Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 7:59

grco píše:@Quido: To teda ne, moj prvy stan bol Jurek, trek, trip, alebo top, neviem uz presne. Bolo to 4kg hovado, vobec to nevetralo a malo to tu blbu tyc pred vchodom, co drzala predsienku. Pouzil som ho na jednom vylete a hned som si povedal, ze predsa v 21. storoci musi existovat nieco lepsie. :)

...

ale no tak, Jurek delal uz slusne stany v 20. stoleti - ale to se ještě opravdu vyvijel...
kdo z cechu mel tehdy jurka, mohl jit prakticky kamkoli do hor...

u tech acek - to vazil 4 kg stan sotva pro dva, a jednoplastovy, a tekolo do nej, sotva ses nekde dotkl :)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 8:10

sobb píše:a to už se od tématu lehký a ultraskladný posouváme opravdu daleko :mrgreen:


OK, máš pravdu - asi jsem každý k tomuto své už řekli,
tak navrhuji: jaký byste si každý přáli UL stan
a) bez finančního omezení
b) se svými finančními možnostmi
...je možné, že u někoho bude a) i b) totéž :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv bře 17, 2016 9:25

@Quido: Nechapem tu tvoju reakciu. Pisal som, ze som si ho kupil v 21. storoci a na 21. storocie bol (a je) zastaraly. Mozno delali dobre stany v roku 1950, ale tam dodnes zostali...

A furt opakujes, jak s tym Jurkem mozes ist kamkoliv, ako keby to bola ich vysostna vlastnost, a so stanmi od inych vyrobcov to bolo inak. Ja sa nebojim ist kamkoliv ani s MSR, ani s Mountain Hardwear, ani s akykomlvek inym modernym stanom, s 2/3 vahou oproti Jurkovi.

A odpoved na tu tvoju otazku:

a) MSR Hubba Hubba HP alebo Lightwave T20 Hyper
b) MSR Hubba Hubba HP alebo Lightwave T20 Hyper

:)
Naposledy upravil grco dne čtv bře 17, 2016 11:25, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod oodoow » čtv bře 17, 2016 9:33

grco píše: Ja sa nebojim ist kamkoliv ani s MSR, ani s Mountain Hardwear..

kamkoli je širokej pojem, určitě jsou místa, kde u jurka bude menší šance, že ho někdo vykrade nebo úplně šlohne, ale jinou výhodu fakt nemá :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 10:51

grco píše:@Quido: Nechapem tu tvoju reakciu. Pisal som, ze som si ho kupil v 21. storoci a na 21. storocie bol (a je) zastaraly. Mozno delali dobre stany v roku 1950, ale tam dodnes zostali...

A furt opakujes, jak s tym Jurkem mozes ist kamkoliv, ako keby to bola ich vysostna vlastnost, a so stanmi od inych vyrobcov to bolo inak. Ja sa nebojim ist kamkoliv ani s MSR, ani s Mountain Hardwear, ani s akykomlvek inym modernym stanom, s 2/3 vahou oproti Jurkovi.


ale opravdu už naposled... :roll: :wink:
asi se v tom písemném projevu zcela nechápeme - chtěl jsem tím říct, že stan, cos koupil ty v 21. století byl jednak z trochu jiné kategorie, než vandr2 a taky to, že to byla konstrukce z 20. století... a už asi postoosmdesátédruhé netvrdím, že je MSR, konkrétně Elixir2 špatný stan,
ale v zásadě říkám jen to, že pokud bych si měl za stan pro ten stejný účel připlatit, tak to nebude zrovna elixir 2... už nevím, jak to říct...
...nesouhlasím jen s tím, jak se tu tvrdí, že Jurek je špatný a MSR mnohem lepší - každý je jiný, MSR je modernější, Jurek je konzervativní - OK, ale můj názor je ten, že pokud je MSR jednou tak drahý, pak není jednou tak lepší - podle mne - je to můj názor a postoj, jen jsem k němu předložil své argumenty, ale nikomu to nevnucuju...

