Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 10:26

raději bych koupil MSR Elixir 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř lis 23, 2016 23:42

feci: Asi bude dobré uvést destinaci a roční období. Kvůli typickému počasí.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod feci » pát lis 25, 2016 7:47

Ahoj,
Dodávam destináciu: Bulharske hory Pirin, Rila v červenci.
Ale rád by som ho použil aj do Nórska, tiež v období červenca.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát lis 25, 2016 8:08

To ti v zásade stačí čokoľvek. Jurky sú v poriadku, ale že sú trochu stiesnenejšie, to máš pravdu. Keď trošku priložíš, máš MSR Elixir, to je celkom obývačka, komfortom o tri úrovne vyššie. V akciách býva aj za 5000 CZK.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod prky » pon pro 12, 2016 15:24

feci: dovnitr toho vandru 2 uz batohy moc nedas, leda tak nekam pod nohy, ale tam mas zas vchod...do predsinky se ti taky nevejdou a navic je to neprakticky, kdyz mas jen jeden vchod. Ja mel vandr 2.5 (a atak 2.5) a tam jsme dali dva batohy v pohode vedle nas. Byl jsem s nima shodou okolnosti jak v Bulharsku tak v Norsku a v pohode. Pokud ale planujes delat v budoucnu vic prespavani pod stanem, tak bych zvazil neco jinyho (a to i obecne jinyho nez Jurek). Treba mne osobne vyhovuje klidne mensi vnitrni prostor, ale dva vchody...
prky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 19, 2014 21:12

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2016 21:50

Asi záleží na velikosti a nárocích osob dlících uvnitř stanu, máme velikostně obdobu Vandru 2 a dva lidi se dvouma batohama není pražádný problém vevnitř umístit, na večerní "párty" jsme se onehdá vešli i ve třech :)
Osobně mám ráda čerstvý vzduch, takže batohy se zbytky krámů jsou vzadu u nohou (někdy jen jeden, druhý je pod hlavou) a hlava u vchodu, přijde mi to tak ostatně i logické :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod prky » pon pro 19, 2016 12:07

Sobb: mas pravdu, vmacknout se tam urcite da, ale spat treba s batohem pod nohama mi moc prijemny nebylo. A rozdil ve vaze mezi Vandrem 2 a 2.5 je 200 gramu podle Jurka, tak je to na osobnim zvazeni pomeru pohodli pri noseni a pohodli pri spani. Jinak s hlavou u vchodu jsem asi jeste nikdy nespal, mne to zase totiz prijde uplne neprirozeny, budu muset asi vyzkouset...
prky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 19, 2014 21:12

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » pon pro 19, 2016 21:21

ono záleží asi i na umístění těch báglů - dáváme je v Jurkovi postavené "na bok" po stranách (anebo je tedy jeden pod hlavou), takže s místem problém nebyl. Ale možná je to tím, že jsme na Jurka tehdy přešli z ještě menšího stanu a tak nám to přišlo jak obývák :) ... a teď když jsme se zase k ještě o něco menšímu vrátili, máme zas uspořádání kufrů úplně jinačí, váha a odolnost holt vyhrála :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Prenos » úte pro 20, 2016 13:44

wawrik: tak by me zajimalo v cem je ten MSR Elixir 2 o tri tridy lepsi. Kdyz jsem si srovnal Ten MSR a Jurek Vandr 2,5 Duo (dva vchody). Tak Jurek je podstatne levnejsi, ma stejne papirove parametry co se tyce vodniho sloupce, vnitrni podlaha je vetsi akorat vaha je trochu vyssi.
Mozna se asi do MSR lepe poleze, temi bocnimy vchody coz je asi dulezite. Jinak ale zas treba do Jurka das dovnitr mezi karimatky napodel dva velke batohy (odzkouseno). Tak nejak nevidim kde je to MSR o tri tridy lepsi.

Nemyslim to spatne, jen by me to zajimalo, tusim, ze jsem videl, ze MSR mas...
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte pro 20, 2016 14:13

Nie, MSR nemám, len som v ňom spal. Jurky som mal dva.

