Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » pon kvě 4, 2015 16:43

MSR Elixir 2 - zaujímalo by ma, aký ešte iný význam má v tomto modely farebne odlišovať dĺžkou identické pruty. Aj z pôdorysu vyzerá, že tam nejde o nejakú asymetrickú odchýlku. Tak je jedno na akú stranu, ktorý prut umiestnim.

Edit: hmm, tam je 2x kríženie, takže vizuálna orientácia na upínanie vnútorného stanu bude veľký plus. Dotaz beriem späť :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon kvě 4, 2015 18:58

Presne ako si si odpovedal,je to konfortnejsie.Farebne podľa prutov su dokonca oznacene aj uchyty na zavesenie vnutorneho stanu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » pon kvě 4, 2015 21:43

To už predsa patrí k tomu, bez toho by farebná nápoveda nemala význam.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Jary » úte kvě 5, 2015 7:37

MSR Elixir 2 - jak je to s délkou stanu? Mám na mysli použitelnost pro osoby nad 190 cm. Není tad praktickou zkušenost prvých vlastníků.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte kvě 5, 2015 9:27

budo píše:Tak jsem se těšil, že tady uvidím nějaký zajímavý tip, alternativu nebo třeba i překvapení v podobě praktické zkušenosti s výše uvedeným stanem od Hannahu...

MSR Elixir se povedl, oproti řadě Hubba vylepšili dvě věci, má křížení prutů a křížové odvětrání
Naposledy upravil fps dne úte kvě 5, 2015 9:38, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » úte kvě 5, 2015 9:37

Ale nevylepsili hmotnost :) Tiez som nad nim premyslal, ale je o dost tazsi ako Hubba Hubba HP. 1.9kg vs 2.7kg..
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte kvě 5, 2015 9:40

jojo, váha je horší, hold daň za větší odolnost ve větru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte kvě 5, 2015 11:38

grco píše:Ale nevylepsili hmotnost :) Tiez som nad nim premyslal, ale je o dost tazsi ako Hubba Hubba HP. 1.9kg vs 2.7kg..


2,53 kg komplet :) a ako pisali vyssie 2x krizenie,k tomu menej sietky.A vylepsili aj cenu :supz:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » úte kvě 5, 2015 11:39

600g navyse za rovnako velky stan je stale moc
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Jary » úte kvě 5, 2015 11:59

1,9 kg u Hubba Hubba HP je i s footprintem? Protože bez něj váží Elixir 2 dle uživetele Remy 77 jen 2,3 kg. Takže rozdíl 400 g, zato dvoje křížení a méně síťky + lepší cena.
Ještě se připomenu s dotazem na délku - vhodnost Elixiru 2 pro osoby nad 190 cm ?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » úte kvě 5, 2015 12:07

Bez footprintu, 400g je stale dost, a neviem co mate s tym min sitky, je jej tam skoro rovnako, dvoji krizeni zalezi, ci niekto vyzaduje alebo nie, ja som to zatial nepotreboval, cena je samozrejme najvacsia nevyhoda hubba hubba hp...

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » úte kvě 5, 2015 14:20

Jary: čo je nad 190? Môže to byť aj 205 :)
Grco: ospravedlňujem sa, som si až teraz všimol,že si písal o HP verzii,máš teda pravdu s tou sieťkou. Na tých 400 g sa dá pozerať aj tak, že či je ekonomické dať za 200 g na hlavu (ak stan nesú dvaja), priplatiť dvojnásobok ceny. Nehovoriac o tom,že vždy je to len "spotrebný matroš" ktorý sa môže roztrhať, zlomiť, ukradnúť atď..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Jary » stř kvě 6, 2015 14:38

remy77 píše:Jary: čo je nad 190? Môže to byť aj 205 :)


Ok, tak jak se do Elixiru 2 vejde osoba vysoká 191 cm?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » stř kvě 6, 2015 22:31

Po leziačky :) Mám 180 a miesta pri hlave aj nohách dostatok. Ale môžem ti zmerať reálnu dĺžku pri postavenom stane
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 7, 2015 2:05, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci :-/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon kvě 11, 2015 11:27

Jary, keď si ľahnem do stanu,tak mám asi 20-25 cm rezervu, v Tvojom prípade to bude o 10 cm menej, znamená, že v pohode vôjdeš, ale ako na tom budeš pocitovo mi je ťažko usúdiť. Každopádne by si sa nemal nohami a hlavou opierať o stan.

Inak, cez víkend som mal možnosť (resp. pre búrku nutnosť) v Elixire spať na hrebeni Hochschwabu a cez noc vydržal celkom slušný vietor, takže zatiaľ pozitíva...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod VendulaCZ » úte kvě 26, 2015 11:14

Ahoj,

prosim o radu - planuju letni dovolenou na kolobezce v CR a hledam stan pro 1-2 osoby, ktery je "kratky" ve sbalenem stavu. Potrebovala bych totiz, aby se vesel do kosiku na riditkach:
http://cz.kostka-kolobka.eu/zbozi/0100000000001156-klickfix-shopper-pro/

Pozadavky dle priorit:
1) delka sbaleneho stanu max. 35 cm (podminka!)
2) vaha stanu
3) rozumna cena (cca do 5000,-, idealne mene) - nepotrebuju nic expedicniho, ale zase aby do toho neteklo pri kazdem desti :)

Co jsem nasla:
Stany s kratkymi tycemi - napr. Ferrino (ruzne typy) nebo Camp Minima - mate nekdo zkusenosti? Doporucite jinou znacku?
http://www.livefortheoutdoors.com/Gear-Reviews/Search-Results/Tents/Camp-Minima/
http://www.ferrino.cz/zbozi/860-lightent-1/

Plachty a spol. - napr. od Jurka tahle:
http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/bivi/tarp-2-sheet?lang=cs#JUMP_HERE

Uprimne bych ale radeji stan nez plachtu, mam v nem vzdycky takovy ten falesny pocit bezpeci :wink:
Ale treba me premluvite :)

Predem diky za jakekoliv tipy a zkusenosti.

VendulaCZ
VendulaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:03

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte kvě 26, 2015 11:55

VendulaCZ:

super poměr cena/výkon/variabilita, suchá stavba http://www.nalehko.com/Vango_Banshee200_2014_eshop
taky super poměr cena/výkon + nejvíce se blíží těm 35 cm http://www.nalehko.com/Vango_Helix100
luxusní mazlík se suchou stavbou a asi nejlepší volba, až na sbalené rozměry http://www.nalehko.com/Force10_Helium1_eshop

Třeba stany sbalené do 35cm najdeš. Ale dovolím si dotaz. Co zvážit sbalení tyčí někam jinam, než ke stanu? Do toho košíku se vejde tropiko v pohodě. Na stanové tyčky bych DIY z mirelonového zateplení na vodovodní trubku a duct tapu vyrobil pouzdro přesně na míru těm tyčím. K tomu provázek, šikovný uzel a přivázané vertikálně někam k tyči řidítek by to mohlo celkem dobře fungovat...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod VendulaCZ » úte kvě 26, 2015 13:10

Ahoj budo,

diky za tipy, oba Vango vypadaji fajn, Force10 teda nejlip, az na tu cenu... :)

Nicmene jsem spis zjistovala, jestli nekdo zna nejaky slusny stan, ktery by se mi do kosiku vesel dovnitr.
Doma mam Jurek Dome 2km, tak vyzkousim to upevneni tyci na riditka, zni to zajimave a mohlo by to fungovat, jen se trochu bojim, ze si ty tyce zlomim, az poletim pres riditka.

Kazdopadne diky, aspon mam zalozni plan, kdyby se mi nepovedlo najit neco rozumneho mensiho :)
VendulaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:03

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod bugmenot » stř kvě 27, 2015 15:08

Nazdar,

vybiram novy stan, primarne pro brzkou cestu na Island. Mame v planu chodit, takze bych rad optimalizovat hmotnost (idealne tedy ne na ukor funkcnosti). Je to pro dva lidi + batohy, ale dva metry nemame. :-) Z posledni strany az dvou mi vychazi:

Kód: Vybrat vše
- MSR Elixir 2         2.64kg      6000czk      213x127x102
- Camp Minima 2      2kg         5000czk      220x140x90
- Camp Minima 2 SL   1.35kg      6300czk      220x125x95
- Banshee 200         2.25kg      3880czk      225x120x86



Subjektivne mi z fotek prisly tunelove varianty pomerne male, ale takhle to nevypada tak jasne. Ten Banshee 200 jsem vubec neznal a ted premyslim, jestli jeho nebo puvodne vyhlidly MSR Elixir 2.
bugmenot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 7, 2010 23:14

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř kvě 27, 2015 18:24

Tak zalezi taky na tom, jak moc ti zalezi na pěnězách.
Myslim, ze tunelove stany naopak nabizeji celkem hodne prostoru, protoze 3D je lepe vyuzito.
Jeste bych te trosku poskadlil timhle http://www.nalehko.com/Force10_Helium2_eshop
https://youtu.be/MPD_8NzPN9c
https://youtu.be/-Cv0KpVOs8k
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod JWest » stř kvě 27, 2015 19:29

Po letech jsem se rozhodl poridit novou vybavu a toto forum mi hodne pomohlo pri rozhodovani - dekuji vsem za jejich prispevky.
Co se tyce stanu, puvodne jsem koukal (vedle mnoha jinych) na Hubba Hubba a hlavne na Mutha Hubba. Kdyz hledam stan pro dva koukam na stany pro tri - preci jenom nam s manzelkou uz neni 20 a potrebujeme vic pohodli, abychom nebyli jak sardinky. Po prostudovani ruznych recenzi na Muthu jsem ho zavrhnul kvuli konstrukci prutu (prislo mi to tezce poddimenzovane - co je dobre pro hubbu a hubba hubbu se mi uz nelibilo pro Muthu) a vybral Elixir 3. Po rozdeleni mezi dva lidi to dela 1.5kg na jednoho. V pripade minimalistickeho reseni bych asi vybral Hubba Hubbu.
Libi se mi koncepce dvou vchodu a predsinek a dobra odolnost proti vetru. Cena je taky prijatelna. Ted uz jen cekam, kdy to dorazi, abychom to mohli vyzkouset.
Velikostne jsou hubba hubba-elixir 2 a mutha-elixir 3 temer identicke (par centimetru rozdil). Hlavni rozdil dela mnozstvi a material prutu a take material stanu a tropika, coz ovlivnuje hmotnost a samozrejme CENU. Elixir ma vse z tezsich materialu, jo a taky ma vic latky a mene sitoviny. Udelat elixir z hubbovych materialu by bylo uzasne, ale to by pak doslo ke kanibalizaci znacky. MRS holt musi drzet oddelene kategorie, aby se to vse dobre prodavalo.
K barevnemu znaceni prutu a poutek - Je to delano hlavne pro amiky, kteri by to bez toho snad ani nepostavili :D :D :D .
JWest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 13, 2015 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Botanick » stř kvě 27, 2015 20:24

VendulaCZ píše:Nicmene jsem spis zjistovala, jestli nekdo zna nejaky slusny stan, ktery by se mi do kosiku vesel dovnitr.

Tohle by se snad mělo i vejít do košíku, ale taky je to přes finanční limit
http://stany.heureka.cz/camp-minima-2/
http://www.livefortheoutdoors.com/Gear- ... mp-Minima/
Botanick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 24, 2012 8:23

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod bugmenot » čtv kvě 28, 2015 13:17

@budo – inu, klasicky, co nejvic za co nejmin. Rikal jsem si, ze kolem tech sesti maximum. Ten Force10 Helium2 vypada jako mazlik, ale to uz je fakt pomerne dost. :/ Nejsem zase ultralightista...
bugmenot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 7, 2010 23:14

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » čtv kvě 28, 2015 19:54

JWest píše:K barevnemu znaceni prutu a poutek - Je to delano hlavne pro amiky, kteri by to bez toho snad ani nepostavili :D :D :D .
dělaj to i Angláni, a i když jsme nový stan v takovémto provedení stavěli teprve poprvé cvičmo na dvoře, tak mi to vůbec nepřijde jak špatný nápad, kór když každá tyčka přijde jinam. Když toho má člověk po celým dni dost anebo staví přístřešek v podmínkách padajících trakařů, tak je za todle navedení určitě rád. Mi osobně se to líbí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » pát kvě 29, 2015 0:50

Jj, taky mi to prijde jako dobry napad. Cim jsem starsi, tim vic ocenuju antiblba reseni 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » ned kvě 31, 2015 22:39

Přesouvám se z vlákna Stany Vaude sem, protože tam už by to bylo krapátek OT :)

wawrik píše:
sobb píše:Tak ve "výběrovém řízení" nakonec zvítězil Voyager od Terra Nova (díky za tip, wawriku :P ) . Konečnému rozhodnutí nakonec částečně napomohla i akce, kterou teď mají v Panda Outdoor - docela výrazné slevy na všechny stany od Wild Country/Terra Nova. Kdyby někdo sháněl stan téhle značky, tak mrkněte. Akorát Voyagera jsme vzali jediného/posledního :)

Super. Aké sú prvé impresie? Daj potom vedieť, ako obstál.

