stany Trimm x Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

stany Trimm x Jurek

Příspěvekod magdaleba » stř čer 24, 2020 21:22

Ahoj, přemýšlíme o koupi stanu pro dva do hor, ale zase žádné extrémy a spíše v létě (Rumunsko, Bulharko, Albánie,..)
Nejprve jsme měli v plánu koupit něco od značky JUREK ( Jurek Atak,..), s kterou máme dobré zkušenosti. Ale při výběru jsme narazili na značku Trimm, podle parametrů stany působí dobře a kvalitně ale nikde na ni nejsou moc žádné recenze či články. Tak bych se chtěla zeptat, zda s nimi nemáte někdo nějakou zkušenost popřípadě jakou?
Konkrétně jsme uvažovali o Trimm Delta D ( https://www.trimm.cz/en/catalog/delta-d-c1658.htm ), Trimm Alfa D ( https://www.trimm.cz/en/catalog/alfa-d-c1254.htm ), které působí jako levnější varianta něčeho, co potřebujeme ( do 4500)
Předem děkuji za všechny reakce :tonqe:
magdaleba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 24, 2020 20:36

Re: stany TRIMM x JUREK

Příspěvekod Semo » čtv čer 25, 2020 1:00

U Jurka staci rada "tramping". Je kvalitna a odolna dost na vsetko a je lacnejsia a lahsia. S Jurek Tramp 2.5 som pochodil prave podobne hory a nikdia ziadny problem alebo len zavahanie vo funkcnosti. Po 14 rokoch sa mu uz zacal trocha lupat zater podlazky, ale to mi pride ako daleko za planovanou zivotnostou. Ked vyuzijes vsetky moznosti kotvenia, ktore ma (pridas si spagat do kazdeho ocka a bude mat dost kolikov), tak to vydrzi s prehladom cokolvek, co moze pricetny clovek stretnut.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod honza83 » čtv čer 25, 2020 15:07

Tahat na vícedenní přechod hor natěžko (to bude určitě Albánie a na 99 % i Rumunsko a možná i to Bulharsko) stan vážící 3,3 kg, to je v dnešní době už dost extrémní záležitost. Ale každý si zjevně pod pojmem "lehčí stan" představí něco jiného.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 25, 2020 16:46

Koukám na to vždyť tam má ten jeden Trim 2,8kg a Jurky taky 2,8kg
A stan pro dva pod 3kg mi přijde víc než ok co do váhy.
Sem tahal sám 4kg a teď mám jednomístný 2,4kg jde spíš o to co ten stan za tu hmotnost dokáže nabídnout a zda opravdu snese hnusné počasí.
Pro výpravy na delší dobu bych dal rozhodně přednost odolnosti před nějakým UL řešením co v první bouřce padne....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod honza83 » čtv čer 25, 2020 17:51

Jurek Tramp 2,5 váha přímo podle webu Jurka 3,3 kg. Ty Trimmy, které si tazatel vybral - jeden 2,8 kg (to už je dost) a druhý 2,2 kg (což je už váhově v pohodě). A zrovna na ten 2,2 kg (Trimm Delta D) je test na webu celkem snadno nalezitelný - testovali ho mj. na Velikonoce na Fagaraši, v zimě na Kvildě...Rozdíl mezi Trim Delta D a Trimm Himmlite DSL (který dělá na 99 % i rozdíl ve váze) je jen v použitém materiálu na vnitřní a vnější stan (u Delty je to polyester, u toho UL Himmlite DSL u vnějšího stanu 100% ultra- light nylon ripstop, u vnitřního ultra-light nylon mesh) a v tom, že Delta má pruty klasický Dural 7001, ten Himmlite DAC (ale tam bude váha +- stejná). Na těch UL stanech vážících kolem 1,5 - 2 kil se používá ten nylon a asi to pro někoho bude překvapivější, ale nylon je silnější než váhově těžší polyester, tedy i lépe odolný větru. Viz např. tento článek v angličtině https://seekoutside.com/blog/tent-fabri ... ric-types/.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 25, 2020 18:28

Ať koukám jak koukám já tam vidím 2,8kg

https://www.jurek.biz/jurek/Jurek-TRAMP-2-5-d53.htm

No o Nylonu nepochybuji mnohokrát jsem testoval své Akto z 30D (Kerlon 1200) Staiku 40D (Kerlon 1800) a teď i Soulo opět 30D ve vetrech nad 130km/h.
Materiál je důležitý ale co je důležitější je navrh stanu, tyče a jejich počet, a hlavně vypínací body na lanka. Testoval sem Staiku v režimu 2 x 10,25mm DAC Featherlite NSL - tedy celkem 6 tyčí a zdvojení vypínacích lanek udělalo lepší práci než zdvojení tyčí.

