Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » stř čer 10, 2015 15:40

Do odbavenýho kufru to není problém. Před týdnem jsem přiletěl a šel si na přepážku nadrozměrných zavazadel a td. - byly tam cajti se samopalama celníci, snad deset Rusů nebo co a pistolky, samopaly a otázka policajta na ,,kápa,, TĚCH NÁBOJŮ MÁTE 25 000?
Čuměl sem jak vyvoraná myš - se dříve bál za nožík :D
Příruční zavazadlo tam je problém vše možné ale odbavený kufr ne.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod šíp » stř čer 10, 2015 19:47

Mě to až tak nepřekvapuje, třeba na Špicberky se běžně lítá s vlastní zbraní :wink:
Chce jen trochu víc formalit, než při běžném odbavení.
K věci: do příručního zavazadla bych se bála i kolíky plastové. Přiznám se, že podmínky jsem až tak nestudovala, ale bála bych se riskovat, že natrefím na někoho, kdo mě s nimi na palubu letadla prostě nepustí. Přepravní podmínky jsem si přečetla jen v těch bodech, které mě bytostně zajímají, a mimo jiné nemůžu na palubu s kanoistickým či kajakářským pádlem. Nechápu, to mají strach, že umlátím pádlem pilota?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 19:52

Mohla bys ho vystrcit z okynka, natocit proti vetru a letadlo by se prevratilo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod šíp » stř čer 10, 2015 20:01

Vystrčením z okýnka by fyzikálně došlo k dekompresi, takže změna směru letu by byla irelevantní [-X
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 20:04

No vidis, a prave padlem bys mohla okynko vyrazit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod šíp » stř čer 10, 2015 20:04

si tak budu ničit svoje drahé pádlo :evil:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 20:08

To nemuzou sekuritaci vedet. Rozkaz znel jasne, zena s padlem nesmi projit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod šíp » stř čer 10, 2015 20:09

Neprojde ani chlap s pádlem :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 20:13

To je dobre. Byl bych nervozni, kdyby se mnou v letadle byli lidi s padlama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » stř čer 10, 2015 21:31

Plastovej kolík bude to samé jako kovovej kolík. Jde o to, že může být považován za bodnou zbraň - tuhý je dost má špičku a není problém s ním bodnout člověka.
Hoď stan do nákladového prostoru s kolíky co máš a je to bez problémů.
si na palubu beru jen bundu s doklady a peníze, telefon a sluchátka - je to pohodlnější a člověk má jistotu, že nebude problém.
Jo samozřejmě když na to máj povolení..... Jen mě zaujalo k čemu to tu ti hodní chlapci potřebují - vypadali jak neviňátka :-..
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod šíp » čtv čer 11, 2015 14:56

jsem to pochopila tak, že poletí pouze s příručním zavazadlem, tudíž odbavovat nic nebude. To by mu potom tahle rada moc platná nebyla.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » čtv čer 11, 2015 17:01

Právě mi přišel MSR Nook, postavil jsem ho zatím jen v obýváku :-). Asi budu možná trochu "průkopník" s tímhle stanem, tak napíšu něco teď a něco jako recenzi pak zkusím sepsat po pár akcích, kde ho použiju. K výběru mi docela pomohlo i toto vlákno, takže díky :supz:

První dojmy:
- footprint bude nutnost, jinak podlážka rychle vezme za svý...
- váží 1,43 kg (takže OK, výrobce nekecá)
- vnitřní prostor naprosto dostačující pro 2 lidi, dva naproti sobě můžou sedět pohodlně a hrát karty. Fakt mega prostorný (srovnávám s Jurek Vandr 1 (nyní 2)
- v sadě jsou 4 kolíky - jako jo, jde to postavit, ale na využití všech možností vypnutí jich je potřeba trojnásobek.
- v sadě nejsou vypínací šňůry, nutno dokoupit
- tropiko končí hodně vysoko nad zemí, v létě k užitku - menší kondenzace, v zimě budu vozit starý Jurek, s tím počítám
- stavba je jednoduchá, pár minut v jednom člověku
- rozměry dle výrobce sedí, stěny jsou kromě jedné téměř kolmé, takže vnitní prostor super

Plánované použití: jaro/léto/podzim - přechody hor ČR, SR, Rumunsko, Alpy? ...

