Pomuzete s vyberem - Jurek Midi 3 Duo ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomuzete s vyberem - Jurek Midi 3 Duo ?

Příspěvekod wertigo » úte srp 1, 2006 8:57

Dobry den,
vybiram stan, ktery by splnoval toto :
- pro 2 dospele + vyhledove 1 dite
- predsinka/apsida pro 2 velke batohy + 2 boty
- do zadnych extremnich podminek(zima - ne, VHT - vyjmecne)
- 80% kempy
- jednoducha stavba
- duralove pruty
- dobry servis

Vysel mi z toho Jurek(mam ho 30km od baraku). Byl jsem u kamosu maji Vandr 2 a Midi 2. U prvniho mi vadi mala apsida, tam se fakt moc veci nevleze. U druheho zase jedna presinka(ne moc dobre vetrani) + sirka 160cm a vyska 105 asi pro 3 neni(merime 190 a 180cm).

Zbyl mi tedy MIDI 3 Duo(v ramci moznych penez), sirka 190, vyska 125, 2 vchody. Ted ovsem vaham jestli uz to neni fakt velka krava, vaha 4.10kg a na me pouziti prilis luxus .

Resim tedy dilema, jestli neco mensiho na ted(mozna MIDI2 Duo), nebo koupit uz do budoucna kvalitni stan pro 3, s tim, ze kdyz jdem nekam 2, tak zatez rozdelime, zenska aspon 1kg ja zbytek.

Uvazoval jsem i o levnejsi variante, ale loni jsme byli ve Slovinsku a 48hodin prselo, mel jsem pujceny zanovni Hannah a v rozich tekl, kamos Jurka a mel sucho jako v obyvaku.

p.s. uz z toho zacinam byt jelen, nevim jestli jsem nenastavil latku prilis vysoko...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Ryba » úte srp 1, 2006 10:42

80% v kempu? No, to bych to nehrotil a koupil to nejobyčejnější. My máme už 7 let nějakou hrůzu z Globusu, je to často vidět - 220x220, stříbrná kopule, laminát, s kusy fialovýhu šusťáku a naprosto v poho. Letos do toho fest chcalo 24 hodin a ani kapka. Taky záleží, kde to postavíš. Náš stál na 10 cm suchýho jehličí. Pokud to postavíš v ďolíku, tak bys musel mít batyskaf.

Na kolo a vícedenní pěchotůry stejně jezdíme jen s šitým samorobo přístřeškem a igelitem dolů, váží to jen 1.2kg na rozdíl od 4kilového stanu. Ten jsem nucen táhnout, jen když je fakt kosa (duben a říjen) nebo je komáří sezóna a žena s děckama prská, že se nevyspí.

Podle mých zkušeností je kvalitní stan potřeba ne v případě obyč. deště, ale v případě SILNÉHO větru. Takže pokud se nechystáš na VHT, je to celkem fuk.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod wertigo » úte srp 1, 2006 10:47

Ryba píše:80% v kempu? No, to bych to nehrotil a koupil to nejobyčejnější. My máme už 7 let nějakou hrůzu z Globusu, je to často vidět - 220x220, stříbrná kopule, laminát, s kusy fialovýhu šusťáku a naprosto v poho. Letos do toho fest chcalo 24 hodin a ani kapka. Taky záleží, kde to postavíš. Náš stál na 10 cm suchýho jehličí. Pokud to postavíš v ďolíku, tak bys musel mít batyskaf.
.


Treba letos jedu na 3 tydny do Albanie a tam bych nerad, aby me neco zradilo.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Ryba » úte srp 1, 2006 11:04

No tak zrovna v Albánii s kempama nevííím....

:D
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte srp 1, 2006 12:37

Hele a co treba Pinguin Gemini 150? Mam ho pres rok a maximalni spokojenost. A co vim, tak ho pouziva celkem dost lidi a nikdy na nej nikdo nenadaval.

http://www.pinguin-sport.cz/c/stany/stany_xtrem.html
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod wertigo » úte srp 1, 2006 12:48

djx1 píše:Hele a co treba Pinguin Gemini 150? Mam ho pres rok a maximalni spokojenost. A co vim, tak ho pouziva celkem dost lidi a nikdy na nej nikdo nenadaval.

http://www.pinguin-sport.cz/c/stany/stany_xtrem.html


Preferuju neco od Jurka jelikoz:
- stany od jinych vyrobcu si nemam sanci vyzkouset
- mam blizko servis
- mam cloveka co mi ho sezene za levnejsi peniz
- videl jsem co Jurek umi, 48hodin prutrz mracen a naprosto v pohode(outdoor serie)

Vaham spise nad velikosti stanu,
MIDI3 DUO ma 190cm sirku 125 vyska, 4,10kg
MIDI2 DUO ma 160cm sirku, 105 vyska, 3,50kg

Ta vaha 4,10kg uz mi prijde do jednoho batohu celkem dost, ne ?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Mirek » úte srp 1, 2006 13:17

Buď se budeš trochu mačkat, anebo potáhneš na hrbu větší náklad. Taky jsem to řešil, byť se stany jiné firmy a dospěl jsem k názoru, že se mačkat nechci.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod jonza » úte srp 1, 2006 13:26

Byl jsem u nich na exkurzi. Jsou to urcite top stany, ale ty ceny? No ja jsem mel omezene finance a tak jsem si vybral neco jineho a jsem maximalne spokojeny!mam Alasku od Colemana.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod wertigo » úte srp 1, 2006 13:35

jonza píše:Byl jsem u nich na exkurzi. Jsou to urcite top stany, ale ty ceny? No ja jsem mel omezene finance a tak jsem si vybral neco jineho a jsem maximalne spokojeny!mam Alasku od Colemana.


