Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 11, 2023 13:57

ja kdyz sla WHW tak bylo v kempech dost k videni i tarpy, na druhou stranu ja su damicka a asi by mi dvouplast vyhovoval vic, i kdyby nejakej UL...

ja mam potize s kolenama a uplne nesnasim stany s prednim vchodem, jak se spi s hlavama/slapkama ke vchodu, tak to vedlo k vymene mountainsmith LT (kterej byl fajn az na ten dementni vchod a ne idealni vysku) za SMD lunar duo, kterej je vetsi, pohodlnejsi, o fous mi prijde krehci, ale nakonec tim lanshanem pro 1 sem si dost vyresila, ze se radsi spoliham sama na sebe a svoje spani a kamaradi at si resi svoje, proc bych ja mela zajistovat tarp (drahej a lehkej, protoze mam 60kg a problemy s kolenem, abycho to odtahla) a tahat to sama za svoje prachy at se v tom vyspi kamaradi... prestavam byt solidarni a jdu vice myslet na sebe :D kazdej sam za sebe proste... jedina vyjimka je ten wc helm, to je dobrej stan a tam su rada, ze kdyz nesu pulku, ze ta pulka nema 2.5kg :D a ze do nej nenachcije nez se postavi:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » sob bře 11, 2023 15:04

PavelX7 píše:A třeba ten Waterfall https://www.waterfall-outdoor.cz/waterfall-double-ul (1,45 kg, asi 200 EUR, 130 cm vnitřní šířka) co jsi Ethericu zmiňoval výš, taky vypadá dost dobře

Bratranec ho má, palác jako kráva, super zpracování, česká vyroba, navíc luxusní cena. Prý to má na svědomí jeden outdoor nadšenec, tak to podle toho vypadá :) jede s ním na Island, Skotsko a ještě nějakou zem třetího světa letos.. On furt jezdí takto na vlastní pěst do zemí, kam se mnohdy leckdo ani neodváží... spaní ve stanu, vše na vlastní triko. Takže když on řekne, že to do těch podmínek je ok, tak je to ok. Já bych to nemohl soudit - dám sice ročně přes 6 tisíc km, ale po našich osmistovkách, navíc teď poslední rok už beze spaní venku.

ntz píše:zato jsem mockrat videl frustrovane lidi, ktere specialne na severu zklamalo jejich UL vybaveni za radove nekolikanasobne vyssi ceny .. Nerikam ale, ze to je pravidlo .. to rozhodne ne

To je to, co píšu výše. Vina není ve výbavě, ale ve stylu, jakým s ní funguješ. UL už chce vážně dost znalostí a zkušeností. A to je bohužel poněkud nepřenosné. Taky není UL jako UL. S tím Waterfall může fungovat i úplný UL začátečník, když si doma po ČR x krát cvičně složí a rozloží stan - i ve větru, dešti a stresu. Pak OK. Pak až se může pokoušet o mnohý jiný, celkově náročnější UL věci i přístup
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 11, 2023 15:32

me teda 100 cm vyska v nejvyssim bode neprijde nic moc, sem se merila a od zadku po vrsek hlavy mam 90cm a to mam 168cm, takze uz 180cm chlap bude brat hlavou tropiko a nebude moct ani v klidu chvili sedet bez toho, aby se nekrcil... cimz nechci rict nic ohledne zpracovani nebo vhosnosti, ale pro me je 100cm hodne hranicni vyska a ty mini stany mi prijdou fajn na jednu, dve noci.. na tyden bych to nechtela, a zpracovani a vaha muze byt jaka chce... ono kdyz je hezky, tak je to jedno, ale co kdyz pak hezky neni...

(coz mi vadi i na vetsine tunelu, ja su mala, ale tunely mi prijdou pro trpasliky a jako total nouzovka).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » sob bře 11, 2023 15:40

Mawenzi píše:ja su mala, ale tunely mi prijdou pro trpasliky a jako total nouzovka).


to si trosku myslim, ze s tema tunylkama nemas zkusenost ;) .. ja ji taky nemel .. prave zcela naopak ten tunylek budi zdani vevnitr obrovskeho stanu, protoze neni do spicky a ta vyska 105 (co mam ja) je primo v miste u vchodu, kde sedis a varis v predsince a jde dal po cele dylce stanu .. 2 lidi tam muzou sedet uplne napohodu narozdil od kopule, kde mas tu nejvyssi vysku jen uprostred .. mam 195cm a ten tunylek jsem vzal presne kvuli tomu, ze se do nej narozdil od vsech klasickejch kopuli vejdu uplne kralovsky ..

