Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » stř kvě 1, 2013 21:16

Ahoj,

rád bych všechny znalé požádal o radu při koupi stanu. Sháním stan na letní měsíce. Jezdím stopem, takže potřebuji, aby byl stan relativně lehký (druhotně důležité) a hlavně aby zabíral co nejméně místa při složení. Už mě nebaví stan tahat zvenku na krosně a rád bych tedy redukoval množství zavěšených věcí zvenku a uložil stan dovnitř. Jsem si vědom toho, že lze nosit stan na několik částí různě po batohu, ale i tak ocením co nejlepší skladnost.
Chtěl bych stan pro max. 2 osoby, cenově 2-3 tisíce.


Omlouvám se pokud už tu podobný topic je...

Díky moc předem :prayer:
Petr
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř kvě 1, 2013 21:28

Řešením naprosto přesně vyhovujícím Tvým požadavkům je Appy Trail Mark III. Váha nízká, skladnost dokonalá, měl jsem sbalený stan nedávno v ruce a je to úžasné! Přitom je prostorný a hlavně (!) ho sám postavíš za dvě minuty! Zkoušel jsem různé jiné přístřešky, ale tenhle stan je stavbou fakt user friendly.
http://www.youtube.com/watch?v=LL0LtrAtAF8

Během pár dní ho taky budu kupovat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » stř kvě 1, 2013 21:49

Díky za tip. Zní to dobře, mrknu na to. Dá se to koupit i u nás ?

Zdá se mi to nebo je bez podlážky ? Vypadá to, že je. S tím bych měl možná problém...
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » stř kvě 1, 2013 22:21

Kdyby byl tento stan s podlážkou tak je to ideál O:)
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod oodoow » stř kvě 1, 2013 22:31

@dekel: Podlážku si k tomu dokoupíš, výhoda podlážky zvlášť je, že když se ti do ní udělá díra, tak si pak koupíš další. Nevýhoda je, že ti tam může natéct voda, když není stan a podlážka dohromady.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » čtv kvě 2, 2013 0:10

Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod CABi88 » čtv kvě 2, 2013 7:59

http://www.ferrino.cz/zbozi/1251-spectre-2/

Ahoj tento máme, pro dva lidi v pohodě i s batožinama (záleží jak jsou lidi vysoký teda) a zkušenosti takové že v podobné konstrukci ač jsem na letošním for outdoor hledal, nebylo nic pevnější po postavení. S tím tedy trochu spojená frustrace napínáním tropika na příčný prut stanu ale chce to trošku šikovnosti a pak už to jde samo, jen to parkrat zkusit.
To MTB jsem viděl v akci jednou a nepůsobilo to na mě moc důvěryhodně a zase takový váhový rozdíl už není.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv kvě 2, 2013 18:19



Ve srovnání s Mark III + Tyvek jsou všechny tebou uvedené stany neskladné a těžké.

1. moc těžký, to už raději Pinguin Aero 2 - ale ten je dražší

2. blbá barva, bude v něm málo světla, na psychiku při delším nuceném pobytu ve stanu nebude příjemný. Bude mít dost šikmé stěny a tím bude méně prostorný. Doporučuji nekupovat bez vyzkoušení.

3. vcelku pěkné řešení, ale ve skutečnosti bude tmavší než na fotce a tím tmavší. Pokud se rozhpodneš pro něj, nech si ho ušít z Cerdové barvy, je světlejší a lehčí. Zároveň lze počkat na ULLI 2, který dle pana Jurka mají letos začít šít s Cedru.

Mrkni sem: http://budo74.blogspot.cz/2013/04/dnes- ... e-for.html
Ovšem opravdu ultraskladné ultralehké a levné řešení je fakt Mark III + Tyvek, což najdeš i koupíš na nalehko.com (zdejší uživatel krysák). Neboj, že ti tam nateče, jakýkoli stan přece nestavíš do ďolíku, ze kterého bude při deěti ráno rybníček a tedy ani tady se nemusíš bát, že bys byl vyplavenej. Pak dej vědět, cos nakonec vybral.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » čtv kvě 2, 2013 19:36

Ahoj,

máš pravdu, že některé stany co jsem uvedl jsou možná blbá volba.
Každopádně jsem to tak trochu přehodnotil, hleděl jsem i na prostor a tak. Ale primárním požadavkem je teda pro mě,aby byl stan ve sbaleném stanu co nejmenší, to je nejdůležitější. Váha už není tak moc důležitá.
Měl by to být stan pro 2 lidi a to nepotřebuji kdovíjaký komfort.


Ten Mark III co uvádíš: nevím jestli bych se přenesl přes to, že to nemá podlážku. Zatečení se nebojím, ale spíš aby mi tam nevlezla nějaká havěť :) ...nebo dají se okraje připevnit na úroveň země ?
A i tak mi přijde, že 2 a půl tisíce v podstatě jen za "plachtu" je nějak moc. Btw, je to jen jedna vrstva ? ..nechám se každopádně poučit v čem je promítnuta tak vysoká cena...

Zatím jsem našel skladností a cenově vyhovující tento http://www.ferrino.cz/zbozi/546-mtb/

... podívám se ještě na ten odkaz co jsi posílal
Díky za info a rady :)
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv kvě 2, 2013 21:00

Cena je jednak za to, ze je z velmi lehkeho a pritom dost pevneho materialu, ze je to dovoz z USA, takze clo a DPH a jednak za koncept ultralightu. Asi nema ceny abych ti tady interpretoval to, co je dostatecne popsane na tom webu. Tady ten stan ma napr. deu. Samozrejme ze otazka dvouvrstveho stanu vyvolava pocit vetsiho bezpeci. Ve skutecnosti pokud nejedes do extremne neprizniveho pocasi, kde by 60 dni v kuse fucela vichrice a prselo 24h denne, tak je jednovrstvy stan s volnou podlazkou jen otazka zvyku. Musim rict, ze jsem si pred mesicem koupil Pinguin Aero 2, kterej je uzasne prostornej, byl za dobry penize a je i rozumnej vahou. Ale mam ho vicemene na zimu. Na jaro - podzim si budu kupovat prave Mark III. Je uzasne lehkej a sbalenej velikosti asi jako ctvrtka chleba, coz je uzasny. Procti co pisu na blogu, mrkni na blog uzivatele deu, na nalehko.com a klidne si vyraz na vystavu stranu, ktera se blizi. Stan se nevyplati kupovat narychlo, nejlepsiho vysledku dosahnes peclivym vyberem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » čtv kvě 2, 2013 22:26

na blogu zmiňuješ i Vango Banshee 200 ... díval jsem se na nějaké videa a recenze a začíná se mi líbit.... velikost ve složení je taky celkem sympatická..... zkoušel sis lehat dovnitř ? jak se tam vyspí 2 lidi (max. 180 cm) ?

Díky
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv kvě 2, 2013 22:53

Popravde se mi ten stan hodne moc zalibil vahou a nakonec i tim, ze to je tunel a je hodne odolny vetru. Co mi ale nesedelo, ze kdyz budu lezet, budu mit nad hlavou malo mista. Ne ze by mi stan lezel na obliceji, ale proste malo. Pokud ho pouzijes bez vnitrniho stanu v kombinaci s Tyvekem, zas budes vahou niz a bude vice prostoru. Protoze jsem ale vybiral stan primarne pro lehke zimni vandry a treky po CZ, uvazoval jsem jednak o tom, ze neni samonosny a o mnozstvi vypinacich snur, coz mi navysi vahu diky nutnym snehovym kolikum, jednak o tom, ze kdyz napadne snih, stan se jeste mirne slehne a uvnitr bude mista jeste mene. Pokud by slo jen o uziti mimo snih, da se. Ale porad s vedomim ceny a porizeneho prostoru jsou i lepsi stany, aspon dle mych kriterii. Mam velky batoh a tak jsem nehledel na objem, ale vahu stanu a velikost prostoru v nem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » pát kvě 3, 2013 0:09

Dobře tedy, vezmu to jinak. Pro zajímavost. Jaký Ty bys mi doporučil stan podle mých požadavků, když pomineme Mark III... ?
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pát kvě 3, 2013 6:16

Tak napis priority a jejich poradi.

