Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte črc 26, 2016 14:04

Budu muset vyrazit na ty TarpTenty nekam na obhlidku...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » úte črc 26, 2016 15:32

wawrik píše:
Michal82 píše:To si těch stanů kup ale trochu víc. Reklamaci kdyz bude potřeba....? Co na tom chces reklamovat až to při první noci mimo golfový trávníček roztrháš a nebo ti to roztrhá vítr....
Prosím ťa, koľko presne si tých 15D stanov vôbec videl? Na ízy-pízy prespávanie po kempoch, aby ťa nezožrali komáre a nezmokli veci pri občasnom daždi, je to plne dostačujúce.


Na to asi jo ale psal tam cesty na nekolik měsíců - a pod tim si tedy představuji i neco jineho nez ,,Mácháč na víkend,,
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » úte črc 26, 2016 15:43

Tak aky stan by si mi doporučil na cesty, teda nie UL stan ale s ohladom na váhu a stabilitu konštrukcie. Lebo neviem si veľmi predstaviť aky stan by bol skladnejsi a zároven pohodlnejsi ako MSR freelite alebo carbon reflex.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte črc 26, 2016 15:43

budo píše:Budu muset vyrazit na ty TarpTenty nekam na obhlidku...
Zastav sa cez víkend pri Dalešickej priehrade na detskom OF zraze. Na 90 % tam budem a oba Tarptenty (Scarp 2 a Moment DW) mám ešte hodené v aute.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » úte črc 26, 2016 16:55

Mrvinko píše:Tak aky stan by si mi doporučil na cesty, teda nie UL stan ale s ohladom na váhu a stabilitu konštrukcie. Lebo neviem si veľmi predstaviť aky stan by bol skladnejsi a zároven pohodlnejsi ako MSR freelite alebo carbon reflex.

napriklad TT Scarp II popr. ten, co ti postoval wawrik.

PS: MSR Freelite i Carbon Reflex nejsou prilis do vetru - tam je ta uspora vahy na ukor stability! ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Guly » úte črc 26, 2016 20:59

Naposledy upravil Guly dne úte črc 26, 2016 21:25, celkově upraveno 1
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » úte črc 26, 2016 21:17

Super dakujem za rady,pomohli mi :)
Inak tie MSR su robene načo ked niesu prakticky vobec využitelne? podla parametrov toho neznesu ani tak vela..
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » stř črc 27, 2016 7:20

Me MSR taky nikdy neuchvátilo a Hubba a Elixír co tu všichni tak chválí nepovažuji za neco co bych si bral na par mesicu a to sou odolnější rady - takovej lepsi turisťák.
Terra Nova by byla lepsi muzes kouknout i na ME, BD, Vaude.... Hilleberg u tech levnějších modelů... Je toho víc.

Na kolik te vyjde ta cesta na X mesicu a kolik oproti tomu stoji stan?
Stoji připadne problémy se stanem za zrušeni cesty nebo nakup prvního stanu pak z nutnosti za to šetřit tolik váhu stanu na úkor odolnosti?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 9:04

Mrvinko píše:Inak tie MSR su robene načo ked niesu prakticky vobec využitelne? podla parametrov toho neznesu ani tak vela..

stany MSR jsou plno lety prověřeny a osvědčeny, MSR dělá jedny z nejlepších stanů na trhu, jenom si musíš vybrat jestli chceš UL FreeLite, Carbon Reflex, nebo turistický Elixir, Hubba, nebo expediční Fury, Dragontail
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 9:16

Michal82 píše:Me MSR taky nikdy neuchvátilo a Hubba a Elixír co tu všichni tak chválí nepovažuji za neco co bych si bral na par mesicu a to sou odolnější rady - takovej lepsi turisťák.
Terra Nova by byla lepsi muzes kouknout i na ME, BD, Vaude.... Hilleberg u tech levnějších modelů... Je toho víc.

další tvoje teoretizování, jako s odolnosti 15D, kolik si ve stanu MSR a těch ostatních značek naspat že tohle tvrdíš, akorát těmi tvými domněnkami mateš lidi který nejsou v obraze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » stř črc 27, 2016 12:28

Upozornujem,ze ked pojdem na dlhý cas niekam do sveta tak určite nie cez zimu a do snehu a do nejakych extremov. Vzdy sa budem snažiť si nájsť miesto kde fuka najmenej v nejakej nížine alebo len aby nam nezmokli veci ked budem cestovať niekde a zastihne ma dážď. Nijake ťažké cesty,preto sa obzeram len po takom záložnom aby ma ochránil od komárov alebo od letnej burky a na stanovacky alebo kde tak hlavu skloniť ako festivali. Kedže moj favorit od msr freelite nijako nevyhovuje po odolnostnej stránke tak som nasiel dalsi Stan Robens Falcon UL, ale ked ani ten tak to uz vzdávam a uplne bude stačiť jeden z tých dvoch,pretoze fakt nemam vysoké nároky čo sa týka turistiky,len naozaj niekde skloniť hlavu a skryt sa pred komármi,vetrom a burkou ziaden extrem zeby som stanoval v strede hurikánu alebo tak.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř črc 27, 2016 12:33

Mrvinko píše:Kedže moj favorit od msr freelite nijako nevyhovuje po odolnostnej stránke...
K tomu si prišiel ako? :shock: Pre koho je podľa teba ten stan určený? Už nič ľahšie ako je tvoj spôsob cestovania neexistuje. Tak pre koho ho potom vyrábajú?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » stř črc 27, 2016 12:36

:D :D :D Ta ked ma kazdy vystrašil s tymi kecami ze 15D nylon, ze je aj sieťka na komáre čo maju na okne je hrubšia a mam si rovno kupiť 3 do rezervy keby mi vánok pretrhol tropiko..tak ma trochu stislo a hladal som dalej. ale inak ked hovoris takto,tak v pohode. som na konci a vsetci mi pomohli, dakujem
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř črc 27, 2016 12:44

:D Radil ti to človek, ktorý ešte pred vyše rokom nemal o stanoch ani páru a stanuje na Hebridoch, čo sú ostrovy so silným veterným počasím typu Island. Z tvojho pohľadu extrém. Na stan má úplne iné nároky a nevie sa od toho oslobodiť.

Obávam sa, že končíš s nezmyselne odolným stanom, ktorý nebudeš vedieť poriadne postaviť...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » stř črc 27, 2016 12:48

No hej, msr freelite na tie moje sviatočne učely bude uplne stačiť, pod neho nejaku podložku ako tyvek alebo nieco a vybavene..
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » stř črc 27, 2016 14:06

wawrik - to že někdo před rokem nechodil sem na fórum a nekupoval drahé značky neznamená, že o stanech nemel ani páru - v MSR sem spal a pár si jich prohlídnul - a když vemu v potaz jak to vlaje ve větru a jakej je to mikroten tak jeste UL radu s 15D nylonem bych si snad ani na ten Mácháč nevzal - fyziku ničím neokecas ani 100 lety praxe - 15D je vyrazne min odolná jak 40D což je dle mne MINIMUM na normální podminky.

Ale však me je to fuk, já sem rád za svou 100D podlážku, 40D vnitřní stan a 40D tropiko - každej to má hold jinak ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » stř črc 27, 2016 15:10

Prave som dočítal dost vela informácií a rozhodol som sa predsa len pre Elixis 2 a nie Freelite 2.
Je síce 2krat tak ťažký,ale čo sa týka materiálov ma ich niekolko krat odolnejsie a tiez dvojité kríženie prutou nad vnutorným stanom čo je parada. A cenovo je este nieco o 100e lacnejsi.
Takze vyhral Elixir 2
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » stř črc 27, 2016 16:14

(o)Mrvinko huraaa :mrgreen: zazraky se deji.. asi zacnu lyzovat __II ooo na bruslich
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » stř črc 27, 2016 17:31

Mrvinko, ty si typickým príkladom toho, kto si vyberá špeciál ultralight výbavu bez akýchkoľvek znalostí hoc aj s podobnými modelmi, resp materiálmi. To sa nedá všetko vyčítať z netu.

Vysvetľovať ti, či 15D nylon vydrží/nevydrží je len plácanie do vetra. Robens Falcon Ul má tropiko nylon 10D, čo je ešte menej ako MSR s 15D nylonom, ktorý si označil ako nevyhovujúci, tak nechápem, prečo vyberáš tento Robens model. Nepíš tu dedukčné blbiny, či niečo vyhovuje alebo nie, lebo všetko zatiaľ si len vyčítal z internetu.

