Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » stř čer 13, 2012 19:46

Caute!
Mozno sa na mna niektori pohnevate, ze som zalozil novu temu, ale spravil som to preto, ze aj ked som pouzil funkciu "hladat" a hladal som aj bez nej, tak som odpovede na svoje otazky nenasiel.
Moj problem je takyto:
Kupujem si svoj prvy stan v zivote, asi 3x som uz stanoval, takze nejaku predstavu o stanoch uz mam. No donedavna som sa o ne vobec nezaujimal a este aj teraz nachadzam nove znacky, typy a ucim sa, co znamenaju kadejake materialy a vlastnosti,...
Stan, ktory si chcem kupit planujem pouzivat prevazne na viacdnovych turach (ale zatial iba parkrat za leto, co sa vsak moze zmenit, ked detailne spoznam krasy takejto turistiky:))
Mam predstavu o 3-miestnom stane (sam na tury chodit neplanujem, radsej mam spolocnost a na turach, ktore uz planujem, budeme 3 alebo viaceri), ktory by odolal aj silnemu dazdu s dobrym priestorom na ukladanie batohov a topanok (v tejto suvislosti sa mi pozdavaju 2 vchody s 1 alebo 2 predsienami ci aspon apsidami) a ktory bude stat aj na skalnatom povrchu, teda bez nutnosti zabijat koliky do zeme. Mam v plane hrebenovku Velkych Karpat alebo Nizkych Tatier, Poloniny, Vihorlatske vrchy a podobne oblasti. Nemam predstavu o tom, kolko kg na ture ako nepravidelny turista unesiem ale urcite nechcem 5kg stan. V obchodoch som videl kadejake typy, no dost ma strasili stany, ktore boli v obale na moj vkus prilis dlhe a v batohu by zabrali vela miesta. Doposial som sa rozhodoval z typov, ktore nizsie uvadzam, no aj na tomto fore som nasiel dalsie, takze vas prosim o radu, ktory by ste mi odporucili. Co sa ceny tyka, nerad by som za stan platil viac ako 160,- Eur, ale ak by ste mi dali dobry dovod, tych 200 by som nejako nahrabal (som student).
http://www.hudy.cz/stany/74094,alpine-3.html - v Hudy maju teraz 30% na stany, takze tento stan sa mi do ceny zmesti; pri nom sa mi paci vodny stlpec, duralove tycky, dobre rozmery v obale, ktory som uz aj drzal v rukach, ale zda sa mi zbytocne priestranny pre 3 a tazky. Taktiez na tomto fore som sa nestretol s pozitivnymi ohlasmi na tuto znacku, ale to boli komenty stare 5-6 rokov.
http://eshop.zajo.sk/sk/norsk-3.p878.html na tuto znacku som pocul same dobre ohlasy co sa tyka oblecenia, ale nepozdava sa mi popis "Alu" pri "konstrukcii".
http://www.huskysk.sk/stan-outdoor-bird-3os-sv-zelana-potlac-d133.html na videu vyzera dobre, ma pomerne nizku hmotnost (3,1min./3,5max), velmi dobru cenu, akurat si nie som isty ci mi postaci predsien.
http://www.huskysk.sk/stan-extreme-lite-buster-2-3os-cervena-d817.html cervena sice vyzera dobre, ale do prirody je asi lepsia zelena, no maju ho aj v zelenej farbe. Ma fajn vodny stlpec, asi aj vahu (2,9/3,9max), 2 predsiene, akurat sa mi zda pre 3 maly.
Ak by ste mi vedeli odporucit iny, alebo poradit, ktory z tychto si vybrat, budem vam velmi vdacny.
Odpustte taky dlhy koment, ale chcel som vas co najviac uviest do problematiky, aby sme potom nestracali cas vypisovanim toho, ako som to myslel a co som uz vedel...
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » stř čer 13, 2012 19:50

Este ma napada stan http://www.stany-coleman.com/stan-coleman-tauri-x3.html, ten je uz cenovo dost na hrane, ak nie az za nou...
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Stani » čtv čer 14, 2012 19:51

Ahoj, nie je tu už niekde vlákno pre začiatočníkov - čo zohľadniť pri výbere stanu?

