Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pon úno 15, 2016 8:55

Hmmm ... koukám že klukum z MSR došlo že je třeba taky přibalit něco kolíků navíc =D>
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon úno 15, 2016 9:12

Trog píše:Moc hezký
http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... -2/product
Jak na tom bude tahle konstrukce s porovnání s Nookem co se týče větru?
Podľa mňa je priveľmi kompromisný. Zatváranie suchými zipsami... No neviem. Ale kilo je fajn váha.

Ak ti ide o vietor, Nook bude o galaxiu lepší. Carbon Reflex boli vždy „kempové“ stany do relatívne nenáročných podmienok, tento nový je ešte kempovejší :-) Vôbec sa neboj, že by si kúpil zle, Nook je do hôr.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon úno 15, 2016 16:05

MSR Freelite 1 má slušných 990 g, a je i v zelené barvě, ale raději bych kdyby udělali MSR Elixir 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon úno 15, 2016 16:09

wawrik píše:Ak ti ide o vietor, Nook bude o galaxiu lepší.

jestli o galaxii nevím, ale MSR Nook bude ve větru stabilnější
Naposledy upravil mike dne úte úno 16, 2016 0:50, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » úte úno 16, 2016 12:11

@Morty: Jak se ti daří dobře vypnout tvůj Nook? Kolik používáš kolíků? Mě přijde že je to s ním děsnej oser než to chytne nějakou ucházející fazónku :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » úte úno 16, 2016 13:01

jó s tím jsem trochu laboroval. Využívám uplně všechny kotvící body, který Nook nabízí, což je asi tak 12 kolíků.

V delších stěnách je potřeba navázat delší šňůry do těch spodních oček v půlce a vypínat jakoby pryč od stanu, pak se nikde nevytvoří nenapnutá plocha.

tady na fotce je víceméně nevypnutej a je to celkem OK. Je potřeba hned na začátku pořádně vypnout podlážku vnitřního stanu, jinak pak nic nelícuje jak má.

http://4navylete.rajce.idnes.cz/Retezat ... C00780.jpg

Ještě jeden poznatek, který jsem objevil až při brutálním větru v Taurách - je potřeba opravdu precizně spojit sucháčem kříž z tyček, který vzniká v zadní části stanu (ta malá tyčka). Ten sucháč je celkem krátkej a když se povolí, tak stan nedrží moc dobře tvar při bočním větru. Uvažuju, že v tom místě spojím tyčky napevno podobně, jak jsou spojeny v přední části a bude vyřešený. Pokud ten sucháč nepovolí, tak platí vše co už jsem napsal, že se stan po "lehnutí" vrátí zpět do původního stavu...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Barulina » stř úno 17, 2016 13:06

Barulina píše:také se nyní rozhodujeme ke koupi stanu.

tak jsme se nakonec rozhodli pro Vango, má vchody dva pro dva bohatě stačí, za tu cenu a na místní podmínky si troufám říct, že bude fajn :)
Naposledy upravil mike dne stř úno 17, 2016 16:41, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena nesmyslne dlouha uplna citace
Barulina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 15, 2016 10:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ramushka » úte bře 1, 2016 22:49

Zdravim, jsem tu nova :D

Schanim stan na rocni vylet do Jizni Ameriky. Procetla jsem to tu skoro vsechno a porovnavam stany uz mesic a porad se nemuzu rozhodnout.

Ma nekdo zkusenost se stanem Husky Brunel 2? Moc se tu o nem nepise, ale prijde mi fajn.
V porovnani s Jurek Vandr 2 je o neco lehci a delsi. Jelikoz chci stan pro par, tak mi na sirce nezalezi.

Diky za rady!
ramushka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 1, 2016 22:39

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř bře 2, 2016 20:37

bych nic od Husky nekupoval, vše je to brak, Jurek dělá celkem dobré stany, a nebo si připlať za kvalitní MSR Elixir 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » čtv bře 3, 2016 1:35

ramushka píše:Ma nekdo zkusenost se stanem Husky Brunel 2? Moc se tu o nem nepise, ale prijde mi fajn.
V porovnani s Jurek Vandr 2 je o neco lehci a delsi.


Moj Husky doma na polici ma pisanych 3,9 kg a v reale 4,35 kg a anii rozmery nie su ako udava vyrobca, takze asi by som to nebral ako smerodatne. Aspon u Husky.

