Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » ned bře 12, 2017 20:49

Opravdu je nutný nově příchozí lidi takhle tepat? miku fakt nic osobniho, ale cmaro to napsal jasne. Prijde mi zbytecny a neuctivy mu to davat sezrat jeste jednou.

adamistr: na jurka zapomen, inovace je neco, co u Jurka nemaji ve slovni zasobe, natoz u pracovniho stolu. To Ferrino je jen kopii MSR Hubba Hubba. Zatimco MSR Elixir je jeho povedenym nasledovnikem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » ned bře 12, 2017 21:37

Jo, je to nutné. Niektorí ľudia to očividne potrebujú, nestalo sa to prvý ani posledný krát. A tým nemyslím adamistra :D

Mimochodom, nepovedal by som, že Elixir je nasledovníkom Hubby, veď je to konštrukčný princíp známy desaťročia. Zato Hubba je dosť inovatívny stan, však je to asi najkopírovanejšia konštrukcia vôbec, pokiaľ nerátame prehistorické áčka... A trochu sa míňajú aj v určení či vlastnostiach. Osobne si myslím, že Hubba je evolúcia práve dvojprútovej pozdĺžne kríženej konštrukcie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » ned bře 12, 2017 21:44

Myslel jsem to co do cleneni prostoru, ano, samozrejme ze jedno a krizena dvouprutova konstrukce jsou dve ruzne veci.

A ohledne usmerneni adamistra - IMHO 1 naznak a jedno upozorneni stacilo. Druhy tepani uz bylo zbytecny.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod adamistr » ned bře 12, 2017 22:55

Děkuji za zastání se, ale na na moji obranu to bylo psaný ze zahraničí na datech, měl jsem to napsaný v poznámce v mobilu tak jsem to jen zkopíroval. objednání dost spěchalo a s těmi daty jsem chtěl šetřit, tak jsem ani nedával "hledat". Jinak děkuji za tipy. MSR elixir je objednán tak snad se tam ve 2 vejdeme s velkýma krosnama v pohodě.

Hezký den.
adamistr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 11, 2017 15:46

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon bře 13, 2017 12:18

Obrázek

Tapatalk mi to zobrazuje s timhle stanem... Nevite nekdo duvod? Vlastne u vicero vlaken mi na rozdil od OF na PC Tapatalk zobrazuje obrazek, ktery v PC nevidim...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » pon bře 13, 2017 18:21

@budo: Odpoved je nasnade, mas free verzi ;) TPT mi toto ukazuje i na 'sledovanych vlaknech OF' a krom jineho to tam je co stranka to reklamni baner hned v hlavicce rolovani
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon bře 13, 2017 21:53

Diky, nejak jsem mel podezreni, jestli to ty obrazky nesosa zevnitr toho vlakna, ale asi to bude fakt jen reklama. Btw to je stac, co mne celkem zaujal, jen si uz nepamatuju, co to byl za model. Podle toho napisu na obrazku jsem ho na prvni dvacetivterinu nenasel.

Jo, neni nejaky lepsi program nez tptlk? Vadi mi, ze na tom nefunguji nektera jina fora.

EDIT: Tak to bude Sierra Designes Flash https://www.backcountry.com/sierra-desi ... ExMDAwNDE=
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Grent » stř bře 15, 2017 17:39

Nemate niekto skusenosti aj s Vango helix 200, za 110€ je to fajn :) na sirku je to asi ltt ale v jedinej recenzii co som nasiel v slovencine takbolo pisane o problemoch vo vetre. No a ma to 1.8kg co je tiez fajn :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Viki20 » čtv bře 16, 2017 23:50

Zdravím,

Nemáte někdo zkušenosti se stany Vango Soul 200 a Regatta Halin 2?

https://stany.heureka.cz/vango-soul-200/#section
https://stany.heureka.cz/regatta-halin-2/

Sháním nějakej lehčí stan pro jednoho (nebo dva, co se mají rádi :D ), kterej vydrží i nějakej ten déšť (konec srpna ve Skotsku), cena studentská tzn. tak cca 2000 (ale kdyby bylo potřeba, tak bych ještě na 3000 šel)

Z toho mi vyšly ty dva výše zmíněné stany - Soul protože se mi líbí jak tunely využívají prostor + je lehkej a Halin protože má hliníkový pruty (což, jak sem pochopil, je asi dobře) a staví se u něj tropiko jako první, takže při stavbě v dešti nepromokne.
Takže kterej? Nebo úplně jinej?

Díky za každou radu.

