Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pát črc 5, 2013 19:59

Dekel píše:ahojte, pořád se ještě rozhoduji.... ale silně uvažuji o tomto http://www.nalehko.com/Vango_Banshee200 ....
jenom si nejsem jistý jestli by se tam vlezli 2 lidi i pripadne s baglem.....

pokut máš cca 170 cm, tak žádný problém, ale jestli si větší, tak budeš mít strop na čele, obzvlášť jestli ho pořádně nevypneš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » ned črc 7, 2013 19:16

Jo a ještě jeden dotaz.... funguje sídlo firmy JUREK i jako kamenná prodejna ? jestli se tam dají prohlédnout stany i v postaveném stavu ?
díky
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 14, 2013 9:13

Ještě mně napadl TNF Micra FL 2 - 1,7kg. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod jirka14 » ned črc 14, 2013 9:57

Dekel píše:funguje sídlo firmy JUREK i jako kamenná prodejna ? jestli se tam dají prohlédnout stany i v postaveném stavu ?
díky


Napiš přímo Jurkovi... :wink: buďto mailem a nebo klidně i SZ tady na fóru, často tady něco píše... kontakt viz. memberlist.php?mode=viewprofile&u=9048 :wink:
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod AV.kolo » pon črc 15, 2013 17:40

AV.kolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 9, 2007 23:18

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » čtv črc 25, 2013 22:00

Ahoj,

a co tenhle stan http://www.hudy.cz/stany/rock-empire-trail,34139.html?&fFi=8&fPt=24645
má s ním někdo zkušenosti ? názor ?

díky :)
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » pát črc 26, 2013 21:01

Tak je rozhodnuto. Zvolil jsem stan značky Jurek - VANDR 2.0 http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/tramping/vandr-2-0?lang=cs#JUMP_HERE

Ve sbaleném stavu by se dalo říct, že je jeden z těch menších. V tomto ohledu to sice není můj velikostní ideál, ale to by asi nebyl žádný stan. Asi mám nereálné nároky :)

Díky všem za poskytnuté rady při výběru
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Camp minima 2 SL- máte někdo?

Příspěvekod Dandy » úte srp 13, 2013 21:38

Ahoj, zajímalo by mě zda má někdo zkušenost s tímto stanem. Nenašla jsem žádnou recenzi-díky!
Dandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 13, 2013 20:44

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod CzechJoker » stř srp 14, 2013 8:31

Vandr 2.0 mám. Moc ho nepoužívám, proto mě velmi překvapilo, že do něj přes podlážku nateklo. Byl to sice intenzovní déšť, ale zase ne nějaké průtrž a vzhledem k tomu, že jsem ten stan měl dohromady postavený možná tak třicetkrát, přišlo mi to docela špatné.
Na podzim v něm tu podlážku nechám vyměnit, ale podruhé bych do něho asi nešel. Na druhou stranu se dá rozdělit mezi dva nosiče a nezabere moc místa.
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

stany Hannah, Trimm ... nieco ine?