Ak idete viacerí, tak nebudeš stan nosiť celý. My si ho delíme. Jeden vezme kolíky a tyčky, druhý vnútorný a tretí vonkajší stan. V nenáročnom teréne idete spolu, takže nie je veľká šanca žeby jeden zablúdil. Rozložíte si tak hmotnosť stanu.

ALU označenie - je to hliníková konštrukcia = oveľa menšia hmotnosť tyčiek ako u bežného sklolaminátu. Samozrejme alu tak nepreskajú Je to všeobecný názov, ide o hliníkovú zliatinu, nie čistý hliník, no niekedy sa to tak proste napíše. V tejto kategórii sa bežne používajú zliatiny 7001-T6, 7075-T9 (T9 = tvarované za studena = vyššia pevnosť). Stručne - tá rada 7xxx je dôležitá, lebo v nej sa tyčky ešte legujú zinkom na zvýšenie pevnosti. Na dlhé túry by som už iné ani nebral, zvlášť, keď potom už cítiš každý prenesený gram výbavy. Mám 7001-T6, používané druhým rokom a plná spokojnosť.

K modelom v Tvojom výbere - z pohľadu konštrukcie:

Zajo Norsk3 - celkovo veľmi dobrá konštrukcia, nespočetnekrát kopírovaná...ale...podľa mňa vhodnejšia pre dvoch. Takto má každý svoj vchod, svoju predsieň. Ten tretí musí prekračovať. My sme používali typ stanu s jedným vchodom - predným, takže každý mal rovnaký prístup. Nechcem povedať že by sa tam traja nevyspali, zvlášť keď sa ide na striedačku - kto pôjde do stredu - ale je to pohodlnejšie.

Husky Extreme Lite Buster - to isté má napr. Big Agnes, alebo Eureka, myslím. Jemne upravená verzia Black Diamond OneShot. Takisto ideálne riešenie skôr pre dvoch.

Coleman Tauri X3 - tento už má len jeden hlavný vchod. Má aj striešku nad predsienkou.

My sme na túrach používali Coleman Phad X3, kde tá predsieň je ešte lepšie využitá hlavne keď vás zastihne dlhší lejak. Zadnú časť ale je dobré poriadne vypnúť šnúrami, inak vo vetre sa táto časť prehýbala. Ale nič hrozné. Brali sme ho ako kompromis túry/camping, lebo na niektorom mieste v treku sme ostávali dlhšie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » čtv čer 14, 2012 22:59

Ahoj, vďaka za odpoveď a za rady!
To vlákno ktoré spomínaš som pri hľadaní nenašiel...
Z toho, čo si písal mi ako najlepší vychádza Zajo. No neviem si predstaviť čo by bolo pre troch najlepšie, môžeš mi objasniť ako si to myslel?
Ináč, tiež som si brúsil zuby na Phad X3 ale je to nad moje momentálne finančné možnosti. Ak sa však zo mňa stane pravidelný turista, myslím, že bude len otázkou času obmena stanu... :)
Btw. na ten Rock empire radšej zabudnúť? Bol to totiž môj favorit...
Btw.2 Moja pôvodná predstava bola taká, že výhodou 2 predsiení/apsíd môže byť aj to, že jedna by sa dala využiť výhradne na odkladanie vecí a druhá ako vchod...
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Stani » pát čer 15, 2012 12:32

Ak chceš mať dve apsidy, čo je samozrejme plus, tak by sa malo spať nohami a hlavou smerom k apsidám, aby neboli po bokoch tela, pretože ten, kto leží v strede ma horší priechod dnu/von, lebo musí preliezť cez tých na kraji.

Ak je orientácia apsíd hlava/nohy - z tohto pohľadu je to presne ako píšeš, jedna sa využije na odkladanie vecí, druhá ako priechod, kde ten stredný nemusí nikoho prekračovať.

Zajo norsk3 - ako pisem hore, apsidy sú po bokoch tela - uz len kvôli tomu by som ho nebral. Mne sa to praktické nezdá.

