Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » stř čer 17, 2015 16:20

Musi jet tak rychle, aby ho hmyz nedohonil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ametis » stř čer 17, 2015 16:58

Cena toho Hillebergu mě vyrazila dech. MSR rozhodně není žádný noname, ale přesto stojí třetinu... uznávám, že má spoustu vychytávek, ale stejně mi ta cenovka příde přemrštěná, přehlížím něco?
Naposledy upravil ametis dne stř čer 17, 2015 17:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř čer 17, 2015 17:24

Ani nie, je to jednoducho drahá značka. Alternatív je kopec, ale keď sa niekomu páči Hilleberg a nie je mu ľúto peňazí (a váhy :D), prečo nie. Kvalita tam je.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř čer 17, 2015 19:18

jaky kopec alternativ je ke stanům Hilleberg? vím pouze o MSR a Vaude, tedy těch stanů co se dají u nás koupit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř čer 17, 2015 19:28

Neviem, čo sa dá alebo nedá kúpiť u teba, ale v dnešnej dobe sa dostupnosťou ozaj netreba nechať obmedzovať.

A keby som sa obmezovať nechal (ale prečo by som to robil?), takto z brucha ma napadajú napríklad Vaude alebo Terra Nova.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » stř čer 17, 2015 21:21

mozno este Marmot, North face
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » čtv čer 18, 2015 6:12

Mountain Hardwear, Tatonka, Fjäll Räven, Ferrino Highlab...... ????
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod axi12 » čtv čer 18, 2015 7:07

Tatonka a Ferrino? :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 18, 2015 13:38

Zrovna u stanů serie Highlab bych se asi nesmál @axi12. Pravda nejsou zrovna lehké a ultraskladné, ale ve spolehlivosti bych na ně klidně vsadil :wink: . Ve střední třídě třídě podle lidí poměrně kolísá kvalita, ale co se týká expedičního vybavení, tak je vidět poměrně často v praxi.

btw: mám malej 30L batoh ze serie Highlab už cca 15 let a furt slouží. Žádné natrhané ramenní popruhy, prošoupaná záda či stahování. Jediné je že se odrbal zatěr na zvětšení hlavního prostoru.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » čtv čer 18, 2015 15:09

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michaela3 » pát čer 19, 2015 19:23

Tak jsem dneska byla na té výstavě stanů (měli tam i MSR stany) a po dlouhém vybírání jsem si domů odnesla stan The North Face Talus 2 .. Dívala jsem se i na Pinguina Arris Extreme a Aero 2, ale Extreme stejně jako ten Vango Banshe se mi zdály uvnitř dost malé pro dva lidi s věcmi :/ Od pohledu to vypadalo, že se tam pořádně nevejdou ani dvě karimatky vedle sebe.. A ten Talus váží jen něco málo přes dvě kila, což bylo velké plus, takže měla jasno :) A i pán mi tam povídal že North Face spolu s MSR a ještě něčím jsou ty nejlepší stany, co tam mají..

No a spacák jsem si vybrala tento http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/micra/p-4478 .. (potřebovala jsem co nejmenší) tak jen doufám, že v něm v Norsku nezmrznu.. 8)
Michaela3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 15, 2015 23:57

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » sob čer 20, 2015 15:44

když koukám na tohle vystavastanu, tak to tam vypadá stejně jako loni, skoro všechno stany do nenáročných podmínek, v létě k Mácháči, na jedno sezonní použití
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sonicx55 » pon čer 22, 2015 19:29

Zdravím,

pozerám sa po lepšom stane, prečítal som si celú diskusiu a neviem čo by bolo pre mňa to najlepšie :D uvažoval som o Jurek Alp 2,5 ale ktosi píše, že napr.: vešanie stanu na lanka a háčiky po tme za vetra a mrazu si stavanie stanu s týmto systémom viem obtiažne predstavit, vetrá slabo. Čo je na tom pravdy ? :) Prípadne mi skúsiť navrhnúť iný typ čo bude splňať nižšie uvedené požiadavky.

