Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sonicx55 » stř čer 24, 2015 11:11

Tak dneska idem naživo omrknúť ten stan MSR Elixir 2 (3) do HUDY sportu, bohužial aj ked tam neponukaju na splatky, ale uz som nasiel inu stránku slovenskú kde sa to dá. :) (outdoorzone.sk)


EDIT:

Bol som ho teda dneska pozrieť a farbou to nie vôbec také ako to človek vidí na obrázku, pekná šedá farba, žiadna do bielo-šeda ako to najskôr na mňa z obrázkov pôsobilo. Nakoniec som prehodnotil finančnú situáciu a objednal som si ho za 212,35€ lebo na tej stránke jedinej kde ho majú aj na splátky ho predávajú za 249,50€ (+ cca 18€ úroky).

Ďakujem všetkým za rady, tipy. Keď ho budem mať podelím sa o moje skúsenosti.

:supz:
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » čtv čer 25, 2015 20:06

Tak se mi vrátil MSR Nook z reklamace (páral se suchý zip, viz výše), resp. dostal jsem nový kus :-) . Díky eshopu popina.cz a dovozci Vertikal trade vše proběhlo rychle a bezbolestně, za cca 10 dní. Dovozce mě ujistil, že NEpodlepení jedné strany zipu je normální a má to tak být.

I když někteří píšete, že nepoužíváte footprint, jsem si ho raději vyrobil z Tyveku.

Pro využití všech kotvících bodů je potřeba stan doplnit o 8 dalších kolíků a šňůry. Koupil jsem 5 eloxovaných kolíků z Decathlonu a 3 jsem vzal od starého Jurka. Cca 9g/ks oba druhy. Šňůry jsem koupil v železářství za 3,50 czk metr, neváží skoro nic :-).

Vše dohromady - stan, kolíky, šňůry, footprint a obal na stan - váží 1710g.

Možná by od výrobců bylo fér uvádět obsah balení a co všechno se musí dokoupit a co to pak bude vážit. Mě to nepřekvapilo, četl jsem recenze. Je sice fajn, že stan lze postavit s tím, co je v balení. Na reálné použití v horách to ale nestačí.

Nadšení ale přetrvává a zítra stan konečně vyzkouším :-).
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » ned čer 28, 2015 18:56

fps píše:- moje pořadí stanů
1 - MSR, Hilleberg, Terra Nova
2 - Vaude, Marmot, Mountain Hardwear, Jurek, Tatonka, Fjäll Räven, Black Diamond...
Som práve narazil na peknú fotku, ktorá dosť dokumentuje obľúbenosť stanov v náročných podmienkach. Takto nejako vyzerá typické zloženie agentúrnych stanov na Islande:
Obrázek
Zľava Mountain Hardwear Stronghold, Vaude Power Atreus, Vaude Hogan (ten je typický skôr u turistov). Dosť sa tam ešte motajú Vaude K2 (aj keď sa prestal pred pár rokmi vyrábať) a Vaude Power Odyssée. Značka MHW je aj najbežnejšou značkou agentúrnych stanov v Nepále.

To ozaj nie je vizitka stanov druhého sledu...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Ramiczech » pon čer 29, 2015 17:32

Zdravím, vybírám stan. Po přečtení a sledování tohoto vlákna jsem dospěl k těmto kandidátům:
MSR Elixir 2:
+ dvojí křížení a větší odolnost proti větru (Opravdu?)
+cena
- podle mě už poměrně velká váha (chtěl bych něco okolo 2kg)

MSR Hubba Hubba NX
+váha o cca 1kg méně
-cena
-možná horší odolnost

Vyplatí se připlatit si skoro 4k?
Ramiczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2011 17:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » pon čer 29, 2015 19:36

Podle mě se ty dva stany nedají moc porovnávat...

Hubba hubba NX byl stan, co jsem měl ve výběru, ale odradilo mě to, že nemá vůbec žádná očka pro dodatečné vypnutí stanu šňůrama a větrání. HP verzi za 12tis jsem už cenově nezkousl.