Na Soulu už používám zdvojení pouze u středové tyče.

Za mne do opravdu silného větru není ani jeden z těch stanu z vyberu ale za tu cenu a na klasické využití s horším počasím bych se Jurka nebál, sám sem ho kdysi měl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Semo » čtv čer 25, 2020 22:11

No, podla mna Trimm Delta D aj Trimm Himmlite DSL su take zbytocne velke stany pre 1 osobu. V nohach si ani nedas 2 karimatky vedla seba.
Naposledy upravil Semo dne pon čer 29, 2020 2:10, celkově upraveno 1
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod mitau » čtv čer 25, 2020 22:40

Delta D jsem videl na vystave stanu - maly, oproti originalu od BA chybi moznost spojeni vnitrniho a vnejsiho stanu v miste, kde se venku uchycuje lanko na vypnuti bocni steny. Nicim nevybocuje od podobnych stanu. Radeji bych vzal treba Rock Empire Trail L, ktery za stejnou hmotnost nabidne mensi zuzeni v nohach a k tomu za lepsi cenu. Navic firme Trimm zrovna neverim, to i ten Rock Empire jako soukroma znacka Hudy je sympatictejsi.

Alfa D - totozna konstrukce s Jurkem a totozna hmotnost. Jurek nabizi opravy i po zarucni dobe a obecne s nim jsou dobre zkusenosti. Takze z tech dvou bych volil radsi Jurka.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod honza83 » pát čer 26, 2020 8:11

Já bych teda osobně více věřil tomu Trimmu, který kromě těch sériově vyráběných produktů dělá i dost věcí přímo na zakázku včetně zakázek pro armády apod. Takže pokud by měli aušusové ty sériové věci, tak by logicky přišli i o důvěru od těch, co si u nich dělají věci na zakázku. Navíc po zkušenostech s reklamacemi u Hudy a jejich arguemntací při zamítnutí (např. tvrdá pohorka C není určená pro VHT turistiku po značených trasách v Tatrách (Orla Perć) a je přirozené, že se při chůzi po suti začne po pár jednodenních túrách nalehko podrážka takové boty drolit) bych už nějaké jejich privátní značce (vyráběné bůhvíkde - na 99 % Čína a s cílem vyrobit to co nejlevněji bez ohledu na kvalitu) absolutně nevěřil - je to zcela srovnavelné s Crivitem od Lidlu, Quechua od Decathlonu apod. - nízká cena, ovšem nejistá kvalita a spolehlivost.
K tomu tvrzení o stejné konstrukci i hmotnosti Jurek Atak a Trimm Delta D - Jurek Atak 2.0 hmotmost 2,55 kg, rozměry 220 x 130 a trojúhelníková apsida 60 cm, Trimm Delta D hmotnost 2,2 kg, rozměry 210 x 130 a lichoběžníková apsida 65 cm. Bohužel Jurek se v posledních letech dost zhoršil, jelikož si to všechno nechává dělat v Číně. Navíc takový detail - obecně Jurek dává ke stanům méně kolíků, než kolik je potřeba k úplnému ukotvení (Jurek Atak 11, Trimm Delta 13). A těch konstrukčních rozdílů je tam více.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Michal82 » pát čer 26, 2020 13:16

Bych tedy podotkl k těm rozměrům, že 210 už je dost málo. Měl sem 230 a to bylo fajn, teď mám 220 a jo ještě se vejdu ale je to už takový na hraně ta 210 to už je jen pro malé lidi. Takže na to bych si dal pozor.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod honza83 » pát čer 26, 2020 13:48

Michal82 píše:Bych tedy podotkl k těm rozměrům, že 210 už je dost málo. Měl sem 230 a to bylo fajn, teď mám 220 a jo ještě se vejdu ale je to už takový na hraně ta 210 to už je jen pro malé lidi. Takže na to bych si dal pozor.