Podmienky:

- v každom období
- cena cca 200€
- váha max. do 3,5 kg
- dvojplášťový
- pre 2 osoby + 2 batohy
- pevnejší aby vydržal aj nejaké tie víchrice a samozrejme odolný voči viacdňovým dažďom (napr. Island, Alpy)
- s predsieňou (nevadí ak veľkosťovo bude len na topánky)
- farba skôr nenápadnejšia

ďakujem za rady :supz:
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » pon čer 22, 2015 20:46

Mám starší Jurek Vandr - tvarově stejné jak Atak.

- stavba OK i v plačákách, ve větru, samozřejmě potmě :-D prostě ideální podmínky. Samozřejmě je lepší když jsou na to dva a jsou sehraní :smt077 a nestaví ten stan poprvé v životě.
- odolnost ve větru - u této konstrukce je odolnost spíš o tom, že se tomu stanu nic nestane. Nicméně stan "lehne" natolik, že ten, kdo je na návětrné straně se vůbec nevyspí... (otázkou je, jak často člověk spí ve větru, kdy se nedá ani vzpřímeně stát)
- nerosí se víc než jiné stany, hodně záleží, jestli vypínáš tropiko "k zemi" nebo na delších šňůrách...
- pro častější zimní využití bych zvolil sněhové límce.
- nechám si ho na zimní akce. Na jaro/léto/podzim jsem pořídil ještě lehčí...

Pro časté zimní použití (vichřice, sníh, sněhová bouře atd...) bych asi volil řadu DOME, ale i v odlehčené verzi tropika se nedostaneš do limitu hmotnosti ani ceny.

Zvážil bych, zda je nutné jít do řady EXTREM, protože i řada Tramping vydrží neuvěřitelně hodně.

Akorát už se možná nebavíme o lehkých a ultraskladných stanech :wink: ... jestli to není na přesunutí do nějakého obecnějšího vlákna...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod lojzmen » pon čer 22, 2015 21:01

Morty píše:ad barvy: ..... Ve žlutým dresu jsem pro muchy jak terč...


Potvrzuji, na jasně žluté triko mi sedali i kůrovci, byl jsem všem pro smích :-)

Na méně ostré žluté na vnitřku Jurka to nebylo tak intenzivní, dalo se s tím žít.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte čer 23, 2015 10:33

Sonicx55 píše:pozerám sa po lepšom stane

MSR Elixir 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Jary » úte čer 23, 2015 11:31

Je na výstavě stanů k vidění MSR elixir 2 ? Loni tam nebyl. Díky
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » úte čer 23, 2015 13:49

fps píše: MSR Elixir 2

a co požadavek na nenápadnou barvu?... to jsem pochopil jako zelená, hnědá... Pokud by v MSR udělali Elixira v zelené, tak by podle mě v ČR šel dost na odbyt a pro zadání by to byla jasná volba.
Naposledy upravil mike dne úte čer 23, 2015 15:40, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorene citace
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte čer 23, 2015 15:10

zelený MSR Elixir 2 by byl nejlepší, ale ta šedivá je celkem decentní, na horách či v zimě dostatečně, je to lepší než žlutá, oranžová nebo červená
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sonicx55 » úte čer 23, 2015 16:06

Akurát som pozeral tému ,,Výběr stanu,, tak tam som videl odporúčaný tento stan MSR Elixir 2 len tá farba šedo červená to sa mi moc nepozdáva z dvoch hľadísk 1. nie je to moc nenápadná farba (okrem zimy) 2. tá farba je taká bielo-šedá a rýchlejšie sa zašpiní teda na tom je všetko hneď rychlejšie vidno + neviem ho nájsť nikde na SR stránkach kde by sa dal zobrať na SPLÁTKY :) Kebyže sa robí v zelenom tak ho asi beriem hneď.
A čo poviete na stan Marmot Tungsten 3P (je verzia aj 2P len tam neviem či sa zmestia 2 ľudia + 2 x 60l batohy) s porovnaním oproti MSR Elixir 2, Jurek Alp 2.5 a podobné ?
napr.:
Marmot Tungsten 2P
https://www.youtube.com/watch?v=ydeukgt7ynw