Elixir 2 jsem taky zvažoval, ale nezkousnul jsem barvu. Co se hmotnosti týče je uváděna nešťastně vč. footprintu (když jinde je hmotnost bez, tak tady si MSR zbytečně škodí).

Nakonec jsem vybral Nook, který je podle recenzí ve větru nejlepší ze všech stanů MSR, je nejlehčí a s použitím trekové hole je samonosný. Ale mám to pro sebe a přítelkyni. 2 dvoumetroví 90kg chlapi by si v tomhle stanu byli blíž než by asi chtěli...

U všech stanů MSR je potřeba počítat s tím, že nejsou v ceně a hmotnosti započítány další kolíky a šňůry na vypnutí.

Kdybych musel zvolit mezi Hubba hubba nx a elixirem, tak bych vzal elixir. Pokud jsi menší postavy a spolunocležník taky, zkus mrknout na ten NOOK. Nebo připlatit za hubba hubba HP.

btw. v jiném vlákně jsem řešil (asi) nedobře udělanou silikonizaci (flek cca 10x10 cm a nedělání kapiček v tom místě)... chtěl jsem to posílat (znovu, viz výše) na reklamaci, ale kašlu na to, dnes jsem zkusil test s hodně kýblama vody a stan obstál, tak snad nebude problem i do budoucna... Tolik k věhlasné kvalitě MSR - 2 kusy, 2x nějaký nedostatek... :evil: :((
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Ramiczech » pon čer 29, 2015 20:42

Díky za odpověď.
NOOK je pro mě nepoužitelný. Chci dva vchody.
Vzhledem k ceně jsem nejspíš rozhodnutý na elixír. Pokud mě někde nepřesvědčí o jiném stanu. Cenový strop je max 10k, ale čím méně, tím pro mě samozřejmě líp.
Ramiczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2011 17:42

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » pon čer 29, 2015 21:51

Za mě po dlouhém váhaní vyhrál nakonec taky MSR Elixir 2, sám jsem si ho nakonec byl naživo prohlídnout a libil se mi, takže jsem ho hned vzal. Koukal jsem i na ten MSR Nook, sice má o 900g míň ale byl o cca 10-15cm nižší uvnitř a taky konstrukce Elixira se 4ma kříženíma trubek je podle mě bytelnější, takže vyhrál on. MSR Hubba Hubba HP se mi libí taky, ale nejsem ochoten dat o tolik víc jen proto, abych ušetřil 500g váhy. Jedina škoda je té šedé barvy Elixira, mnohem radši bych měl zelený stan, ale on se v zelené nedělá... V Elixiru jsem spal ale zatím jen jednou, takže dál jsou spíše jen první dojmy.

Líbí se mi - hodně jednoduchá stavba (fakt asi 3 minuty na kompletní první postavení novýho stanu mi přišly super, v praxi to bude ještě méně). Pak se mi líbí kolné stěny (uvnitř je dost místa díky nim, mohu porovnat s Jurek Dome 3, Pinguin Gemini 150 + nějaký Husky pro 4 lidi). Super je footprint (podlážka) - vypadá solidně a odolně, jednoduchá, je rychle usušená/sbalená, taky 2 vchody do stanu s bytelným zipem s očky (konečně tam nejsou jen provázky na zavazování, ale jednoduché plastové očko + kolík na prostrčení, což je asi 3x rychlejší než zavazování). Taky dvě odkládací síťky uvnitř stanu mi vyhovují. Chválím bytelný obal (opět v červené barvě...), kdy do něj jde stan se všim v pohodě sbalit a nemusí se nic nikam pěchovat/cpát, kdy třeba u balení samonafukovačky (karimatky) od Therm a Rest vždycky kvetu, protože dostat jí do toho miniaturního obalu je očistec. U tohodle stanu to fakt není třeba, vše se pohodlně vejde (obal by mohl být klidně o kousek menší).
Nevýhody - ke stanu je jen 6 kolíku a žádné šňury na vypnutí, tak jsem hned 4ks dokoupil + k nim asi 10m umělé šnurý v železářství abych ho pořádně vypnul. Zatím ale celkově spokojenost, ale na komplexní hodnocení si počkám na ostré vyzkoušení stanu někde v Alpách/Fagaraši.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte čer 30, 2015 4:51

