmienkach. Pohrať sa s tým a hlavne sa tým odlíšiť od tej katalógovej formy.

Pozrite si aj video k Hannah Tercel, čo je RockPoint.cz, tam je v jednom zábere pekne vidieť, ako strieška vetráku plápolá, nie je vôbec vypnutá, takže ak vám bude fúkať vietor v protismere vetráku, tak sa zbortí a vetranie, aj keď je otvorené, bude málo efektívne a to nepočítam, že nylon vo vlhku trochu previsne, takže to bude ešte horšie.

Doplnil by som napr. aj spodné spojenie vchodu sponou, alebo na háčik, aby sa snížilo pnutie na zipsy. Tu som si robil riešenie na sponu. Používa to aj Vaude.

Hannah Tercel - buckles - vchod.jpg
Hannah Tercel - buckles - vchod.jpg (41.79 KiB) Zobrazeno 10788 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Lukas1986 » úte čer 25, 2019 17:12

Díky za rady.

Jsem rád, že jsem si to rozmyslel a stan hned nekoupil.

fps: Ten odkaz ukazuje na cenu 7105kč

Máte teda nějaký TIP?
Lukas1986
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 16, 2019 13:45

PředchozíDalší

Zpět na Stany