Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Žďárák

Příspěvekod pripluv » úte led 25, 2005 8:29

Ahoj,

Sháním informace o žďárácích. Faktem je, že už na různých diskuzích toho bylo na toto téma napsáno fakt hodně, nicméně mě zajímá hlavně toto:
Žďárák pro jednoho nebo pro dva? Pro a proti.

Žďárák pro jednoho podle mě vyhrává váhou, velikostí ve sbaleným stavu, rychlejšího vytvoření klimatu. Žďárák pro dva zase možností sbalení uvnitř, uschování věcí, sexuálních hrátek :) ...

Tak nevím. Co na to vy?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Žďárák :

Příspěvekod groula » úte led 25, 2005 13:27

Podle mě je ždárák na hovno. Lepší je zakoupit stan.
Aspoň si to teda myslim. Žďárák bych použil maximálně jako nějakou nouzovku někde na horách. Při nouzovkách se většinou nešoustá, takže kdybych se někdy rozhodoval pro žďárák, tak určitě pro jednoho :-)

To ja tak asi vše :-)
* * groula.org ** - mocná přitažlivost G
groula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 8, 2004 11:26

Příspěvekod Paw » úte led 25, 2005 13:57

Na hovno není, ale na sexuální hrátky taky ne.... to je jako zabalit se do igelitu a souložit :| .
Měl jsem možnost vyzkoušení při nozovém bivaku oba typy a jsem jednoznaně pro Jednoosobý.
člověk tam přeci jen smrdí sám sobě :wink:
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod pripluv » úte led 25, 2005 16:33

Vy jste se toho sexu nějak chytli, to byla jen doplňková aktivita. Jinak ho hodlám mít jako nouzovku do stěn a tak, u mě osobně vyhrává singl, nicméně názory ostatních nejsou k zahození nikdy. Takže pokračujte...

Vojtos, chybí mi tu emotikon ve žďáráku ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Zdaraky a cena

Příspěvekod Peter » stř led 26, 2005 7:38

Taky jsem uvazoval o zdaraku. Hlavne z duvodu uspory vahy. Ale vzhledem k tomu ze delam jenom obycejnou turistiku (zadne lezeni a vysoke hory), tak mne odradila cena. Za kvalitni zdarak das tolik co za stan. No a tak jsem si koupil pristresek, plachtu cca 2,5 x 3 m s hmotnosti cca 700 g a je vystarano. Kdyz to jde tak natahnu plachtu nad sebe, kdyz ne tak se do ni jednoduse zabalim. Je ale jasne ze to neni reseni do drsnych podminek a na lezeni uz vubec ne. Takze vybirej podle ucelu a obsahu penezenky.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » stř led 26, 2005 9:45

Pozeral si uz stranku najmudrejsieho otutdoormana na svete: http://www.howadoor.wz.cz? Ma tam samostatnu kapitolu o zdaraku a v zapisniku aj nejake skusenosti s nim...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř led 26, 2005 10:30

Jo, do lesa vozím igelitovou autoplachtu 3x2m s takovejma kovovejma okama po okraji, kus reepky a jde to. Na hory si pučuju stan (nebo se někomu pučím do stanu). Nicméně toto není řešení vždy a všude.

Přemýšlím nad http://www.sportschw.cz/?m=4&sk=171, ty prachy do toho dám. Holt, život je boj arm2

stránky Howadoora znám...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Horal Fanda » úte úno 1, 2005 17:03

Přípluv píše:Jo, do lesa vozím igelitovou autoplachtu 3x2m s takovejma kovovejma okama po okraji, kus reepky a jde to. Na hory si pučuju stan (nebo se někomu pučím do stanu). Nicméně toto není řešení vždy a všude.

Přemýšlím nad http://www.sportschw.cz/?m=4&sk=171, ty prachy do toho dám. Holt, život je boj arm2

stránky Howadoora znám...

Jo, tenhle žďárák už mám dva roky, jen s tím rozdílem, že ho ještě dělali z Gelanotsu. Až na pár drobností k němu nemám výhrady. Kamarád ho má taky a prochodili jsme jen se ždárákem dva týdny v italských horách. Beru si ho na sólo akce, například tento víkend jsem v něm spal kousek pod Kralickým Sněžníkem. Nejdéle jsem v něm ležel 18 hodin v kuse, když jsem dělal přechod Loferer geb. a Divokého císaře, protože v kuse pršelo. Oproti stanu to je při nějakém marastu otrava, ale zase půl kila, nebo tři kila je rozdíl. Takže spokojenost. :)
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko


Zpět na Stany