Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod PavelO » pon črc 30, 2012 14:20

Imon: tak stan je to pěknej, prostornej dvě apsidy super, ale tahat bych ho nechtěl. Mám Jurka nějakej Vandr 3, váží 2,6 Kg a je to fakt super, akorát má jednu malou apsidu kde nic nedáš :-(
PavelO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 24, 2012 7:07

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Imon » pon črc 30, 2012 19:18

Tak na vahe stanu mne zalezi ako uplne naposledy... vacsinou sme boli zvyknuty si stan rozlozit... cize tycky niekto jeden stan niekto druhy a mas to 1,8kg na osobu co je parada:D taky lahky pre 3 osoby nenajdes:) cize skor sa pytam ze v com su vyhody jedneho a druheho...

Hlavne tych ludi ktory maju s oboma skusenosti.

Dakujem
Imon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 29, 2012 17:08

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod biglojza » úte črc 31, 2012 9:50

Rock Empire Alpine 2 vs. Husky Fighter (vetsi Felen), jezdim do jiznich cech k rybniku:
- Rock Empire Alpine 2 je pro jednoho cloveka s batohem nebo pro dva bez batohu. Kdyz se bali, tak ma obal dost na tesno, takze se musi sbalit fakt poradne, jinak se do obalu nevejde. Je to drzak. Mel jsem ho tak 6-8 let, vubec nikdy neproprsel, po tech letech vyapada v podstate furt jako novej. Ma dve maly predsinky, podle me akorat na boty. Praskla mi tycka - cela sada tycy okolo 800,-, nebo se da koupit jedna tyc, nebo jenom prasklej segment za 59,- kc a vymenit si sam. Od Rock Empire jsem mel jeste samonafukovaci karimatku, taky drzak, prestala fungovat taky asi po 5-6 letech. Taky ma obal dost na tesno, taky se musi poradne sbalit. Ty obaly to bude asi vlastnost Rock Empire obecne.

Husky Fighter (asi se to vztahnout i na Felena krome velikosti) - mam ho prvni sezonu, v pohode preckal bourky v jiznich cechah. Pri zkusebnim staveni jsem si poradne neprecet navod a ohnul tycky :). U Huskyho se tez daji koupit nahradni tycky - cela sada nebo jednotlive. Jestli i prasklej segment, to jsem nezjistoval. Zevnitr ma zipy, takze lze otevrit/zavrit vetrani zevnitr, to je vyhoda. Je samonosnej, staveni a bourani je fakt pohoda, stavi a boura se to i s loznici, je to hodne pohodlny a rychly. Na slunicku schne cca. stejne rychle jako Rock Empire, roseni asi +/- stejny, respektive jelikoz je Fighter versi, tak na jednoho cloveka je rosivost asi o trochu mensi. Kdyz jsem se rano hnul, tak v Rock Empire na me vzdy kapla studena voda, brrrr :). Stan se v pohode vejde do obalu, neni potreba ho balit tak peclive jako Rock Empire. Fighter se v podstate nemusi kolikovat, Felen asi taky pravdepodone ne, na Huskym je video. Ja jsem spokojenej jak s Rock Empire, tak s Huskym, jenom se ho musim naucit svatet tak, aby se mi nehojebali tyce. Husky jsem koupil kvuli tomu, ze je samonostej, ze stavi najednou s loznici a ze se nemusi kolikovat. Zatim jsem ho pouzil letos jenom 2x, ale zatim spokojenost. Vystava stanu je prodlouzena do 12. nebo 16. srpna, tam jsou tyhle stany postaveny.
biglojza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 19, 2012 22:24

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » úte črc 31, 2012 22:29

Tak ja som mal doposiaľ 2 možnosti vyskúšať svoj Rock Empire Alpine 3, no prvý raz to ani nebola skúška. Budem teda písať o tej druhej. Išlo o nocovanie na hrebeni so skalnato-trávnatým podložím. Bola to vcelku fajn skúška, pretože v noci prišiel celkom slušný dážď s vetrom (odhadom do 10m/s). A ráno som sa fakt cítil ako šťastný majiteľ stanu, ktorý ani náznakom nepremokol a ten vietor akoby ani nefúkal (a to som 2/3 napínacích šnúr a kolíkov nepoužil, keďže sa nie všade dali zapichnúť). Napriek tomu stan vyzeral byť ceľmi dobre napnutý. Čo sa týka vetrania, to bolo vďaka vetru perfektné - obidve apsidy boli zazipsované, pritom vietor veľmi príjemne prefukoval celý stan (cez sieťku na vchodoch a na vrchu) a tak sme ráno nemali žiadnu nadýchanú vlhkosť. No popri tom som si uvedomil aj to, ako je dobre mať v takých podmienkach vchod nie len so sieťkou, ale aj s plnou látkou, keďže tomu, čo spal v strede pod vchodom, ten vietor zas až taký príjemný nebol :) Tým už napovedám, že sme boli 3 a s miestom nebol nejmenší problém. Keďže je to núdzovka pre 4, takže traja si v pohode odložia niektoré veci aj do vnútra, ak by bolo treba. Nám však stačila zadná apsida na vaky a polovica prednej na topánky. Celkovo sa mi ten stan zdá "vychytaný", no je pravda, že som zatiaľ nemal veľmi s čím porovnávať a ani som v ňom toho ešte veľa nezažil. Tento víkend v ňom pre zmenu strávim 3 noci na feste, tak hádam budem zasa o niečo múdrejší. S tým ťažším balením je to pravda, ale aspoň som nútený naučiť sa baliť ho do čo najmenších rozmerov, čo tiež nie je na škodu. Navyše, pri delení stanu medzi 3 ľudí tento problém odpadá.
P.S.: Pracujem ešte na výrobe podložky, ktorá bude chrániť podlahu pred poškodením a ktorej ďalšia výhoda bude v tom, že v daždi budem môcť zložiť najprv vnútorný stan a až tak vonkajší. Bude ma to stáť cca do 3 eur. 8)
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod pavproch » stř srp 1, 2012 7:07