Píšeš teraz sviatočné využitie, potom aj festivaly, kade tade po svete...to je asi tak kde približne? :) Na festival, by som teda rozhodne MSR nebral. Tam sa berú lacné, čo ti nebude vadiť, že ho niekto zduplovane pozvracia ako sa to stalo kolegom pred dvoma rokmi na Pohode.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř črc 27, 2016 17:34

Mrvinko píše:Takze vyhral Elixir 2
Človeče, práve si si vybral odolnejší stan, ako používa človek odtiaľto z fóra, čo každý víkend stanuje nadivoko v prírode od Krkonôš po Alpy :shock: Fakt potrebuješ protitankové 2,5-kilové hebedo?

No, nemusím chápať všetko, a aspoň budeš môcť ísť aj na ten Island alebo niekam na ľadovec, keď pocítiš potrebu :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mrvinko » stř črc 27, 2016 17:47

Prave to,ze ze 2,5kg by som ani tak nejako necítil v batohu ten rozdiel,ale skor ma sere to 2krat vecsi obal po zbalení,to uz zabera o dost viac v batohu tak sa znova priklanam k freelite leda bolo by daco a hotovo a na festival dajaky biedny stan za par ojra,bo fakt tak kazdy to furt ošajbuje ho :D a tento by bolo škoda nato
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » stř črc 27, 2016 18:16

Riesit viac vacsi obal ako 2,5 kg v batohu... ](*,)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 18:32

Mrvinko píše:Kedže moj favorit od msr freelite nijako nevyhovuje po odolnostnej stránke tak som nasiel dalsi Stan Robens Falcon UL

koukni na tohle video Robens Falcon UL rain test, to samé se mi stalo u Nordisk Telemark 2 LW‎, to se ti u stanů MSR nastane
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » stř zář 21, 2016 23:26

Sierra Designes Flash 2 FL
Pro 2 lidi dokonalej stan!
https://youtu.be/bSbbeRTtkGs
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 8:13

Vyzerá dobre, len bude dosť citlivý na vietor. Ale do našich podmienok ako taká lepšia a ťažšia náhrada tarpu bude asi skvelý. Chcelo by to vidieť naživo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 9:20

No neviem, uz som ho videl davnejsie, ale vsak staci mensi vietor pocas dazda a prsi mi do stanu... Mne sa tie "odhalene" vstupy moc nepacia. To je stan niekde do kalifornie, kde im neprsi pol roka...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod budo » čtv zář 22, 2016 9:33

grco zapnout se to dá. Stejný systém jsem viděl na rodinných stanech v Decathlonu. Naživo. Mesh navrch, tropico pod ním. Buď prší míň a máš (po)otevřeno nebo leje a zavřeš úplně. Zip nejde až na spodní část meshe a tam právě voda odtéká. Zřejmě by mohla hrát roli dokonalost zipu, ale i tak tam je léga. Nebo máš na mysli něco jiného, co jsem snad přehlédl?

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 9:35

Pršať dovnútra nebude, však ten vchod sa dá prekryť. Možno húľava alebo silný vietor podfúkne strechu a trochu nakvapká cez strop...

Skôr by som sa bál kondenzácie na tej otvorenej strane. To asi bude v našich podmienkach vec, ktorá bude liezť na nervy pravidelne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 9:48

Zapnut sa da "vnutorny" stan. Ale tropiko sa zapnut neda, je to proste viac menej strieska nad jednovrstvym stanom. Ako chapem, ze ten vnutorny stan je nepremokavy tiez, lenze jak rikam, tym padom sa z toho stava jednovrstvy stan, so strieskou :) Nevravim ze je to uplne zle, ale mne sa to proste nejak nepozdava uplne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 9:52

Jo, tomu sa hovorí hybridná konštrukcia. Obyčajne sa jednovrstvý urobí strop a časť bočných stien, čo je na kondenzáciu najväčšia blbosť. Jednovrstvá bočná stena ešte prekrytá strieškou by sa prežiť asi dala, obzvlášť u takto priestranného stanu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Stany