Rock Empire - z pôdorysu vidno, ze oni to maju riesene inak a teda orientácia apsíd je hlava/nohy, co je pri 3oj miestnom super. Dlážka je Nylon Oxford - to je lacnejšia alternatíva Nylon Taffeta, ale zato hrubšia, mala by viac vydržať. Na camping stany sa používa ešte lacnejší Oxford polyester a u úplne lacných čistý PE. Ten, ale na svoj účel rozhodne neber!! U dlážky nevidím aký má záter, ale predpokladám, že minimálne PU, silikón sa dáva na vonkajšiu vrstvu stanu. Vonkajší aj vnútorný stan je v pohode. A tyčky tu máš už rovno následníka 7001-T6 = 7075-T9. Ak uvádzajú 3-4 osoby, tak ten štvrtý, podľa rozmerov to bude fajna núdzovka, ale pre troch dosť miesta. Hmotnosť je aj preto vyššia. Ale ako píšem, hmotnosť stanu si viete rozdeliť, nebudeš len ty nosiť plných cca 4.5kg.

Husky Extreme Lite Buster - 2-3 osoby = desný kompromis, lebo šírku stanu uvádzajú 160cm, zrejme vonkajší stan, takže vnútorný bude cca 155cm...traja dospelý = sardinky, preto tam majú v náčrtku 2 dospelý + dieťa.

Husky Bird 03 - má dva vchody, orientácia hlava/nohy. Laminátové pruty, teda tie ich spevnené durawrap, ale s nimi nemám žiadne skúsenosti. PU záter, čo sice nie je silikón, ale stačí aj to.

Hmotnosťou sú na tom najlepšie Husky, ale tie som nikdy nemal, počkaj si na reakcie užívateľov. Zajo Norsk 3 by bol ideál, ale kompromis bude v tých orientáciach apsíd k polohe 3 ľudí v stane. Rock Empire je naťažší, ale zase má dobre orientované apsidy. Materiálovo +/- postačia všetky.

Budete chodiť vždy v trojke? Nebude to častejšie len v dvoch? V tomto prípade sa tých orientácií apsíd nedrž, dá sa to prekusnúť, v noci aj tak sa chrní a vyčúrať sa pôjde pred spaním :-)))
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » pon čer 18, 2012 8:58

Vau, vidím, že sa v tých materiáloch veľmi dobre vyznáš. :)
No čo sa týka toho, koľkí budeme chodiť, na toto leto mám viacmenej dohodnuté zatiaľ 2 túry a na jednej budeme pravdepodobne min. 3 na druhej nás bude ešte viac. Čo bude o pár rokov netuším, ale osobne by som nemal mať "problém" ísť len vo dvojici. No zatiaľ rátam min. s tromi, takže čo sa apsíd týka, budem sa radiť radami skúsenejších. (Navyše, chodím občas čúrať aj v noci :D )
Tiež je fajn rada, podeliť si hmotnosť stanu. To ma predtým nenapadlo a aspoň ma pri kúpe nemusí obmedzovať hmotnosť.
Takže vyberať si budem medzi Rock Empire vs. Husky Bird. Pozývam teda do diskusie aj ďalších, ktorí majú snáď nejaké čerstvé skúsenosti s týmito značkami. Prípadne, ak by som sa cenovo zmestil, tak som otvorený aj pre Jurka, či Pinguin, ktorých som tu našiel vychválených...
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Zdeny » pon čer 18, 2012 10:27

Ahoj, já vlastním pátým rokem Husky Bird. Používám ho ale jen do kempu. Nebo na pár dní po ČR. Nemůžu si stěžovat, na Husky tady každej nadává ale mě slouží výborně. Když jsme byli 6 dní na Šumavě tak pršelo každý den a nepromokl. Spali jsme v něm dva + na třetím místě byly věci. Jednou jsme ale vzali velký matrace a věci pro dva do předsíňky se vešly v pohodě. Pro tři už by byla hodně přervaná, až do stropu, ale umím si to představit. Bez přebytečných kolíků a sady na opravu váží 3,20 kg (váženo). Rozměry 56x24x25 (délkaxšířkaxhloubka) - měřeno. Když jsme šli v létě Nízké Tatry, tak si umím představit, že by přežil i tam. Kdyby jsi chtěl něco vědět, tak se ozvi.
Zdeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 1, 2012 16:34