Elixír má 1 křížení. Ne 4.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Hafi » úte čer 30, 2015 9:49

Elixír má 4 křížení. Ale je otázkou jak ty dvě horní maj pozitivní vliv, když nejsou do země, ale asi furt lepší, než kdyby tam ta tyč nebyla. Každopádně dvě křížení jsou jasný.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte čer 30, 2015 10:05

Na to existuje udělátko. Tá krátka tyčka sa o veľké prúty pripevní hrubšou gumičkou odstrihnutou z tenšej bicyklovej duše. Šírka asi pol centimetra, priemer tak do 1,5 cm. Mal to tak jeden chlap na inom stane rovnakej konštrukcie (značku si už nepamätám) a vraj to vo vetre citeľne pomáha stabilite.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte čer 30, 2015 10:13

Wawrik: vies aj podrobnejsie popisat, ako to tam daval? By ma to vcelku zaujimalo.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » úte čer 30, 2015 10:29

Nejako takto, dával to ako prvé ešte pred podvesením vnútorného stanu. Na prútoch a tyčke mal páskou nalepené značky, aby vedel, kde to má byť:
pruty.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod budo » úte čer 30, 2015 10:34

Pardon. Upsal jsem se. Mel jsem na mysli 2. U te vrchni tycky jsem mel pocit, ze se z funkcniho hlediska nebude jednat o vyznamne zpevneni konstrukce. Tema gumickama to ale samozrejme neco udela. Omlouvam se. : prayer
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod axi12 » úte čer 30, 2015 11:22

Popřípadě co TNF Mica FL 2? 1,5kg za 9 tisíc pro dva.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dan50 » úte čer 30, 2015 14:19

Ahoj,
shanim stan pro 2 osoby na treky do hor v lete (momentalne je v planu Kyrgyzstan). Mam ale problem, protoze se 191cm na vysku se nevejdu do kazdeho stanu.

Chtel bych se proto zeptat, jestli nemate tip na kvalitni stan, do ktereho se vejdu (pritelkyne nema extremni rozmery, takze tam problem nebude). Potrebuju ale, aby stan byl zaroven lehky a ne moc drahy (max 5 000 CZK, ve vyjimecnych pripadech vic). Byl jsem se podivat na vystave stanu v letnanech a do stanu s delkou 220cm jsem se vesel, ale nohama jsem se dotykal vnitrku stanu, coz pri desti neni uplne idealni... A vetsich je jich tuze malo :?


Diky moc

Dan
dan50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 30, 2015 10:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte čer 30, 2015 20:29

Wawrik: dikes za nazorne info
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sonicx55 » stř črc 1, 2015 14:17

dan50: tak ak si si čítal túto tému tak bolo tu viacej navrhnutých dobrých stanov, ale väčšinou to tak býva keď chceš niečo kvalitné, musíš si zato aj viac zaplatiť takže neviem či nájdeš taký aby splňal všetky požiadavky. Záleží čo je pre teba ľahký do koľko kg. Ja som sa tu pred nedávnom tiež radil ohľadom stanu a objednal som si MSR Elixir 2, ktorý vyzerá super pomer cena a kvalita :) (skúsenosti ešte nemám, čakám kým príde)

Váha: 2,64 kg
Šírka: 213 cm -> k tej tvojej výške, prikrčíš trochu nohy a máš to :mrgreen:
Cena: od 6000 Kč

http://stany.heureka.cz/msr-elixir-2/#section
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Jary » stř črc 1, 2015 14:52

Sonicx55 píše:[Šírka: 213 cm -> k tej tvojej výške, prikrčíš trochu nohy a máš to :mrgreen:


se na elixir 2 a osobu 190 cm ptal a pár příspěvků zpět mi remy 77 odpovídal.
"Jary, keď si ľahnem do stanu,tak mám asi 20-25 cm rezervu, v Tvojom prípade to bude o 10 cm menej, znamená, že v pohode vôjdeš, ale ako na tom budeš pocitovo mi je ťažko usúdiť. Každopádne by si sa nemal nohami a hlavou opierať o stan".
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod schwott » stř črc 1, 2015 15:27