Ak si mozes priplatit, ten Elixir, co ti postol fps je velmi slusny. A uz ho zacinaju robit aj v zelenej.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 3, 2016 12:06

Oni to v cascadedesigns sice nikde nepotvrzuji, ale Elixir 2 by mel v te tmave zelene byt nove od letosniho roku + nove pribylo take to rozsireni predsinky Gear Shed pro Elixir 2/3.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 9:16

ten elixir 2 - proc se oznacuje za UL, kdz je jen o něco tezsi nez obyc Jurek vander 2 ?
a to ma jurek přitom lepsi parametry nepromokavosti... :roll:

fps píše:bych nic od Husky nekupoval, vše je to brak, Jurek dělá celkem dobré stany, a nebo si připlať za kvalitní MSR Elixir 2


nechapu - proc priklacet, kdyz Jurek Vander 2 je v parametrech lepsi - jen kvuli značce? :rolleyes:
Naposledy upravil Quido dne stř bře 16, 2016 9:20, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 9:27

stan do 2,5kg jde pocitat jako UL, byt to je relevantni ø na 2mistny stan.
A vubec se u zahranicnich znacek nemusis divat na vodni sloupce - jiz to tu bylo Xkrat popisovane a rozdil je v tom, ze to meri jinak pod naporem 80km/hod vetru.. ;) takze s klidnym svedomim muzes mit stan co ma uvadenych 5000mm pri stejnych parametrech Jurkovych 10000mm
Ohledne fps - ano, zrovna ten si znacku MSR primo zamiloval a MSR Hubba je jeho zboznou modlou :D
Sam za sebe rikam, ze Jurek neni spatna znacka, ale krom 'UL'tropika za deset let neprisel s zadnou zmenou/inovaci modelu, tak me nepresvedcil o koupi
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř bře 16, 2016 9:31

S4TYR píše:stan do 2,5kg jde pocitat jako UL, byt to je relevantni ø na 2mistny stan.
Sám si v tej vete odporuješ :D 2,5 kila je úplne bežná hmotnosť. UL pre dvojmiestny stan by som v dnešnej dobe videl tak okolo kila.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 9:37

myslim, ze na CZ/SK pomery si na dvouplast/dve osoby/dva vchody ani moc neodporuju.. :) ze by tu kypel vyber se taky rict neda a krom tveho Scarpu, ktery ma pres dve kg o zadnem podobnem (mimo tech 'A' zlutasku) nevim.
Big Sky m ezatim nepresvedcil o nicem a neda se s nima ani vykomunikovat objednavka - njn amici :((
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 9:46

s inovaci neprisel, ale proc - mozna byl hodne popredu...

Do himamaji bych ho nevzal, ale jinak kdekoli, mam zrovna vandr2 pres 10 let a je porad OK, prosel jsem s nim kdeco (kapraty, kavkaz, dolomity, pul CR) a zazil i par poradnych bouri - a je furt v naprostem poradku...
navic, cokoli by se mi pokazilo, neni problem vymenit a spravit (ja sam jsem tuto zkusenost nepotreboval, ale kamarad uz vymenil protrzene tropiko a zlomene pruty, da se riict za par kacek)

mne zatím MSR nepresvedcil - i jen diky argumentum nize
---
porovnani: Jurek Vandr 2 vs MSR Elixir 2

JvsMSR.JPG
JvsMSR.JPG (20.38 KiB) Zobrazeno 11947 krát
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 9:51

wawrik píše:Sám si v tej vete odporuješ :D 2,5 kila je úplne bežná hmotnosť. UL pre dvojmiestny stan by som v dnešnej dobe videl tak okolo kila.


souhlas, asi tak max. do 1,5 kg bych uznal oznaceni UL, jinak ubyc. slusny stan pro 2 osoby 2-3 kg 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř bře 16, 2016 9:51

S4TYR: Ultralight je preto ultralight, že sú to výrazne (preto ultra) ľahšie stany ako priemer :-D Fakt by som to nepchal do jedného vreca s 2,5-kilovými macíkmi.