Podlahová plocha môže byť u Jurka väčšia, ale Elixir je obývačka. Boky sú zdvihnuté, a vnútorný stan má steny takmer kolmé, výsledkom je obrovský vnútorný objem, ktorý ťa neobmedzuje pri pohybe ramien a rúk, varení, vybaľovaní... Sedieť vystretý som v Jurkovi dokázal len v strede.

Šikmé steny Jurka robia problémy už pri stredne silnom vetre, držať v ruke varič sa skoro nedá, v tej predsienke sa variť nedá vôbec - hrozí, že ti stena pretlačená od poryvu vetra zhodí varič. Ak ho vôbec zapáliš...

Vetranie je kapitola sama osebe, u Jurka kondenzujú pomaly aj myšlienky...

Plus všelijaké dobre riešené odkladacie priestory u MSR, možnosť pomerne bezproblémovej stavby vnútorného aj vonkajšieho stanu samostatne, množstvo kotevných bodov rozosiatych po tropiku, možnosť mať otvorený vonkajší stan v daždi bez vetra atď. To sú veci, ktoré človek ocení až po čase, prípadne na dlhších trekoch v rôznych poveternostných podmienkach.

Aby bolo jasné, Jurky sú dobré stany, ale doba je dnes o dosť ďalej, najmä čo sa týka pohodlia a užívateľskej prívetivosti... Ale keď ti vyhovuje, tak priplácať za MSR je fakt zbytočné.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Prenos » úte pro 20, 2016 14:24

Ok, super diky za info.

S tou podlahovou plochou jsme to tusil. Pravda, ze u Jurka jsou steny kolme a pri desti pak nelze poradne varit v predsince. Zajimave je, ze se k tomu MSR dava i ten footprint.
Jinak od Jurka maji i ten Ultralight ale nekde jsem cetl ze mel nekdo problem za vetru, ze ta konstrukce neni na vitr dobra.

Ptam se, protoze casem me ceka asi koupe stanu, mam Gemmu 20 let starou a pak casto partakuv Jurek. Ta Gemma je neskutecna, ma 2,15kg, ale uz ma lecos za sebou :( (tece).
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ThomasB » ned pro 25, 2016 22:59

Tak my jsme si k Vánocům nadělili MSR elixír 3...v zelené barvě...koupený v akci za dobrou cenu...jen jsme ho zkusili na ukázku postavit doma a fakt je to dobrý obývák :D už se těším až ho vyzkoušíme někde venku :)
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon pro 26, 2016 19:38

Zkusenost nekdo se stany?
FERRINO LIGHTENT 2

nebo pro jednu osobu to stejny
http://stany.heureka.cz/ferrino-lightent-1/

Z udaju nejsem schopen poznat, je vhodny takovy stan do monzunovych destu?
Prikladem v Thajsku v Dubnu sem tam prehanka cca 2 hodiny, ale prsi fakt durch, proto me zajma zda to neprotece?
Pripadne jaky co nejmensi stan je nejlepsi do Jizni Ameriky, Thajska a pod ? :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod RobertKubizna » pát led 6, 2017 16:55

Pridávam skúsenosť so stanom Ferrino Nemesi 2 http://stany.heureka.cz/ferrino-nemesi-2/
Stan váha(2,3),skladnosť,priestor,rýchlosť stavby a všetko toto super. tieto veci chválim na tomto fejkovom stane.
ALE:
1. je v ňom zima. akože fakt dosť. sieťkové spálne mi nevadia, keď sú spravené funkčne, čo sa o tomto modeli (a všeobecne o modeloch ferrino) povedať nedá.
2. napínanie tropika na strane,kde je hlava,je totálne na pipkinu baču! miesto toho,aby sa lanko ťahalo zo stredu plochy, ťahá sa zhora, čo pri vetre a daždi spôsobuje to, že sa tropiko nalepí na spálňu a zateká. fakt myslitelia v tom ferrine.
3. odišli mi podlepené švy na podlážke počas 5cm aquaparku pod stanom v jednom kempe.
4. stan som reklamoval, vrátili mi tých 2800kč, za koľko som to kúpil a priplatil som si za Elixir 2

p.s. ak môžem dať radu...nestavajte stan pred 6 hodinovou búrkou ak to nie je nevyhnutné. na druhej strane...nevytopilo by mi ferrino, neodišli by mi podlepené švy a teraz by som nemal elixir. všetko zlé je na niečo dobré :)
Přílohy
GOPR2389.jpg
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát led 6, 2017 18:57

Fotka 10/10 :D

Díky za info.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » čtv led 19, 2017 23:56

Mate tu nekdo zkusenost se stanem Pinguin Echo? :)

http://stany.heureka.cz/pinguin-echo-2/recenze/#section

Myslim do zahranici, kdyz je nekdo na horach treba 3000m.n.m a zacne poradne lejt napr Jizni Amerika a pod.
:)
Jestli to stan zvladne? Hledam nejakej co nejmensi po sbaleni do batohu.

