Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř lis 13, 2013 21:00

wawrik píše:Pre moje potreby veľmi zle vetrá (na to som citlivý, varím prevažne v stane) a para kondenzuje zvnútra tropika. Vo vnútornom stane je zhora sieťovina, kvapkal na mňa tadiaľ kondenzát.

tak tohle musí být problém jenom té HP verze která má vnitřní část stanu látkovou, jinak si to nedovedu vysvětli, protože u mého MSR Hubba který má vnitřní část stanu síťovanou, a nahoře je kosočtverec z látky, tak nic takového nepozoruji, ba právě naopak mi připadá že dost dobře větrá, obzvlášť když i třeba jenom lehounce fouká vánek, tak mam vnitřek úplně suchý, jasně že se zevnitř někdy kondenzát objeví, ale stačí vždy stéci po stěně, a nebo zamrznout, ještě se mi nestalo aby na mě někdy kapalo, spal jsme v něm cca 40x, při teplotách od cca +20°C po cca -20°C
- s dlouhým vařením ve stanu mají problém všechny stanu, i dost zimních expedicí pro to to skončilo, že měli vevnitř samí led
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř lis 13, 2013 22:04

[b2e] píše:Jestli jste si vsimli, tak HP verze z Hubba* rodiny zcela vymizela z americkych shopu, uz nejde koupit (nebo jsem ji alespon nenasel).

ještě že mam tu starou zeleno hnědou variantu, protože jako bylo červený stan bych si tedy nikdy nekoupil, a to ani kdyby to byl jediný a nejlepší stan světa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř lis 13, 2013 22:25

Tak asi je to otazkou vkusu a zameru pri pouziti.
Mne se ty duvody te zmeny docela zamlouvaji, takze je prijmam, a ve vysledku mi na barve az tolik nezalezi (kdyz neni moc kriklava).
Jinak cervena (tmave) je jen spodni cast, ktera je zakryta, a bila, me uplne nedrazdi. resp. drazdila by me (a prisla nelogicka), kdyby to byla skutecne bila barva, ale tahle svetle sediva je jeste celkem OK (jeste je pak otazka, jak to vypada na produktove fotografii a jak v realu).
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř lis 13, 2013 22:47

wawrik píše:.... Plus viem o pár ľuďoch tu na fóre, pre ktorých je Hubba najlepší stan na svete a určite majú zo svojho pohľadu pravdu :-)


To bude asi tím, že nezkusili lepší stan. Věřím pevně tomu, že Tarptent Scarp 1 je uživatelsky ve všech směrech komfortnější.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř lis 13, 2013 23:56

Ja si myslim, ze fenomen "nejlepsi stan" a ani nic, co by se tomu jakkoliv blizilo, neexistuje :-)
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod womastec » čtv lis 14, 2013 0:41

https://www.camping-outdoorshop.de/index.php?cat=274&filter_id=74 tady jsem našel že by hubba měla bejt i zelená ale o trochu dražší... a Elixir mi přijde jako levnější a těžší varianta ale asi stabilnější ve větru...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » pon lis 25, 2013 11:52

Ahoj,
vím, že se toho o stanech napsalo dost, ale nedá mi se ještě poptat.

Zvažuju koupi novýho stanu pro dva. Ne, že bych to nějak extra potřeboval. Úspěšně a k plné spokojenosti používám starší Pinguin Astra. Konstrukčně mi plně vyhovuje. Hlavně jeho stavba i s vnitřním stanem najednou, že mi neprší do pelechu než nad ním postavím konstrukci a pak přes ni přehodím tropiko. Taky mi vyhovuje kotvení a vypínání přímo za tyčky a ne jen za tropiko, pod kterým se ty tyčky ve větru více kroutí. Místo nic moc, měřím 195, ale jak se říká: nouze naučila Honzu bubnovat. I když fakt je ta apsida malá. Co mi ale dneska nevyhovuje je jeho váha přes tři kila [-X

To znamená, že vybírám stan pro dva, který v žádném případě nepřekročí 2kg, naopak, který se pokusí přiblížit k hranici 1kg. A to i za cenu snížení komfortu.