Špičkové dvojmiestne UL stany napríklad od Terranovy majú dnes tak trišvrte kila, aj menej. Scarp bol UL tak pred piatimi rokmi, dnes je to skôr bežný ľahký stan.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 9:53

Quido píše:mne zatím MSR nepresvedcil - i jen diky argumentum nize
---
porovnani: Jurek Vandr 2 vs MSR Elixir 2

JvsMSR.JPG

jj inu dobra.. nikdo ti MSRko nevnucuje (pssst, nez na to prijde fps) 8-[
:D sam mam velice priznive zkusenosti s Jurek DOME2 KM - stan super, prostor dostatecny pro dva s bagly a jeste dite, ale vaha je jinde a inovace (?)
Pri tvem srovnavani jde o rozdil ceny a nejakych 300g, coz se mi zrovna u vahy nezda - muj Jurek byl o 250g tezsi a trpel stejne jako MSRka nedostatkem koliku. Vodni sloupce uplne vynech ;) nevim jak ti to mam uz napsat, ale toto neni dneska adekvatni srovnani, protoze to mimo EU meri podle jinych parametru.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 9:55

OK.. o tom, ktery stan je/neni UL se dohadovat neminim. 2,5kg je ø a vse pod tuto vahu ready UL :D spokojeni?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 10:11

ja vim ze nevnucujes - jen mi to tu nekdy pripada jako honba z značkou, proste porad nevidim argument, proc davat jednou tolik za prakticky stejny stan :roll:

podlaha je urcite u jurka odolnejsi, a da se prikoupit i tropiko z modelu Atak 2, ktere je jeste odolnejsi a pasuje...

vahu u Jurka mam svou zváženou, celkem to odpovida tovarnim udajum, koliky jsem prikoupil, ale jeste jsem nikdy vsechna oka a lanka nepotreboval pouzit, ani v bource ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 10:14

S4TYR píše:OK.. o tom, ktery stan je/neni UL se dohadovat neminim. 2,5kg je ø a vse pod tuto vahu ready UL :D spokojeni?


ne, vse pod 2kg je UL :mrgreen:
... stejne je to jen orientacni pojem, se tu nebudeme hadat :wink:

tady je nabídka na UL stan (asi bych do nej nesel, ta konstrukce je podivna)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod schwott » stř bře 16, 2016 10:27

A MSR tu hmotnost překvapivě nadhodnocuje. Elixír jsem vážil, když mi přišel. Komplet 2482 g včetně papírové etikety. Minimální rozhodně není 2,1, ale kolem 1,7 kg (tropiko + footprint + tyče + kolíky + šňůry). Určitě to není UL, ale obyčejný dobrý stan.
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 10:35

@Quido: Tak ten stan se konstrukcne podoba MSR Nook, ktery podle nekolika mistnich majitelu odolny je, ale je i jinak reseny.

Osobne mi prijde haluz resit narazku na UL stany v topicu, kde je MSR Elixir zboznym ultralightem a resit jestli jsou stany do 2,5kg dost UL nebo jen ø Ale proti gustu. Dohadovat se o tom neminim a stojim si za svym.
V 'UL' vyberu me zaujal wawrikuv Scarp II, ktery je perfektne prostorny, ale taky neni nijak UL. S dvema pruty a 4sezonnim vnitrkem ma hrube pres dve kila. A osobne mam dojem, ze zrovna honeni gramu u stanu neni prilis moudre. To je nakonec vec kazdeho.

Jen pro srozumenou - toto vlakno nepovazuju za vlakno o UL stanech od chvile, kdy se tu zacaly resit MSRka s vahou nad 2,5kg. ;) a to bez ohledu na vahu stanu vc. footprintu nebo koliku, nebo nevim ceho. S koliky potrebnymi k vypnuti vsech uvazovacich prvku vzroste vaha u vseho a footprint je napr. u Elixiru soucasti baleni. Hawgh
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř bře 16, 2016 10:43

S4TYR píše:V 'UL' vyberu me zaujal wawrikuv Scarp II, ktery je perfektne prostorny, ale taky neni nijak UL.
:lol:

S4TYR píše:Jen pro srozumenou - toto vlakno nepovazuju za vlakno o UL stanech od chvile, kdy se tu zacaly resit MSRka s vahou nad 2,5kg..
Však to ani vlákno o UL stanoch nemá byť. Volá sa Ľahký stan, to ultra je pri slove skladný...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 11:56

aha - a ted se rozvine diskuze, co zamena pojem Ultra a co lehky... :mrgreen:
...proste ve vlaknu s timto nazvem bych necekal, ze sem s prehledem zapadne obyc jurek za 3k, takze pro mne UL je zcela neco jineho

no nic

@schwott:
takze, abych to spravne pochopil - je MSR srovnatelny s jurkem a dela z nej neco trosku vyjimecnejsiho jen cena, anebo ma neco zasadne lepsiho, za co by stalo si priplatit jednou tolik, co stoji jeho cesky konkurent? :roll:

@S4TYR:
- 4 sezoni stan pomerovat s 3 sezonním se snad neda, anebo to pak nedava smysl
- ostatni jsem tak nejak nepochopil - sry :wink:

@wawrik:
nakonec mas s tim vlaknemasi pravdu, to ale na veci nic nemeni, ze asi kazdy rozumny člen OF uzna, ze dneska pojem UL v pripade 2,5 kg stanu pro dva moc neobstoji... :wink:
BTW - co presne si mam predstavit pod pojmem ultraskladny - rozmer sbaleneho stanu 51x17cm je, ci neni ULTRAskladny...? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » stř bře 16, 2016 15:48

Quido
mám doma staršího Jurka Dome 3 a nově asi rok MSR Elixir 2. Jurek je fortelný stan, ale na dnešní dobu je už hodně těžký, neskladný, neforemný, třeba je velký problém ho sbalit do jednoho obalu i s tyčemi a vším (většinou jsem musel tahat 2 obaly, v jednom tropiko + kolíky a ve druhém zbytek). Dlouho se staví a docela hodně mi chybí u Jurka nějaké inovace a vývoj s dobou. Ocenuju u něj ale kvalitní provedení a vydrž (že se ani po 10ti letech nepáře, netrhá, vše drží a stan je celkově pořád OK). Ale drobné vychytávky dnešních nových stanů (svítící zipy - super v noci, kapsa na drobnosti "pod střechou" uvnitř, odlehčené kolíky s Y profilem - drží v zemi mnohem víc než klasické jehly, skladný rychloobal, plastové spony držící tropiko dokupy s podlážkou/vnitřním stanem, ke stanu přiložena podlážka (footprint)...) mají pro mě cenu a proto jsem si nakonec připlatil za to MSR, ikdyž jsem koukal na více značek a typů stanu. Jde bez toho žít, to určitě, ale vždyť si klidně kup jiný stan, ale za mě je to MRS fajn, ty drobné vychytávky na něm mi zpříjemňují běžný život a je celkově oceňuji. Konstrukce MSR Elixir je díky křížení tyčí taky fortelná a ani větší vítr stanu nevadil...

Jen tak mimoděk - uvažoval jsem někdy před rokem o variantě koupit nové "odlehčené" tropiko na toho Jurka Dome 3 a cena tropika byla +-5000Kč, kdy celý Elixir stál asi 5300Kč... tak asi tak
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř bře 16, 2016 20:13

predne nechapu, proc srovnavas dve rzne kategorie - dome 3 je nekde jinde, nez vandr2 nebo atak2, tim padem i jinde, nez elixir 2 :roll:

souhlasim ze jurek je fortelny stan s dnes jiz konzervativni konstrukci, avsak prave jsem o neco vyse dokazal, ze vubec neni tezky ani po 10 ti letech bez vyvoje, takze opravdu nesouhladim; jinak ja (mluvim za sebe) nevidim duvod davat jednou tolik za par drobnych a z meho pohledu nepodstatnych vychytavek ... tolik muj nazor, to neznamena, ze elexir neni dobry, jen je zbytecne drahy jen kvuli nalepce :wink:

btw: jurek ma taky sitovou kapsu ve vrchliku, kapsy po bocich, ma i koliky Y atp.; svitici zipy jsou fajn, ale za tu cenu to ozelim (mimochodem, sviti jen, kdyz jsou pres den vystaveny svetlu, pokud stan vybalis za sera nebo potme, tak nesviti)
:wink:

klidne si poridim modernejsi stan, ale pokud budu srovnavat, budu se snazit byt objektivni
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř bře 16, 2016 20:31

@Quido: jurek dome 2 je este drahsi jak msr elixir 2...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » stř bře 16, 2016 21:14

Quido:
Tiez som dlho vyberal medzi Atakom a Elixirom. Elixir som vybral pre lepsie konstrukcne riesenie. Ma bocne kolme steny a tym dobre vyuzitelny vnutorny priestor, dva vchody a dve predsiene a k tomu prijatelnu vahu 2,2 kg (koliky, tycky, tropiko a stan). To boli pre mna dovody priplatit si.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany