Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát srp 30, 2013 14:46

To sa predsa nevylučuje, len treba pozerať po iných výrobcoch :-) Môj štvorsezónny stan má 1,75 kg, s dvoma prútmi navyše do ozaj hustého sneženia 2,15.

Ale ja na rozdiel od Chmeldu mám (premyslené) tunelové stany rád :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod rebi » pát srp 30, 2013 18:46

Husteee...skoro je mi lito,ze sem si poridil Hubba hubba....
kdepa a za kolipa si ho poridil?
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 30, 2013 19:35

Neboj, nemusíš mít smutek. Hubba hubba pujde příští rok prý nahoru s cenou... ale v Casscade Designs zase budou mít nové stany s lepší cenou a "hubbími" parametry.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod rebi » pát srp 30, 2013 19:37

tak proc jdou s cenou nahoru??
vytvori stan s lepsimi parametry a jeste zdrazi starej model??
mi nejak unika logika
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 30, 2013 19:42

Netuším... nevím, jestli bude mít lepší parametry. Ale bylo mi to tak řečeno. Zítra si to zkusím najít ve workbooku na další sezonu. A pak podám report.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát srp 30, 2013 20:55

rebi píše:Husteee...skoro je mi lito,ze sem si poridil Hubba hubba....
kdepa a za kolipa si ho poridil?

Však Hubba Hubba je dobrý stan... Len na moje treky v zimných Himalájach sa veľmi nehodí...

Stál ma normálnu cenníkovú cenu - niečo cez 400 USD so zimným vnútorným stanom (má plnú látku so sieťovaným vetraním hore namiesto celosieťky) a ďalšími dvoma prútmi do snehu. S nimi je samonosný.

Nedávno mi majiteľ Tarptentu písal, že začína sériovo šiť stan, ktorý som od neho chcel ako špecialitku - jednomiestny Moment DW so zimným vnútorným stanom ako mám v Scarpe. Asi to žiadalo od neho viac ľudí, tak to začal ponúkať. To sa mi na tej firme páči, že updatuje ponuku a vychádza v ústrety požiadavkám svojich zákazníkov. Aspoň to nebude tak drahé, ako keď by mi to robil na zakázku. Takže zasa potrebujem zohnať človeka, čo mi ho dotrepe z USA :((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » sob srp 31, 2013 19:03

martin7539 píše:no ked ide zima tak teraz asi skor ten stvorsezonny

v jaké zimě, a kde chceš stan používat? já používám jako čtyřsezonní MSR Hubba, a v pohodě přežil cca -20°C, a několik pěkných sněhových vánic, viewtopic.php?p=361959#p361959
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » sob zář 7, 2013 14:33

no chcel by som ist do Nepalu (himalaje) ale to je este daleka buducnost.. teraz pochodit Irsko a Skotsko. kamos planuje patagoniu, tak mozno s nim.. :-) uz som ale objednal toho Jurka, len budem musiet na to trosku dlhsie cakat..
Naposledy upravil mike dne pon zář 9, 2013 17:52, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » ned zář 29, 2013 0:26

tak uz som vyskusal minuly vikend domecek od jurka.. pri stavbe som trosku nevedel ako napnut tie snury co su na vnutornom stane a sa uchytavaju a konstrukciu.. ked som to tam len tak zavesil tak to bolo volne.. potom som to ale viac krat omotal :-D mm noa sice som si nechal nasit snezne limce, maju tiez nejaku vyhodu.. ale ked sa nad tym zamyslim tak taky best vyrobcova 4 sez. stanov ako north face, msr, marmot.. tak nemaju ziadne limce .. cim to asi bude :-D asi to ozaj netreba hmm??? no a pri tom mojom stane jurek dome som mal nejak malo kolikov na uchytenie.. trosku nam fukalo, asi 60 km za hodinu :-) tak som musel koliky poziciavat od kamosa.. mimochodom je ta podlaha dost pevna? som sa bal aby som ten stan nepleskol na nejaky ostry kamen
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned zář 29, 2013 4:49

dobré by bylo kdyby si napsal o jakým stanu to píšeš, Jurek jich dělá kvanta, ale UL je pouze řada ULLI, tak jestli to do tohohle tématu vůbec patři, jestli to je ňáká jiná řada?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martinnakole » ned zář 29, 2013 9:21

fps: píše že Jurek Dome :wink:

Jurek šidí kolíky. Nedává jich ke stanům dost, aby šly zakolíkovat i šňůry.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » ned zář 29, 2013 10:27

martinnakole píše:fps: píše že Jurek Dome :wink:


Píše že: "domecek od jurka", což nemusí nutně znamenat Dome
A když, tak Jurek píše že: Dome 3, Dome 2KM, Dome 2P, Dome 2.0, dřív i Dome 1. :((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martinnakole » ned zář 29, 2013 10:37

martin7539 píše:no a pri tom mojom stane jurek dome som mal...

