Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » ned led 29, 2017 21:10

Jurky su osvedcene stany, len ten vyvoj je nejako pozadu.
Nie kazdemu vyhovuje u ataku mala apsida, kde sa batohy ledva vojdu a potom ani nevies poriadne vyjst, jeden vchod a pod.

Ta hubba nx ak to ustala, mal by aj Elixir. Len pochybujem, ze ta rychlost vetra bola tych 70 mph. Aj ked mozno...

Stany a vietor, resp. rozne prostredia hlavne s extremnym pocasim sa tu riesia nonstop, ale univerzal nenajdes. Bud chces nieco do extemov akceptujes vahu aj cenu alebo jednoducho hladas kompromis.
Aj tu v nasich podmienkach nemas problem vyliezt niekam na kopec ked budu hlasit vychricu a nechat si tam rozflakat stan. Ale predpokladam, ze sme civilizovani a boh nam dal rozum aby sme ho pouzivali
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » ned led 29, 2017 21:11

ripper: Pozri sa, k tomu "dalo Patagonii"... U bežných stanov je pomerne jedno, čo kúpiš. Podstatné je, aby ti sadol a ničím ťa nesral, potom si ho vážiš a používaš s rozumom - a keď napríklad prichádza vietor, poriadne ho uviažeš alebo urobíš múrik, v teplách ho zasa dobre pootváraš atď. Island je plný stanov z Decathlonu, trebárs ja zasa nosím aj do zimného Nepálu (skoro)ultralajty.

Inými slovami, kúp, čo sa ti páči. U teba je obmedzujúci faktor monzúnová prehánka, s tým tu má skúsenosti málokto. Neexistujú univerzálne stany vhodné úplne na všetko - vietor, bezvetrie, dažde, sneh, víchrice, varenie, a zároveň priestranné, ľahké, blbuvzdorné...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » ned led 29, 2017 23:21

Ok dobra, dekuju za vysvetleni. A ted v porovnani
pisou Elixir 2 ze ma treba vodni sloupec podlazky jen 3000
Jurek Top 2 Extreme pise podlazka 15 000.
Jakym zpusobem ted meri MSR tu podlazku a jakym Jurek? Jak poznam kdo to ma lepsi?
Ano Jurek ma hlavne minus ze je casto tezsi treba ten Top 2 ma 2,9kg a pouze verze extreme lite ma mit 2,55kg coz uz je podobny ale za cenu nizsi zivostnosti.
Elixir se me libil vic provedenim, Jurek tam se me libi volitelnost, moznost pozdeji neco nasit, vybrat barvu, kratsi tycky - segmenty udava.
http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/extre ... #JUMP_HERE

monzun treba
https://www.youtube.com/watch?v=c7AlR4ue-kk

https://www.youtube.com/watch?v=wrlKR_SVh1U
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon led 30, 2017 9:43

ripper6 píše:pisou Elixir 2 ze ma treba vodni sloupec podlazky jen 3000
Jurek Top 2 Extreme pise podlazka 15 000.
Jakym zpusobem ted meri MSR tu podlazku a jakym Jurek? Jak poznam kdo to ma lepsi?
Nepoznáš. Každý má úplne inú metodiku. Jeden výrobca meria vodný stĺpec na kuse látky, druhý vo švoch hotového stanu, tretí vo vetre... Stany obyčajne pretekajú vo švoch, najmä keď ich napätie v tropiku rozťahuje. Ak premoká v ploche tkaniny, zvyčajne ide o výrobnú chybu - pórovitý záter alebo zle nanesená silikonizácia, atď.

A aj tak nakoniec viac záleží na náhode - ako a kde ten stan postavíš. Či bude ten slabší švík vystavený priamemu vetru, či a ako ho napätie od kolíkov bude rozťahovať, či sa ti od vetra alebo dotykom neposunie tyčka atď. Pár kvapiek prepustených cez šev pod vysokým tlakom je oveľa menšie zlo, ako zle ušitá podlážka, ktorá ti cez dierku po vpichu ihly súvisle prepúšťa kvantum vody. To sa stane aj špičkovým výrobcom.