Příspěvekod martin7539 » pát srp 23, 2013 0:35

Ahoj.
potrebujem trosku poradit s vyberom stanu please. takze chcel by som stan do naozaj DAZDIVEHO pocasia s lahkou vahou (v pripade ze vsetko budem musiet niest sam ako stan, spacak, varic, jedlo atd) cize vaha je dost podstatna. napr. tento je lahucky, ale strasne malinky..no uvazujem o nom: http://www.trimm.cz/cz/catalog/himlite-d-c1247.htm co je potrebne aby mal stan predsien ktora sa da taktiez zazipovat v pripade nepriazniveho pocasia aby neprsalo na veci ktore tam budu.. napr. tento stan uz je trosku komfortnejsi vnutornou velkostou, ale neviem ci ta predsien sa da zazipovat : http://www.trimm.cz/cz/catalog/x3mm-c1657.htm. a vaha na nom je tiez este super. no dalej co ale neviem na tychto stanoch a je to tiez potrebne, tak aby som sa v stane mohol kludne posadit. (moja vyska cca 180-183cm). bolo by fajn keby vo vnutri boli nejake bocne vrecka na hluposti, a najlepsie nejaky dvojplastovy kvoli vetraniu a pod. uvedene stany trimm maju vodny stlpec 10000 co je super, no tropika je tusim iba 4000 mohlo by byt 5000 a podlaha 10000 uprednostnujem :-) (asi som dost narocny :-D , chcel by som vsetko s malou vahou) farba stanu nie je az tak dolezita ale uprednostnujem farby stanu zlta, oranzova. aby bolo v stane viac svetla a aj sa clovek lepsie citi za skaredeho pocasia.. myslim ze keby som dodal ze snezne limce, tak to uz by som chcel asi naozaj vela a stan by uz mal 3,5-4kilecka minimalne, to uz je asi vela si myslim, ci?..ale nebolo by na skodu tie limce.. zaujal ma aj tento stan, ma vsetko co by bolo treba: http://eshop.hannah.cz/stan-hannah-charge-309527.html len jeho vnutorne rozmery su dost malinke, myslim na sirku..jedna osoba potrebuje na sirku cca minimalne 65cm na spanie, cize stan by mal byt na aspon 130cm,, a na vysku je tiez dost nizky, pri mojej vyske by to asi bol pruser,, neviem teda isto..keby bol o 10cm vyssy a na sirku 130 tak ho berem hned. podobny stan tomuto je stan husky flame rady extrem http://www.huskysk.sk/stan-extreme-flam ... -d123.html len cital som na neho dost vela negativnych recenzii,, a navyse tam ani nepisu aku ma sirku vnutorneho priestoru. a pri tom Husky veru neviem ci je to kvalita ked je to za maly peniaz..
asi najlepsie kupit jeden lahsi na leto a druhy do tazsich podmienok. ale treba mi teraz taky UNI. cize stan taky co sadne jak rit na serbel a clovek nikdy nevie ake ho na cestach zastihne pocasie. A musim hladiet na to aku vahu budem niest na chrbate.. a v pripade stanovania dvoch ludi aby mal kazdy miesto na spanie, noa pri tom Hannah to nie som si isty ci by bolo pre dvoch, mozno tak na tesno..alebo nejaku spajlu :-D..zatial diky :tonqe:
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: stany HANNAH, TRIMM ... nieco ine?

Příspěvekod fps » pát srp 23, 2013 4:43

přečti si tohle vlákno viewtopic.php?f=8&t=16243&p=374511#p374511, a jestli chceš to nejlepší, tak si kupu MSR Hubba Hubba http://www.cascadedesigns.com/en/msr/te ... ba/product nebo MSR Hubba Hubba HP http://www.cascadedesigns.com/en/msr/te ... hp/product
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pát srp 23, 2013 11:07

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » ned srp 25, 2013 12:19

skor nejaky celorocny by som bral.. ale s vodnym stlpcom tropika minimalne 4000, dvojplastovy a nie viac ako 3,5kg
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » ned srp 25, 2013 14:33

to martin7539

ahoj, podle mě se snažíš skloubit neskloubitelné. Buď chceš lehký stan na tůru, nebo naopak stan vhodný do extremních podmínek se sněžnými límci, vysokou hladinou vodního sloupce atp., který je použitelný v horách a v zimě (ale to pak zapoměn na váhu 2kg, protože bude mít nejméně 3kg a spíš ještě víc). Takže si urči priority - budu ho hlavně nosit na zádech nebo vozit? Potřebuješ stan pro dva nebo pro tři? Budu stanovat od jara do podzimu, nebo hlavně přes zimu? Kolik je max. cena, kterou jsem ochoten dát? To pak napiš sem a třeba ti poradíme. Osobně mám starého těžkého a velkého Huskyho pro 4 lidi do kempu (léto s rodinou), pak jsem koupil Jurek Dome 3 na zimu nebo výš do hor (většinou jsme dva nebo tři) a na léto vybírám něco lehkého pro dva, max. váha je pro mě 2,5kg, mám par kandidátu, ale ještě jsem se definitivně nerozhodl...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » ned srp 25, 2013 17:04

TimTailor: pro inspiraci .... právě v něm ležím ...
http://budo74.blogspot.cz/2013/04/dnes- ... e-for.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » ned srp 25, 2013 21:50

vaha max do 3,5 kg.. aby sa dalo stanovat aj cez zimu aj cez leto.. pre dvoch ludi.. cize sirka stanu by mala byt 130cm.. jedna osoba na spanie potrebuje 60-65cm. vodne stlpce tropika min.4000. podlahy 7000.. v podstate nieco taketo http://www.ferrino.sk/zbozi/1720-pumori-2/ len to ma maly vodny stlpec podlahy.. vlastne by som chcel presne nieco ako husky flame rady extrem. tie iste parametry. len nieco kvalitnejsie. je tam este hannah charge, len tan ma zase na sirku len 115cm,, kvalita si myslim ze je asi lepsia ako husky..dnes mi v obchode ponukali msr furi, ale ten ma uz duplom maly vodny stlpec tropika..a este tento mi ponukali http://www.crux.uk.com/en/tents.php?range=15&product=8.. ten by aj vyhovovla.. ale doposial som este o tej znacke nepocul :-D no samozrejme za dobry stan by som bol ochotny aj to zaplatit, len ak by som zohnal tu istu kvalitu za menej ako nieco to ferino pumori 2 nebolo by naskodu... dalej aby bol dvojplastovy, s uzatvaratelnou predsienou
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod womastec » ned srp 25, 2013 22:37

to je těžké, ferrino měří vodní sloupec ve švu a je tam i napsáno že skutečný je cca 1,5x vyžší, a nevím jak msr, ale někde jsem myslím četl že u některých cizích značek měří vodní sloupec při větru o rychlosti 80 km/h ... takže bych se nebál
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 8:57

taky se mi nezdají ty hodnoty co požaduje "vodne stlpce tropika min.4000. podlahy 7000", používám celoročně stan o hodnotách tropika 1500 a podlážky 3000, a několikrát jsem v něm spal při pěkné vánicí, nebo lijáku, a žádný problém nebyl, taky bych se divil aby ňáký problém byl, protože tyhle hodnoty mají cca všechny stany MSR, a o tom že jsou MSR jedny z nejkvalitnějších stanů snad nemá cenu ani diskutovat
martin7539@
podle mě je MSR Furi o několik tříd lepší než Ferrino Pumori a nebo Husky Flame
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » pon srp 26, 2013 10:45

a cotaky Jurek Dome 2 P ??? keby bol s tym odlahcenim tropikom a s limcami tak je to stan do hocijakych podmienok.. v takom pripade myslim ze by bol este lepsi nez msr furi .. aky je vas nazor??? ved i tie vodne stlpce ma ovela vyssie :-)
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland


Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř srp 28, 2013 15:47

Náhodný video. Vypadá na první pohled zajímavě, blíže jsem to nezkoumal.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... dtzFbCWrX4
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » čtv srp 29, 2013 13:20

martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » čtv srp 29, 2013 13:32

U Jurku by mě srala ta váha a u MSR ta barva :/ ... ináč bych ale vzal ten MSR.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » pát srp 30, 2013 7:41

Chmeld4 píše:U Jurku by mě srala ta váha a u MSR ta barva :/ ... ináč bych ale vzal ten MSR.


U jurku by bola vaha pri tropiku extreme lite aj s limcami cca 3,35kg. U MSR by ma farba nesrala.. pri takej farbe by bolo aspon viac svetla (si myslim) pred nikym sa skovavat nemusim, takze nepotrebujem mat zeleny :-) ALE, u MSR su nizsie vodne stlpce, sice bolo tu pisane ze sa daju ignorovat.. ale neviem moc .. no viem ze minimalne by malo byt 2000 na tropiko, a v pripade horsich podmienok lepsie asi viac.. navyse MSR nema ani snezne limce, takze ked do sneznych ci dazdivych podmienok ci nie je lepsie zobrat Jurka mm
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát srp 30, 2013 7:52

Neviem, do akých oblastí sa s tým stanom chystáš, ale chrobáky a iná háveď má veľmi rada svetlé farby - žlté, oranžové... A to ako tropiko, tak aj vnútorný stan.

Výška vodného stĺpca sa naozaj dá ignorovať. Zaujíma ťa jediná vec - či to premokne alebo nie. A to vo väčšine prípadov závisí skôr od kvality šitia, použitých nití, prevedenie kríženia švov, ich podlepenia alebo zatretia, prípadne od tvaru a podobne. Ja osobne som sa ešte nestretol s tým, že by prepúšťala tkanina, vždy šlo o zlý návrh alebo nepozornú prácu čínskeho súdruha za šijacím strojom.

U podlážky je to kvôli tlaku na tkaninu trochu iné, ale aj tam 3000 mm vodného stĺpca prežije všetko. Pokiaľ ju neroztrháš, samozrejme, ale bavíme sa o vodnom stĺpci, nie o odolnosti tkaniny...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát srp 30, 2013 8:40

jj přikláním se k wawrikovi. Vodního sloupce se opravdu neboj. MSR opravdu nedá do prodeje 4-sezoní stan co ti promokne 8) A 3.35 kg u Jurka by mě štvalo furt, páč mám stan o stejné hmotnosti a taky bych se ho raději zbavil a pořídil lehčí :D Jo a navíc je červenej a těch kobylek co mi sedělo na tropiku oproti ostatním! :axe:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod axi12 » pát srp 30, 2013 11:28

http://www.terra-nova.co.uk/tents-and-spares/all-tents/solar-photon-2-tent/ ... Podobny MSR Hubba Hubba, ovšem váha ještě nizci a cen podobná. 0,95kg, 11 500,-

http://www.terra-nova.co.uk/tents-and-spares/all-tents/zephyros-2-lite-tent/ ... 1,4kg za 5 600,-

Co si o nich myslíte? Nemaji nijak extra velkou predsinku, ale zas u takove váhy nemuze chtít vše.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát srp 30, 2013 12:45

ty terra-nova jsou zajímavé stany. Chtělo by to někoho kdo ho má aby hodil do placu jak to s nima reálně vypadá.

Ten první se mi líbí, jen škoda té malé předsíňky no. Poměr váha / výdrž / cena by mohla být odpovídající no.

U druhého by mi vadilo že je to tunel a ne samonosné :/ A taky by mě trochu srala výška 92cm :/ Bych se vtom asi ani neposadil :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát srp 30, 2013 14:25

axi12: ani jeden z tých stanov sa na MSR nepodobá. To prvé je klasický stan vychádzajúci z povojnovej Eureky (také stany robí veľa výrobcov vrátane MSR - Nook), druhé je tunelový stan. Oba budú oproti MSR Hubba Hubba úplne iné - čo neznamená lepšie ani horšie, záleží, čo od nich požaduješ.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod martin7539 » pát srp 30, 2013 14:40

Chmeld4 píše:jj přikláním se k wawrikovi. Vodního sloupce se opravdu neboj. MSR opravdu nedá do prodeje 4-sezoní stan co ti promokne 8) A 3.35 kg u Jurka by mě štvalo furt, páč mám stan o stejné hmotnosti a taky bych se ho raději zbavil a pořídil lehčí :D Jo a navíc je červenej a těch kobylek co mi sedělo na tropiku oproti ostatním! :axe:


takze bud u MSR furi mi bude jeho farba pritahovat hmyz, alebo Jurek o pol kila tazsi mm :-) zase dilema. asi lepsie kupit dva stany, jeden stvorsezonny a jeden lahucky .. no ked ide zima tak teraz asi skor ten stvorsezonny mm
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

PředchozíDalší

Zpět na Stany