Napr:

1. sbalitelnost
2. vaha
3. cena
4. podlazka ANO/NE
5. jednovrstvy/dvouvrstvy
6. vnitrni prostor
atd ....

Stan za tebe nikdo nevybere, takze nebudu travit cas stejne zdlouhavym laborovanim, jako kdyz jsem vybiral ja. ale Nejaky nastrel dat muzu a stejnetak i ostatni, pokud ti budou chtit poradit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » pát kvě 3, 2013 8:32

A co místo Mark III totok:
http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/bivi/ ... #JUMP_HERE
Anebo vopravdickej standa:
http://sport.popina.cz/camp-minima-2-sl-p-5156.html

P.S.: Co máte, sakryš, furt s tim Tyvekem? Dyk je to stavební fólie, notabene PAROPRPUSNÁ, což mi nepřijde jako ideál, jelikož vlhkost od země skrz ní PROJDE!
Já teda používám plachtu Řempa, v ploše 3,3 m2 je o tři deka těžší a je PARONEPROPUSNÁ & nepromokavá (sloupec 10000 vs. 1500 u Tyveku), má to ripstop úpravu, dá se to šít na stroji, zatavovat, je to sbalitelněší, dá se z toho postavit minimalistickej přístřešek pro jednoho a navíc je to odolnější proti mechanickému poškození.
Nebo je to tak, že když si někde přečtete, že pravověrnej ulralajtér si tře zadek jednovrstvým (dvouvrstvý, nedejbože třívrstvý je těžký) hajzlpapírem značky Zewa, tak Harmasan Vás ani nenapadne nepoužít?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » pát kvě 3, 2013 8:40

Chce to za 2-3 tisice...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pát kvě 3, 2013 12:50

Minima je drahá a jurek bude mít horší vlastnosti v dešti a větru, prohlížel jsem ho na výstavě

dudy tvou folii jsem predtim nevidel a nepotkal, tak jsem si holt poridil tyvek

Jsme tady na foru a ucelem je vymena informaci. Tvuj prispevek mi pripada zbytecne utocnej a nechapu proc. Vzdyt si klidne taky sedni, venuj tomu cas a snahu a udelej si web nebo blog, kde se s nama podelis o tve tipy, rady a zkusenosti. Utocne kritizovat mi pripada mirne receno nekonstruktivni.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » pát kvě 3, 2013 13:03

@budo
budo píše:specifikace Dudy Tarpu ? :D).....


A následovně:
dudy píše:DudyTarp UL: Nepromokavá ripstop šusťákovina 74gr/m2 z Řempa, v rozměru 2,3 x 1,5m s našitejma okama. Celkem 280gr vč. obalu a 2x 1m + 2x 2m šňůr se zkracovačkama.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Dekel » pát kvě 3, 2013 13:26

budo píše:Tak napis priority a jejich poradi.

Napr:

1. sbalitelnost
2. vaha
3. cena
4. podlazka ANO/NE
5. jednovrstvy/dvouvrstvy
6. vnitrni prostor
atd ....

Stan za tebe nikdo nevybere, takze nebudu travit cas stejne zdlouhavym laborovanim, jako kdyz jsem vybiral ja. ale Nejaky nastrel dat muzu a stejnetak i ostatni, pokud ti budou chtit poradit.