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » úte čer 19, 2012 17:33

Tak, vyzerá to, že som sa rozhodol. Ak mi to tu už nikto z vás "nevymluví" tak vezmem ten Rock empire nakoľko oproti Husky Birdu má 2 predsieňe (zväčšené treťou tyčou zhora), kvalitnejšie materiály a hoci je ťažší, vďaka Staniho rade si tú váhu budem vedieť rozložiť medzi ostatných a tak sa jej neobávam. Častejšie v ňom plánujem prespávať v trojici a tak sa mi viac hodia 2 predsiene a viac miesta vnútri. Našiel som cenovo porovnateľný stan Husky Beast 3, má však iba jednu predsieň/apsidu a kvalitou sa Rock empiru nevyrovná, hoci je o poznanie ľahší. V rozhodovaní mi pomohol aj tento článok, hádam tie drobné vady čínskeho spracovania nebudú prekážať. Samozrejme keď ho stihnem vyskúšať (snáď sa mi čo najskôr podarí prečkať v ňom aj nejakú tú búrku), podelím sa s vami so svojimi dojmami. No dovtedy zľava v Hudy na 99% skončí...
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Stani » stř čer 20, 2012 20:57

Pozerám na tvoj odkaz (recenzia) na Rock Empire - zarazil ma spôsob upnutia strešnej krátkej tyčky, ktorou sa vypnú apsidy. Je uchytená pod bodom kríženia dlhších tyčiek, nie nad ním. Nie som extra znalec všetkých druhov stanov, ale častejšie som videl ten druhý spôsob - krátka tyčka je položená a upevnená na bode kríženia, čím vznikne lepšia opora jej onhutia pri vypnutí apsíd.

Na fotkách Rock Empire Alpine 3 (a vlastne aj 2) je jasne vidieť, že sa upevňuje na bode kríženia. Myslím si, že autor tej recenzie ju upevnil zle. Prosím opravte ma, ak to tak nie je, aby som johnyho nezavádzal.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Mirek Wolf » čtv čer 21, 2012 18:07

krátka tyčka je položená a upevnená na bode kríženia


Takto je to samozřejmě správně.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mirecek » pát čer 22, 2012 5:29

ahoj Johny nez se unáhlíš ještě mrkni na stany firmy Jurek. Je to česká firma která je šije v české republice. Stan od nich mi byl doporučen mnoha cestovately a nesčetněkrát se mi osvědčil. Provedení a šití perfektní a co víc v případě jakékoliv opravy stačí se domluvit poslat a za pár kaček ti vymění díl nebo vyspraví stan.

Při nákupu jsem se rozhodoval a připlatil si za lehčí a pevnejší duralové (tuším) tyčky T9 plus jednu sadu kolíku.

jako další jsem si za pár korun dokoupil kompresní vaky. Stan tak máš ve třech vacích: tyče plus kolíky.
vršek stanu (tropico) a vnitřek stanu vše parádně sbaleno tak aby každý kdo s tebou půjde mohl nést jednu čáas stanu. vyzkoušeno doporučuji

ceno jsem nesrovnával ale vyzkoušeno v silných větrech na Fagaraši a v Pyrenejích kde jsem pokaždé měl nocležnika navíc když jim jejich stany rozlámal vítr.

Spaní bez vypnutí stanu na skále to asi jen tak žádný neexpediční stan nevydrží a určite vše půjde na úkor hmotnosti a to je take velky parametr který jsi možná opoměl. táhnou dvě nebo čtyři kila to je sakra rozdíl.

jedna rada na závěr duralové nebo jakékoliv tyče skládej opatrně at na sebe diky flexi lanku nenarazi a nenaboří se vnitřní hrany které zasouváš do dalčí tyče jinak jsi takříkajíc v riti :-)
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mirecek » pát čer 22, 2012 5:38

ještě dodám že jsem nakonec vybral tenhle model s dvěma absidamy

http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/extre ... #JUMP_HERE
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Stani » pát čer 22, 2012 12:40

Mám takisto Jurka (ale AT) a plná spokojnosť. V mireckovom odkaze je model stanu s orientáciou apsíd aká je podľa mňa u trojmiestnych najlepšia. Len tá šírka 160cm...pre troch je už dosť na hrane. Takisto Jurek nemá strešnú tyčku na vypnutie apsíd. Osobne by som to už preferoval, predsa len sa vytvorí väčší priestor pri rovnakej základni apsidy. Rock Empire má preto vhodnejšie rozmery - šírka 215cm vs 160cm je na pohodlí poznať. Ale ak tí, čo v ňom spali v trojke - napíšte pokec k tomu.


Vypnutie vnútorného stanu šnúrkou (obtáčaním okolo tyčky) nerobí žiaden problém a dá sa ho tým lepšie vypnúť. Dĺžku tej šnúrky si môžeš ešte jednoducho upraviť sám. Strešná polica na odkladanie vecí je myslím, už nevyhnutná a veľmi praktická, je odopínateľná - tak to je u ATéčka, určo to bude aj v Alp modely. Na jurek.cz ho majú za 5292Kč
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mirecek » pát čer 22, 2012 12:50

no ja chodim ve dvojici a kdyz tahnu stan tak jdu na težko takže to děláme tak že jeden leží v levo druhý v pravo a každý má jeden vchod na boty atd. krosny davame na delku mezi sebe (rozumnej nechodim se ženou ale s kamošema) :finga: je to super i na ranni baleni kdy se oba dostanou do baglu a vše jde pak vic organizovaně.

absidy nejsou velke ale na boty a bombu s vařičem to stačí víc tam stejně není třeba nechávat

oba jsme vice jak 190cm velky a přerostly do všech svetových směrů s prostorem není problém.

videl jsem i party co tahnou treba stan pro pet lidi ale zas kolikrat clocek takhle vyrazi spis mam tu zkusenost ze dvojice jsou nejjistejsi
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » pát čer 22, 2012 15:02

Vďaka za ďalšie rady a postrehy! :wink:
Po Jurkoch som sa už párkrát obzeral, napokon som našiel asi jediný, ktorý sa ešte ako-tak vojde do mojich požiadaviek na počet osôb, vchodov a cenu. Je to Jurek Vandr 3.5 Duo. Ak ale dobre pozerám, má slabšiu triedu duralových tyčiek oproti Rock Empire a menšie apsidy. Ja sa však do toho nejako nevyznám, takže to posúdiť neviem...no pri tejto cene mi už tohto roku neostáva priestor na dokupovanie nejakých doplnkov (lepšie tyčky, kompresné vaky a pod.).
Čo sa týka turistiky, mám v pláne výlety (zatiaľ) len po Slovensku a pri doterajšom plánovaní som nemal problém zohnať 3 alebo viac ľudí, preto chcem 3 miestny stan, ktorého hmotnosť si rozložíme. Tiež to znamená aj to, že v nejakých extrémnych podmienkach (Fagaraše, Pyreneje a ani V. Tatry) ho používať neplánujem (a teda na skalu pôjde len v dobrom počasí).
To, že na jeden stan môže byť viacero kompresných vakov, alebo že sa dá dobre vypnúť len obtočením okolo tyčky (ak som to vôbec správne pochopil - bez zabíjania kolíkov do zeme) som doposiaľ ani nevedel, no keď už konečne budem mať stan, začnem sa viac vŕtať aj do týchto vecí. :)
Rád by som vás napokon ešte poprosil o radu pri výbere medzi Jurkom a Rock Empire. :-k
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mirecek » pát čer 22, 2012 18:42

k tomu Jurkovi jestli si pamatuju tak ty t9 tyče byly fakultativně dobrovolné ale jestli je tam nemají na výběr možná to tak je. ale určitě stačí tam napsat nebo zavolat support měli tenkrát super.

težko hodnotit něco co člověk osobně nevyzkoušel a tak ani na parametry toho rock empiru koukat nemusim stejně bych nebyl objektivní. mam od nich ale spacáky pro celou rodinu a spokojenost kde šijou a jak je to s opravama taky netušim.

na Jurka byla tenkrát tuším přez obchod vltava.cz tuším asi 10-20% sleva na veškerý sortiment
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod tomtom » pon čer 25, 2012 14:58

Je to česká firma která je šije v české republice.

Tak to bych netvrdil, pokud vím, tak Jurek v Čechách pouze kompletuje v Číně ušitá tropika a ložnice do obalů.
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mirecek » pon čer 25, 2012 16:48

no nerad bych se přel je to 3 roky stará informace ale u výrobe jsem si to ověřoval stejně jako Doldy, Tilak... podporuji české švadleny :prayer:
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » úte čer 26, 2012 21:18

Tak, už som nakúpil :P Napokon som si vybral Rock empire alpine 3 a moje prvé dojmy sú takéto:
- váha komplet zabaleného stanu je 4,1 kg (uvádza sa 3,9min./4,5max. - ozaj, čo sa vlastne myslí tým min. a max.?), tyčky s kolíkmi majú takmer rovné kilo.
- oproti napr. husky stanom mi tam chýba núdzový balíček pre prípadnú opravu poškodených častí stanu a mne ako neskúsenému chýba tak trošku aj návod :oops: ale nejako som ho postavil :-k :P
- v zbalenom stave sa vmestí do batohu aj na šírku =D> je vlastne taký široký ako môj 15.6'' notebook.
Keď sa dostanem k tomu, že ho vyskúšam aj v teréne a odhalím prípadné muchy alebo pozitíva, tak to sem doplním. No prvotný dojem je taký, že by som nemal túto kúpu ľutovať :) Tak teda ešte raz vďaka všetkým, ktorí ste mi akokoľvek ohľadne stanov poradili! :prayer:
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod octavius » čtv čer 28, 2012 13:54

Nechcem zaklaldat novy prispevok tak ak sa autor nenahneva napisem sem :)

Na bezne stanovanie kempovanie si chceme so zenou kupit stan. Nasiel som dvoch kandidatov len neviem, ktory je lepsi (kvalitnejsi) ???

1) http://eshop.zajo.sk/sk/norsk-3.p878.html
2) http://www.najlacnejsisport.sk/stan-jur ... -5626.html

Viac sa nam po dizajnovej stranke pozdava ten zajo. Ma troska viac priestranejsie vnutro. Mozeme do neho ist?

Stan by sme vozili autom nie na pesie tury.
dakujem za rady .
octavius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv čer 28, 2012 13:43

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » čtv čer 28, 2012 17:11

Za cca 135,- eur ešte môžeš do konca júna kúpiť v Hudy Rock Empire Alpine 2.
Váhou by bol naj Jurek, ale tá pri kempovaní asi nebude taká podstatná. V jeho neprospech však hovorí menšia apsida, ktorú oproti ostatným dvom zmenšuje aj to, že nemá tretiu tyč. Ak je dôležitý priestor, potom skôr Zajo, za tú cenu to vyzerá byť skvelá kúpa, keď som sa po ňom obzeral ja, stál ešte 150,-. Akurát, ako sa píše vyššie, pre troch už nemá vhodnú orientáciu vchodov, no to asi nebude váš prípad. A ako tak pozerám, väčší priestor vnútri je kompenzovaný menšími apsidami. No ak dovnútra zmestíte vaky, na topánky budete mať priestoru až-až.
Povedal by som, že najviac sa ti oplatí kupovať stan na Slovensku v kamennom obchode (kvôli prípadným reklamáciám - ak by si ho musel posielať poštou, sú to ďalšie výdavky) a teda ak Jurka alebo ďalší z týchto nezoženieš, zúžil by som výber. Ja však nie som nejaký skúsený "stanovač" a tak by bolo lepšie, keby ti poradil ešte niekto skúsenejší. Moje rady vychádzali najmä z toho, čo som sa naučil na tomto fóre pri výbere vlastného stanu + zo skúseností z tých pár stanovačiek na ktorých som bol...
edit: Ešte dodám, že v Košiciach je stan Zajo (ale tuším, že menší) postavený pred obchodom, v ktorom ho predávajú a tak je možnosť si ho aj obzrieť. Každopádne najlepšie je, ak stretneš predavača, ktorý má so stanom, na ktorý sa pýtaš aj nejaké skúsenosti a bude ochotný ti ho predviesť.
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod octavius » stř črc 4, 2012 9:18

Tak som teda skusil kupit toho zaja :D Zda sa po prvom postaveny ok ale uvidime ako to bude aj v praxi.
octavius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv čer 28, 2012 13:43

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » stř črc 4, 2012 21:26

Nemyslím si, že budeš ľutovať...
Ja som sa zasa presvedčil, že pre troch by bola orientácia vchody/spanie dosť nepraktická.
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod octavius » čtv črc 12, 2012 8:37

Zatial ani nelutujem. Hned prvu noc preverila silna burka a 3h dazd kvalitu mojho zajaca :D Vysledok uzasny ani kapicka na podlahe ani hore. Proste nic nepremoka ani za dve noci sa nerosi. Spali sme tam dvaja. PRe dvoch je tam luxusne miesta a kazdy ma svoj vchod/vychod. Ja som nad mieru spokojny s vyberom. :rock:
octavius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv čer 28, 2012 13:43

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » čtv črc 12, 2012 21:16

Super, blahoželám! Ja ten svoj preverím zajtra a snáď aj o týždeň... :)
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod zajcev » čtv črc 26, 2012 14:40

Hosi a ma ten Zajo Norsk moznost sietkovych/plnych "dveri" ako Rock Empire Alpine?
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Imon » ned črc 29, 2012 17:23

Zdravim som tu novy a tiez by som potreboval radu uz som si to tu prestudoval trosku cize mam svoj isty nazor na nejaky equpment.

Vybral som si..

http://www.outdoorsk.sk/stany/husky-sta ... elena.html

or

http://www.hudy.cz/stany/74094,alpine-3.html

su to dost rozdielne stany hlavne cenovo. Budeme chodit, resp. uz chodime 3ja ci 2ja max. doteraz sme si stan poziciavali teraz sa chystam aj ja investovat. Husky sa mi zda pre 3och dost maly ale na druhej strane Rock Empire sa mi mozno zda prilis profi na nase vyuzitie.
A vyuzivame to skor pri splavoch na turi koniec jari leto stred jesene cez zimu nechodime ani sa nechystame :)


spacak

http://www.outdoorsk.sk/spacaky-a-karim ... rvena.html

karim.

http://www.outdoorsk.sk/spacaky-a-karim ... mfort.html

Chcel som len pocut nazor tretej/tretich osob.

Dakujem pekne

Edit: P.S.: o samonafukovacke vobec neuvazujem, kupil si ju kolega a viac sme platali ako spali :?
Imon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 29, 2012 17:08

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Ricci70 » pon črc 30, 2012 6:15

Husky má v akci Extreme Flare pro 3 os. za 2 945 Kč ... v přiblbé práce nemůžu otevřít charakteristiky, ale dle vyobrazení je do sněhu.

Máte ho někdo? :wink: Popř.spokojenost ....
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod PavelO » pon črc 30, 2012 6:33

Iman: Ten Husky stan se mi zdá docela těžký já bych ho nebral, Rock empire je větší tím pádem pohodlnější i když váha je stejná jako Husky. Dnes už bych vybíral podle váhy, velikosti podlážky a velikosti apsidy. To jsou mé zkušenosti.
PavelO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 24, 2012 7:07

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Imon » pon črc 30, 2012 11:44

Viac menej som si bol isty tym ROck Empriom

Ale dostal som ponuku kupit z ruky Pinguin Tornado 3 za skutocne smiesny peniaz ake mate skusenosti s tymto stanom v porovnani s Empirom??

Dakujem
Imon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 29, 2012 17:08

Další

Zpět na Stany