Rád dám nějaké další info, když bude zájem :-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 11, 2015 17:30

Stavba je jednoduchá :mrgreen: Ti nevím koukal sem teď na youtube a tohle bych v bouřce stavět nechtěl.
Jinak ale gratuluji, postavenej vypadá hezky :wink:
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Skorpion » čtv čer 11, 2015 17:31

Michal82 mi poslal super galeriu fotiek jeho noveho Hillebergu Akto. S jeho suhlasom niektore publikujem
Přílohy
WP_20150610_09_36_27_Raw.jpg
WP_20150610_10_03_19_Raw.jpg
WP_20150610_10_04_47_Raw.jpg
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Skorpion » čtv čer 11, 2015 17:32

cast 2
Přílohy
WP_20150610_10_05_23_Raw.jpg
WP_20150610_10_06_13_Raw.jpg
WP_20150610_10_07_46_Raw.jpg
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Skorpion » čtv čer 11, 2015 17:32

cast 3
Přílohy
WP_20150610_10_10_13_Raw.jpg
WP_20150610_10_21_33_Raw.jpg
WP_20150610_10_22_47_Raw.jpg
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Skorpion » čtv čer 11, 2015 17:34

Michal82 este raz vdaka za fotky!

Este by som sa chcel spytat, ako pevne posobi material tropika. Na fotkach vyzera dost priesvitne a chatrno. No youtube videa som videl a vydrzi to podla vsetkeho masaker... :-) Ma nejaky zmysel to lanko popd stan a to druhe co vediet dole pri vstupe? Uz sa vidim, ako o to budem zakopavat :-D
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 11, 2015 18:24

Jo to tenké lanko pod stanem drží ohnutou tu tyč - je podstatně tenčí než vypínací lanka, což mi přijde divné - ale je navázané na kroužcích tak se dá vyměnit, kdyby něco.
To druhé zas je plochej popruh a udržuje správnou vzdálenost stěny když bys třeba stavěl s rozepnutým vchodem.
Tropiko je tenké a je poloprůhledné. Ale pevné to je zkoušel sem trhat kousky z katalogu. Je to silikonyzované z obou stran - prý trojtě. Podlážka je silnější materiál.

Jo a neměl sem to dobře vypnuté - stavěno na rychlo cvaknout foto a šup domu, když si s tím člověk pohraje je to líp postavené.

K tomu MSR - dá se to stavět, tropiko s vnitřním stanem? Nebo postavit vnější a pak přidělat vnitřní?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » čtv čer 11, 2015 19:05

MSR Nook se v opačném gardu (prvně tropiko a pak vepnout vnitřní stan) stavět nedá. Resp. dovedu si představit variantu postavit stan s footprintem a pak velmi složitě postupně vpínat vnitřní stan. Celkově bych se u toho asi zpotil víc, než bych zmoknul při normální stavbě v dešti ;-). Naráz se stavět nedá, je to system, kde vnitřní stan visí na konstrukci...

ad stavba - jedna věc, co je asi celkem zásadní a z mého pohledu dělá z tohoto stanu vyloženě jaro/léto/podzimní stan - při stavbě je celkem dost potřeba jemná motorika. Tenké prstové rukavice asi OK při troše cviku, ale v palčákách ten stan podle mě postavit nepůjde, nebo hodně těžko. Podle mě je to ale daň za rekordně nízkou hmotnost... osobně to beru. Na zimu si nechám staršího Jurka.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 11, 2015 19:24

Jo 1,43 kg to je pěkný pro dva. Mám na Aktu 1,7 kg a je pro jednoho (dva v nouzi ale jen s ženskou - aby se ke mně tulil chlap to neeee [-X )
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát čer 12, 2015 7:26

@Morty: Tak úplně průkopník nejsi. Mám ho od 2013 a používám i v zimě. Bez footprintu :twisted:

BTW: A jedno ti řeknu. Nemožnost stavět s vnitřkem zároveň a kondenzace par v zadní části z něj dělá stan který bych si už nekoupil. To jen abych schladil tvoje nadšení :twisted: (,ale jinak ti s ním přeji jen ty nejlepší zážitky [-o< )
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát čer 12, 2015 7:35

Myslím, že to si mohol napísať hneď, ako si to zistil :-D K týmto lepším stanom sa na SK/CZ nete ťažko zháňajú nejaké relevantné názory a človek, čo má oňho záujem, by tak vedel, do čoho ide.