Sonicx55 píše: objednal som si MSR Elixir 2, ktorý vyzerá super pomer cena a kvalita :) (skúsenosti ešte nemám, čakám kým príde)

Váha: 2,64 kg

Tak jsem ho dnes převážil, tak jak přišel:

2482 g včetně papírové etikety. Když budeš trochu googlit, seženeš ho za 5.460,- včetně poštovného a možná ještě dostaneš 3% slevu. Nevím, jestli není proti pravidlům dát sem odkaz na prodejce, pokud ne, tak ho sem dám.
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dan50 » stř črc 1, 2015 15:46

Diky za odpovedi.

Ja si prave zkousel lehnout do stanu co mely delku 220cm a tam jsem se dotykal nohama stanu a to jsem ani nebyl ve spacaku... Ono je bohuzel potreba jeste ke 190 cm pricist natazeny chodidla a taky fakt, ze clovek hlavou lezi par cm od okraje stanu...

Proto bych spis hledal stany co maj delku 230cm, ale ten vyber je dost uzky. Pripadne me napada, pokud by mel stan predsinku, tak se clovek muze dotykat nohama stanu (teoreticky je to prikryte predsinkou), anebo stan promokne i tak?
dan50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 30, 2015 10:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Skorpion » čtv črc 2, 2015 17:16

k tym dlzka. Ja mam jurek kombat s udavanou dlzkou 225cm. Sam meriam 185cm. Ked v nom lezim v spacaku a natianuty, tak sa hlavou a nohami zlahka dotykam stien. Zaujimal by som sa urcite o dlzku tak 15cm na zemou. Podla sklonu stien to moze ubrat aj 20cm na dlzke
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod schwott » čtv črc 2, 2015 21:49

První dojmy se stavbou MSR Elixír 2 v obýváku:
1) Ve dvou velmi snadno, v jednom by to chtělo mít podlážku přikolíkovanou (přivázanou) alespoň na jedné straně
2) Při stavbě pouze tropika a footprintu by to chtělo vymyslet spojení příčné tyčky s nosnými. Zkusím vymyslet gumičky, které budou zároveň sloužit na sbalení tyčí (viz foto od wawrika). Jednomu se tropiko + footprint bez kolíkování staví ještě hůře.
3) Zde na fóru tolik chválené kolíky se čtvercovým průřezem jsou narazeny obyčenými kolíky s kruhovým průřezem
4) Skládání spojených tyček není napoprvé úplně triviální
5) V ložnici se člověk se 189 cm při natažených chodidlech dotýká lehce stěny, při stavbě pouze tropika a footprintu je místa samozřejmě mnohem více
6) Hmotnost tropika, footprintu, 6 kolíků a obalu (bez vypínací šňůry) je 1570 q, kompletní balení má 2480 g, tedy méně než uvádí technická specifikace.
7) Obal by opravdu mohl být klidně menší
8) Výborný poměr cena, variabilita, kvalita
schwott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon čer 1, 2015 0:18

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » čtv črc 2, 2015 22:17

Schwott: vitaj v klube elixirakov :supz:
Dufam, ze coskoro zacneme hromadit vela kladnych skusenosti z uzivania ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod TimTaylor » pát črc 3, 2015 7:21