Pro někoho, kdo má nad 190 cm, je těch 210 opravdu málo. Ale pro lidi s 175/180 cm je to v pohodě. A Jurek má zase horší apsidu (menší a navíc ve tvaru trojúhelníku, takže ve výsledku výrarně méně prostoru na krosny a další věci, což těch 10 cm navíc v samotném stanu asi nazachrání). Bohužel každý stan má svá pro a proti a vždy to bude o volbě kompromisů. Cíleně pro dva čahouny to chce mít stan s délkou aspoň těch 230 cm, šířkou aspoň 150 cm (spíše více, pokud se teda k sobě v noci nechtějí moc tulit) a ještě lichoběžníkovou apsidou (předsíní), aby tam dali oba krosny a další vybavení - ideálně mít dvě přesdíně (apsidy). Ale ty větší rozměry zase vždy znamenají větší váhu.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Michal82 » sob čer 27, 2020 8:12

Bych tady zakladateli nadnesl ještě nějaké možnosti.
Zvážil bych stany od Terra Nova.

V požadované ceně tunel Hoolie 2 o váze 2,4kg při rozměrech 230x140 a konstrukčně nejlepšímu způsobu jak nabídnout co nejvíc využitelného místa ve stanu.
Co bych zmínil dál je velká výhoda v tom že stan se staví v celku (tropiko i vnitřní stan dohromady) takže při dešti nebude vnitřní stan promočený.

https://www.terra-nova.co.uk/all-tents/ ... ie-2-tent/


Pokud by byl požadavek na kopuli koukl bych se na Helm 2 - 220x120 o váze 2,3kg

Pokud by šel rozpočet trochu navýšit koukl bych na Trisar 2 s tříprutovou konstrukcí 220x135 o váze 2,7kg
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Estevez » ned črc 5, 2020 14:15

honza83 píše:Bohužel Jurek se v posledních letech dost zhoršil, jelikož si to všechno nechává dělat v Číně.


Co já vím, tak stany (alespoň té střední/vyšší třídy) šije v čr.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod milarepa » pon led 18, 2021 16:30

honza83 píše:Já bych teda osobně více věřil tomu Trimmu, který kromě těch sériově vyráběných produktů dělá i dost věcí přímo na zakázku včetně zakázek pro armády

Bohužel Jurek se v posledních letech dost zhoršil, jelikož si to všechno nechává dělat v Číně. Navíc takový detail - obecně Jurek dává ke stanům méně kolíků, než kolik je potřeba k úplnému ukotvení (Jurek Atak 11, Trimm Delta 13). A těch konstrukčních rozdílů je tam více.


to že dělá zakázky pro armádu neznamená ohledně kvality vůbec nic, snad jen, že je schopen ty věci vyrobit hodně levně.....

rád bych věděl, odkud čerpáš info, že Jurek šije v Číně. To by mně fakt zajímalo, bo když jsem si byl u nich v Kunčicích něco dokoupit, tak tam výroba jede naplno a tuto informaci jsem ještě nikde nezachytil. Takže odkud to máš?

a kolíky není problém si dokoupit, časem stejně odcházejí, tak je to i nutnost
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod PavlisBoHus » ned úno 7, 2021 11:30

Jurek MIDI 2,5 s jednou předsíňkou, váha 2,75kg, kupováno - leden 1995. Plnohodnotně jsem s ním jezdil 15 let. Od roku 2010 jezdím s Dome 2KM (váha 3,3kg) - ve větru ani dešti mě nikdy nezklamal. S Midi jsem několik probdělých nocí ve větru zažil - ona se ta předsíňka na kamenech či na sněhu nedá úplně dobře ukotvit.
Aktuálně pro výlety naší 4 členné rodiny máme MIDI 4 DUO.
Značky Jurek bych se fakt nebál, máš alespoň jistý servis/náhradní díly. I když doba pokročila a jsou lepší a lehčí stany.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: stany Trimm x Jurek

Příspěvekod Asanoth » sob kvě 22, 2021 22:16

Heleďte, a je vůbec na trhu nějaký stan, který Jurkovým 2.5 dokáže konkurovat? Místo pro dva lidi s velkou bagáží a to celé do tří kil a do pěti šesti tisíc, který má zpracování alespoň ve stejné třídě a stejně pevnou konstrukci?
Jak se hodně tlačí na váhu, tak se prosazuje model "věci v předsíňce", který mně třeba dost nevyhovuje. Jediné co jsem v posledních letech našel byl Ferrino Chaos 3, ale ten se už neprodává a mám podezření, že je o třídu/y níž, než Jurek.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36


Zpět na Stany