Na druhej strane - je kopec ľudí, ktorým postup stavby vnútorný → vonkajší stan vôbec nevadí, aj keď ho často stavajú v zlých poveternostných podmienkach. Tiež to nechápem, ale je to tak :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát čer 12, 2015 7:45

@wawrik: Mám za to že sem to tady někde zmiňoval (koupi i to srážení par), ale jistý si nejsem. :((
Každopádně předpokládám že člověk co si kupuje stan za 10 litrů prošmejdí recenze všude po netu a YouTube. A ve většině co si tenkrát pamatuji tu kondenzaci zmiňují. Dá se poměrně účinně likvidovat vypnutím zadní strany, tak aby lépe větrala, ale už je to prostě mínus s kterým se musí počítat.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » pát čer 12, 2015 7:51

Nie každý je schopný v angličtine pochopiť všetko, o čom v ENG videách a recenziách hovoria (to sa týka napríklad aj mňa).

Ale to je jedno, podľa mňa to je skvelá príležitosť, aby si svoje postrehy a skúsenosti trochu rozvinul a popísal :partyman: Skúsil som to nájsť, ale tvoja jediná zmienka o Nooku tu na fóre bola, keď si ho kúpil :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » pát čer 12, 2015 9:26

Všechny recenze jsem prošel, všechny videa viděl... :-) i ty v angličtině, v češtině snad ani nic není...

O kondenzaci se zmiňuje snad jen týpek v jednom videu a že by to bylo někde mezi mínusama u recenze si neuvědomuju. Každopádně realitu ukáže čas.

Na stavění prvně vnitřek a pak tropiko jsem zvyklej. Mě naopak ty vpínací systémy nějak nesedí - jednak je to dost akrobatický, takhle v "malým" stanu vpínat něco do vypnutého tropika, druhak pokud je napevno spojený vnitřní a vnější stan, vidím problém při sušení. Navíc, ty stany kde se vpíná vnitřek obvykle nejde postavit samostatně vnitřní stan. Případně, pokud je vnitřek napevno, nejde samostatně postavit vnější stan.

Existuje vůbec stan do 10 000czk, který váží do 1,8kg, dá se stavět vnitřek zvlášť, venek zvlášť, je samonostný (s trekovou tyčkou příp.) a není to tunel?

Ale ten footprint NEpoužíváš jen v zimě, žejo? Nedovedu si představit ten stan postavit kdekoliv jinde než na golfovým hřišti a nebát se, že bude do rána podlážka v háji :mrgreen: .

Ke vzpomínané rychlosti stavění - druhý pokus doma v obýváku s trekovou tyčkou vzadu - za 4 minuty v jednom člověku (nespěchal jsem a stavěl jsem ho podruhé v životě)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát čer 12, 2015 9:48

Skorpion - teď koukám, že jsi to hodil sem - lehký ultralehký stan pro 2 osoby - to by spíše sedlo do vlákna o výběru stanu nebo stan pro jednoho a td. (mě osobně je to jedno jen aby to nevadilo moderátorům, jelikož je to stan pro 1 osobu - dva by se vešli jen jako nouzovka a ultralehký taky není)
Třeba to moderátor přehodí. :P
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát čer 12, 2015 10:04

Morty - to nevím se po těch lacinějších moc nedíval - není to do 10 000 ale jinak každý Hilleberg - samonosný netunel třeba Soulo ale 2,4 kg - uvažoval jsem, ale špatně větrá a chtěl sem lehčí tak sem vzal to Akto.
Stavět můžeš naráz velice snadno nebo odepneš vnitřek a postavíš jen tropiko, nebo ho odepneš z postaveného, nebo postavíš jen vnitřní stan. Odepnout ho je otázka 1 minuty.
Ale je to asi fakt oříšek už ta váha a samonosný asi bude problém pokud to má taky něco vydržet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pát čer 12, 2015 16:19

Morty píše:- footprint bude nutnost, jinak podlážka rychle vezme za svý...

v MSR Hubba jsem spal cca 100x, footprint nepoužívám, ani žádnou jinou podložku, a problém s podlážkou žádný nemám, se možná podlážka zda slabá, ale je dostatečně odolná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » pát čer 12, 2015 16:21

Stan jsem nevidel, ale spousta lidi zamenuje tloustku materialu s odolnosti. Pricemz tam vubec nemusi byt souvislost (viz super lehke STS batohy z Dyneemy).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pát čer 12, 2015 16:24

Morty píše:ad stavba - jedna věc, co je asi celkem zásadní a z mého pohledu dělá z tohoto stanu vyloženě jaro/léto/podzimní stan - při stavbě je celkem dost potřeba jemná motorika. Tenké prstové rukavice asi OK při troše cviku, ale v palčákách ten stan podle mě postavit nepůjde, nebo hodně těžko. Podle mě je to ale daň za rekordně nízkou hmotnost... osobně to beru. Na zimu si nechám staršího Jurka.

používám MSR Hubba i v zimě, při cca -20°C, a není problém ho postavit i v palčácích
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany