Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pon črc 27, 2015 17:49

Zrovna v tom videu jsou všechny potřebný uzle (kromě zkracováku), se kterýma bohatě vystačíš a nikdy nebudeš muset nic pitomě motat (jak to mnohdy vidím u spousty lidí a pak to nemůžou rozvázat nebo jim to naopak nedrží).

K tomu ten zkracovací uzel a pak ještě tenle způsob vázání tarpu na ridge line a máš ho :-D)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod LTSB » sob zář 19, 2015 15:27

Ahoj, je tu hodně majitelů těch elixírů mládí, tak se chci zeptat, jestli jde přidělat k elixir 2 i ta velká přídavná předsíňka? Něco takového http://www.cascadedesigns.com/ie/msr/te ... ed/product
Přímo pro elixir se to nejspíš nedělá, je mi jasné, že elixir má jinou konstrukci než hubba, takže délka úchytů nebude sedět, ale možná s trochou šponování nebo přidáním nějaké stahovačky(případně i stupidní uzel)by to mohlo jít. Nezkoušel to někdo nebo neví o tom víc??
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » úte říj 27, 2015 10:36

vytahuju z vlákna o stanech Vaude, bo tam se to už moc nehodí :)
sobb píše:Tak ve "výběrovém řízení" nakonec zvítězil Voyager od Terra Nova (díky za tip, wawriku :P )
wawrik píše:Super. Aké sú prvé impresie? Daj potom vedieť, ako obstál.


Už jsme se ve Voyagerovi docela zabydleli, takže pár postřehů.

Hned na začátku raději upozorňuji, že se jedná o stan Terra Nova Voyager, nikoliv Terra Nova Voyager Superlite, který je na netu hodně vidět. Hlavní rozdíl je krom váhy také v uchycení vnitřního stanu, řešení vchodu a v tom, že Superlite nemá podlepené švy.

Voyager s námi zažil zatím déšť, kde bych ale stejně neočekávala problém, sněžení i poryvy větru. Na pořádný vichr ale zatím ještě nedošlo, takže tam se teprve uvidí, jak se s ním vypořádá. Každopádně poryvy zvládal dobře, i vzhledem k tomu, že šly z ne úplně vhodné strany.

- Voyager je stan pro menší osoby, použitelný vnitřní půdorys má 190 cm, výrobcem udávaných 206 je nejspíš i se zahnutím
- pro dva lidi menšího vzrůstu je překvapivě prostorný, v přední části není problém, aby oba při vaření seděli
- váha je příznivá, nižší, než výrobcem uváděná, i s podložkou se dostáváme na 2 kg
- vchod je docela geniálně řešený, díky čtyřem jezdcům si člověk uzpůsobí vstup nebo větrání jak je libo, navíc se do něj dobře leze
- trochu jsem měla obavy z tunýlkové konstrukce, ale už jsme se s tím naučili žít, ve dvou jde postavit poměrně rychle, i když je to pořád pomalejší než s olivkami, daň za větší odolnost
- větrání je pro tenhle typ stanu ucházející, ale kondenzace prostě za „příznivých“ podmínek nastane, jako ostatně u každého stanu. Měla jsem obavu, že to bude horší, asi tomu pomáhá i větrání u nohou, kde je celý zadní trojúhelník vnitřního stanu síťovaný. Což mi samozřejmě zároveň vadí, i když se to zatím negativně neprojevilo, každopádně plánuji použít kus lehké látky a ve studených větrných podmínkách otvor zakrýt, nahoře je poutko, takže to nebude problém
- k šití a podlepení tropika nemám výhrad, u vnitřního stanu jsou v místech překryvu švů občas propíchané dírky, po prvních napnutích se trochu zvětšily, teď se mi zdá, že už se to stabilizovalo, tak to snad takhle i zůstane. Vnitřní stan je velice jemný, člověk musí dávat pozor, aby ho někde neprosekl. Je na to třeba brát ohled i při balení stanu a nedat ho do kontaktu s ostrými předměty.
- jako negativum vidím řešení upnutí vnitřního stanu – po vypnutí tropika dojde k částečnému prověšení, což by samo o sobě nijak zvlášť nevadilo, ale vadí to v případě, že na tropiku kondenzuje voda a pak kape na vnitřní stan. Dovnitř se zatím nedostane, DWR funguje. Ale na tohle se ještě plánuji zkusit zeptat výrobce, zda je to normální, anebo nám jako bonus přidali na vnitřním stanu víc látky a proto se prověšuje
- další problém vzniká v bodě za křížením předních tyček – je potřeba tam stan dokonale vypnout, případně i tropiko nepřipínat do tyčky, ale dál od stanu za kolík, jinak má tropiko tendenci se za mokra a ve větru dotýkat vnitřního stanu
- část střechy je díky typu konstrukce plošší, voda se tam nedrží (i když jsme po tom jednou toužili a dokonce uvažovali, že tam dáme šutr, aby vzniklo jezírko … pak jsme si ale řekli, že raděj umřem žízní, než házet šutry na stan za čtrnáct litrů :mrgreen: navíc nakonec bouřka stejně nepřišla ... ), ale mokrej sníh má tendenci se na střeše udržet. I když ještě v pořádném a normálním sněžení nemám otestováno, tenhle lepivej sníh se držel i na strmějších částech stanu a museli jsme párkrát v noci oklepat
Jsou to možná pro někoho jen detaily, ale u stanů jsem dost náročná, takže mám tendenci k hnidopišství a pak to vypadá, že ten stan haním. Ale opak je pravdou, považuju Voyager za velice dobrý stan, z velké části splňující mé požadavky.