Jeste me zaujal treba
http://stany.heureka.cz/pinguin-arris/recenze/#section
ale neprotece?
Cenove stany tak do 4500czk zas tolik to neuziju.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod RobertKubizna » ned led 22, 2017 15:14

Ja neviem, tak priplatíš si 700kč a máš elixir 2, čo je o dve triedy lepší stan než nejaký pinguin. Nevravím, že pinguin je celé zle,no plnú cenu by som za to nikdy nedal. pri 4500kč už tých +-700 nie je také strašné. a máš značku, ktorá je zameraná na výrobu a inováciu stanov... a nie značku, ktorá robí bundy,stany,variče,karimatky,spacáky,batohy,termosky a neviem,čo všetko a ich produkty sú vačšinou "fake" verzie tých lepších firiem.
Naposledy upravil sobb dne ned led 22, 2017 19:16, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon led 23, 2017 11:27

Dekuji za reakci :)
Myslis toto...
https://www.4camping.cz/p/stan-msr-elixir-2/

Pokud nebudu resit cenu, tak prave hlavni problem je velikost 57x17cm sbalenej ufff!
Ja to meril mam batuzek 40L a do toho chci coz tak jde dylku max 47cm!
Chci to treba mit moznosti i vzit do letadla a pokud bych to i musel na odbaveni, nemuzu mit treba stan na baglu privazanej - to by asi do cile mozna nedorazil.
Jen ted nevim jak to je s tema tyckama, nekde tusim vadim a nevim kolik cm u tech skladacich dural tycek je povoleni.

Navic neni to malo u Elixiru?
odolnost podlazky 3000 mm
Tam ten ma 4000 a to druhy hodnotu az 12 000 u rady Pinguin Extreme!
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon led 23, 2017 11:48

ripper6 hele ten vodni sloupec se tu resi opakovane ... Nektery vyrobci udavaji ty cisla pro nejchoulostivejsi casti stanu - treba svy. A maji to zmereny zkouskama stanu. Jiny vyrobci zase oslnujou vysokym cislem, ale je to tabulkovej udaj latky, ovsem ten je samozrejme zcela jinej, nez kdyz z ty laptky pak neco usijes a potrebujes, aby tam neteklo ani svama.

http://www.nalehko.com/Vango_Helix100

http://www.nalehko.com/Vango_Banshee200_2014_eshop

http://www.nalehko.com/Force10_Helium2_eshop

EDIT: jinak ja mam Pinguin Aero2 - to je kopie stanu MSR HubbaHubba. A ten byl predchudcem povedeneho Elixiru. S ohledem na materialy a reseni detailu, ktery jsou ale sakramentsky dulezity, bych se Pinguinu vyhnul. Jako hobby stan staci. Maji dobrej servis - posles to a oni to opravej. Ale jako stan na poradnou turistiku, bych Pinguin s odstupem casu a ohledem na kvalitu stanu, jako jsou MSR nebo jiny, vcetne toho Vanga, nedoporucil. Treba u meho praskly tyce - vymenili. Odesla paska na svech - opravili. Odvetrani taky slabota. Tak servis jako jo. Ale od stanu se ceka, ze je hlavne spolehlivej v terenu, kam sis ho donesl par desitek km na zadech a vecer v nem potrebujes spat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon led 23, 2017 15:22

Já mám Elixir 2 a ten rozměr po sbalení mi přijde přehnaný - možná když bys tam přibalil ještě nějaký oblečení :) Ten obal je zbytečně veliký, stan se dá sbalit na poloviční objem (jen tyčky budou mít kolem toho půl metru po složení).