Podľa mňa moc riešiš marginálne veci, aj keď chápem, že ti to príde ako zásadné. Ak naozaj nechceš stúpiť vedľa, najlepšia cesta je kúpiť to, čo ľudia v tej oblasti, kam ideš, používajú najviac. Najlepšie miestne agentúry.

Btw, nie je monzún ako monzún. Tie z linkovaných videí mi prídu ako celkom bežné prudšie dažde - aj keď kamera môže klamať, voda nešpliecha meter od zeme, ako som to raz zažil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon led 30, 2017 11:45

wawrik: dobre mas pravdu, asi to moc resim :)
Nasel jsem ale jednu zajmavost, co by na to zdejsi nekdo rekl... stany MSR ze jejich zivotnost je 6-7 let, latka se zacne casem leptat a je stan na nic.
Ma nekdo tu takovej stan delsi dobu?
Vzhledem k tomu co stoji treba Hubba Bubba, cekal bych delsi zivotnost u stanu za 10K pro dva.

A ted u toho MSR, tam je asi problem s opravou nebo jakym stylem se to resi po zaruce?
Treba stan lehce roztrhnu, kdo to zpravi?
Treba u toho Jurka, me prave zaujal ten servis, proto jsem chtel porovnat vyhody / nevyhody.

zde je vyjadreni vyrobce, priznava to
http://www.trailspace.com/gear/msr/hubba-hubba/

Thank you for contacting Cascade Designs, Inc. in regards to your MSR tent. As you likely know, modern tents are much lighter weight than the tents of years ago. Much of that weight savings is in the fabrics, and the tradeoff is the fabric's longevity. A tent that is used frequently and stored with care can exhibit the same properties as one that has been used infrequently. Although we use the best polyurethane waterproofing available, the waterproof layer will break down over time, becoming soft, sticky, and no longer waterproof. This usually happens after 6-7 years, and this age is what we consider the lifetime of the fly.

If your rain fly is orange, this an indication that it is old enough for this to happen (yellow and green flies are still covered under warranty). However, we do have new gray flies that will fit your tent the same way the older fly did. These replacement rain flies (as well as a new set of stuff sacks) are available through our repairs department for $120 shipped. If this is something that you are interested in, please respond with your shipping address & phone number and I will get your order started.

If your rain fly is yellow or green, feel free to send in your fly for warranty replacement. As the stuff sacks are made of the same nylon you may wish to send them as well if they are experiencing the same issue. You may obtain an RA# by logging on to our Warranty & Repair website. Please write Attn: Repairs and your RA# on the outside of the shipping box. Alternatively, you can send in your rain fly without an RA# - just be sure to include your address and phone number on a note in the package. One thing to note; the replacement fly is gray in color (similar to the current NX version). You can send your package to us at:



Cascade Designs

ATT: Repairs

130 South Dakota St.

Seattle, WA 98134


Please let us know if you have any other questions.

Thanks,

Maren
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon led 30, 2017 13:33

ripper6 píše:Ted me napadlo, pokud maj stany problem s kondenzaci vlhkosti, jak hodne to vari spacakum - perakum? :) Neni to potom problem pro spacak?

problém to je když si někde na hodně dlouho, je stále vysoká vzdušná vlhkost, a ty nemáš možnost nechat péřák občas proschnout, při vysoké vzdušné vlhkosti se uvnitř stanu vysráží vlhkost, a ty když se třeba přes noc opřeš o mokré stěny, tak pak je problém, taky se stává že když má stan málo kolmé stěny, tak na tebe začne kapat vysrážená vlhkost, proto já raději koupil péřák s membránou
ripper6 píše:Jsem ted koukal na video... dal by treba ten Elixir 2 tohle? :)
https://www.youtube.com/watch?v=IW13vqmy90Y