Sem se na nej dival, ale vazi 4950g. Jak nosis takovou zatez ?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod wertigo » úte srp 1, 2006 13:39

Mirek píše:Buď se budeš trochu mačkat, anebo potáhneš na hrbu větší náklad. Taky jsem to řešil, byť se stany jiné firmy a dospěl jsem k názoru, že se mačkat nechci.


mas ten Australis3, ze ? kdybych mel moznost do nej vlezt mozna by me presvedcil, ale bez zkouseni do toho nejdu. cena je super, ale vaha uz je taky 5kg.

Jsem nalomen na MIDI3 DUO, a objednam si 2 vaky takze pujde zabalit tropiko a vnitrni stan zvlast a rozdelit je do 2 batohu.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Ryba » úte srp 1, 2006 14:04

Ty bláho, vy fakt někdo chodíte s PĚTIKILOVÝM stanem? Dyť to je jídlo na víc než týden! Kolik pak ten bágl komplet váží?
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod jonza » úte srp 1, 2006 14:08

Jo chodim s nim, ale jsme na to vzdycky 2 tak to rozhodime, a pak to neni takovy extrem, ale na nic jineho jsem prachy nemel a mam ho uz 4 roky a tehdy patril k tem ne lehcim, ale k tem lepsim.no ted vybirame nejaky malinky na noseni a tenhle bude na kempovani.Myslim ze to je nejlepsi kombinace.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ryba » úte srp 1, 2006 14:19

Tak pod timhle chrupčím já. Neprůstřelný zatíraný PA (metráž KARS Brno, 40,- /m2). Váha 0,6 kg. Ještě máme 2,5x větší rodinný model, něco přes kilo a půl. Ale zase si tunhle ultralajt komponentu kompenzuju tím, že ssebou po horách tahám 4,5l vody, páč sice vydržím jak kůň, ale aji tolik vypiju. :D
takže mám na hrbu stejně tak 13-14 kilo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte srp 1, 2006 14:20

jonza píše:Jo chodim s nim, ale jsme na to vzdycky 2 tak to rozhodime, a pak to neni takovy extrem, ale na nic jineho jsem prachy nemel a mam ho uz 4 roky a tehdy patril k tem ne lehcim, ale k tem lepsim.no ted vybirame nejaky malinky na noseni a tenhle bude na kempovani.Myslim ze to je nejlepsi kombinace.

No ten muj vazi asi 3.2 a myslim, ze je to maximum, co bych mohl tahat. Tezsi stan mi prijde uz na obtiz...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Mirek » úte srp 1, 2006 16:23

wertigo píše:
Mirek píše:Buď se budeš trochu mačkat, anebo potáhneš na hrbu větší náklad. Taky jsem to řešil, byť se stany jiné firmy a dospěl jsem k názoru, že se mačkat nechci.


mas ten Australis3, ze ? kdybych mel moznost do nej vlezt mozna by me presvedcil, ale bez zkouseni do toho nejdu. cena je super, ale vaha uz je taky 5kg.

Jsem nalomen na MIDI3 DUO, a objednam si 2 vaky takze pujde zabalit tropiko a vnitrni stan zvlast a rozdelit je do 2 batohu.


Tak, tak mám Australis 3 a taky jsem byl nejdřív na výstavě stanů, bych se podíval do čeho jít. Pak jsem to konzultoval s Venou a je supr. Teda trošku ta váha, ale to jsem věděl a laminátové tyče. Do Antarktidy se nechystám a za ty peníze, paráda. Hlavně je dobře řešený vchod.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod wertigo » pon srp 7, 2006 7:23

Stale jsem nevybral, je to slozite :-)

Co rikate na argument, ze MIDI3 Duo, ma pri postaveni na sirku 330cm? To uz bude kumst najit flek na kterem se da postavit. Nebo se zbytecne bojim ?

Taky mi jeste padnul do oka TREK2 Duo, muzu ho mit pod 5.000,-

http://www.bartsport.cz/vht-expedicni-s ... trek-2-duo

Delka 230 a vyska 115 se mi zdaji super rozmery. Akorat nevim s tim stavenim, je to typ se zavesenim vnitrniho stanu na tropiku. Pruty se protahuji tunylkem. To bude na stavbu o dost slozitejsi nez klasicky Jurkuv system hacku?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Letec » pon srp 7, 2006 10:27

wertigo píše:Co rikate na argument, ze MIDI3 Duo, ma pri postaveni na sirku 330cm? To uz bude kumst najit flek na kterem se da postavit. Nebo se zbytecne bojim ?


Trek 2 Duo má na délku 410 cm... :wink:
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod wertigo » pon srp 7, 2006 10:33

[/quote]

Trek 2 Duo má na délku 410 cm... :wink:[/quote]

hmm, pravda. ale si rikam najit flek 160 x 410 bude mozna lehci nez 330 x 220, asi uz premyslim nad kazdou kravinou, takhle nevyberu nic... :((

na TREKU2 se mi libi 230cm delka, na mych 195cm to je akorat. i kdyz extrem serie od Jurka je na me prilisny luxus...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48


Zpět na Stany