Ahoj,
priority jsou asi takovéto:

1. sbalitelnost
2. cena (do 3 tisic)
3. podlazka ANO
4. vaha
5. pro 2 osoby (nepotrebuji prostorovy komfort, vylozene na prespani)

Případně ještě:
6. nejlepe s 1 vchodem
7. nenapadna barva
... ostatní věci moc neřeším

Díky :)
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pát kvě 3, 2013 16:02

@dudy: jojo, vidis, tak na to jsem uplne zapomnel .... tak to je tim, ze jsem to cetl tady v ramci fora. O Tyveku jsem cetl na dedikovanem webu a tam jsem cteni vsech veci venoval vic casu, tak se mi to lip zapsalo do pameti. Navic jsem si Tyvek nechal prihodit v ramci zasilky ke spacaku. Kdezto do Rempa se vypravit, to jsem z casovych duvodu ani neplanoval. Ale co neni muze byt a jestli i zasilaji, tak si udelam dudyTarp :mrgreen:

--------

http://www.nalehko.com/Vango_Banshee200 - dela se i v zelene barve

Nemesi 2 http://www.e-outdoor.cz/produkty/stan-f ... ntID=41816 - na mne moc tmave

http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/outdo ... #JUMP_HERE - levne lehke, jen dlouhe po sbaleni

http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/ultralite/ulli 2?lang=cs#JUMP_HERE - jestli umis cekat, dle slov p. Jurka ho letos zacnou sit v zelene. Vyssi cena, ale neco usmlouvas. Ale tvym kriteriim lip odpovida AT1,5

http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/echo-2/p-4352 - lepe odpovida kriteriu 1, musis smlouvat o cene nebo cekat na slevu.

Kdyz na to koukam, tak pokud na to spechas, zda se byt dostatecnym kandidatem Vango Banchee 200.

http://www.vango.co.uk/trekking/blade-200.html - tohle by myslim umel taky dovezt uzivatel krysak. Jen mi prijde vhodnejsi to Banshee 200

Hele ber to jen jako inspiraci. Jinej uzivatel ti tady poradi zas jiny tipy a treba budou pro tebe zajimavejsi.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Lenca » sob kvě 4, 2013 21:19

dudy píše:Já teda používám plachtu Řempa, v ploše 3,3 m2 je o tři deka těžší a je PARONEPROPUSNÁ & nepromokavá (sloupec 10000 vs. 1500 u Tyveku), má to ripstop úpravu, dá se to šít na stroji, zatavovat, je to sbalitelněší, dá se z toho postavit minimalistickej přístřešek pro jednoho a navíc je to odolnější proti mechanickému poškození.


Čučím do toho Řempa a nemohu najít o které tkanině mluvíš? Můžeš sem dát přesný název. Dík
Naposledy upravil šíp dne sob kvě 4, 2013 21:22, celkově upraveno 1
Důvod: Upravena citace. šipka
Lenca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 26, 2012 21:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » ned kvě 5, 2013 5:46

Existujou i věci, který nejsou na webu a krámy co nemaj éšopy.
Jinak paralelní debata je v lightback......
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mskultet » ned kvě 5, 2013 16:04

Ahoj, možná se dá ještě koupit Astra od Pinguina.
Není úplně "ultra," ale mám ho dobře odzkoušenej a nosím ho uvnitř 65 batohu.
http://stany.heureka.cz/pinguin-astra/

Líbilo se mi, že se kotví za tyčky a je stabilní ve větru a taky že se staví komplet i s vnitřním stanem a neprší do něj během stavby.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mirek Wolf » ned kvě 5, 2013 17:30

