Nový stan - ??

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový stan - ??

Příspěvekod Kingbull » pát črc 21, 2006 14:42

Zdravím všechny, vím, že tu opakuju asi po 100. to stejné téma, doufal jsem, že po přečtení tohoto fóra budu moudřejší, ale nějak nejsem :( Zkrátka, chci pořídit stan pro 2 (-3) lidi, nečekají ho nějaké extrémní podmínky - spíše kempy, příroda do 1000 m.n.m. Asi jako každému i mně jde hlavně o to, aby do stanu neteklo...Z dřívějška jsem měl vyhlédnutého Hannaha Serak S II (http://www.hanibal.cz/hannah-serak-s-ii), ale potom, co jsem viděl názory na Hannah... :(( Nebo tedy nějaké Jurka či Tučňáka?? Holt nevím, nechci za to ale dávat víc než 3500Kč...Díky za případnou pomoc :)
Kingbull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 21, 2006 14:10

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 15:05

Též jsem si nechal poradit, prolezl jsem toto fórum (všem díky) a hlavně jsem jel na výstavu stanů. Chce to vidět. Po shlédnutí preferuj zn. Ferrino. Pro mé potřeby konkrétně Australis 3. Jinak to ber jako můj subjektivní názor. A až budu mít potřebu stanu extrém, půjdu zase do Ferrina.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Re: Nový stan - ??

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 16:14

Kingbull píše:Zdravím všechny, vím, že tu opakuju asi po 100. to stejné téma, doufal jsem, že po přečtení tohoto fóra budu moudřejší, ale nějak nejsem :(


Si děláš srandu? Jestli nejsi moudřejší po přečtení starších diskusí, tak je zbytečné ti radit, protože i ty starší rady psali lidi z tohohle fóra.

Jo a ještě něco. Tady to není rada starších. Neporadíme ti jeden konrétní dokonalý typ. Každý ti poradí to, s čím má zkušenosti. Takže se ti může stát, že nakonec budeš ve stejné prdeli jako před tím, nebo ještě ve větší.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nový stan - ??

Příspěvekod Kingbull » pát črc 21, 2006 17:59

tuso píše:Si děláš srandu? Jestli nejsi moudřejší po přečtení starších diskusí, tak je zbytečné ti radit, protože i ty starší rady psali lidi z tohohle fóra.

Jo a ještě něco. Tady to není rada starších. Neporadíme ti jeden konrétní dokonalý typ. Každý ti poradí to, s čím má zkušenosti. Takže se ti může stát, že nakonec budeš ve stejné prdeli jako před tím, nebo ještě ve větší.


Hmm, ono se stalo zhruba to, cos říkal - jsem pomalu ve větší prdeli, než jsem byl :D Ale tak jasně, člověk si ta témata prošel a udělal si trochu konkrétnější obrázek...Kdybych mohl, zajedu si do Letňan na výstavu, ale do Prahy se už nejspíš nedostanu :evil: Každopádně thx, nějak ta volba dopadne...
Kingbull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 21, 2006 14:10

Příspěvekod Rujir » pát črc 21, 2006 18:09

Alebo mas este jednu moznost. Vyber si par favoritov a praskni ich sem a ludia ti tu uz poradia, ktory z nich je naj. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Mirek » pát črc 21, 2006 18:26

Tak už mi stojí v obýváku a je celý krásně decentně zelený - stan Ferrino Australis 3. Před chvílí jsem ho donesl s pošty. Jeto paráda. V obýváku se nehneme, navíc vedro jako v pr...Jinak první dojmy jsou velmi pozitivní. Dobře se staví (ten stan), konstrukce mi přijde dobrá a čiší s toho taková preciznost. Veno dík za rychlost.
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vena » pát črc 21, 2006 19:21

Mirek píše:Tak už mi stojí v obýváku a je celý krásně decentně zelený - stan Ferrino Australis 3. Před chvílí jsem ho donesl s pošty. Jeto paráda. V obýváku se nehneme, navíc vedro jako v pr...Jinak první dojmy jsou velmi pozitivní. Dobře se staví (ten stan), konstrukce mi přijde dobrá a čiší s toho taková preciznost. Veno dík za rychlost.