:-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv bře 17, 2016 10:54

@Quido: No, podla mna je Jurek horsi :) Levnejsi ano, ale taky horsi :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 10:58

oodoow píše:
grco píše: Ja sa nebojim ist kamkoliv ani s MSR, ani s Mountain Hardwear..

kamkoli je širokej pojem, určitě jsou místa, kde u jurka bude menší šance, že ho někdo vykrade nebo úplně šlohne, ale jinou výhodu fakt nemá :twisted:

jasně, nebudeme slovíčkařit...
šlohne :D dobrý postřeh, to mne nenapadlo... máš asi pravdu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 11:01

grco píše:@Quido: No, podla mna je Jurek horsi :) Levnejsi ano, ale taky horsi :)


takže, když je MSR o téměř 100% dražší, je o téměř 100% lepší...? :roll:
OK, už dost, tohle nikam nevede... :rolleyes:

k věci:
Terra Nova T20 Hyper

OK, fajny - není zrovna levný a přitom má přes 2 kila - kde vidíš jeho přednosti?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv bře 17, 2016 11:08

Co znamena, ze je nieco o 100% lepsi? Alebo o 200% lepsi? Alebo len o 10% lepsi? Daj mi priklad :)

Skoda Octavia stoji 355 tisic Kc, Mercedes C stoji 796 tisic Kc, takze aby si si kupil Mercedes, tak musi byt minimalne o 125% lepsi? A co to vobec znamena v praxi? O 125% vyssi vykon? O 125% vacsi batozinovy priestor? O 125% viac reproduktorov? Alebo dveri? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 11:13

grco píše:Co znamena, ze je nieco o 100% lepsi? Alebo o 200% lepsi? Alebo len o 10% lepsi? Daj mi priklad :)

Skoda Octavia stoji 355 tisic Kc, Mercedes C stoji 796 tisic Kc, takze aby si si kupil Mercedes, tak musi byt minimalne o 125% lepsi? A co to vobec znamena v praxi? O 125% vyssi vykon? O 125% vacsi batozinovy priestor? O 125% viac reproduktorov? Alebo dveri? :)



no právě - pro každého něco jiného - proto už to nechci rozvádět
:wink:
pojďme raději na ty moderní stany - co ta Terra Nova T20 Hyper ?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv bře 17, 2016 11:17

@Quido: Je to odolnejsi stan ako ta Hubba Hubba HP. Preto som dal 2 moznosti, do "normalnych" podmienok by som bral Hubba Hubba HP, ktory ma 2 vchody a 1.9kg. Do horsich podmienok, neustaly dazd/sneh, silny vietor a podobne, by som bral ten Lightwave, a na tak odolny stan je 2.1kg stale OK. Ta Hubba Hubba HP asi nie je uplne najvhodnejsia na zimu. Ja ju ale v zime ani nepouzivam...

Napriklad ten MHW Mega UL, co si posielal je zaujimavy, kedysi som nan aj pozeral, ale to mne uz osobne pride ako moc, jak to nazvat, krehke?

Ja mam nejaku pomyslnu vahovu hranicu u stanov (pre dvoch). Aby ten stan bol prakticky a citil som sa v nom "bezpecne", tak podla mna s dnesnymi technologiami, by mal vazit okolo 2kg, +- 10%. Letny kludne tych 1.8 kg, zimny moze byt 2.2 kg.

2.5-3kg (a viac) je uz podla mna zbytocne moc, tak odolny stan nepotrebujem/nevyuzijem. A naopak zas 1kg a podobne su na mna az moc minimalisticke stany, v ktorych (mozno neopodstatnene) by som sa necitil uplne chraneny. :)

A inak, aj ked vezmem argument, ze Jurek je tazsi, lebo je odolnejsi a niekto tu odolnost chce, dobre, nedbam.