V pátek nám dorazilo nové tropiko, které po reklamaci nestandartně udělaného větracího otvoru dorazilo z Anglie, takže už snad můžu popsat první dojmy z celistvého stanu :) (postaveného před barákem :mrgreen: )
Šití se zdá být slušné, našla jsem asi jen dvě trčící, ale zakončené nitě. Ve vnitřním stanu jsou v místě více stehů - u kapes, dvě místa s proseklým šitím. Ale podle zkušeností z jinýho stanu, kde to mám taky, by to snad mělo být OK, ani za ty roky používání se to nijak nezhoršilo, tady uvidíme. Ve vnitřím stanu jsou taky dvě nebo tři místa, kde je vidět (proti slunku) seklá látka, asi na dvou místech je ztenčená. Podotýkám, že jsme cíleně hledali chyby, přece jen u tak drahýho stanu si to člověk raděj zkontroluje. Zásadní ale bylo tropiko - výztuž u větracího otvoru, který je v čele stanu byla nějak nepovedená a vytvářela jakési esíčko, což jednak neodpovídalo tvaru, který člověk vidí na fotkách a druhak by podle mého názoru výrazně zhoršovalo větrání, je to jediný větrací otvor. Poslali jsme fotky prodejci, který je posunul dále do Anglie a obdrželi jsme nové tropiko, kde větrací otvor už působí tak jak má.

Vnitřní stan je překvapivě celkem prostorný, ve vchodové části pro dva menší lidi dostatečně, i k sezení. Ale rozhodně to není stan pro vyšší lidi, je poměrně krátký. Překvapením (pro nás příjemným - z hlediska nenápadnosti při spaní jen ve vnitřním stanu) byla jeho zelená barva, všechny fotky na netu jsem našla v bílé nebo žluté, zelenou ani jednu.

Podlážka je velice tenká a asi i zranitelná. Což mě vede k otázce, která tu už nejspíš někde byla zodpovězena, ano "Hledej!" - jaký je nejlepší sehnatelný materiál na podložku pod stan? Poměr váha (+cena) x výkon, tedy asi něco lehkého s velkou hustotou tkaní. Sice prodávaj i origoš Groundsheet Protector, ale cena 50 liber není zrovna lákavá :?

Tyčky jsou vedeny tunýlkama, asi to chce oproti klasickým olivkám trochu víc opatrnosti při stavění, jsem zvědavá, jak dlouho materiál tunýlků vydrží bez úrazu. Jak už jsem zmiňovala výše, tyčky i úchytky pro ně, jsou odlišeny barevně, není třeba nad tím laborovat, což oceňuji. Delší tyčky jsou v zadní části předehnuté, na to je třeba při stavění dát pozor. Asi je to jen o zvyku na to myslet.

Tropiko se dá uchytit celkem fest, spousta připevňovacích bodů. Dva úchyty mi nejsou zcela jasné, budem muset odzkoušet. Stejně tak mi tam jaksi na tropiku přebývá jedna uchycovací olivka, ale na to snad přijdem při používání a jestli ne, tak sem dám fotku s úkolem pro vás :mrgreen:
Otvírání vchodu na tropiku je super, čtyři jezdce, takže spousta kombinací. Vnitřní vchod je třičtvrtěkruhový, možno uzavřít z pevné látky, nebo celosíť, případně dle potřeby.

Celkově mi na první pohled přijde jako fajn, konstrukčně odolný, lehký (míň, než uvádí výrobce) a překvapivě relativně prostorný stan (čekala jsem to podle čísel horší :mrgreen: ). Uvidíme, co s ním udělá vítr, déšť a jaké bude odvětrání. Tohle jsou jen postřehy z prvního seznámení a dvou pokusů na trávníku na dvorku a před barákem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod tomas000 » úte čer 9, 2015 15:21

Ahojte,

dotaz asi mimo tema, predem se omlouvam. Scháním plastové kolíky místo klasických duralových - pro jistotu do letadla. Pro camp minima sl 2 jich potřebuji 15 ks. Nevíte zda se dá něco takového koupit ?
tomas000
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 17, 2014 15:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte čer 9, 2015 18:00

Nedavno jsem plastove koliky videl v kovomatu, ktery patri do retezce MAT.
Ale toho letadl abych se nebal.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » stř čer 10, 2015 12:03

sehnat plastové kolíky by neměl být žádný větší problém
z e-shopů ještě například tu nebo tady, stačí zadat do vyhledávače

jinak pokud se jedná o příruční zavazadlo, tak tam bych se toho na rozdíl od buda trochu bála a taky vzala raději ty plastové anebo to řešila na místě dostupnými materiály (náš případ :D )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř čer 10, 2015 13:30

Pozor, nemel jsem na mysli prirucni zavazadlo. Ja teda nelitam, ale nenapadlo by me je davat tam.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Stany