johny82 píše: , P.S.: Pracujem ešte na výrobe podložky, ktorá bude chrániť podlahu pred poškodením a ktorej ďalšia výhoda bude v tom, že v daždi budem môcť zložiť najprv vnútorný stan a až tak vonkajší. Bude ma to stáť cca do 3 eur. 8)


tohle sem tu napsal 15.5.2008:
pavproch píše:Taxem neska odpoledne (venku byla bóřka, taxe nedalo ven) dokončil svoje veledílo - DIY footprint pod můj (téměřn nový, sic!) útočný stan....teda staneček.... :ú

IMHO jedinou funkcí footprintu je pokud možno zabránit propíchnutí/proříznutí podlážky stanu o nějaký bordel na zemi (izolaci proti vodě by potom měla zvládnout podlážka samotná...) Jo, a stan by po tym footprintu neměl klouzat.

Takže sem zakoupil 2.5metru silonový sítě do okna proti (komárům a jiné havěti - metráž šířky 120cm, Řempo, asi 80Kč). Postavil stan, obreslit tvar podlážky, vystřihnul. Obšil lemovací páskou, nadělat tři poutka (lemovací stužka si 50 kč, 2hodiny práce se sewing machine). A hotovo. Cca 300gramů navíc, po sbalení rolička cca fí50mm/300mm.

O víkendu budu testovat..... :ú
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » stř srp 1, 2012 7:24

Myslím, že tvoj príspevok bol jedným z tých, ktoré ma k tomu inšpirovali :wink: Ozaj a ako dopadol test? Je lepšia sieťka, alebo PE plachta?
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod pavproch » stř srp 1, 2012 7:29

síťka OK, neklouže, chrání proti prošlápnutí/proříznutí/propíchnutí. Spokojenost

EDIT: a nesaje vodu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod karitapepe » čtv srp 2, 2012 19:35

jedu solo na dvě noci v srpnu do Rakus do Alp(ferraty) a moc se mi nechce půjčovat stan,do budoucna určitě se nechystám na nějaké stanování,pouze letní a to příležitostné.
Uvažuji,že bych si koupil nějaký levnější Coleman Crestline 2L a nebo Hannah Troll S.Jsem docela malý(174),vystačím si z takovým stanem v létě na horách a nebo si mám raději půjčit nějaký osvědčený?
Díky za info
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod karitapepe » pon srp 6, 2012 8:58

no, nakonec jsem objednal za slušné prachy pinguin scout(1500kč) a karimatku pinguin scherpa 30(800kč) a 24.8 vyrážím do Rakus - RAX ALPEN, na ferraty,bude to moje premiéra,jak spaní ve stanu,tak ferraty.
Naposledy upravil mike dne pon srp 6, 2012 17:42, celkově upraveno 1
Důvod: proc citujes cely svuj predchozi prispevek?!
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod johny82 » sob zář 1, 2012 17:36

mirecek mi tu kdesi v začiatkoch dal jednu radu, ktorej som celkom nerozumel a na ktorú som si spomenul včera večer. Týkala sa duralových tyčiek a presne to, pre čím ma vystríhal sa mi včera stalo. Totiž - tá užšia násada na ďalší diel tyče sa zasunula dovnútra. Našťastie po chvíľke plnej bezradnosti :(( [-o< som našiel riešenie v podobe prestrčenia tenkého konárika z druhej strany. No fakt to nevyzeralo dobre.
Btw. viem, že toto patrí skôr do iného vlákna, ale nechcem zakladať ďalší príspevok: moja prvá 3-dňovka a (aj vďaka zablúdeniu) cca 75 nachodených km a blažený pocit na duši. :P K tomu jedno ponaučenie: do neznámeho terénu (hoci si ho predtým doma akokoľvek poriadne prezriem) nikdy bez mapy. :D
johny82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř čer 13, 2012 10:16

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod Anik24 » čtv dub 13, 2017 10:38

Medzi základné outdoorové vybavenie nepochybne patria stany. Výberu preto treba venovať maximálnu pozornosť,kedže modely stanov sa od seba dosť odlišujú.Určite by som stavila na osvedčené značky.
Naposledy upravil pavproch dne čtv dub 13, 2017 12:18, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: to byl ale blbý pokus o propagaci, ešče raz a BANán
Anik24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 10, 2017 9:21

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod PaKo » čtv dub 13, 2017 16:49

Já bych ten permban tomuto účtu střelil obratem, tohle už byl druhý pokus :) První zde. Tohle těžko bude člověk, který sem bude chodit diskutovat ;)
PaKo
 

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mike » čtv dub 13, 2017 16:52

Pravda. Zabil jsem ho jako brouka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Prvykrat si kupujem stan a neviem si rady

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 18:27

Kdybyste chteli otestovat stan pred barakem, bacha na vsimave sousedy a policajty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Stany