Navic tedka naposled byl muj tunylek nas "klubovni stan" .. vesli jsme se tam na veceri 3 lidi a celkem na pohodu vsichni tri v tureckem sedu bez nejakeho hrbeni .. s kopuli pro dva nerealne ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 11, 2023 16:01

ntz
ale ty mas jeste trochu jinej tunel, hodne tunelu se vyrazne snizuje k noham a ano v tunelu sem uz tu cest mela... a mezi hlavou a vnitrkem sem mela tak 5cm, byt vetsi tak se tam nevendu :D

tobe 105cm pohodlne staci aby ses tam hezky posadil? me by 100 cm stacilo, ale prekvapuje me ze ty mas o 27cm vic nez ja a staci ti jen cca + par cm na sezeni navic...

v zadnym stanu bych teda nechtela byt ve 3, to by bylo dost nepohodlny :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » sob bře 11, 2023 19:14

nesedim tam rovnej jakopravitko, oproti ale jakekoliv kopuli ale vyznamnej rozdil ... hlavne v tom, ze ten nejvyssi bod je proste primo u vchodu, u kteryho sedis a kde varis, kudy tam lezes apod ... vsechy stany pro 2 lidi co maj kolem 2 kilo jsou prinejlepsim stejne vysoky a nebo nizsi .. o vejsku fakt nejde ... furt se bavime o UL stanu pro 2 ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » sob bře 11, 2023 20:06

Tvary jsou různý u všech typů stanů, rozměry taky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PavelX7 » sob bře 11, 2023 20:17

Erethric Ten Waterfall je zjevně jen Naturehike Cloud up 2 s jiným logem https://www.naturehike.com/collections/1-2-persons-tent/products/naturehike-20d-upgraded-2-person-cloud-up-2-tent-nh17t001-t?variant=37854424563894
Akorát Naturhike teda uvádí vnitřní šířku 125 cm. Nemůžeš se bratrance zeptat, co přesně se tam na šířku vejde? :wink: Na Amazon.de je za nějakých 170 EUR, takže to mi přijde jako velmi dobrá cena. Asi do něj půjdu. Doma vyzkouším jak se v něm na spaní nacpeme a při nejhorším můžeme vrátit :-).
PavelX7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 9, 2023 22:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » sob bře 11, 2023 20:28

S Naturehike to nemá nic společného, prý. Stojí za tím česká firma, která šije jiný věci a krom nich i jeden, tenhle stan. V nabídce jiný nemají a vyrábí prý sami, takže naturehike (low end) to nebude.
Zeptat se můžu, co tě zajímá, komplet vnitřní rozměry? Ale záleží, jak na tu odpověď spěcháš, on je věčně mimo domov pracovně a na výletě ti to nezměří, metr nenosí. Musel by to postavit v pokoji, což by pro mě udělal. Otázkou je, kdy si k tomu najde čas
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » sob bře 11, 2023 20:51

Mawenzi píše:...a ano v tunelu sem uz tu cest mela... a mezi hlavou a vnitrkem sem mela tak 5cm, byt vetsi tak...

:shock: huste slovni spojeni. I polevka by se tim dala zahustovat a nejeden mladenec si musel vymenit trenky. :twisted:
Mawenzi píše: jedina vyjimka je ten wc helm, to je dobrej stan a tam su rada, ze kdyz nesu pulku, ze ta pulka nema 2.5kg

prosim te, nejaky odkaz, protoze nevim co si mam predstavit za znacku pod wc. diky
ten Lanshan 1 PRO i 2 PRO jsou dobre tarptenty, pokud se je neucis stavet a vypinat, tak jsou napsoto srovnatelne s US znackami.
Etheric píše: V nabídce jiný nemají a vyrábí prý sami, takže naturehike (low end) to nebude.