MSR Elixir 2 má lepší konstrukci ve stropu, troje křížení prutů, takže to zvládané lépe než MSR Hubba Hubba NX který má ve stropu jen jedno křížení prutů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon led 30, 2017 16:52

Dekuju za vysvetleni, to me napadlo ze sam mam jak normal spacak tak i presak s dwr a planoval bych ho tam zkusit.
Co se tyce MSR, je ted dalsi otazka a to zivnost. Kolik tak MSR ma zivnost? U nekoho kdo to ma treba i min pouzivany ale tak cca 7 let?
By me zajmalo jestli to tak stejne ma treba ten Jurek ci jinej vyrobce, co dela ze silnejsiho materialu a samozrejme je pak stan tezsi?

Děkuji za kontaktování Cascade Designs, Inc., co se týká MSR stanů. Jak asi pravděpodobně víte, moderní stany jsou mnohem lehčí než stany před lety. Velká část tohoto snížení hmotnosti je ve tkanině, a kompromis je životnost tkaniny. Stan, který se používá často a je skladovány opatrně, může vykazovat stejné vlastnosti, jako ten, který byl používán málo. Přestože jsme použíli nejlepší polyuretan hydroizolaci co je dispozici, bude se hydroizolační vrstva rozpadat v průběhu času, stává se měkká, lepkavá, a už ne vodotěsná. To se obvykle stává po 6-7 letech, a v tomto věku je to, co považujeme za životnost.

Vyplati se potom na 6 let stan za 6000czk?
Naposledy upravil mike dne pon led 30, 2017 16:59, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citacema :-/
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 16:59

ripper6 píše:A tent that is used frequently and stored with care can exhibit the same properties as one that has been used infrequently. Although we use the best polyurethane waterproofing available, the waterproof layer will break down over time, becoming soft, sticky, and no longer waterproof. This usually happens after 6-7 years, and this age is what we consider the lifetime of the fly.

Ze by opet hydrolyza polyuretanu? Cas i to, ze nezalezi na pouzivani, odpovida...

PU je vlastne idealni material pro vyrobce, vzdyt je to bajne kurvitko, o kterem se porad nekde spekuluje. Casem zdegraduje a donuti cloveka koupit novou vec i kdyz te puvodni by jinak nic nebylo. A to i kdyz si ji setri a pouziva malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon led 30, 2017 22:48

Prave, to je proc to resim, pac me zajma i vydrz. Nekdo rekne, koupim proste novy, ale me to potom prijde dost dat treba 6 - 8000czk aby to bylo na treba 6 let. Leda u cloveka, co fakt potrebuje lehkost a 20x rocne divoce s tim jezdi.
Alespon si kazdej muze udelat svuj nazor, treba se tohle nekomu bude hodit :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 10:09

novým jak jinak to chceš řešit když chceš kvalitní stan který se ti nerozpadne při prvním přespáni, dle mě jediné řešeni je si připlatit za kvalitu, můžeš taky čekat na slevy, nebo ho koupit v bazaru
ripper6 píše:Kolik tak MSR ma zivnost?

já mám MSR Hubba 5 let, spal jsem v něm 165x, používám ho celoročně, u nás, Tatry, Alpy, zažil několik celonočních lijáků a sněhových vánic, i cca -25°C, a žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » úte led 31, 2017 11:14

To ano priplatit, ale jde tam voto zminene kurvitko :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » úte led 31, 2017 11:34

Pokud chapu dobre problem s degardaci PU, kterou tady resite, tak TADY yopo doporucoval moznou cestu opravy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 18:21

fps píše:já mám MSR Hubba 5 let, spal jsem v něm 165x, používám ho celoročně, u nás, Tatry, Alpy, zažil několik celonočních lijáků a sněhových vánic, i cca -25°C, a žádný problém

Jsem zvedav, co budes psat, az se ti za rok az dva zacne rozpadat ten polyuretan :twisted: To totiz evidentne nezavisi na vyrobci, jen na case. A neni otazka, jestli zacne degradovat, ale kdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » úte led 31, 2017 19:23