Pinguin Astra (údajně nový) se t.č, nabízí na www.bazos.cz za Kč 3 tis.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod aksam » pon kvě 27, 2013 20:50

pořídil jsem si od krysaka, Appy trails mark III, vyzkoušel teď dvě noci o víkendu v domácích podmínkách na zahradě, obě noci slušně pršelo, materiál odolal bez problémů. První noc jsem ho ukotvil přímo na zem, hůř větrá a víc se rosí zevnitř, mnohem lepší je navázat do ok smyčku ze slabé repky a ukotvit za ni. Větrá pak mnohem líp a rosí se znatelně míň. Hlavní výhoda pro mně je velký vnitřní prostor, na mých 195cm je bezkonkurenční, staví se jednoduše a rychle. Chci ho vyzkoušet i v zimě na sněhu.
Měl jsem v ruce i tarp od jurka, jeho materiál vypadá na pohled i omak bytelněji, ale když se z něj udělá áčko, má znatelně menší vnitřní prostor a nevejdu se tam.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod arengil » sob čer 1, 2013 21:44

Zdravím a obracím se ke zdejším znalcům pro radu:
Potřebuju slušnej třísezónní stan pro jednoho až dva lidi do 2 kil, kterej se snadno staví a snadno vejde do batohu. Když bude mít apsidu, ve které se bude dát uvařit nebo schovat bágl, budu blahem bez sebe. Preferuju nenápadné barvy - světlejší zelená, nebo tak něco. Nejvíc se mi líbí MSR Hubba HP nebo od téže firmy Nook, ale když se dívám na jejich ceny, tak mám pocit, že asi upadli z višně. Na první pohled mi připadají nahraditelné stanem Trimm Delta D (těžký) nebo HIMLITE - DSL (lehčí, ale dražší a navíc oranžový). Taky by se mi - až na tu barvu - líbil Jurek Ulli 1. Na výstavě v Letňanech jsem koukala i na Ferrino Migale 1 a Nemesi 1, ale ty mi přišly takový fórový. Přišlo by mi vhod i něco na způsob AT, ovšem radši s apsidou. Existuje něco na ten způsob, do čeho by nenapršelo a co by se nerozpadlo při prvním větru?
arengil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 1, 2013 21:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » sob čer 1, 2013 21:54

ahoj,

sám hledám něco jako ty a jeden z mých favoritu je stan Aero 2 od firmy Pinguin. Je to - v podstatě - obšlehnutá kopie MSR Hubba, cena cca 4-5000,-Kč, což už se dá. Recenze třeba tady http://www.czechout.cz/article/turistik ... y-pinguin/. U Jurka Ulli mi nejvíc vadí, že není samonosný (nestojí bez zatlučení kolíku), což je pro mě velká vada, přes kterou se nepřenesu
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod axi12 » sob čer 1, 2013 22:11

V čem ti přišel Ferrino Nemesi 1 fórový?

Sám řeším stejný rpoblém a můj vítěz je Ferrino Nemesi 2 (pro dva lidi). Za cenu kolem 4k a váhu 2,3kg a velikost prostoru pro dva lidi + předsíň + samonosná konstrukce je to pecka.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » ned čer 2, 2013 7:00

TimTaylor píše:ahoj,
sám hledám něco jako ty a jeden z mých favoritu je stan Aero 2 od firmy Pinguin........ U Jurka Ulli mi nejvíc vadí, že není samonosný (nestojí bez zatlučení kolíku), což je pro mě velká vada, přes kterou se nepřenesu


To ale ten Pinguin taky ne. Předsíňka se musí kolíkovat a bez ní to moc nefunguje, navíc bez rohovejch kolíků nejde vyšponovat.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » ned čer 2, 2013 8:38

to dudy: aha, to jsi mě moc nepotěšil, já myslel že to Aero 2 stojí i bez kolíku (klídně bez předsíňky), ale prostě ať se dá postavit. Stejně bych si ho ale před koupí omrknul "na živo", abych věděl na čem jsem... škoda že Jurek nedělá něco jako jejich Dome 2KM ale v light verzi (klidně jeden vchod, váha tak 2,5kg a jdu do něj hned)...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Další

Zpět na Stany