Ale mohli by uz konecne vymysliet lepsie riesenie predsienky ako tyc, ktora ide stredom ku vchodu do stanu! Vsak to predsa neda tak moc prace, mozu to kludne odkukat od inych vyrobcov... :)

U tych modernych stanov su to take male detaily, ktore si ani nevsimas pri kupe, ale ked ho prvy krat stavias, tak je vsetko take proste "lepsie", lahsie, jednoduchsie, v porovnani s Jurkom. :) Aspon ja som mal taku skusenost, ked som presiel z Jurka na MHW. To sa neda popisat, to sa musi zazit :D

EDIT: Ja som kua si splietol nazov, nie je to TERRA NOVA, ale LIGHTWAVE :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 11:55

ja prave dost uvazuju

ja vim, ze to srovnani je v detailech - stejne tak jak jsem cucel, kdyz jsem stavel sam prvni kopulovy dvouplastovy stan po ackach, tak budu cucet dnes na novy stan, ale jinak jsem dost skromny - staci mi, jak jsi psal, aby neprotekal je snad uz bezna vec (tedy az na te marketova znacky, Husky, Loap atp - bo ty tecou i dneska - to jsou stany leda tak k vode...), aby nebyl moc tezky (ano, ty dve kila se daji jeste prezit, ale proc nebrat kilovy, kdz tom pujde), a hlavne aby mel ucinne vetrani, to je pro mne dost podstatne a taky na druhé strane slabina vetsiny stanu - i toho MSR...

ja bych do MH Super Mega UL 2 ještě sel, co se tyka financi, ale zde bych, jak spravne ocekaval jistou krehkost a asi o vydrz v case bude slabsi - nicmene, jeliko uz tolik nechodim do extremnejsich akci a uvazoval jsem spise na kolo a tak, ale v pripade potreby i na VHT, aby nezklamal, tak se mi zda vhodny... jenze zase, jeho slabinou se zda byt vetrani

jinak, pokud bych nemusel uvazovat o financích, tak mne laka HW EV2 - tam je uz na 2 kilech opravdu super kvalita a aodolnost a i nekolikvychytavek, které asi nikdy potrebovat nebudu...
...a na ten "tvůj" T20Hyper septam zamerne, neb zde se zda maji vetrani dobre vyresene, ale zase ta tunelova konstrukce, mne evokuje jistou krehkost, přitom je to dvoukilovy stan...

sak v poho - link mas spravny :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv bře 17, 2016 12:10

To suhlasim, Jurek je iny level oproti Husky a Loap, o tychto "supermarket" stanoch sa ani nebavim. :) A s vetranim mas pravdu, je to hodne dolezite aj pre mna. Prave na tom Jurku mi vadilo, ze on bol sice extremne odolny, ze neprotekl zvenku, ale aj tak bol uplne mokry kazde rano zevnitr. :D

S Elixirom konkretne skusenost nemam, Hubba Hubba HP vetra celkom dobre podla mna, ale nemam to nejak s cim porovnat zas na druhu stranu, mozno by som u ineho stanu bol prekvapeny, ze to moze vetrat este lepsie.

Ten Lightwave mam momentalne v hledacku, pretoze rozmyslam, ze by som skusil aj nieco ine ako letne alpy, napriklad zimne skotsko, a to, jak som pisal, by som sa s Hubba Hubba HP asi uz trochu obaval (aj ked je to mozno neopodstatnene, lebo fps nema ani HP verziu a pouziva ho aj v zime, takze je to mozno len taky moj pocit). Preto sa ale obzeram po nejakych 4 sezonnych stanoch a najviac sa mi paci zatial ten Lightwave prave, a maju aj verziu s velkou predsienkou (t20 hyper xt), ale ten uz ma 2.6kg...

EV2 je ale jednoplastovy, ak si dobre pamatam, nie? A to je uz fakt expedicny stan do Antarktidy, pre moje potreby asi dost overkill. :)

Inak, ked chces 1kg stan, mozno by ta mohli zaujimat este tieto:

Terra Nova Voyager Ultra 2
Terra Nova Solar Ultra 2

Ale tam su tie ceny uz dost mimo :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Simi » čtv bře 17, 2016 12:51

Quido píše:jaký byste si každý přáli UL stan
a) bez finančního omezení
b) se svými finančními možnostmi

a/b) Crux X1 Raid, případně X1 Strike(ten ale nejlíp kdyby shodil čtvrt kila :mrgreen:)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 12:58

mels opravdu ne prilis zdarily stan od jurka, Vandr uz ma slusne odvetravani, to naopak tomu elixiru vytykaji, ze verani nic moc - v Huba Huba jsem nespal, jen prohlizel... popravde mne treba ta barva podlahy u MSR nedela dobre - vsechny barvy u veci uvnitr vypadaji jinak a jde na mne z tohu uzkost... :roll:
ale kdyz uz by mne nekdo presevdcil na Huba Huba, sel bych asi do te NX verze :wink:

pouzival jsem Jurka i v zimne, mne se s nim v zime stanovalo dobre - a pokud neprijdou silene vanice, tak ani nepotrebujes snehove limce...