Moje parametry a vyžití jsou následující:
- Nevadí mi jednovrstvý stan. Nevadí mi tunelová konstrukce, ani áčko. Nemusí to být samonosný stan. Vše bych podřídíl té váze. Samonosný, odolný větru a dvouvrstvý stan už mám :-..
- Stan používám hlavně na delší, tak třítýdení treky. Gruzie, Kavkaz, Turecko, Arménie. Potřebuju, aby se dal stavět a balit za deště. Na kavkaze nám pršelo tři týdny téměř denně. Stalo se, že i dva a půl dne v kuse. Stan nosím i tři týdny v batohu. Další využití je na víkendovky, vícedenní přechody, ale i na vodu, kde vozíme vše v lodích. Nebavilo by mě převážet věci autem [-X

Horkým favoritem je Double Rainbow od TarpTentu. Musím říct, že se mi moc líbí. Teda je fakt lehkej, jednoduchej, dá se stavět v lijáku, má dvě předsíňky na věci. Je podobný Hubba Hubba, jen je podle mě dotaženější. Věčná škoda, že se tady nedá někde vidět a rozhodnout bych se musel podle obrázků a recenzí. Těch je na internetu naštěstí dost. Vím odsud z fóra, že dva kousky od tohoto výrobce má uživatel wawrik. Zajímá mě jeho názor na použitý materiál. Myslím hlavně pevnost a odolnost. Vodní sloupce a marketingové údaje mě moc nezajímají.

Druhým favoritem je Shelter LT od MountainSmith. Okouzluje mě jeho jednoduchost, univerzálnost. Staví se na trekové hole, které sebou stejně tahám.

Vím, že se jedná o absolutně opačnou volbu ve všech směrech, ale já skutečně váhám právě mezi těmito dvěma kousky. Oba jsou dle mého názoru kvalitní, prověřené volby, svým způsobem netradiční a když k Shelter LT přidám Tyvek, tak i zhruba stejně těžké. Cena a dostupnost hovoří samozřejmě pro Shelter. A to obojí více než dvojnásobně :cry:

Takže vlastně nejdůležitější otázka zní:
Odvázat se a vrhnout se do spaní bez podlážky a vnitřního stanu? Od čtrnácti jsem v maskáčích čundroval českým rájem a spal běžně na zemi. Na vodu jsem místo karimatky jezdil jen s dekou, abych se vešel do sudu. Ale čím jsem zralejší a moudřejší, tím více mám pocit, že podlážka je nezbytná věc. I když vloni v Turecku jsme taky schrupli pod širákem. Jde mi o názory a zkušenosti těch, kteří to dělají. Používám péřák a to ještě asi nijak odolný. Představa té Kavkazké bouřky jen tak na zemi... fakt nevím. Představuju si, že bych tu plachtu nějak sformoval a udělal z ní taky jakousi vanu. A když člověk není začátečník a bude u toho trochu myslet, tak by to snad dopadlo. No ještě teda co se týká havěti. To bych ale asi zvládnul.

Takže babo raď! Jak to vidíte se spaním bez podlážky, tři týdny, v deštivých horách...?

Díky za názory.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Vachon » pon lis 25, 2013 12:18

U přístřešku bez podlážky bych rovněž uvážil, co s ním udělá silný vítr (předpokládám, že se dostane pod něj).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod aksam » pon lis 25, 2013 12:55

mskultet....... jednovrstvý stan se dobře rozbaluje i balí v dešti, zastavíš se dáš dolů bágl, vezmeš trekovou hůlku, vztyčíš a jsi v suchu, musí se jen dobře vybrat místo. Sám mám také 195cm a velká výhoda sheltru je místo uvnitř, naprosto luxusní, žádný srovnatelný dvouvrstvý stan nemá tolik místa uvnitř. Shelter není špatná volba, viděl jsem ho na ul srazu v Těchoníně a nebál bych se ho. Sám mám mark III od appy trail a proti němu je shelter kvalitnější, má lepší matroš, líp se dá ukotvit. U jednovrstvého za deště se rosí vnitřní strana, ale díky rozměrům to steče mimo tebe a spacák, když hodně fouká, dá se zakolíkovat k zemi, proti havěti se dá použít moskytiéra.
Tarptent určitě je výborný stan jen bude otázka místo uvnitř, když máš 195cm, rozhodnout musíš sám :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » pon lis 25, 2013 17:30

Díky za postřeh. Mark III a Shelter jsou využitím hodně podobné. Z rosení strach nemám. Jednovrstvý stan už jsem měl. Díky tomu, že je Shelter tak velký, nebudu se stěny dotýkat spacákem a kondenzát bude stékat mimo podlážku.

Kdyby šlo o stan na víkend do Krkonoš, asi bych se tím nezabýval. Nikdy nebude tak zle, abys druhý den ráno nemohl sejít někam mezi lidi, zahřát se a zavolat si taxíka. Ale při těch delších cestách, na několik týdnů mě zmáčenej spacák dost děsí. Ale je fakt, že tak jezdí celkem dot lidí a jezdí do horších podmínek. Mám chuť to prostě vyzkoušet.

Už Tě to pod MarkIII někdy slušně vypláchlo?
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon lis 25, 2013 18:30

taky bych se zaměřil na to zda je stan dostatečně dlouhý, mam cca 193 cm, a podle udávaných rozměru se nedá prakticky orientovat, dost záleží na sklonu stěn, docela by mě zajímalo jak jsou na tom ze skutečnou délkou stany Tarptent?
mskultet píše:Stan používám hlavně na delší, tak třítýdení treky. Gruzie, Kavkaz, Turecko, Arménie

tak na tohle bych já nikdy nevyrazil se stanem který nemá podlážku, a síťovaný vnitřek proti všem možným breberkám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » pon lis 25, 2013 19:32

To s tou délkou je pravda. Ty máš tuším Hubba Hubba, že? Jak jsi na tom s délkou? U téhle podobné konstrukce začíná ten oblouk u halvy a nohou kolmo na horu. To by nemuselo ubírat tolik ne délce. Jinak musím projít znovu ty recenze, jak byli velcí ti recenzenti. Akorát se tou angličtinou těžko prokousávám. Jinak z breberek nemám takové obavy, jako z vody.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » pon lis 25, 2013 21:06

Protože je tu celkem dost pozitivních ohlasů na tarpy, hledal jsem nespokojené uživatele, abych získal i pohled z druhé strany. Konkrétní mail je hlavně k Appy Trail Mark III, ale některé postřehy (hlavně zkapávání zkondenzované vody při větru) mohou být platné univerzálně. Třeba níže uvedené hodnocení někomu pomůže. Samozřejmě může někdo tvrdit, že dotyčný jen ten tarp neumí správně používat, ale je dobré si uvědomit, že co vyhovuje jednomu, nemusí být dobré pro druhé.

Napíšu zásadní problémy, které mi vadily. Jen pro úplnost - stan jsem používal na začátku léta v Jizerkách na týdenním treku a teď 3 týdny, když jsem putoval kolem ČR po severních hranicích.
V podstatě již po týdenním používání se začala párat skoro všechna očka pro kolíky, viz foto. Na třetí fotce vidíš, jak je to se švy u vrcholu stanu...
U jednoplášťových stanů je zásadní problém kondenzace vodních par uvnitř stanu, asi to znáš. I když je venku suchá noc, stan je zevnitř ráno totálně morký. Neměl bych s tímto problém, pokud by byl stan vždy dokonale vypnutý a vodní kapky stékaly po stěnách dolů do trávy. Takhle asi správně jednoplášťové stany fungují, ale u ATM III opět problém. Ač jsem se snažil sebevíc, ač jsem stan stavěl téměř na dokonalé rovině a golfovém hřišti, nikdy se mi jej nepodařilo vypnout. Problém vzniká pak při poryvech větru. Dokud jen prší - dá se to, kapky stékají relativně tak jak mají, ale stačí jeden poryv větru a díky nedokonalému vypnutí stěny "zaplandají" a veškeré kapky spadnou na tebe. Pro péřové spacáky je to chuťovka :)
Takže když pominu šmejdské provedení (švy, očka...), které u prvních modelů ATM III zřejmě nebylo, zásadní je pro mě nemožnost stan dokonale vypnout. Teď se na nalehko.com objevil nějaký stan nový (ten žlutý), který na fotkách působí bytelnějším dojmem a je zdá se i dobře vypnutý. ATM III bych nedoporučoval. Ano - je relativně levný, ale pokud beru, že stan stavím jednou za týden, pokud je nějaký problém s počasím (bouřká, déšť..) chci, abych se na něj spolehnul a to bohužel u ATM III nejde. Možná jsem jen zbytečně náročný. Jak jsem psal, dokud "jen" prší, se stanem problém není, ale jakmile do toho začne foukat...
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » pon lis 25, 2013 21:39

