Jurek ulli 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jurek ulli 2

Příspěvekod almen » stř úno 13, 2013 18:17

Ahoj,

máte někdo zkušenosti se stanem Jurek ulli 2? Vypadá jako solidní levná náhrada MSR Hubba Hubba.

Díky

(Zkoušel jsem hledat, ale solidní informace jsem na fóru zatím nenašel.)
almen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 27, 2012 14:54

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod TimTaylor » stř úno 13, 2013 21:18

taky by mě zajímali zkušenosti majitelů, váha i rozměry vypadají OK, budu rád za konkrétní zkušenosti od vlastníka
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod JUREK S+R » čtv úno 14, 2013 13:45

Hezký den,
stan je levnější, ale kvůli kvalitnějším tkaninám trochu těžší.

V každém případě použité materiály:
Podlážka - polyesterová tkanina s polyuretanovými (PU) nepropustnými nátěry a SILIKONOVOU úpravou / sloupec přes 10000 mm,
Tropiko - polyamidová RIPSTOP tkanina s PU nepropustnými nátěry a SILIKONOVOU úpravou / sloupec přes 10000 mm,
Konstrukce - SMART 7001-T6 s pevnějšími rozšířenými konci segmentů se minimálně vyrovnají standardním prutům ze slitiny 7075-T9 či SD 7001-T6,
nejsou levnou náhradou !

Radim@Jurek.cz
Uživatelský avatar
JUREK S+R
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 25, 2011 13:09

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod Zoid1 » pon črc 29, 2013 9:49

Jen kdyby byly v zelené...
Zoid1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 29, 2013 9:32

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod fps » pon črc 29, 2013 11:41

prý je mají od příštího ruku dělat i v zelené barvě?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod maky79 » pon srp 5, 2013 15:26

Take bych jse rad dozvěděl něco malo o tomle stanu. Jak si vede ve větru a třeba i sněhu? Jestli jse dá vařit v předsínce?
maky79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob lis 8, 2008 16:57

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod CzechJoker » pon srp 5, 2013 20:19

Zelená nebo jiná tmavá neutrální by byla fajn, pokud by se tím hmotnost nezvýšila (mohl by být ostatně i o pár deka lehčí).
Levná náhrada? Vždyť je levnější, než MSR, akorát Hubba Hubba je lehčí (o HP2 nemluvě).
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod louzicka » stř říj 29, 2014 9:23

Koukám, že má odpověď budu trochu opoždeěná, ale pro lidi co hledají přes google...
Stan je opravdu lehký dobře se staví. Byl jsem s ním měsíc v norsku. Z počátku jsem byl omámen tím jak je super a uvažoval jsem o jeho koupi (neb tento nebyl můj). Ale, stan ve velkém větru nezvladá, má jen jedno tyčkovou konstrukci a stalo se nám, že se při větru sklátil uplně k zemi... prostě si lehl. vypnout ho tak aby v něm bylo pohodlné místo se povedlo vždy jen na upně rovném podloží, jinak se stan ruzně prověšoval.
Na jeho obranu musím vypíchnout, že v něm nikdy nebylo mokro a to pršelo prakticky týden v kuse, ale jednou jsme ho ani nemohli postavit právě k vůli větru.
louzicka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 29, 2014 9:17

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod TimTaylor » úte bře 17, 2015 8:41

hm, z nečeho podobného jsem měl právě obavy, aby ta lehkost a odlehčenost stanu nebyla "až moc" na úkor odolnosti. Jednotyčkový stan bych dneska asi nekoupil, sice super váha/rozměry, ale asi radši ponesu o půl kila víc, kdy vím, že se na stan můžu spolehnout než pak někde v Rumunsku/Gruzii atp. řešit, co s tím, že stan ve větru padá nebo nejde postavit. Osobně se divim tomu, že Jurek nedělá více UL modelů stanů, klidně i kopie jeho jiných stanů pro 2-3 lidi jen s lehčími tyčemi/podlážkou/tropikem, podle mě by na odbyt šly...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod fps » stř bře 18, 2015 12:53

TimTaylor píše:Jednotyčkový stan bych dneska asi nekoupil, sice super váha/rozměry, ale asi radši ponesu o půl kila víc

mam to taky tak, jak u stanu, tak třeba i u batohu, u těchto dvou věcí není UL nic pro mě, zkoušel jsem cca 1kg stan pro dva, i cca 1kg batoh 50l
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod wawrik » stř bře 18, 2015 13:15

TimTaylor píše:Jednotyčkový stan bych dneska asi nekoupil, sice super váha/rozměry, ale asi radši ponesu o půl kila víc, kdy vím, že se na stan můžu spolehnout než pak někde v Rumunsku/Gruzii atp. řešit, co s tím, že stan ve větru padá nebo nejde postavit.
Toho sa rozhodne báť nemusíš. Jeden z mojich jednotyčových stanov (Tarptent Moment DW) sa dá aj v silnom vetre postaviť oveľa jednoduchšie, ako akýkoľvek iný stan vrátane viactyčových. A vo vetre sa správa lepšie (inými slovami vydrží viac) ako dnešné moderné stany s kolmými stenami - vrátane napríklad Hubby.

Má iné nevýhody, ale spoľahlivosť a vetruodolnosť medzi ne rozhodne nepatria.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod ajdam » pon pro 28, 2015 14:06

Mám Jurek Ulli 2 a s větrem je skutećně problém. V Gruzii mi stan ve větru dost plandal, nakonec jsme to řešili tak, že jsme stan stavili v závětří za bytelnějším stanem. Takže do nějakých drsnějších podmínek tenhle stan nedoporučuju.

Taky se mi hrozně zapařoval, nevim nakolik je to normální u nových stanů. Po dvou sezónách se to normalizovalo, ale stejně...
Uživatelský avatar
ajdam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob pro 26, 2015 21:18

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod Quido » pát bře 18, 2016 7:44

Mel jsem Ulli 2, dokud jsem ho nepujcil kamaradovi na zimni akci a tam mu neshorel... :roll:
Ja ho braval spise na kolo, takze jsem s nim asi v zadnych moc vetrnych podminkach nebyl.
On se musi poradne vypnout snurkama zejmena v pricne ose, v kamenitem pristredi, nekde vyse v horach, kde se spatne vypinaji snurky, muze mit problem se stabilitou...
Materiály jsou to kavlitni a zpracovani se neda nic vytknout, dneska uz se dela taky v zelene barve, ale uz bych do nej pri soucasnem vyberu lepsich alternativ nesel... ono ze současného pohledu uz zas tak moc UL není :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jurek ulli 2

Příspěvekod pby » úte úno 21, 2017 7:11

-obnovujem temu, nakolko o tento stan mam zaujem, chcem sa len infomovat ci neprubudli nejaky vlastnici - co to som o Jurek stanoch precital a vraj s kvalitou isli dole je to cinska vyroba, niektore premokaju niektore sa rozpadaju..
-za kazde info o konkretnom type budem vdacny
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23


Zpět na Stany