PS: Elixir 2 se dá nový sehnat i kolem 5k :)
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon led 23, 2017 15:59

budo: dekuji za typ, vypada to moc hezky ty Vango. Takze treba pokud to clovek pouzije 1x rocne tak to stan nevydrzi a podela se? Jaka by byla treba odhadem zivotnost?
Ted ale jak poznam podle tech udaju a testu, zda to vydrzi treba prudkej lijak 3 hodiny nekde v Thajku, Peru treba v horach 3000m.n.m?
Hodne se me libi treba ten Helix 100, ten Banshee.
Treba u ferrino lightent jsem cumel, kdyz potom psali lidi ze to neda ani sumavu :D
Ten Pinguin jsem treba myslel klidne Arris Extreme za cenu cca 4600 - 5000czk.
Jen porad jsem byl na vazkach, kolik a co rada Extreme vydrzi za ten priplatek a zda to ten stan nekde treba v Peru da. To neni jako v CR destik, kde clovek neco koupi, kousek necim dojede.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » pon led 23, 2017 16:13

PaKo: Elixir by nevadil, sehnat si to nak do 5K, nejaka slevicka to by i slo jeste, ale me tam proste zarazil ten rozmer sbalenyho. Pokud vis ze to jde normal stahnout nejak, sbalit abych se vesel s tim treba do tech rozmeru cca do delka 45-47cm x treba 16cm +-.
Prosim o pripadnej popis :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon led 23, 2017 16:14

ripper6: Odpoveď na takú dosť špecifickú otázku ti zrejme dá len ten, kto v tej oblasti bol a dážď zažil. Takže asi skôr zahraničné fóra.

Dlhý čas som si myslel, že stan, čo vydrží silnú búrku (víchricu s dažďom) na Islande, musí prežiť všetko. Až som zažil jednu silnejšiu monzúnovú prehánku v Nepále a už si tým veľmi istý nie som :D Niektoré tie kvapky s veľkosťou menšieho pohára vody mali toľko energie, že som za tých pár sekúnd, kým som dobehol pod striešku, bol poriadne dobitý. Modriny zliezali dva týždne.

Dažde sú rôzne :((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon led 23, 2017 17:29

ripper6 píše:PaKo: Elixir by nevadil, sehnat si to nak do 5K, nejaka slevicka to by i slo jeste, ale me tam proste zarazil ten rozmer sbalenyho. Pokud vis ze to jde normal stahnout nejak, sbalit abych se vesel s tim treba do tech rozmeru cca do delka 45-47cm x treba 16cm +-.
Prosim o pripadnej popis :)



Balíček se stanem a kolíky mám sbalený do válečku 35 x 22 cm a tyčky samostatně 45 x 7 cm.
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon led 23, 2017 22:50

V tom Aero2 jsem naspal tak 30 nocí max. A byl 3x na opravě. Jo, ještě jsem zapomněl ... protejkala podlážka ... i na vlhké zemi. Takže mi dali celej novej vnitřní stan. No ... vlastně mám novej vnitřní stan, nový tyče, takže z původního stanu mám už jen tropiko, kde mi přelepili švy novýma páskama a zašily skobu asi 2x2 cm, která ani nevím, jak vznikla a to se k věcem chovám šetrně. Podezříval jsem děti ... ;-)

Jinak když se jednou blížily nějaký silný větry hlášený jako nebezpečí, volal jsem do Pinguinu s dotazem na tu odolnost, protože ten stan byl taky uváděnej v extrém řadě. Pán mi řekl, že vyzkoušený a změřený to nejam a nabídl, že pokud to chci vyzkoušet, tak by mi případný poškození stanu opravili. Takže ten přístup ze strany Pinguinu je dobrej, jak jsem už uváděl. Vstřícnej. Ale ta kvalita je holt samozřejmě níže, než u MSR nebo i Vanga. Jinak ten Helix je myslím z vyšší řady.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » úte led 24, 2017 12:10

Dekuju, tak v nejhorsim muzu vzit porad ten Pinguin Extreme.
Ten pristup se me fakt libi, lze to reklamovat / dorucit i v Praze? Ma Pinguin zde nejakou pobocku ? Nerad bych treba stan dokola posilal.
Ten Vango je jakej? Pokud to treba moc neda, jakej je tam pristup?
Pripadne bych to koupil v Praze a reklamoval vzdy pres prodejnu a je to.