ja spise koukam jeste na Big Agnes Fly Creek UL2 Review

Terra nova - co je to za ceny? :rolleyes:
Naposledy upravil Quido dne čtv bře 17, 2016 21:09, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Víťa » čtv bře 17, 2016 13:35

Dlouhou dobu jsem se rozhodoval mezi MH Supermega ul2 a novým MSR Freelite 2 a taky jsem se otřel o BA Fly Creek. Nakonec jsem vybral MH. MSR má fakt tenkou podlážku a i ta konstrukce je prakticky úplně nesamonosná. Jediná výhoda je, že je větší a má dvě předsíňky. MH má podlážku 30D, což je vcelku použitelná hodnota a tropiko je sice extrémně tenký, ale z recenzí vyplývá, že s tím nebyl problém. MH je výběhový model, v HUDY mají poslední kus a jinde už není k sehnání, byl nahrazen modelem Ghost, který je delší. Takže bylo dost času, aby se projevilo, jestli to tropiko z 10D nylonu stačí a vypadá to, že stačí. Jinak BA má nevýhodu v tom, že v ČR není k sehnání a i tvar stanu a konstrukce mi přijde horší než u MH.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 17, 2016 16:03

:mrgreen: co se to tady prohnalo?
Diky Quida bych se asi do MSR Elixiru zamiloval i ja :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » čtv bře 17, 2016 20:57

jen poznámka od výrobce k těm TN Ultra:
Terra Nova píše:Please note: this tent has been designed for short duration events of 1-2 nights. For longer events and backpacking trips we recommend the Solar Photon 2 or Laser Competition 2. /the Superlite Voyager
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv bře 17, 2016 21:10

Jo, ony sú dosť stiesnené. Ale sú to super stany, neuveriteľne odolné, dokonca aj odhliadnuc od svojej váhy. Akurát „kolíky“ sú skôr také lepšie klince :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 21:11

S4TYR píše::mrgreen: co se to tady prohnalo?
Diky Quida bych se asi do MSR Elixiru zamiloval i ja :D


a uz jsi v nem spal...? :mrgreen:

PS: spravne je diky Quidovi :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » čtv bře 17, 2016 21:20

wawrik: velikost asi důvodem tohoto varování nebude, Voyager Ultra 2 a Superlite Voyager jsou stejně velké stany, jen klasický Voyager je o trošku širší
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv bře 17, 2016 21:49

Hm, pravda... Potom mi už nenapadá žiadny dôvod. Kondenzácie je (vraj) menej, ako u bežných stanov, nemení vo vlhku rozmery, odolnosť je nadpriemerná, švy lepené...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 17, 2016 22:05

5p. Quido
nespal a v letosni sezone to vypada spise tak, ze asi v zadnem stanu spat nebudu :) Po zmene hamaky jsem se zamiloval do visaciho spani

edit: dotaz k pripadnym majitelum Elixiru. Kdybyste meli moznost koupe dnes s tim, ze je na vyber uz i zelena varianta, sli byste do ni? Prijde mi totiz, ze je ta zelena silene tmava :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » čtv bře 17, 2016 23:44

Jedina vec, ktora ma pred kupou Elixiru odradovala bola strieborna farba. Nazivo vedy este nebol nikde, tak som to riskol a strieborna je vlastne seda, matna.
Ak by bol zeleny od zaciatku, urcite by som tu dilemu nemal.
Teraz som vlastne s tou sedou spokojny a oproti zelenej bude dnu asi svetlejsie.
Takze 50:50
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod Kjuba » pát bře 18, 2016 7:37

