Stan na festival

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan na festival

Příspěvekod googu » úte čer 20, 2023 21:40

Zdravím. Hledám si stan, tak pro 2 - 3 osoby a potřeboval bych poradit. Stan by byl používán jen na festivaly. Mám už nějaké vyhlédnuté, ale vůbec se v tom neorientuji.
Cenovku mám +-max. 4000Czk.
Tohle jsou zatím stany, které jsem vybral.
Samorozkládací stan 2 Seconds Easy F&B | 2 osoby
Samorozkládací stan 2 Seconds F&B | 3 osoby
Hannah Tycoon 3 Cool
Coleman Galiano 4
Coleman Kobuk Valley 3 plus
Jsou tyhle stany v pohodě? Případně proč ten daný koupit a proč ten další ne.

Předem moc děkuji za rady. :supz:
googu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 20, 2023 21:28

Re: Stan na festival

Příspěvekod mitau » stř čer 21, 2023 9:22

Kamarad mel v lete nekde postaveny stan z Decathlonu s Fresh&Black technologii a fakt to dobre fungovalo. Kdybych hledal stan na festivaly, tak by to urcite pro me bylo velke plus. Nejsem si jisty, jestli samorozkladaci stany stoji za ten priplatek. Stavba je rychlejsi, skladani je za me o malicko pomalejsi nez u bezne konstrukce. Takze ja bych sel do nejakeho Fresh&Black stanu z Decathlonu s beznou konstrukci.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Stan na festival

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 21, 2023 9:26

Já bych stan na festival koupil nějaký obyč za pár korun z Decathlonu, když z vlastní zkušenosti vím, jak to na festivalech chodí a probíhá. Mám teda na mysli hudební festivaly, kde alkohol teče proudem. Ne nějaké meditační/filmové festivaly s čajem a duchovní hudbou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stan na festival

Příspěvekod apuka » stř čer 21, 2023 10:30

Dromedaro píše:když z vlastní zkušenosti vím, jak to na festivalech chodí a probíhá.
Asi tak... Kdyz si spomenu, s jakym "vybavenim" jezdila ve vlaku mladez v Rakousku na festival na druhem konci (a potom zpet), tak mi je naprosto jasne, ze posledni, nad cim budou premyslet bude, jak se mi bude dobre stavet/skladat stan, jestli v nem budu spat pohodlne a tak. Max. tak kolik lidi se do nej vejde (ale ne podle navodu a urceni ale zkusenosti :-)). Jo, na zacatku jeste i to, kolik plechovek piva se tam vleze - napr. v kupe jela skupinka ctyr mladych (2 pary) s jednym 2-mistnim malym stanem (dost nevalne vypadajicim, asi uz nekolik festivalu zazil), dvema spacaky a kazdy s min. dvema kartonami piva (kolik unesli) ze supermarketu u nadrazi. To bylo vse, co sebou meli na vikendovy festival v St. Poltenu. A podobne nabalenych skupinek byl narvany vlak, az jsme potom v Innsbrucku stali asi hodinu, kym pruvodci vyhodili vsechny co nemeli mistenky, bo "prilis plny vlak a tak nepujde dal" :evil:.

Takze ja bych taky doporucoval se podivat do Decathlonu, vybrat si, co se libi a nestarat se. Vetsina lidi bude stejne vecer rada, pokud vubec najde svuj stan :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stan na festival

Příspěvekod ntz » stř čer 21, 2023 10:36

presne sel bych na https://stany.heureka.cz/ a vybral stylem libi/nelibi ... ja teda ale uz ve stanu na festacich nespim od politovanihodne incidentu, kdy mi ukradli z predsinky boty (na Rock for People cca 2005 - moje prvni a posledni Martensky) .. od ty doby spim v aute ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stan na festival

Příspěvekod Kuba Turek » stř čer 21, 2023 11:11

Jednou mi jeden zkušený obchodník ukazoval stan vyráběný přímo pro festivaly. A k tomu říkal:]

Podle obchodního ředitele zastoupení Outdoor Gaz Jozefa Krále se jedná o festivalový stan. Je totiž určený na letní kulturní a společenské akce. "Měl by být odolný především proti zvratkům," nedělá si iluze o jeho použití Jozef Král. https://www.horydoly.cz/turiste/barevne ... stany.html

Takže si kup nejlevnější stan v Lidlu a na konci sezony vyhoď. Cena stanu bude o hodně nižší než cena jedné vstupenky na fesťák.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Stan na festival

Příspěvekod googu » stř čer 21, 2023 15:33

Děkuji ještě jednou všem. Nakonec se půjdu asi podívat na pobočku Decathlonu a seberu nějaký od nich.
googu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 20, 2023 21:28

Re: Stan na festival

Příspěvekod googu » stř čer 21, 2023 15:57

Já se hlavně bál jestli 2400mm vodní slopek (nebo jak se to jmenuje) není moc málo.
googu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 20, 2023 21:28


Zpět na Stany