:finga:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Kingbull » sob črc 22, 2006 13:00

Rujir píše:Alebo mas este jednu moznost. Vyber si par favoritov a praskni ich sem a ludia ti tu uz poradia, ktory z nich je naj. :wink:


Hmno, tak zkusit to můžu :) V podstatě se rozhoduji mezi Jurkem Vandr 2 (http://www.hanibal.cz/jurek-vandr-2), Pinguinem Tornado 2 (http://www.hanibal.cz/pinguin-tornado-2) a Hannahem Serak S II (http://www.hanibal.cz/hannah-serak-s-ii)...No, jestli se bude chtít někomu reagovat... :wink:
Kingbull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 21, 2006 14:10

Příspěvekod pripluv » sob črc 22, 2006 15:07

Šel bych do Jurka, ale mám na ně slabost, tak to asi nebude moc objektivní :(( :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » sob črc 22, 2006 16:46

Kingbull píše:Hmno, tak zkusit to můžu :) V podstatě se rozhoduji mezi Jurkem Vandr 2 (http://www.hanibal.cz/jurek-vandr-2), Pinguinem Tornado 2 (http://www.hanibal.cz/pinguin-tornado-2) a Hannahem Serak S II (http://www.hanibal.cz/hannah-serak-s-ii)...No, jestli se bude chtít někomu reagovat... :wink:


Tak Hannah by som nebral lebo ho nemam rad a hlavne kvoli jeho velmi kolisavej kvalite. A z tych dvoch je to viac-menej jedno. Obidve znacky su fajn. Osobne by som bral Jureka, ale ako u Pripluva aj u mna je to skor otazka osobnych preferencii nez ze by bol naozaj lepsi od Pinguina. :wink: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Kingbull » sob črc 22, 2006 21:33

Rujir píše:Tak Hannah by som nebral lebo ho nemam rad a hlavne kvoli jeho velmi kolisavej kvalite. A z tych dvoch je to viac-menej jedno. Obidve znacky su fajn. Osobne by som bral Jureka, ale ako u Pripluva aj u mna je to skor otazka osobnych preferencii nez ze by bol naozaj lepsi od Pinguina. :wink: :mrgreen:


No jo, ale u Pinguina je nepropustnost vodního sloupce na podlážce "jen" 7 m, kdežto Jurek i ten Hannah mají 10...Já kdybych se do té podlážky v jednom místě opřel kolenem, tak to pomalu bude víc, než těch 7 :D Na druhou stranu se mi líbí dva vchody - víc místa na bágly... Každopádně díky, možná nakonec půjdu do toho Jurka .. :wink:
Kingbull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 21, 2006 14:10

Příspěvekod Rujir » sob črc 22, 2006 21:41

Kingbull píše:No jo, ale u Pinguina je nepropustnost vodního sloupce na podlážce "jen" 7 m, kdežto Jurek i ten Hannah mají 10...Já kdybych se do té podlážky v jednom místě opřel kolenem, tak to pomalu bude víc, než těch 7 :D Na druhou stranu se mi líbí dva vchody - víc místa na bágly... Každopádně díky, možná nakonec půjdu do toho Jurka .. :wink:


Ak len "pomalu" tak to az tak nevadi. :wink: Hodnoty Jurka su sice sympaticke ale na 99% pripadov predimenzovane. Podla mna by ti stacilo tych 7 uplne v pohode. Na druhu stranu ja sam mam tiez Jurka a to z extreme serie, tak ma ber s rezervou. :mrgreen: Ja by som tiez isiel do Jurka... Dvojvchodoveho... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Kingbull » sob črc 22, 2006 21:53

Rujir píše:Ak len "pomalu" tak to az tak nevadi. :wink: Hodnoty Jurka su sice sympaticke ale na 99% pripadov predimenzovane. Podla mna by ti stacilo tych 7 uplne v pohode. Na druhu stranu ja sam mam tiez Jurka a to z extreme serie, tak ma ber s rezervou. :mrgreen: Ja by som tiez isiel do Jurka... Dvojvchodoveho... :mrgreen:


Já bych do něj šel třeba taky, ale 5 tisíc na to nemám :mrgreen: :mrgreen: Uvidíme, ale pokud by tedy těch 7 m stačilo, začínám se přiklánět k tomu tučňákovi.. :wink: Potom sem napíšu, co jsem si to nakonec vlastně nechal poslat :D
Kingbull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 21, 2006 14:10

Příspěvekod Rujir » sob črc 22, 2006 22:02

No az teraz som si precital ake je tvoje planovane vyuzitie a myslim, ze sa toho Tucniaka naozaj nemusis bat. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Kingbull » sob črc 22, 2006 22:15

Jo, opravdu to neplánuju tahat do nějakých extreme podmínek :) Ještě si to nechám projít hlavou, každopádně moc díky za pomoc, Rujire *
Kingbull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 21, 2006 14:10

Příspěvekod Petras » sob črc 22, 2006 22:33

Rujir píše:
Kingbull píše:No jo, ale u Pinguina je nepropustnost vodního sloupce na podlážce "jen" 7 m, kdežto Jurek i ten Hannah mají 10...Já kdybych se do té podlážky v jednom místě opřel kolenem, tak to pomalu bude víc, než těch 7 :D Na druhou stranu se mi líbí dva vchody - víc místa na bágly... Každopádně díky, možná nakonec půjdu do toho Jurka .. :wink:


Ak len "pomalu" tak to az tak nevadi. :wink: Hodnoty Jurka su sice sympaticke ale na 99% pripadov predimenzovane. Podla mna by ti stacilo tych 7 uplne v pohode. Na druhu stranu ja sam mam tiez Jurka a to z extreme serie, tak ma ber s rezervou. :mrgreen: Ja by som tiez isiel do Jurka... Dvojvchodoveho... :mrgreen:

...na 99% pripadov predimenzovane? Nechtěl jsi napsat poddimenzované?
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » sob črc 22, 2006 22:39

Petras píše:...na 99% pripadov predimenzovane? Nechtěl jsi napsat poddimenzované?


Nie, nechcel. Podla mna v 99% pripadov ti je proste vodny stlpec 10 na draka a uplne by ti stacil 7. :wink: Samozrejme, raz za cas sa moze vyskytnut okolnost, ze z luky sa stane jazierko a vtedy si rad za vsetko. :mrgreen: Ale to je prave to jedno percento. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » pon črc 24, 2006 10:53

Já bych řek, že do těch kempů je to jedno. Přídou vopilci, toulavý psi, voheň a za chvíli máš po stanu ...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Pampalíny » pát srp 18, 2006 12:15

Rujir píše: Hodnoty Jurka su sice sympaticke ale na 99% pripadov predimenzovane. Podla mna by ti stacilo tych 7 uplne v pohode. :mrgreen:


No je to nadimenzované, ale s ohledem na životnost je to v pořádku. I parametry časem klesají!
Jinak se předpokládá že v sedu vyvineme až 10 m.v.sl. a v kleku až 13 m.v.sl. Na druhou stranu se kdysi dělaly z 3-5m.v.sl a taky to šlo :-)
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Příspěvekod Vilík » pát srp 18, 2006 15:29

Pampalíny píše:10 m.v.sl.


Co to je?!?
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát srp 18, 2006 17:35

Vilík píše:
Pampalíny píše:10 m.v.sl.


Co to je?!?


10 m.v.sl. = 10.000 mm vodneho slpca... :wink:

Uznavam, ze tie cisla su mierne matuce, ale radsej to napisem takto nez prepocitavat kolko metrov je 10.000 milimetrov. Matika to bolo vzdy moje. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Pampalíny » pát srp 18, 2006 17:37

Rujir píše:
Vilík píše:
Pampalíny píše:10 m.v.sl.


Co to je?!?


10 m.v.sl. = 10.000 mm vodneho slpca... :wink:

Uznavam, ze tie cisla su mierne matuce, ale radsej to napisem takto nez prepocitavat kolko metrov je 10.000 milimetrov. Matika to bolo vzdy moje. :mrgreen:


nebo taky tlak 1Atmosféry. Nepromokavost je cca od 1,7 m.v.sl.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00


Zpět na Stany