ďakujem
Naposledy upravil Sonicx55 dne úte čer 23, 2015 18:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Hafi » úte čer 23, 2015 16:54

sice je zelený, ale nenápadný by byl tak v jarní trávě, myslím, že ta nevýrazná šedá je mnohem méně vidět, prostě jak šutr.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sonicx55 » úte čer 23, 2015 17:58

Hafi: myslel som tým čo poviete na Marmot Tungsten 3P/2P s porovnaním MSR Elixir 2, Jurek Alp 2.5 a iné, vlastnosťami stanu a nie farbou.


+ viete ho ktosi nájsť na SR stránkach kde ten stan MSR Elixir predávajú aj na splátky ? :) (lebo našiel som len na ČR a kedže nie som občan ČR tak nič)
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte čer 23, 2015 18:55

- záleží jak budou ty dva jedinci velký? jestli budou větší, tak 127 cm u MSR Elixir 2 a 137 cm u Marmot Tungsten 2P bude asi na hraně, mam cca 193 cm 90 kg, a vejdu se akorát do MSR Hubba který má 70 cm na šířku
- moje pořadí stanů
1 - MSR, Hilleberg, Terra Nova
2 - Vaude, Marmot, Mountain Hardwear, Jurek, Tatonka, Fjäll Räven, Black Diamond, Vango, Nordisk
3 - Pinguin, Ferrino, Husky, Coleman, Loap, Hannah
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » úte čer 23, 2015 19:35

fps: na karimatku se vejdes a mas ji 51. Tak neni treba mit velky oci. Dva lidi se slozej do 127cm v pohode ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte čer 23, 2015 20:50

Sonicx55: Marmot ma slusne stany, cize co sa tyka kvality, tej by si sa nemal obavat. Konkretne Tungsten 2p vyzera "papierovo" slusne, ci uz vaha, rozmery, konstrukcia. Mam elixir 2 kde sa dvaja aj s batohmi vojdeme v pohode a ten marmot je podla udajov sirsi a ma dlhsie predsiene, cize co sa tyka velkosti, tej by som sa urcite neobaval. jedine zeby si bol XXL.

Na druhej strane je tazko povedat, ci ti bude konstrukcne vyhovovat. Niekedy totiz zistis nedostatky az ked stan stavias, pripadne uzivas. Ja som tak skusal od od Marmotu Twilight 2p a tam boli predsiene tak predlzene a tym padom v takom ostrom uhle k zemi, ze bol problem ich zazipsovat az dolu bez pocitu, ze sa chces pod to tropiko doslova podplazit...

A co sa tyka k farbe Elixiru, uz som pisal, ze je klasicky sivy, cize nie je az taky napadny. Problem je taku farbu sfotit, aby bola verna realite. Samozrejme v lese bude viditelny viac ako hnedy alebo zeleny, avsak napr. v skalach (hlavne vapencovych) to bude skor opacne...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sonicx55 » úte čer 23, 2015 22:53

remy77: ďakujem za rady, a k tomu MSR Elixir 2 ste batohy mali vnutri v stane alebo v predsienach ? Lebo či tam je až tak dosť miesta aby si sa komfortne vyspal ked chces mat 2 batohy vnútri ? ;) Prípadne je lepšia alternatíva MSR Elixir 3, či to už je zbytočne veľké pre dvoch ľudí (180cm, 80kg) + 2 batohy 60l ? A po stránke údržby sa čistí dobre, hlavne to šedé tropiko či sa nejak hneď nezašpiní ? :) Vyhovuje mi ked sa stan na prúty prichytava cvokmi čo je aj pri MSR aj Marmote. Lebo mal som skusenosti s Pinguin Excel a tam mi vadilo že trebalo pruty prevliekat a tiež tam bola tá predsien tak skosena ze clovek ked ju zapinal si musel az lahnut skoro aby ju nadoraz zapol (to by menej zas vadilo).