Tak jasne muze to bejt +- treba rok. Aby zas tu nekdo nepsal ze prave bylo 31.01. presne 6 let co to ma a ze to prezilo bourku vedle v Nemecku :mrgreen:
A tim to nemyslim aby to nikdo nekupoval, lze to chapat ale proste aby ten clovek vedel do ceho jde a mohl tak lepsi porovnat. Nekdo chce treba 1,6kg stan malickej za 4000czk i kdyby se rozpad za 2 roky po zaruce a to klidne rad zaplati. Horsi je to u nekoho, kdo s tim nepocita a tim to vrhne akorat na vyrobce ale i vyrobek zbytecke negativni svetlo :) Jen me to zarazilo, ze jsem tu tohle upozorneni nenasel a nahodne to pohledal jinde. Ten dotycnej prave z toho byl dost spatnej ac to bylo ze zahranici.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 19:26

To same se deje u bot a myslis, ze na to vyrobci upozornuji? Nebo ti to nekdo rekne v obchode? Pritom upadla podrazka nekde ve slozitem terenu je asi horsi, nez protekajici podlazka u stanu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte led 31, 2017 19:54

Ripper, tento urcite vydrzi: :lol:

acko.jpg
acko.jpg (46.01 KiB) Zobrazeno 12763 krát
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř úno 1, 2017 12:21

tak tím bych si nenyl tak jist, na slunci plátno degraduje, a časem se rozpadne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » stř úno 1, 2017 12:52

Tak na slunci fakt nehodlam sedet ve stanu a jeste mit treba tropiko :D
To jdem radsi pod sirak :)
Stan se usetri na poradnej dest :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Grent » sob úno 11, 2017 6:58

Zdravim dámy a páni :) .. otazka na vas, kolko vam cca trva postavenie toho Elixiru ?
Pozeram nove stany a najviac tu chvalite asi tento, potrebujem stan pre dvoch ludi idealne s vahou do 2,5-3kg.
Uz som skoro vybral tento http://www.zajo.net/sk/outdoorove/norsk ... 00-12.html ta cena je velmi pekna a mozno by stacil na to moje bludenie svetom. No teoreticky by som vedel zainvestovat aj do niecoho drahsieho. Ten elixir je vsak uz na vrchole toho co som ochotny za to dat.
Alebo som nasiel este toto https://www.4camping.sk/p/stan-vango-helix-200-2016/
Priority su cena, vaha, rychlost postavenia :)
Vďaka
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Příspěvekod Kjuba » sob úno 11, 2017 14:53

Tak záleží na podkladu. Normálně na měkkém tak max 5-10 minut. A to u toho ještě vařím čaj, čumím do údolí a vyrizuju emaily :-).
Na tvrdém, než to všechno zafixuju, natahám šutry a zatížím kolíky, tak to trvá i 30minut.

Všechno, když to stavím v bezvětří a sám.

Pokud bych to stavěl za bezvětří a ve dvou lidech na trávě a fakt se na to soustředil, tak třeba do 5ti minut v pohodě.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » sob úno 11, 2017 20:22

- těch faktoru jak dlouho stavím stan je opravdu dost, některé už napsal Kjuba, třeba když hodně sněží, fouká silný vítr, je -20°C, je metr sněhu, tak mi to trvá i cca 1,5h než mám vše hotové, a mohu zalézt do stanu
- Zajo Norsk 2 Neo můžeš zkusit koupit, a pak tady po delším a pořádným otestování o něm něco napsat, ale já bych tedy raději koupil MSR Elixir 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » sob úno 11, 2017 21:50

nestrašte ho, Elixir 2 sám postavím tak za 2-3 minuty, když už vím kam co patří atd. Poprvé to bylo tak 10 minut max, ve větru to je tak 5 minut. Když jsem s partou lidi (každoročně v létě jezdíme na pár dní s dětma) tak mám stan postavený mezi prvníma, zbytek lidi ma stany zn. Husky, Jurek, Pinguin atd.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Grent » pon úno 13, 2017 7:21