:wink:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » ned zář 29, 2013 11:04

dudy píše:A když, tak Jurek píše že: Dome 3, Dome 2KM, Dome 2P, Dome 2.0, dřív i Dome 1. :((

:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned zář 29, 2013 12:12

martinnakole píše:fps: píše že Jurek Dome :wink:

tak pak nechápu proč dává zkušenosti s víc jak tříkilovým stanem do tématu o "Lehký a ultraskladný stan", proto mě to jaksi mate
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » ned zář 29, 2013 21:43

ide o jurek dome 2p.. pisal som to sem preto lebo.. na zaciatku som chcel radu na nakup stanu a moj prispevok bol zaradeny do tohoto vlakna
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Friedrich » pon říj 7, 2013 11:09

diky za tipy, nakoniec som isiel do vaude hogan ultralight pre 2os. otestovane mesiac v podmienkach vychodneho turecka a celkova spokojnost. prezil krupy, dazde a dokonca aj dost silny vietor na nemrut dagi. pocas vetra samozrejme dochadza k znacnemu ohybaniu konstrukcie takze clovek sa prilis nevyspi, kedze caka, ze sa to musi zlomit, no prekvapivo to stan prezil neporuseny....miesto v predsienke dost obmedzene, dvom sa nam tam ale podarilo vtesnat dva 75l resp 85l batohy. vnutri miesto pre dvoch v pohode, zakladne veci/maly ruksak sa tiez vmesti. co sa tyka stavby tak maximalna jednoduchost, vaha a skladnost tiez vynikajuca. jedina vyhrada mozno k na moj vkus az prilis tenkej podlahe, tam by som prijal mozno nejaky pevnejsi material aj na ukor navysenia hmotnosti.
Friedrich
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 22, 2013 7:50

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 7, 2013 23:02

Stále jsem uvažoval o Camp Minima 1SL nebo 2SL.
Ale když jsem viděl jak je 1SL ve skutečnosti ve vnitř nízká (65cm), tak i když netrpím klaustrofobií a spaní ve sněhových záhrabech mi nevadí, tak toto bych asi nedával.
Takže to asi vyhraje Camp Minima 2SL. (PDF soubor s velikostma obou stanu).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » pon lis 11, 2013 23:21

wawrik píše:.....Takže zasa potrebujem zohnať človeka, čo mi ho dotrepe z USA :((


Ahoj, jak jsi dopadl? Vyřešil jsi nějak ten dovoz? Taky koukám po lehkým stanu a od Tarptentu bych si asi vybral. Sice jiný, do jiných podmínek. Nejsem ještě na stopro rozhodnutý, ale rád bych věděl jak na to.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte lis 12, 2013 7:44

Jo, už ho mám doma, zdarne prežil aj prvých pár testovacích nocí. Aby nie, za tie peniaze... :-)

Ak ho budeš kupovať, daj si pozor na to, že štandardne výrobca nezatiera švy. Buď si to urobíš sám (postup je vo FAQ na stránkach výrobcu), alebo ti to urobia za príplatok 25 USD, len sa s nimi treba dopredu dohodnúť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » úte lis 12, 2013 21:25

Tak to gratuluju a díky za informace.

Vypadá to všecko moc dobře, pokud bych se pro nějakej rozhodl, zkusil bych taky sehnat někoho, kdo má cestu. Jen ještě dotaz, měl jsi to předem dohodnuté s výrobcem? Objednané? Co kurýr, musel to někde vyzvedávat, nebo to pošlou třeba na hotel? Jde mi o to, jak hodně to bude případného dobrodince obtěžovat.

Jinak váhám i nad řešením jenom s přístřeškem, jako třeba Mountainsmith Shelter LT, nebo Appy Trails Mark III. Musel bych se ale vzdát stanu s podlážkou. S jednoplášťovým stanem už zkušenosti mám a to je v pohodě, ale s tý plachty namísto podlážky mám trochu strach. Jezdím tak na třítýdenní cesty a kolikrát jsem zažil takový déšť, že se toho bojím. Ale zároveň mě to láká. Hledám inspiraci a když vidím co s tím kdo dokázal přejít, mám chuť to zkusit. Pak se to ve mě začne tlouct s představou promáchanýho péřáku a jsem na začátku. Jinak zatím jezdím s Astrou od Pinguina. Myslím, že to je dobrý stan, ale má skoro tři kila a tahám ho tři týdny na hřbetě jako soumar.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte lis 12, 2013 21:42

S prístreškom neporadím, na ten som príliš pohodlný a vždy som sa bál, že mi ho vietor odnesie :-) Takže pekne dvojplášťový stan s čo najmenším objemom, aby som si ho vedel vyhriať :-D

Inak stany (od Tarptentu mám dva) som vždy objednal, zaplatil a dal poslať na adresu v US, kde to dotyčný iba prevzal a vopchal do kufra. O nič sa starať nemusel. Predtým som si vymenil s výrobcom pár mejlov, kde sme doladili podrobnosti a uistil som sa o termíne dodania. Na webovom formulári má nejakú chybu, takže to plietlo fakturačné a dodacie mená aj adresy a zakaždým som namiesto Slovakia mal v potvrdení objednávky Denmark :-D A v dodacej adrese bolo moje priezvisko namiesto toho, komu to posielal... Síce bordel, ale zakaždým mi na urgenciu majiteľ TT odpovedal, že uňho je všetko OK a popletené to je iba v potvrdení pre zákazníka. A bolo.

Dajú sa veci posielať aj na hotel (robil som to s inými vecami), ale vyžaduje to trochu viac logistiky vrátane mejlovania s hotelom, kde mal kamarát, čo mi to potom doviezol, rezerváciu.

Neviem presne, ako to je v USA s daňami, ale keď som prvý stan nechal poslať na adresu v štáte Washington, žiadnu daň som neplatil. Za tento druhý, ktorý posielali do Kalifornie, som platil daň tuším 15 alebo 25 USD.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » úte lis 12, 2013 22:16

Díky za vyčerpávající informace. Mám aspoň o variantu víc ke zvážení. Dle mého by to mohl být ideální kompromis mezi váhou a komfortem.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » úte lis 12, 2013 22:21

@wawrik: to je sales tax a lisi se stat od statu. Nekde nemaji zadnou, jinde klidne 10%. V Kalifornii ji bohuzel (sidlily tam vsechny me "materske" firmy) maji a dokonce se lisi podle mesta (spis neco jako okresu): http://www.sale-tax.com/California. Platis podle mista, kam si to das poslat, ale kdyz jsi cizinec, tak se to mozna da nejak vyresit, ale nikdy jsem to nezkousel. Nekdo mi rikal, ze na miste v obchode staci ukazat pas a daji ti to bez dane, ale opet jsem nezkousel. Mohlo by to jit, protoze ceny jsou bez dane a tu pripocitaji az u pokladny (coz je docela chytak).

Na druhou stranu jsou ty dane celkem nizke. Kdyz nad nima rozmazleni amici breceli, tak jsem jim ukazal nase DPH a neverili...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod scinkk » stř lis 13, 2013 12:21

wawrik: ten Moment DW je delan jako jeste mensi a lehci varianta/konstrukce oproti Scarp 1? Nebo to ma oproti Scarp jeste nejake prakticke odlisnosti?
Taky by me zajimalo jak je tento stan ve vetru hlucny (pokud se to da posoudit oproti Scarp, pokud se nepletu, mas Scarp 2). Co jsem cetl, tak prave Scarp je jako tunelovy stan diky konstrukci zajimavy (nejen) tim, ze neni ve vetru tak hlucny oproti konkurenci.
Jeste si nekde psal, ze Hubbu nepovazujes za tak dobrou volbu do zimnich Himalaji, tak jsem se chtel zeptat, z jakeho duvodu. Diky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř lis 13, 2013 13:04

Moment je trochu odlišnej konštrukcie. No vlastne dosť odlišnej, spoločný majú len ten hlavný nosný prút v polovici dĺžky. Scarp sa dá pekne povypínať, má viac kotevných bodov a celkom plochú strechu. Vďaka tomu je IMHO do vetru vhodnejší a stabilnejší. Zasa sa na tých plochých dieloch lepšie drží mokrý sneh.