Budo: a jak to dopadlo? Dal to ten stan v poho?
Vango tam myslim max ten Banshee, ten Helix tam uz tusim cena byla moc vysoko, takze to uz asi ne. Jde voto, cim je lepsi proti Pinguin? Tam podlazka neprotece? Maj to lepsi poreseny?
Co se tyce tech podlazek, tez jsem to cetl tyhle problemy, nevadila by lehka vlhkost, to resim takovou malou celtou, kterou davam vzdy pod spacak - je to jako karimatka.
Naposledy upravil ripper6 dne úte led 24, 2017 12:15, celkově upraveno 1
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » úte led 24, 2017 12:13

Není lepší si koupit kvalitní stan, který nebude zapotřebí reklamovat, než na výletech řešit druhou noc zlomené tyčky, díry v plášti a protékání podložky a uklidňovat se tím, že reklamace proběhne rychle a ke tvojí spokojenosti? :D
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » úte led 24, 2017 12:17

PaKo: jo to mas pravdu, reklamace je nekdy protivna, sice nekdy i fajn ze jsem pouzival vec cca kolem 2 let a dostal zpet penize a mohl koupit lepsi.
Presto u stanu, pokud by mel zlomene tycky, protekl je to fakt na houby to souhlasim.
Pak me zbyva leda asi ten Elixir, kde jsem ziskal i presnejsi rozmery. Sice 22cm sirka sbaleneho neni zrovna radost, ale myslim ze do batohu bych to nacpal, jedine vyzkouset.

btw a je ten Elixir testovanej i mimo EU nekde? Mel to zde nekdo v poradnym lijaku nebo monzunu? Aby to nebylo ze Franta je spokojenej ze to davalo Sumavu :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » úte led 24, 2017 13:02

MSR je společnost z USA, takže bych neměl strach... A jak jsem psal - podle mne je lepší mít vybavení, na které se dá spolehnout za každé situace s tím, že ano - i riziko poškození (ne tvojí vinou) existuje, ale je minimální, než jít do vybavení, u kterého se může pojebat cokoliv kdekoliv a kdykoliv, nejlépe v tu nejnevhodnější dobu (večer při dešti, když jsi unavený z celodenního pochodu třeba) a opájet se tím, že když už se to teda podělá, tak reklamace proběhne hladce (mimochodem, ten MSR nebudeš reklamovat přes MSR ale přes prodejce, nevidím důvod, proč by to mělo být horší, pokud půjde skutečně o vadu materiálu).

Pokud bych přišel večer na místo, kde budu chtít spát, začalo pršet, já byl utahanej a rychle si chtěl postavit stan, tam by se mi zlomila tyčka, nebo bych roztrhl tropiko, začala by nachcávat podlážka.... jo, v tu chvíli bych si řekl, že jsem utratil prachy dobře, protože po té zkurvené noci a výletě (kde jsem třeba plánoval v tom stanu spát další 4 noci, což už zřejmě nepůjde) to reklamuji a výrobce mi vyjde ve všem vstříc.

POZOR. Neříkám, že takové problémy tě čekají, pokud koupíš ten Aero2 nebo nějaký podobný. Nemám s nimi zkušenosti. Ale stačí mi tento jeden odstrašující případ. Jinak těch 22cm na průměr půjde zmenšit na úkor větší výšky balíčku. Já jen, že ten obal je opravdu tak zbytečně velký, že jeho šířka se dá roztáhnout na těch 22cm, takže když to napěchuji co to jde, aby ta výška byla 35cm, tak se roztáhne na těch 22cm do šířky. (kalkulováno včetně footprintu)
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » úte led 24, 2017 17:59

PaKo: dekuji za vysvetleni, ale jak ted poznam co zvladne ten Elixir 2 za dest?
Ctu tady treba
http://www.treking.cz/testy/jak-vybirat-stan.htm

To ma Elixir hrozne malo ty udaje. Jako nepromokavost tropika 1500? To je tak leda na sumavu podle toho jak vybrat stan. Jinak nevim podle ceho to vybrat, nepisou tam urceni do extremu, nepisou tam urceni do silnych drsnych destu nic.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Stany