Takze by ste odporucili tento elixir pri cene do 200€ ako top ?
ten bashee uz ani nepozeram, az teraz som si vsimol ze vnutorna cast je dost uzka takze to neprichadza do uvahy :)

inak co som tu cital nejake prispevky s tym ze MSR ma nizku odolnost tak toto je oficialny popis 4campingu -1500 mm vodného stĺpca v podmienkach vetra 80 km / h, inak min. 10 000 mm

Inak citam ze ma len 6 kolikov v balení, tak dufam ze to staci, na stane co mam teraz sice to je len taky kempovaci a festivalovy pre 3 osoby tak davam asi 15 kolikov aby bolo vsetko napnute a drzalo :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon úno 13, 2017 7:45

Grent
Top je mozno silne slovo, pretoze kazdy preferuje nieco ine, ale ak chces stan priestranny, s dvomi vchodmi, dvomi predsienami, velmi dobrym konstrucnym riesenim, prijatelnou vahou, kvalitou spracovania, tak do 200 € si myslim, ze Elixir patri k tomu najvydarenejsiemu.

Inak ak nie je velmi veterno, tak stacia na postavenie 2 koliky na vypnutie predsieni. Vnutorny stan napina konstrukcia a tropiko. 6 kolikov staci, ak by si potreboval viac, tak este cca 4 na dodatocne snurky. Ja som kupil http://m.decathlon.sk/p/2873930_velmi-l ... html#/254-
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon úno 13, 2017 8:42

U 90% eshopů je uveden popis starší verze, kterou snad nikdo z nich už neprodává - v současné verzi je Elixir 2 vybaven 10ti kolíky a například oproti popisům zase chybí opravná sada.

Takže popisy brát s rezervou, případně se informovat u prodejce.
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Grent » pon úno 13, 2017 9:45

S tym popisom, informaciu o odolnosti som bral z jedneho shopu a info o kolikoch od inokadial :)
Inak ano chcem sa mestit do tych 200€, mat v tom primerane pohodlie a aby to bolo aj lahke ako tak. Velmi pravdepodobne v nom nestavim ani najblozsieho pol roka, skor to bude tak na leto prip. trojsezonne aj na vikendy ak sa podari :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod kamilp » pon úno 13, 2017 16:26

Elixir 2 jde s přehledem postavit do 5 minut. Kolíky používám pouze dva na vypnutí předsíněk.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod jirspu » čtv úno 23, 2017 14:47

Zkusili jste s Helixem cestovat letadlem v batohu jako prirucni zavazadlo a nebyl problem? Hledam neco podobneho, klidne i pro jednu osobu a zamlouva se mi i diky slozenym rozmerum (delsi strana 41cm), takze se vleze i do batohu pri cestovani s Wizzair.
jirspu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 28, 2017 21:36

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Víťa » čtv úno 23, 2017 16:27

Obecně tyčky a hlavně koliky ti do letadla v příruční zavazadle nepustí.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Jandys » čtv úno 23, 2017 16:38

woncha píše:Tak jeste jednou :)

rozhoduji se mezi klasikou - MSR Elixir 2 a Marmot Vapor 2P (http://www.mall.cz/stany-2-3-osoby/marm ... erm=885082)



Ahoj, resim stejne dilema a zajima me, jak jsi se rozhodl, pripadne je zde nekdo, kdo ma zkusenosti se stanem Vapor 2p?
Rohoduji se take mezi timto a Elixir 2. Od Elixiru me odrazuje pouze jeho rozmer po sbaleni, jinak se zda byt perfektni volba. Vapor 2p je sbaleny o neco mensi, ale bohuzel jsem na nej nenasla mnoho reakci.
Jandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 23, 2017 16:24

PředchozíDalší

Zpět na Stany