Vnútorný objem je u Scarpu väčší a lepšie využitý (aj keď - pre mňa je to skôr mínus). Moment je určite hlučnejší a steny vo vetre viac prevísajú dovnútra. Scarp je asi najtichší stan, v akom som kedy spal - ale musí byť dobre vypnutý. Krížne prúty do silného vetra a sneženia má Moment jeden, Scarp dva (aj jednomiestna verzia).

V Momente sa dvaja nevyspia ani náhodou, v jednomiestnom Scarpe to celkom ide. V dvojmiestnom Scarpe sa vyspíme pohodlne traja, ale je pravda, že my sme tenkí a netreba nám veľa priestoru.

Mne osobne Hubba HP dosť nevyhovuje. Pre moje potreby veľmi zle vetrá (na to som citlivý, varím prevažne v stane) a para kondenzuje zvnútra tropika. Vo vnútornom stane je zhora sieťovina, kvapkal na mňa tadiaľ kondenzát. Má veľký vnútorný objem na priemernej podlahovej ploche, dlho trvá, kým si ho vyhrejem. Kvôli veľkej bočnej ploche a relatívne kolmým stenám je v silnom vetre nestabilný. Vďaka veľkému obstavanému objemu síce nevadia ohyby stien dovnútra (lebo to tropiko hneď nemáš na xichte), ale trhá to celým stanom a necítim sa v ňom bezpečne. Má iba jeden vchod a jednu predsienku, čo síce na prvý pohľad u jednomiestneho stanu nevadí, ale mne z rôznych dôvodov áno. A hlavne sa pomaly stavia, dosť som si zvykol na stany s exoskeletom, ktoré sa dajú okamžite postaviť aj v daždi, prachu, snežení... Výhoda na nezaplatenie.

To je môj pohľad na vec. Aby si to nemal tak jednoduché, tu je link na cestopis dvoch Francúzov, ktorí s MSR prešli trek okolo Dhaulágirí a s dvojmiestnou Hubbou boli veľmi spokojní. Plus viem o pár ľuďoch tu na fóre, pre ktorých je Hubba najlepší stan na svete a určite majú zo svojho pohľadu pravdu :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř lis 13, 2013 13:26

Jen drobne doplneni k aktualni debate:
Jestli jste si vsimli, tak HP verze z Hubba* rodiny zcela vymizela z americkych shopu, uz nejde koupit (nebo jsem ji alespon nenasel). V ceskych jeste ano. Je to (ale to je jen ma osobni spekulace) z toho duvodu, ze Hubba "rodina" ma jiz hotovou novou generaci stanu, ktera je svoji uzitnou hodnotou nekde mezi HP a ne-HP, na prvni pohled bych rek, ze spojuje dohromady to lepsi z neHP (napr. vetrani) a to lepsi z HP (hmotnost, odolnost), plus par inovaci.

K linku vyse pridavam jeste jedno video-predstaveni:
http://vimeo.com/70861085

(A pokud vse klapne, tak prvni tyden v prosinci ji budu mit doma :-))
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 13, 2013 16:02

Je to tak, už jsem to tu psal někdy v létě o prázninách. Plus bude nový model Elixir 2 a 3.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod scinkk » stř lis 13, 2013 16:36

@wawrik: diky moc za uzitecne informace - zacinam trochu pokukovat po nejakem 1p stanu a v podstate se do nejuzssiho vyberu dostali prave Scarp a Hubba Hp. Precetl jsme i dost recenzi, oba maji ale sva plus i minus takze pripadny vyber pro me asi nebude uplne snadny. :)

@[b2e] vypada to zajimave, jsme zvedavy co na to recenzenti, kor pokud bude mit nekdo moznost porovnani tohoto a predchoziho modelu, obzvlast co se tyce te ventilace. Jinak ty zmeny vypadaji hodne dobre. Treba novy model nakonec memu rozhodovani pomuze :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř lis 13, 2013 16:54

Tiez sa mi zacina ten TarpTent pacit a asi budem potrebovat kupit najblizsie nejaky stan :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Stany