Proc myslis, ze Naturhike je low end?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PavelX7 » sob bře 11, 2023 21:39

Etheric Děkuji za ochotu, vy jste tu všichni nějací hodní. To normálně na internetu nevidím :-). Ale asi nechci takhle kvůli dotazu otravovat dalšího člověka. Ale kdyby ti nevadilo se prostě jen zeptat, jestli tam spí ve dvou a jak široké karimatky se mu tam vejdou tak budu rád. Stan bych ideálně pořídil během následujícího týdnu/dvou.
Schválně jsem napsal i do Waterfallu email s dotazem na vnitřní šířku a výrobu, tak dam kdyžtak vědět pokud odpoví.
PavelX7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 9, 2023 22:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » ned bře 12, 2023 1:23

@PavelX7 - ja bych teda doporucoval ty penize co chces vrazit to naturhike treba dat na charitu .. naturhike fakt nekupuj .. komu tim pomuzes ? :D .. Naturhike bude strasnej prujem ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned bře 12, 2023 4:45

Bratranec říkal, že míry sedí a je spokojen. On je též dost náročnej ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned bře 12, 2023 4:47

@booze: Naturehike: viděl jsem, byl jsem uvnitř, stavěl jsem. Low end. Tedy aspoň model, co jsem zkoušel, už nevím, jakej konkrétní to byl.
Nicméně Naturehike na mě působil mnohem lépe, než Husky, Hannah, Pinguin a Ferrino dohromady :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned bře 12, 2023 8:23

PavelX7 píše:Etheric Děkuji za ochotu, vy jste tu všichni nějací hodní. To normálně na internetu nevidím :-). Ale asi nechci takhle kvůli dotazu otravovat dalšího člověka.

Tak když se k nám (u mě to platí obzvláště) někdo chová v pohodě, jsme v pohodě i my k němu :) Bude to asi tím, že, cituji místního uživatele,: "OF není sociální síť, ale asociální fórum :twisted:" :D

Že by ho to nějak otravovalo... On je magor do outdooru jako já a mnozí z nás. Mně taky nedělá problém vytahat oblečení ze skříně a přeměřit ho. Mj od toho to forum je, abysme mohli srovnávat přesný vlastnosti věcí a pak se dohadovat, že jednomu to stačí i do největšího hnusu a jinej bys tím měl problémy už na procházce "okolo komína" :D
Ale když ten Waterfall stačí bratranci, kterej litá, pluje... na vlastní pěst do míst, kam já bych si v životě netrouf, natož ven, tak to už samo o sobě o něčem vypovídá ;)
Nicméně platí to, co jsem říkal - on už má zkušenosti. Taky se nebudeš učit jezdit na fullcarbon kole..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 12, 2023 9:26

booze
Wild country helm

jinak ten lanshan 2 co ma kamos je proti SMD duo fakt miniaturni, nizkej, kratkej... :D ten pro 1 mi vyhovuje, i kdyz bych radsi tu 2021 verzi, ktera je delsi, ale vnitrni misto lanshanu pro 2 os a smd lunar duo srovnavat proste nejde...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » ned bře 12, 2023 10:03

Etheric píše:Nicméně Naturehike na mě působil mnohem lépe, než Husky, Hannah, Pinguin a Ferrino dohromady :)


mame na chalupe od naturhike takovej perovej ctvercovej spacak (myslim ze to je tohle a nebo nejakej drivejsi model, kupovano cca 2017) a vzhledem k tomu, ze to vubec nepouzivame, tak je dost divne,ze se to uplne rozpadlo ... nite z toho lezou, peri zz toho leze, sesypane to je na jednu stranu, zip je domrvenej ..

ja to mel jednou na Brutal Assaultu (je to kratky :D na dylku cinanu, takze je mi to po prsa) a jinak to je pouze na chalupe a obcas si to nekdo vezme v lete kolem ramen jako deku kdyz sedime venku ..

naturhike nikdy .. a co se tyce tebou zminovaneheho husky a hannah (a pinguin), heled je to levny a da se se .. ja mel nekolik spacaku od hannahu, moje zena ma hodne veci od hannah (samozrejme starsi z naseho mladi) a ted mame uz druhej rodinnec stan od husky .. abych se priznal, tak jsem s temahle znackama nemel pri rekreacnim pouziti (dulezzite zminit) nikdy jedinej problem .. kdyz je nekdo outdoorovej profesional tak at si koupi premiove znacky, kdyz to ale potrebujes parkrat za rok (nekde v kempu) tak si myslim, ze to bude fungovat uplne stejne

esit: proc to vlastne pisu ? Me se nikdy nic od znacek typu Hannah, HUsky, Pinguin nic samovolne nerozpadlo, coz se o naturhike (mozna jsem mel smulu na ten jeden kousek) rict neda ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned bře 12, 2023 10:31

Ale tu se řeší stan, ne spacák. Jinak já bych od těchto low end značek nic nechtěl ani zadarmo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » ned bře 12, 2023 12:43

Já mám stan Hannah Attack 23 let a nedám na něj dopustit.
Projel toho se mnou hodně, včetně hor, zim i zimních hor, zažil bouře, vichřice (orkán ne) i týdenní chcavec a naprosto beze ztráty kytičky...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Riokai » čtv bře 16, 2023 16:20

Jak si to tak pročítám, tak jsem zvědav. V červnu beru totiž Lanshan 2 Pro na dva týdny na Faery, tak pak poreferuju, jak jsem v něm přežil (a jestli nenapíšu, tak jsem nepřežil :D )
Riokai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 20, 2023 10:24

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chromý kůň » pát bře 17, 2023 20:51

Šel jsem s Lanshanem (starší verze než PRO) West Highland Way, Cape Wrath Trail a Skye Trail a úplně v pohodě. Občas jsem měl mírně ošmudlanej spacák od orosení, nic co by se nedalo přežít.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » pát bře 17, 2023 22:18

dudy píše:Já mám stan Hannah Attack 23 let a nedám na něj dopustit.

věřím - to proto, že Hannah (podobně i Alpine Pro, či Huhsky, či Loap) dělal(i) před 23 lety úplně jinak a jiné věci, než dneska... i když by se možná sem tam něco solidního ještě našlo, jenom bys musel prstíčkem hrabat :wink:

dudy píše:... zažil bouře, vichřice (orkán ne) i týdenní chcavec a naprosto beze ztráty kytičky...

..kdybys měl s sebou Kajku, co ti dává křídla, měl bys i orkán :mrgreen: (fajn, žes připomněl - chvílemi mi to tu i dnes připadá, jako nějaké deja vu)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » ned bře 19, 2023 7:42

Etheric píše:Ale tu se řeší stan, ne spacák. Jinak já bych od těchto low end značek nic nechtěl ani zadarmo

Dobre, ale v soucasne dobe je tezko definovat low end.
Pokazil se mi po kratkem pouzivani MSR stan, SMD tarptent, JETBOIL varic. A to jsem si myslel, ze to je TOP.
Pouzivam cinske kopie Lanshan 1 a 2, spacaky Aegismax, APG varice a vsechno jede na jednicku a bez poruchy.
Mam Hannah tarp cca 15 let, kalhoty od Hannach asi 12 let a vse funguje. A na druhou stranu jsem hodne veci od Hannah vratil, protoze to byla mrdka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 8:37

No jo, chápu jak to myslíš, i mezi těmi "šunt" značkami se občas objeví něco top. Já taky pár takových věcí měl. Ale kolik jich je? Hledat jehlu v kupce sena ... Na to nemám peníze ani nervy.
Z těch top věcí, co jsem koupil, se nepokazilo nic - ano, občas něco blbě fungovalo už na začátku nebo to mělo vadu či to bylo zprasený, tak jsem to nepoužíval, hned vrátil s popisem, že chci nový kus a s prosbou, ať to někdo před odesláním prohlédne, ať si furt neposíláme vadné kusy sem - tam jak idioti... Pak už bylo vše ok. A že těm věcím dávám na prdel :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » ned bře 19, 2023 10:29

v jinem vlaknu se tu resi MSR jak degradujou, jinde zase jak se odlepuje po 3 letech z preioveho stanu podlepeni, ja na vlastni oci videl BA na sracky jen kvuli pocasi .. nevim, ty levene stany bych nechtel, ale spis kvuli napriklad vaze .. jinak si nemyslim, ze budou nejak horsi ... Mame Husky Barona (toho "noveho', ne 15 let stareho) a ten stan je uplne v klidu .. akorat je tezkej .. nevidim na nem jedinej problem od kriveho stehu po nejakej problem s matrosem (kdyz nepocitam shitove koliky, ktere snad dava uplne kazda znacka)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 11:15

Jeden pracovník z jedné velice známé outdoor značky mi povídal, že všechno až na výjimky je dnes šité horkou jehlou... Rozdíl je prý až na výjimky v tom, jaký materiál byl použit a často je rozdíl i ve zpracování. Ale toť vše.
Já než něco takto koupím, důkladně si to prověřím. Už samotná komunikace s výrobcem a recenze dost pomůžou...
Nicméně vybírám podle vlastností a materiálů, což ty levné většinou vylučuje, a ty drahé někdy taky.... Některé drahé značky se jen svezly na UL módní vlně, přičemž kvalita jejich produktů je na úrovni zmiňovaných Husky, Hannah, Loap, Northfinder,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » pát bře 31, 2023 8:05

Tentokrát se rozhoduju o určitém kompromisu...
Mám stan pro jednoho, s tím jsem hodně nachodil sám a pro jednoho je taktak, navíc jsem rozhodnutý ho pustit z domu. Pak mám stan pro tři, když jdeme v partě, anebo celá rodina.
Teď ale budu chodit s vnučkou, takže potřebuji něco pro dva (dítě je sice malé, ale potřebuje prakticky stejný prostor, nehledě na to, že rychle roste). Nechci utrácet příliš, ale taky nechci nosit zbytečné závaží. Projel jsem si všechny možné současně dostupné stany a nejlepším kompromisem se mi jeví stan Warg Alp 2, jenom nemám s touto značkou žádnou zkušenost.
Máte s touto značkou někdo zkušenosti, popřípadě věděl by někdo o nějakém důvodu, proč si ho nepořizovat...?!
Anebo ví někdo o něčem jiném podobném (podobný kompromis mezi cenou, hmotností a parametry)
?

Děkuji předem za případné postřehy a poznámky...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » pát bře 31, 2023 8:22

Tak Warg mě taky hodně zajímá. Důvod proč jsem ještě nekoupil Light trek (nebo jak se jmenuje to Áčko) je, že jsem nikde nenašel, jestli fungují ty nezalepené švy.

Po tom, co se mi stejně jako všem okolo odlepily podlepené švy na MSR za desítku, tak mi absence té pásky přijde vlastně jako dost dobrá výhoda. Pokud to teda funguje.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » pát bře 31, 2023 9:04

@Morty:
Odbočím od svého dotazu a dovolím si poznámku k tvému příspěvku...
Mně se tedy na Elixiru 3 ani po 6 letech nic neodlepilo, ale na "držákovi" Jurkovi se mi podlepené švy odlepily po 15 letech...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » sob dub 1, 2023 8:09

@quido ja ho jdu kupovat taky. Vlezes se do toho ty (asi :mrgreen: ) a dite v pohode. Ja a dva kusy, plus tri velke peraky, plus velky batoh a bylo to akoratni. Odvetravani v klidu, neprotekl v lehkem celonocnim desti a drzi dobre ve vetru. Vedle nas stal LIDL stan a vydrzel to taky. :wink: Stavba je v klidu a postavis ho cca do 3 minut a pokud to naucis vnucku, tak ho zvlande postavit sama. :smt023

Co se tyce te silikonizace latky je to ASI OK, vypada to jako strasne tenka vrstva, ale nevim jak to je hluboko v tkanine. Svy jsou nejak vic natrene a nevypada to na silikon, ale neco tvrdsiho.
POZOR POZOR JE TO REBRANDOVANA CINA POHOV POHOV :twisted:

@morty Svy si klidne pretru s tim nemam problem. Pokud bys je pretiral, tak NEUTRALNIM silikonem, ktery drzi na plastech a NE sanitarem nebo univerzalem jak nekteri odbornici. Lanshany, SMD a tarpy si natiram sam a drzi to cca 7 let bez zavad.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Stany