Edit: Ještě se mi hodně líbí stany Naturehike, konkrétně tenhle: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.rN36Db

Jen nevím, jestli číňanovi věřit.
Naposledy upravil Viki20 dne pát bře 17, 2017 14:16, celkově upraveno 1
Viki20
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 16, 2017 23:13

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Grent » pát bře 17, 2017 7:14

Na ten Halin by som zabudol, kto to bude tahat ked vies ze mas stany aspon o pol kila lahsie, len je na zamyslenie co vydrzi ten soul za tu cenu .. aj ked ja sa v tom prd vyznam :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » pát bře 17, 2017 14:26

Vango Soul je základná trieda. Použité materiály na tropiko a vnútorný stan (polyester), dlážky (PE), sklolaminát tyčky, znižuje cenu a zvyšuje hmotnosť. Vo dvojke sa to však dá poriešiť prerozdelením vecí.

PE je fakt základný materiál, hrubší igelit s mriežkovou štruktúrou. Je určite odolnejší ako povedzme nylon ripstop, ale veľmi navyšuje balený objem a hmotnosť stanu.

Prosím, pozri ešte koľko stojí Vango Zenith 200. Je to obľúbený model, niečo medzi ich základnou triedou a vyššou Force Ten. Mať dve apsidy a vchody po bokoch je lepšie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Viki20 » pát bře 17, 2017 17:44

Ten Zenith se už u nás neprodává, takže jedině z amazonu, ale tam stojí 120 liber i s poštou, takže už docela nad můj limit. Pokud jde u toho Soulu o váhu, tak ta mi přijde v pohodě a za předpokladu, že by i něco málo vydržel, bych byl spokojenej.

Co si myslíte o těch čínských stanech Naturehike? Co sem na ně našel recenze, tak všichni chválíli.
Kromě toho, co už se dával výš,mě ještě zaujal ještě tenhle:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.RkLFEx
Viki20
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 16, 2017 23:13

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pát bře 17, 2017 18:53

Hledej ma ho hafi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Víťa » pát bře 17, 2017 22:18

Jako budget stan dobrý. Ale zpracování a materiály odpovídají ceně.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Viki20 » pát bře 17, 2017 23:49

A je možný v cenovce do cca 3000 sehnat něco kvalitnějšího se slušnou váhou - tak do 2.5 kg?
Viki20
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 16, 2017 23:13

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod JoseD » ned dub 16, 2017 15:54

Ma tady nekdo zkusenosti s MSR freelite 2?

V historii tohodle vlakna jsem nasel zminky ve smyslu nizsi odolnosti - co to znamena? Ze ve větru muze rupnout platno, nebo že šutr mi protrhne podlážku když se budu vrtět? Nepevny tycky snad nehrozi.. (?) Nebo "jen" nizsi odolnost vuci nesetrnosti pri staveni?

Prvni větší akce na kterou bych ho bral by bylo nějaké pochozeni po Islandu, takže tam občas nějaký fouknutí bude..

Do teď mám zkušenosti s "komoditními" 2-2,5 mistnymi kupolemi od Colemanu a Rockempiru okolo 2,5 kg, takze ten usetrenej ~1.5kg je pro me lakavej.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » ned dub 16, 2017 18:24

U Freelitu takmer všetku záťaž zachytáva tropiko. Nemá sa ako oprieť o tyče - len trochu o to ypsilonové vetvenie, čo je z jednej (!) strany. A keďže je to tropiko z 15D nylonu, tak tá zachytená záťaž nebude nijako veľká, aj keď verím, že MSR použije to najlepšie, čo medzi 15D silnylomi existuje.

Neznamená to, že ti na Islande nevydrží, môžeš mať šťastie. Ale nespoliehal by som sa na to.

Btw, výška 91 cm mi nepríde nijako komfortná, najmä na pomery MSR.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remda » pon dub 17, 2017 19:10

MSR Elixir 2
Ahoj, mám dotaz, mám Elixír 2, a přijde mi, že mi dost promoká podlážka i s použitím ochranné plachty. Stačí mokrá tráva a pod karimatkami je do rána voda, mokro...
Máte někdo podobnou zkušenost, řešili jste impregnaci? ... pořádnou plachtu pod stan ?
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon dub 17, 2017 19:26

@remda

to se ti jen mezi podlážkou a karimatkou vysrážela vlhkost, to je bohužel zcela normální, s tím nic bohužel nenaděláme