- Jurkov som teda vylúčil (Alp 2.5)

Rozmýšlam teda medzi Marmot Tungsten 2P (3P) a MSR Elixir 2 (3).

Marmot Tungsten 2P - 186€
Marmot Tungsten 3P - 231€
MSR Elixir 2 - 239€
MSR Elixir 3 - 289€

:rolleyes:
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte čer 23, 2015 23:44

Sonicx55: batohy mame v predsienach, kazdy na svojej strane, ved na to tie predsiene predsa su.Nevidim dovod ho trepat dnu. Ved aj v predsieni ho mas ponuke. Ale keby si ho chcel silou mocou mat dnu, k noham batohy urcite vojdu, hlavne pri tvojej vyske (mam 180, 90 kg).
Nevidim dovod kupovat 3 miestny stan pre dvoch, keď 2 absolutne postacuje. Elixir ma bocne steny skoro kolme, takze ako pocitovo tak aj realne je priestoru dost. Pri 3 zbytocne preplacas a vlacis vahu naviac. Povodne som chcel aj ja Vaude Taurus ale vyhrali 2 vchody a 2 predsiene a tak som kupil Elixir a nelutujem. Ak si z BA alebo okolia, kludne prid pozriet.
Co sa tyka spinenia, no este ho mam cisty, akurat na vnutornom stane som na sietke pripucil nejaku zelenu haved, tak tam ostala nejaka mala bodka. Inak si ale neviem predatavit cim by si chcel zaspinit tropiko aby sa to nedalo utriet vlhkou handrou (hlina, blato).

PS: mne to skosenie u marmot twilight vadilo. Jednak si lahat do predsiene nie je moja predstava komfortu a pri zarosenom tropiku utierat ramenom alebo chrbtom zvnutra kondenz.

Inak ak so vsimnes ten marmot tungsten má vetracie otvory mimo spalne z predsieni, tak ci to nebude mat aj negativny vplyv na odvetravanie.

Edit: Elixir som mal za 220 € a este vzdy je ta cena (niekde aj nizsia ale bez recenzii obchodu), staci pouzit Google :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re:

Příspěvekod fps » stř čer 24, 2015 9:58

budo píše:fps: na karimatku se vejdes a mas ji 51. Tak neni treba mit velky oci. Dva lidi se slozej do 127cm v pohode ;-)

51 cm je pro menši lidi, mam na 51 cm nafukovačce ruce mimo, na mích 193 cm 90 kg je na hraně 63 cm nafukovačka, a jak jsem psal, tak 70 cm široký stan je pro mě tak akorát
Sonicx55 píše:pre dvoch ľudí (180cm, 80kg) + 2 batohy 60l ?

na menší postavy bude stačit MSR Elixir 2, a taky dávám batoh do předsíňky, ve stanu MSR Hubba
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř čer 24, 2015 10:12

fps píše:1 - MSR, Hilleberg, Terra Nova
2 - Vaude, Marmot, Mountain Hardwear, Jurek, Tatonka, Fjäll Räven, Black Diamond, Vango, Nordisk
3 - Pinguin, Ferrino, Husky, Coleman, Loap, Hannah
Do tvojho poradia ti kecať nebudem, ale aby sa podľa toho náhodou niekto neriadil pri výbere...

Vaude, MHW, Marmot, BD sú všetky na jednej úrovni s MSR, Terra Novou aj Hillebergom. A to ako kvalitou, tak aj inováciami a vychytávkami, a väčšinou aj šírkou sortimentu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř čer 24, 2015 10:29

fps: mám 178 cm a 90kg. Na 51cm karosku se vejdu. Asi to bude tim, co od toho clovek ocekava a jak si lehne. Bud spim na zadech a mam ruce zalozeny na prsou a vejdu se nebo spim na boku a taky se vejdu. Jestli ty spis treba na zadech a potrebujes mit ruce polozene podle tela, pak ti i tech 63cm bude malo. Nicmene myslim, ze stan se sirkou 127cm je pro vetsinu lidi ve dvou v pohode. Kdyby to tak nebylo, tak to vyrobci takhle nevyrabej.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Stany