Naprosto stejně, jako remy77. Odrazovala mě barva. Zdála se mi hrozně moc nápadná. Až když jsem ho viděl na živo jsem pochopil, jak jsem se mýlil. Na to moje domácí žvýkání mi tenhle stan naprosto vyhovuje. A to i co se větrání týká.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 8:33

Dekuji za postrehy. Mi vazne prijde ta zelena tmava az moc. :)
Ted momentalne stan az tak rapidne neresim.. wawrik me naockoval na Scarp II, ktery ma uctyhodnou vnitrni plochu a vypada to, ze mu nedela potize ani silnejsi vitr. Libi se mi i Invenio II UL s tou specifickou skladbou prutu a sam za sebe bych do niceho drazsiho investovat nechtel.
A dalsi vec, co mi celkem vadi na Elixirech, je fakt ze nejde postavit cely - ta vnejsi konstrukce mi prijde mnohem odolnejsi ve vetru i pri stavbe za nepriznivych podminek. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát bře 18, 2016 8:50

S4TYR píše:... Scarp II, ktery ma uctyhodnou vnitrni plochu a vypada to, ze mu nedela potize ani silnejsi vitr.
To je pokrok, skvelé! :D Teraz už len stačí ešte päťkrát zopakovať, že vnútorný objem je kvôli šikmým stenám podpriemerný a budeš mať celkom predstavu, čo je ten stan zač :-)

Inak si treba uvedomiť, že veľká podlahová plocha a malý objem znamená - okrem šikmých stien a dobrej odolnosti vo vetre - aj to, že treba zháňať dosť veľké miesto na postavenie stanu. Občas to býva problém, najmä v suťoviskách či na ľadovcoch. Stany so zvislejšími stenami sú na tom lepšie, a keď ich dobre povypínaš, vydržia aj nejaký ten vetrík.

Naťahované tropiko u Elixíru má zasa tú výhodu, že ho môžeš dať dolu a samostatne vysušiť - to je fajn vo vlhkých studených oblastiach, kde máš každú ráno zvnútra kondenzát. Vnútorný stan môžeš zatiaľ zbaliť. U exoskeletov musíš prácne poodopínať vnútorný stan, vysušiť, prácne ho nacvakať naspäť, až potom zbaliť a frčať. Keď to robíš príliš často, začne to liezť na nervy.

Niečo za niečo, ako obyčajne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 8:57

:D toho zesikmeni sten jsem si vsimnul. Diky tem vzperam je ale stale ten vnitrni prostor o dost vetsi. Kdyz vynecham tu nechutne cervenou barvu vnitrniho stanu, tak se pritulce libi prave Elixir. Skoda, ze nikde neni videt, jak realne ta seda vypada. Zelenou bych nebral kvuli pomernemu ztmaveni. A nejsem si jisty, jestli se da (po dokoupeni snur a koliku) vypinat tropiko i z bocnich stran.
Pokud by se mi sem prichomitl Guly, tak myslim, ze i na jeho hratky by byl vnitrni stan Scarpu II prostorny vic jak dost :lol:
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát bře 18, 2016 9:27

Však červený nie je celý vnútorný stan, iba nepremokavé dno... Podstatné je, že to nemení farby vnútri stanu, tropiko aj zvyšok vnútorného stanu je bezfarebný. Za ceny pod 5000 CZK, za ktoré sa dá Elixir občas kúpiť, to je super stan.

Videl som jednu fajn úpravu do vetra, chalanisko mal šnúru pripevnenú krátkym sucháčom (podľa mňa by bola lepšia gumička s háčikom) o kríženie hlavného prúta s tým strešným, a vyvedenú von cez trekovú paličku - to kvôli tomu, aby v stane repka viedla popri prúte, ale nemusel to kolíkovať kilometer od stanu. Miesto vývodu šnúry spod tropika mal trochu samodomo prešité. Vyzeralo to nejako takto, a vraj z toho urobil vo vetre veľmi stabilný stan, čomu celkom verím, aj keď zrovna nijako nadmerne nefúkalo.
elixir.jpg

Myslím, že za tie peniaze niet veľmi čo riešiť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » pát bře 18, 2016 9:29

Vy furt riesite tie farby, zelena, cervena, seda, ruzova, jak keby to nebolo jedno... ](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Stany