@JoseD

taky rad šetřím na váze kde se dá, já ale tedy do úplného UL už nejdu, zkoušel jsem to u stanu, batohu, péřáku, raději ponesu o něco víc, ale budu mít jistotu dostatečné odolnosti a taky většího komfort, než šetřit na váze za každou cenu, anichž bych nebral v potaz menší odolnost a menší komfort, já jsem se dostal na slušných cca 7,5 kg v létě, jaro a podzim cca 8,5 kg, v zimě cca 9,5 kg, a kdybych šel u stanu, batohu, péřáku do UL, tak bych mohl ušetři cca 1 kg, ale za menší odolnost a komfort mi to nestojí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod JoseD » ned dub 30, 2017 20:06

wawrik píše:U Freelitu takmer všetku záťaž zachytáva tropiko. Nemá sa ako oprieť o tyče - len ..Ale nespoliehal by som sa na to.
..


jj, prošel jsem si mezitím internety, a asi to spíše vidím na hubba hubbu. 1,72 je pořád hezká váha.

fps píše:
taky rad šetřím na váze kde se dá, já ale tedy do úplného UL už nejdu,...
..za menší odolnost a komfort mi to nestojí


jasný do UL báglu bych taky nešel - o plnotučnej deuter se ani moc nebojím na letištích, člověk nemusí řešit nějaký obaly, jen zacvaká přezky obráceně aby držely popruhy u baglu, a je to..

Mě právě nepřišlo intuitivní čím je vykoupená ta lehkost u stanů - jak se to v praxi projeví - ale jak je vidno výše, propustný podlážky a nižší životnost jsou to oč tu běží..
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon kvě 1, 2017 10:31

tak to já volím zlatou střední cestu, ani UL batoh, ani Deuter
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon kvě 1, 2017 20:21

fps píše:tak to já volím zlatou střední cestu, ani UL batoh, ani Deuter

A konkretne?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte kvě 2, 2017 10:11

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř kvě 3, 2017 9:39

Proč ne 58? Hmotnostní rozdíl nevýrazný, užitný značný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » stř kvě 3, 2017 11:54

Já mám 58 a na zimu se zimním ultramegahovadským synt. spacákem je v pohodě, stejně jako když jdeme ve dvou (chodíme v kombinaci 58+20 litrů), ale když jdu solo v třísezóně, tak ho musím teda dost stahovat a přemýšlím co přibalit, aby nepůsobil tak prázdně. Mě by na jaro/léto/podzim stačil i Exos 38-48.

PS: Mám velikost L, ta má vlastně 61 litrů.
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod air2 » úte kvě 9, 2017 14:15

Nevím, jestli to tu už bylo, ale tahle kopie Hubba Hubba taky vypadá zajímavě, akorát těžko říct, jak se na to dá spolehnout, že zůstanete ve vichřici/silném dešti v suchu, což je s péřákem docela stěžejní požadavek. Mokrý péřák by asi mnohdy znamenal konec akce, což by při delším tripu ve vzdálenějších horách asi nejednoho naštvalo.

Naturehike Outdoor 2
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 11:47

Rychlo dotaz.
Potrebuji stan pro dve osoby po CR. Vybrat muzu z:
MSR Elixir 2
MSR HUbba Hubba
MH Hylo 2
Pozadavky: Aby neprochcal v bource, aby ho poskladala cvicena opice, aby mel dva vchody.
dekuji za rady
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 12:40

Jestli chceš šetřit peníze, tak Elixir, jestli hmotnost, tak Hubba Hubba :) Jen u Hubba Hubba myslet na to, že se neprodává s footprintem - je potřeba přikoupit, ale bez problémů - většina eshopů co prodává stan prodává i footprint.

Edit - ještě jsem si rozkliknul ty odkazy a myslel jsem, že mě "vomejou". Na SPSPORT mají ten Hubba Hubba o 3000,- levnější (a Elixir 2 téměř o 2000,-). Docela síla to Hudy...
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 13:37

A rozdil mezi tema msr je nejaky zasadni?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 10, 2017 13:48

PaKo píše:Edit - ještě jsem si rozkliknul ty odkazy a myslel jsem, že mě "vomejou". Na SPSPORT mají ten Hubba Hubba o 3000,- levnější (a Elixir 2 téměř o 2000,-). Docela síla to Hudy...

Souhlasím. Strašná drzost prodávat za oficiální a dovozcem určené ceny. :lol:
Teď vážně - nic ti nebrání obrátit se na nejbližší nebo nejoblíbenější prodejnu HUDY a zeptat se, za jakou skutečnou cenu mají ten stan na krámě. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Stany