Jsem se nějak rozkecala, takže pro tuto chvíli by to nejspíš stačilo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod daweking » pát lis 13, 2015 16:59

Ahoj.

Prosím o rady při výběru lehkého stanu. Tahat těžkou krosnu mě moc nebaví, ale přesto chci zkusit vícedenní pochody. Takže investovat, olehčovat, odlehčovat...
- cena max 5000 CZK
- 2 osoby (oba výškově do 185cm)
- pěší nebo cykloturistika
- květen - říjen
- NE jen celtu. Ideálně dvouplášťový moskytiéra + tropiko (kvůli hmyzu a větší možnosti zatečení)

Přečetl jsem si toto vyčerpávající téma. Za lehký stan nepovažuju 2.5 kg a více. To bych radši ušetřil peníze a nějak se smířil s mým Husky Bonelli - 4kg.
Mnohokrát zmiňovaná značka MSR nepřichází v úvahu. Podmínky by neměli být nijak zvlášť náročné, proto nechci investovat víc jak 5k.
Stany/celty typu Appy Trails Mark nee. Je to sice vymakanější jak obyčejná celta, ale poměrně drahý. Radši budu nosit o pár gramů víc, ale s moskytiérou.



Favorit č. 1: SMD Lunar Duo Outfitter
http://www.nalehko.com/SMD_Lunar_Duo_Outfitter

Má s tímto stanem někdo zkušenosti? Zmiňován tu nebyl. Divím se proč a proto se radši ptám. Cena je příznivá, údajně je dost prostorný. Staví se na trekový hole, což by mi nevadilo při pěší turistice, protože si je hodlám pořídit. Ale musel bych nějak vymyslet co na kole...snad dokoupit lehký tyčky jestli to jde.


Další možnosti:
- Vango Banshee 200 - 2250g - do 4000 CZK
- Quechua Quickhiker Ultralight 2 (jednoplášťový)- 1960g - do 4000 CZK
- Ferrino Lightent 2 - 1700g - naposled jsem viděl od 3,125 CZK, teď najednou kolem 4500 CZK :-/. V recenzích se píše, že prý prosakuje podlážka
- Ferrino Spectre 2 - 1900g - z 4000 CZK zdrazil na 5500 CZK :-/
- Pinguin Echo 2 - 1900g - do 4000 CZK
- Camp Minima 2 SL - 1320g - pres 5500 CZK
Linky už sem neplácám. Vetšinou na Heurece nebo Google.

Další dotazy:
A) Víte jak je to s nalehko.com v případě reklamace? Vypadá to, že jinde v ČR se ten SMD neprodává a kvůli dopravě (+ clu a DPH) se nevyplatí ho kupovat z ciziny.
B) Jednoplášťový stan (např. ten Quechua). Nerosí se to moc zevnitř?
C) Co je to footprint?

Díky.
David.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pát lis 13, 2015 17:41

C) footprint je extra podlážka pod stan - igelit, nylon přímo šitý na míru pro konkrétní stan nebo tyvek a podobně. Zvyšuje ochranu podlážky stanu.

B) každý stan se rosí. Některý méně díky lepšímu větrání. U jednopláště jsi s orošenou vnitřní stranou tropika v bezprostředním kontaktu, u dvoupláště ti drží odstup vnitřní stan.

A) reklamace jsou schopni řešit. Mně se u SMD GatewoodCape stalo něco se zipem, nafotil jsem to, poslal a navrhl, že se to prvně pokusím jednoduše opravit sám a až kdyby to nešlo, tak bych to poslal na reklamaci (byla to drobnost). Nabízeli mi opakovaně, ať to klidně pošlu, případně i kdybych to opravil a byl by s tím problém v budoucnu, že reklamaci vezmou. Spravil jsem to sám, fakt to byla drobnost. Nicméně vstřícný přístup tam byl jednoznačný.

Stany:
máš tam značný rozdíly v kvalitě materiálů.
Vyřadil bych Quechua, Pinguin, Ferino (vnímám kvalitu v pořadí od nejslabšího k lepšímu). Ferino už asi celkem jde, ale bych ho nebral. Nicméně jiní ti ho třeba naopak doporučí. Sám k němu mám jakousi neopodstatnělou nedůvěru.
Vyřadil bych Camp Minima - nekontroloval jsem to, ale mám za to, že je to celkem malej stan (nízkej) a za ty peníze bych si představoval víc muziky (prostoru).
Vango Banshee 200 - podle mého názoru skvělej a praxí ověřenej stan. Plusy: dobrý poměr cena/výkon. Suchá stavba - za deště stavíš nejdříve vnější tropiko, až pak vepneš vnitřní ložnici (respektive ji při balení stanu ani neodepínáš). Velmi odolnej ve větru. Dá se použít i bez vnitřního stanu -> menší hmotnost a více vnitřního prostoru. Nevýhoda oproti SMD - u stanových tyčí neplatí MUG (multiple use gear)

SMD:
- plusy: dobrá cena, hmotnost a prostor. Nemusíš tahat stanové tyče a naopak hole využiješ jako MUG.
- neutrál (za mne spíše plus) - při té cestě na kole netaháš ano váhu tyčí ani váhu holí, jen předem napěřenou délku provázku, který poslouží jako míra k uříznutí správné délky klacku (bezinka, líska, javor, cokoliv) - třeba takto někdy nosím přístřešek (tarp) Hannah - v praxi hýr.

Na toulky po CZ nepotřebuješ ani stan. Pokud máš prolezlý tarpy a trváš na moskytiéře, tedy úvaha jde tímto směrem a vnímám to jako jiný postoj, než kdybys napsal trvám na stanu v plný palbě, tak je to SMD či jiný koncepty na stejném principu to pravý řešení pro tebe a došels k tomu sám, jak je z tvého příspěvku zřejmý.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » sob lis 14, 2015 18:27

Jsem myslel ze ten Hannah tarp uz nedelaji. Mas ten pro dva?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » sob lis 14, 2015 19:21

Záleží, co od toho stanu očekáváš - jestli ho chceš jen do ČR a jsi přesvědčen, že ti bude vyhovovat chodit s trekovými holemi, tak ten SMD je dobrá volba (hlavně poměr váha/prostor). třeba trekové hole vyzkoušel a hned je zase odložil. Proto bych si před nákupem stanu zkusil, jestli budeš hole používat.

Na něco trošku náročnějšího mi ten Camp Minima SL přijde celkem zajímavý. Při 1.35kg je malý (na pohodlné výlety po ČR asi až nepohodlně), ale když má člověk stan opravdu jen na krátké přespání, tak to může být fajn. Možná ale ze mě mluví běžec, minimalista :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » sob lis 14, 2015 21:51

U Camp minima 2 sl je priestor na spanie 125x220, co je vcelku dost, skor by mi tam vadila miniaturna predsien. Neviem, kde by sa tam vosli 2 batohy (aj mensie) a boty.

Daweking:
preco MSR nie? Ak od MSR elixir 2 co mam vyhodim vsetky obaly a necham si k tropiku, vnutornemu stanu a konstrukcii len 6 kolikov, som na 2,2 kg a mam plnohodnotny, konstrukcne vydareny, pre 2 osoby priestranny stan s 2 vchodmi a 2 predsienami, Cena okolo 5,5 k
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon lis 16, 2015 15:12

daweking píše:Mnohokrát zmiňovaná značka MSR nepřichází v úvahu.

důvod? rozveď to
daweking píše:- Vango Banshee 200 - 2250g - do 4000 CZK
- Quechua Quickhiker Ultralight 2 (jednoplášťový)- 1960g - do 4000 CZK
- Ferrino Lightent 2 - 1700g - naposled jsem viděl od 3,125 CZK, teď najednou kolem 4500 CZK :-/. V recenzích se píše, že prý prosakuje podlážka
- Ferrino Spectre 2 - 1900g - z 4000 CZK zdrazil na 5500 CZK :-/
- Pinguin Echo 2 - 1900g - do 4000 CZK
- Camp Minima 2 SL - 1320g - pres 5500 CZK

jakýkoliv stan od MSR je lepší než tyto
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod daweking » pon lis 16, 2015 17:00

@fps: MSR ne kvůli ceně. Těch 5 tisíc je fakt strop, víc investovat nechci. I když pravda, třeba MSR Elixir 2 vypadá dobře a cena by třeba šla i pod 5k.

Vangoo Banshee 200, Ferrino Lightent 2, Quechua Quickhiker a Pinguin Echo 2 vypadaj vsechny stejne.
Vyhrava Vangoo, protoze by mel byt overeny a stoji stejny peniz, ne-li min.
Camp Minima 2 SL me laka hodne nizkou hmotnosti. Prostorove je stejny jako Vangoo Banshee 200, ale je o 1kg lehci! Kdyby slevili, tak budu uvazovat.


Takze to zuzuju na tri kandidaty:

SMD Lunar Duo Outfitter je hodne lehkej a prostornej. Cena dobra.
+ 1605g, dobra cena
+ Prostor. Mohl bych ho vyuzivat i na eurotripech autem, kde spime po kempech... a zbavit se toho Husky.
- Stavi se na trekovy hole. To by bylo normalne plus, ale co kdyz je nebudu chtit brat?
Daji se koupit nejake lehke, treba skladaci tycky zvlast? Samozrejme aby se neprohybaly. Nebo to resit fakt useknutim dvou haluzi v lese?

Vangoo Banshee 200 nebo Camp Minima 2 SL
+ Nepotrebuju trekovy hulky.
- Jsou stisnenejsi. Musel bych si nechat Husky pro pripad cestovani autem+kempy. V tomto pripade pohodli vyhrava, protoze na hmotnosti nezalezi, auto to uveze.

Jinak co jsem zapomnel. Toulky nebudou jen CR. Chtel bych hned za hranicema zatim - Slovensko (Mala, Velka Fatra atd.), pripadne Rakousko.
Casem se snad odvazime na Skotsko, Rumunsko, Bulharsko atd.
Mohl by nebyt jasne zluty nebo bily. Idealne tmave zeleny. Kdyz budem spat kde spravne nemame, at nejdem videt tolik. Ten SMD, MSR a Camp Minima se ale stejne v jine barve nedelaj, takze smula.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pon lis 16, 2015 17:27

Na tie kecy o MSR sa vykašli, Vango Banshee je dobrý a rokmi overený stan. Camp Minima rozhodne tak veľký nie je, je to pomerne stiesnený stan.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod budo » pon lis 16, 2015 18:04

Znovu připomenutí, že na SMD nepotřebuje hůlky. Můžeš si uříznout 2 klacky.

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod scinkk » pon lis 16, 2015 19:43

Daji se koupit nejake lehke, treba skladaci tycky zvlast? Samozrejme aby se neprohybaly. Nebo to resit fakt useknutim dvou haluzi v lese?


Jasne proste stanove tycky/segmenty, stavim SMD deschutes na 9,5mm Jurek tycku o delce 125 cm o trech dilech, ma 90 g. Obcas se trochu prohne, ale na funkci to moc nema vliv. Asi si na pristi rok necham z Ciny poslat 11mm narezanou na 3 dily.
Ja hulky nenosim vubec, takze pro me je lepsi konstrukce vyzadujici jen jednu tycku. Pokud nosis hulky mas jaksi vice moznosti volby. Samozrejme pokud si je beres jen nekdy je to dilema.
jak pise Budo, u nas si dokazu celkem relane predstavit, ze si vecer cestou uriznu liskovy prut, na ktery to postavim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte lis 17, 2015 12:13

daweking píše:@fps: MSR ne kvůli ceně. Těch 5 tisíc je fakt strop, víc investovat nechci. I když pravda, třeba MSR Elixir 2 vypadá dobře a cena by třeba šla i pod 5k.

nechápu proč chceš kupovat horši stan, když za cca stejné peníze koupíš lepší, a to nemyslím jenom MSR, ale třeba Vaude, Jurek, Nordisk
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte lis 17, 2015 22:15

fps: nieco lahsie od Vaude do 5 k ani moc nie.

Daweking:
Pozri este stany od Wild Country:
Coshee 2 a Zephyros 2. Oba pod 2 kg, jeden za cca 3500, druhy 4.400.

Wild Country je lacnejsou variantou stanov Terra Nova.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod daweking » stř lis 18, 2015 11:54

Zatim se naklanim spis k SMD Lunar Duo Outfitter kvuli pohodli, rozumne cene a hmotnosti.
Ticky bych teda koupil, nebo brat hulky ci useknout vetev v lese. Hlavne bych se mohl zbavit toho Husky co mam, takze kdyz odectu castku co vydelam na Husky, vyjde me to cenove dobre.

V pripade ze bych sel do mensiho tuneloveho stanu (tzn. nechal bych si starej Husky), tak se musim rozhodnout kterej.

@remy77: Ty Wild Country vypadaj dobre, dik. Terra Nova jsou fakt drahy.
Kdyz je porovnam s Vango Banshee 200...
WC Coshee 2 - O par stovek levnejsi, o 300g lehci, ale podle uvedenych rozmeru by mel byt mene rozmerny uvnitr. Takze spis Vango. Uz tak maly stan, takze kazdych 10cm uvnitr dobrych.
Wild Country Zephyros 2 - O par stovek drazsi jak Vango, ale o 0.5kg lehci.
No ale ty vnitrni prostory stisnene. Na delku sice 220cm, ale sirka jen 92cm. To se tam sotva vlezou dve nafukovacky vedle sebe. Jestli tu nekdo psal ze Camp Minima 2SL je stisneny, tak tohle bude urcite.

@fps: Jake modely mas na mysli? U Vaude jsem nasel dva UL - 285 a 346 EUR. Nordisk jsem UL za rozumnou cenu nenasel.
Jurek Ulli 2 vypada dobre. Rozmerove uvnitr by mel byt jako Vangoo Banshee 200, ale je o 1400 drazsi. Na druhou stranu uvedena lepsi nepromokavost.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod AldaCZ » stř lis 18, 2015 12:35

daweking píše:Takze spis Vango


Jestli ti to pomůže, tak jsem spal v Banshee 200 ve dvouch a se psem :wink:
Kupodivu je tam na spaní i pro dva více místa než se zdá, ale věci do "předsíně" nebo do pytle uplně mimo stan. Dovnitř se ti vleze pár kusu oblečení a to je vše. Dvě karimatky široky 58cm se už překrývají.
Bez vnitřního stanu je tam místa dost a dost i pro dva.
Přílohy
IMG_1085.JPG
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř lis 18, 2015 14:50

daweking píše:@fps: Jake modely mas na mysli?

reagoval jsem na první dotaz kdy si chtěl lehký stan do 2,5kg, a do 5000kč, ale teď už chceš UL stan do 5000kč, což už je ale jiná, za 5000kč moc UL stanů neseženeš, snad jedině ten SMD Lunar Duo
daweking píše:Prosím o rady při výběru lehkého stanu.
- cena max 5000 CZK
Za lehký stan nepovažuju 2.5 kg a více.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Trog » ned pro 20, 2015 15:33

Zdravím

Rád bych si pořídil nový.Favorit je jasny:

http://www.hudy.cz/stany/mountain-hardw ... 27241.html

Za každý postřeh k tomuhle produktu budu rad popř. nějákou jinou alternativu za podobný peníz.


Napřed jsem měl v hledáčku tohle:

http://www.spsport.cz/598-camp-stan-camp-minima-2-sl/


Ale MH ho strčí do kapse jak váhou tak prostorem na spaní a má předsíňku.Takže jsem pro MH ale jetli někdo zná něco lepšího za ty prachy dejte echo.