taky jsem si MSR Elixir 2 poprvé postavil doma v obyváku:D, holt nová hračka,ale postavil jsem si jen vnitřní stan a tropiko jsem nechal ještě odpočívat. Na ostro ho vytáhnu až v srpnu na cca týden, pak teprve napíšu nějakou recenzi/výhrady k němu.
Taky souhlas s tím obalem na stan, škoda že obal nemá stahovací pásky (popruh nebo dva na stažení). Ale zase na druhou stranu se do obalu stan se všim pohodlně vleze, nemusí být sbalený přesně na centimetry a není třeba ho do obalu rvát (takže v lese, mokrý, ho ráno klidně sbalím a nebudu ho do obalu muset složitě pasovat). Všechno zlý je i na něco dobrý. Ještě dotaz pro majitele - kolik kolíku je třeba k úplnému vypnutí tropika stanu MSR Elixir? 4 jsou k footprintu/vnitřnímu stanu, 2 jsou potřeba na vypnutí předsíněk stanu. Ale co boky/záda, tady jich je třeba kolik? Dík
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dan50 » pát črc 3, 2015 15:29

A co si myslite o tomhle stanu?

http://stany.heureka.cz/wild-country-ho ... kace/#text

Byl jsem na vystave stanu v Letnanech a pekne jsem se do nej vesel. Libi se mi i predsinka, ze by se tam pekne daly dat tasky.

Mate s nim/znackou nekdo zkusenosti?

Diky
dan50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 30, 2015 10:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » ned črc 5, 2015 12:31

Dan50: Wild country produkuje Terra nova ako lacnejsiu variantu, ale kedze stany Terra nova patria k spicke, myslim ze sa kvality bat urcite nemusis.

TimTaylor: Ja som vo vetre skusil 6 kolikov naviac. 2 na putka nad vetracimi otvormi, 2 na tu istu stranu ale dolu, kde su putka a 2 som kotvil snury na putko kde tropiko chytas na priecnu kratku tycku nad predsienami a vytiahol som ju vrchom zipsu (2 bezce to umoznuju).
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod zornicka » pon črc 6, 2015 19:56

Ahoj vsem,
nejakou dobu jsem vybiral stan pro dva, ktery by byl lehky, prostorny, rychle postaveny, cenove dostupny a idealne koupeny v CR. Prostorny na sirku vice jak 150cm a vahou pod 2.8kg a rozmery v zabalenem stavu pod 42x20.

Opravdu po dlouhem hledani jsem nasel tento:
Quechua QuickHiker Ultralight 3

Šířka ložnice: max. 180 cm a 140 cm u nohou.
Předsíň s hloubkou 100 cm a šířkou max 190 cm. Velký úložný prostor.
Váha: 2,6 kg
Kompaktní obal: 40x15x15 cm
Montáž: opravdu rychlá a snadná
5299,- Kc

video:
https://www.youtube.com/watch?v=dSLP8pU_bjA

Odkaz na stan:
http://www.decathlon.cz/stan-quickhiker ... 45651.html
+ vzal jsem podlozku jeste radeji, ale je to varianta kdyz clovek chce vzit auto a nejde o vahu

odkaz na stanovou podlážku (kupoval jsem a jsem rad, ze jsem ji taky vzal).
http://www.decathlon.cz/stanova-podlazk ... 43150.html


Ted o vikendu otestovano a parada!
Treba to nekomu pomuze...
zornicka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 6, 2015 19:41

Příspěvekod budo » pon črc 6, 2015 20:09

Nevypada spatne. Jen za tu cenu bys uz mel stan od renomovaneho vyrobce.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PavlisBoHus » úte črc 7, 2015 16:01

Ten nebude moc do větru. Ale poměr váha/velikost je luxus.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod shorehead » pon črc 13, 2015 21:17

Ahojte,

nemate niekto skusenosti so stanmi:

Sierra Designs Flash 2
Robens Osprey 2
Force 10 Argon 2
Big Agnes Foidel Canyon 2

Uz nejaku doby hladam lahsi stan pod 3kg do severskeho pocasia. Presiel som si x testov a reviews v anglictine, nemcine, norstine... no skusenost nenahradim. To su stany, ktore ma zaujali. Pred tym som mal 7 rokov Pinguin Gemini Extreme, ale uz som ho poslal z domu, mal niekolko much, ktore ma fakt stvali a vymenil ho za Nemo Losi (bohuzial do narazoveho vetra to nie je to prave orechove).
shorehead
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 25, 2014 22:13

PředchozíDalší

Zpět na Stany