Díky za postřehy. Rád uslyším veškerá pro i proti.

Ta kondenzace je problém asi u všech nových "tenkostěných" stanů. (Zlatá celta :finga: ) Myslím, že v recenzích na TarpTenty s tím letním síťovaným vnitřkem někdo popisuje stejnej problém. Píšou tam o jakémsi spray efektu, kdy kapky padají na ten síťovaný vnitřek a rozstřikují se dolů. Dokonce někdo kvůli tomu používá zavěšený pod strop jakýsi "liner" Pochopil jsem to jako pruh látky, zavěšený pod strop, na který ty kapky dopadají a nerozstřikují se, ale schnou. Aspoň v rámci možností.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte lis 26, 2013 11:01

mskultet píše:To s tou délkou je pravda. Ty máš tuším Hubba Hubba, že? Jak jsi na tom s délkou?

mam MSR Hubba, a viděl bych to na max 195cm postavu, na 6cm nafukovačce, a to má doopravdy stěny docela dost kolmé, o proti ostatním konstrukcím dost výrazně
mskultet píše:Jinak z breberek nemám takové obavy, jako z vody.

tak to já nemusím oboje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte lis 26, 2013 12:35

Nechtěl jsem do toho nějak zasahovat, protože sis jak vidno stejně zjistil velkou spoustu vstupů. Ale nakonec to udělám. Taky jsem byl na srazu Nalehko a zkoušel stany stavět. Kvalita materiálů a zpracování mezi ATM III a Mountainsmith Shelter LT - je v tom opravdu veliký rozdíl!

A jak jsem přesvědčen, že Tarp Tent je boží, tak ti stejně doporučím Mountainsmith Shelter LT.
Důvody:
- rychlost dodání
- snazší dostupnost případné reklamace či opravy než u TarpTentu
- cena
- fakt hafo místa uvnitř vs. fakt přijatelná hmotnost
- skutečně pevná, pevná, pevná konstrukce
- ohledně silného větru - přikolíkuješ k zemi a bude mít stejnou odolnost jako u stanu s podlážkou - ale samozřejmě nestavím na vídrholci, stavím v závětří

Snadná stavba, netaháš materiál navíc (tyče) a stavíš na hole.

Stan se mi zpracováním i dispozicí ohromně líbil.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » čtv lis 28, 2013 21:43

Tak všem děkuju za postřehy. Za pro i proti. Sám jsem se ještě nerozhodnul. Je to odezdi ke zdi. Chvíli Shelter, chvíli TarpTent. Naštěstí na nákup nijak nespěchám, takže mám času dost. Asi si toho ještě hodně přečtu. Až se rozhodnu, dám vědět.

Jenom si to shrnu. Pro Shelter hovoří pevné provedení, spousta místa, rychlá stavba, návrat k většímu kontaktu s přírodou, jako za starých časů trampingu. Pro Doble Rainbow je podlážka proti vodě, síťovaný vnitřní stan a ... asi nic. Vlastně i ta podlážka může být za čas mínus. Při dvouvrstvém stanu této hmotnosti nemyslím, že by mohl být až tak dlouhodobě odolný. A zatímco Tyvek vyměním za dvě stovky, tak podlážku asi těžko. Jinak oba stany se mi moc líbí, a jak jsem už říkal: jsou netradiční, promyšlené a mají skvělé reference. Je to hodně zestručněné, o obou stanech jsem toho přečetl moc.

Kdyby se tu objevil wawrik, požádal bych ho o stručné zhodnocení TarpTentu, co se týká pevnosti materiálu, švů a tak. Předem díky.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod pavproch » čtv lis 28, 2013 21:46

enem takový malý dovětek k thémě: přečtěte si, co potkalo wawrika s jeho UL tarpem v nepálu.... imho budu rači tahat o pár desítek deka víc na hrbu s větší šancí, že postavím i v situaci, jaká ho potkala....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » čtv lis 28, 2013 22:27

Myslis, ze by mu v te situaci jiny stan pomohl? Neprislo mi to tak. Kdyz fouka tak, ze litaji batohy a nemas jak stan poradne ukotvit nebo zahrabat, tak asi neni moc sance.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon pro 2, 2013 6:02

pavproch píše:enem takový malý dovětek k thémě: přečtěte si, co potkalo wawrika s jeho UL tarpem v nepálu.... imho budu rači tahat o pár desítek deka víc na hrbu s větší šancí, že postavím i v situaci, jaká ho potkala....

Som zasa na nete, ale len stručne - to nebol problém stanu. Dokonca si dovoľujem tvrdiť, že iný stan by som nedostal do stavu, že stačí ukotviť. On sa ten TT Moment veľmi ľahko stavia, takže jednou rukou som ho postavil a držal a druhou sa snažil ukotviť. So stanom typu Hubba alebo Coleman Phad Xneviemkoľko by som sa k tomu ani nedostal.

K ostatnému neskôr, musím sa dať dokopy.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon pro 2, 2013 8:08

mskultet píše:Kdyby se tu objevil wawrik, požádal bych ho o stručné zhodnocení TarpTentu, co se týká pevnosti materiálu, švů a tak. Předem díky.

Musím povedať, že môj druhý Tarptent, Moment, je ušitý o dosť horšie ako ten prvý, Scarp2. Funkčne to asi nevadí, ale nie je to tak prekvapivo čistá robota. Občas krivý šev, občas jeden cez druhý, občas naozaj veľký vpich ihly... O dva týždne môžem nahádzať aj nejaké fotky, som si to pofotil, aby som sa opýtal Henryho, či to je OK.

Pevnosť je úžasná. Na poslednom treku som čakal, že mi ho vietor roztrhá na márne kúsky, ale jediné, čo sa nakoniec rozthlo, bolo spodné uchytenie vzpery na konci stanu. Tá vzpera proste zospodu asi pol centi trčí z takého ripstopového puzdra. Funkčne nevadí, spal som v ňom v bežnom vetre aj takto. A hlavne, keď to ruplo (presne viem kedy), tak to bol taký poryv vetra, že s druhým koncom stanu som letel aj ja a ten prvý koniec stanu (konkrétne tá vybehnutá vzpera) nás zabrzdil. Vtedy sa to na tom prvom konci roztrhalo.

Inak celkovo stan a švy vydržali, naozaj tomu nemôžem uveriť, ešte ho zopárkrát skontrolujem, lebo sa mi to nezdá. Takýto vietor predsa UL stan vydržať nemá.

Na druhej strane je to stan do vetra a konštrukčne úplne iný, ako DoubleRainbow, ktorý sa mi inak dosť páči a už som v ňom spal. Ale stan do vetra to nie je, nebude tak pevný.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon pro 2, 2013 9:41

Někde jsem nedávno viděl stavbu tarptentu (snad scarp) ve větru. Byl to umělý vítr z vrtule, při stavbě měl stan chycený k batohu. Teď to nemohu najít. Nevíte prosím někdo? Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon pro 2, 2013 12:17

Veselá historka k stanom s trekovými paličkami:

Práve som jedol s jedným Izraelčanom, čo sa musel vrátiť z celkom pohodového treku v Lamjungu. Mal stan Hilleberg (model už nepamätám) stavaný s dvoma paličkami, ale tri dni od civilizácie jednu zapáčil o kameň a zlomil. Prvú noc nad pásmom lesa proste preklepal, mysliac si, že naspäť v lese to bude ok. Lenže to mu začalo v noci aj celkom fúkať (o tom niečo viem :-) ), rovné konáre v džungli nezohnal a krivé mu s pomocou vetra potrhali boky stanu. Vraj skúšal tú jednu stranu aj vyvesiť o strom, ale stan potom poriadne nestál a vietor ho nadnášal. A na vyvesenie oboch strán nemal dosť repky...

Takže aj také sa môže stať, tri noci po sebe poriadne nespal :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » pon pro 2, 2013 13:55

Díky za informace. Překvapilo mě, že je takový rozdíl v provedení u TarpTentu. V recenzích se občas nějaký menší problém taky objeví. Všichni si velice pochvalují Henryho přístup a bleskový servis. To je perfektní tam, ale od nás je ten servis přeci jenom trochu z ruky.

Zatím mi to stejně nemá kdo přivézt, ale něco mám rozjednaný. Henry sice psal, že by to za 50 dolarů poslal, ale když si k tomu připočtu clo a DPH, tak mi to už příjde drahý.

Jinak, co se týká hůlek. Taky mě napadlo, že se můžou rozbít. Dokonce se mi to už dvakrát stalo. Používám totiž běžecké karbonové, místo trekových duralových. Na dlouhý treky "mimo civilizaci" jezdíme většinou ve dvou (alespoň zatím). Ale kdyby náhodou, jsem přesvědčen, že člověk vydrží o hodně víc, než si myslí. Prostě by to nějak dopadlo.

Stejně ještě nejsem rozhodnutej.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pon pro 2, 2013 17:02

@Budo
Já to vidim asi TAKHLE

Za vrtulí sem viděl taková videa od Hillebergu, ale nebyly to to tarpy. Vzpoměl sem si ale na TOHLE video kde nebylo zapotřebí té vrtule.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon pro 2, 2013 22:03

Jojo, zmotal jsem to, bylo to tohle video s Hillerbergem http://youtu.be/3eFAyKMz314
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř pro 18, 2013 13:10

wawrik píše:Musím povedať, že môj druhý Tarptent, Moment, je ušitý o dosť horšie ako ten prvý, Scarp2
Tak, to je jeden príklad... Je to šev na podlážke, a keďže je to default nezatreté, viem si predstaviť, ako to krásne preteká... Chodiť do oblastí, kde prší, asi by som trpko zaplakal... Neviem, či takú dieru po vpichu bude vôbec schopný silikón vyplniť.
IMG_7167.jpg


A tu je tá rupnutá vzpera, vľavo dole. To už nie je chyba šitia, ale neprimeraného použitia. Zhora ju vytláča priečny prút, preto ani ten nesedí tam, kde by mal.
IMG_7362.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » stř pro 18, 2013 20:17

Díky, wawrik. Zdá se, že hrúbka a odolnost vs. hmotnost materiálu jdou na doraz. Je to trochu škoda, Tarptent měl u mě jméno rovnající se téměř dokonalosti. Nespěchám, mám spoustu času.

Můj hlavní cíl je Kavkaz. Když jsem tam byl tři týdny, tak nám dva dny nepršelo. Jinak denně. Někdy taky dva a půl dne v kuse. Příští rok se tam chci vrátit. Mám tam jeden dloužek.

U mě zatím 60:40 pro Shelter LT. Ale jak říkám, mám čas. Mě je úplně jedno, jestli stan koupím teď, nebo v březnu.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Happy » sob bře 8, 2014 22:56

Ahoj. Je někdo majitelem stanu Camp Minima 2 sl? Přemýšlím nad ním, tak bych měl pár otázek k doufám šťastnému majiteli.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » pon bře 10, 2014 7:18

Happy píše:....Je někdo majitelem stanu Camp Minima 2 sl?.....bych měl pár otázek.....

......sem.....se ptej.....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Stany