Díky
Naposledy upravil Trog dne pon pro 21, 2015 7:29, celkově upraveno 1
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » ned pro 20, 2015 17:14

Nefunguje první odkaz v příspěvku od Torga, podle mě jde o stan Super Mega UL 2.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » ned pro 20, 2015 20:43

Už jsem mu kvůli tomu posílal PM, ale zatím nereagoval ani v PM ani tady. Taky se domnívám že jde o tenhle stan.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Trog » pon pro 21, 2015 7:31

Opraveno.Sorry za chybu...
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod actionboy » úte pro 29, 2015 16:41

Ahoj, hledal jsem nějakou náhradu za můj současný stan Pinguin Bora 3 (není dost pevný ve větru), našel jsem si zde doporučovanou značku MSR, ale při porovnávání voděodolnosti mi sklapla huba :-&
Pinguin podlážka PU zátěr 10 000 mm H2O
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/bora-3/p-33
MSR podlážka JEN 3 000mm vodního sloupce
http://www.hanibal.cz/stany/turisticke-stany/15512-msr-elixir-3/#.VoKoirbhDBQ

To se mi zdá neadekvátně málo. Nebo se nato dívám špatně?
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » úte pro 29, 2015 17:37

Už se to tu rozebíralo několikrát - zkus hledat. Každá značka to měří jinak, a tak hodnoty nejdou úplně porovnávat. Důležité není, jestli naměřil Pinguin třikrát více než MSR, ale jestli nepromokavost podlážky MSR stačí pro dané použití. Protože je tu celkem dost majitelů MSR a nikdo si neztěžoval, tak bych docela věřil, že s tím problém není. Nemám ale vlastní zkušenost.

PS: Pokud by ti někdo u toho tvého stanu nabídl nepromokavost 100 000 za cenu vyšší hmotnosti, tak bys to chtěl? Jestli s tím v současnosti nemáš problém, tak bys to asi odmítl. Podobně to může být v porovnání Pinguinu a MSR.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte pro 29, 2015 22:29

actionboy:
U renomovanych znaciek by som vodny stlpec riesil medzi poslednymi zalezitostami. Prednejsie su vaha, velkost, konstrukcne riesenie a pod.
Elixir mam 2 a tych 3000 mi este nepremoklo.

Pripomina mi to dobu: Cim viac pasik, tym viac Adidas :mrgreen:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kjuba » úte pro 29, 2015 23:31

Mám Elixir 2 a neprotekl ani při vydatných několikadenních deštích. A je mi úplně jedno jestli píšou 3.000 nebo 300.000...

Prostě nepromokavost je dostatečná.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod actionboy » stř pro 30, 2015 7:46

Jo, tak díky za info.
jen že jsem byl zvyklý že Bora neprotekla ani když jsem měl stan ve vodě (kaluž po dešti na tyveku) a tady vidím třetinovou hodnotu :lol: Tak mi to přišlo dost zavádějící.

PS: důvod hledání nového stanu. U toho jsme již jaksi dosáhli limitů větru.

http://1drv.ms/1P1UmE1


U tropika stanů MSR jsou hodnoty vodního sloupce měřeny dle normy USA při rychlosti větru 80 km/hod. Žádný přepočet na odolnost v bezvětří (tak, jak ji udává většina výrobců) bohužel neexistuje. Obecně lze odhadnout, že odolnost MSR 1 600 mm odpovídá cca 10 000-12 000 mm v bezvětří. Na nepromokavost podlážky již vítr vliv nemá a proto jsou její hodnoty srovnatelné s jinými.
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Trog » čtv led 14, 2016 5:57

Ahoj

Rozhoduji se mezi stany:

http://www.vertical.cz/cs/katalog/hubba ... x_12-1497/

a

http://www.vertical.cz/cs/katalog/nook_12-1642/

Radši bych vzal Nooka ale bojím se,např. aby těch 250 g vahy meně nebylo na ukor stability ve větru apod..
Pro který jste vy a proč.

Díky za postřehy
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv led 14, 2016 6:28

Nook je vo vetre stabilnejší, keď ho postavíš správne, vydrží aj vysokohorský fičák. Je to stan do drsnejších podmienok, jeho nevýhodou oproti Hubbe je menší vnútorný priestor a pohodlie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Stany