Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod TomikTomik » čtv čer 20, 2019 22:38

Já jsem si bral hamaku Ticket to the Moon Double a jsem maximálně spokojený... Spát v té double verzi je hodně příjemné, protože člověk se v ní našteluje víc do úhlopříčky a spí prakticky v rovině.. Ve dvou to v ní nejde, tlačí vás to nepříjemně k sobě.. Na nějaké večerní hrátky to taky úplně není.. :D Ženě jsem tehdá bral na atest tu z Decathlonu, ta je méně široká a materiál mi příjde o dost víc nekvalitní a moc životnosti mu nedávám.. Každopádně po prvních dvou nocích byla absolutně nadšená, že nemá otlačené boky od karimatek (máme samonafukovačky i pěnovky od Thermarestu) a že se opravdu dobře vyspala.. Stany a bivakovací pytle zatím nezatracuju. Samozřejmě, že v horách nad úrovní lesa, kde člověk nenajde žádné stromy jsou opodstatněné, ale všude jinde už asi jedině v hamace.. Možná ještě teda v kempu, tam občas postavím velký stan, abych nevypadal jako socka, ale stejně večer vytáhneme hamaky a spíme v tom.. Hodně se mi na nich líbí váha a skladnost na případný bikepacking a podobné pankáčské záležitosti.. UL hamaka + UL plachta dá nějakých 750g. Pokud bych to bral do extrému a nakoupil třeba Sea to Summit (tarp + hamaka) tak jsem na 485g a to už je opradu luxus, když váš komplet "stan" pro dva váží pod kilo... V létě pod péřák cpu jen uřezaný kus alumatky nebo nic a na zimu asi pořídím karimatku přímo do hamaky..
TomikTomik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 9, 2016 16:16

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » pát čer 21, 2019 6:53

Veru tie rána sú iné, ako po noci na karimatke ...

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod MarekKE » pon srp 12, 2019 10:28

Ahojte.
Nemám skúsenosti s prenocovaním v lese, ani to neplánujem, avšak... Mám záujem asi 2x týždenne ísť si zrelaxovať do lesa na pol dňa, z toho možno dve hodinky poležať si v hamake.
Chcem to praktizovať od skorej jari do neskorej jesene, pokiaľ nie sú mínusové teploty, ale teploty dajme tomu nad 8 stupňov celzia.
Budem ju používať len počas dňa.

Meriam 190cm. Moskytiéru neriešim (som úplne netechnický typ, budem rád, keď sa naučím spraviť uzol, aby som hamaku upevnil na stromy).

Hľadám HAMAKU už KOMPLETNÚ - aby nebolo treba nič dokúpiť, aby mala popruhy v cene, skrátka, aby tak ako ju kúpim, už šla plnohodnotne použiť. Zateplenie neriešim, maximálne tak si dám termodeku pod seba v chladné dni, ako píšem, dlhšie než 2 hodiny na hamake ležať nebudem.

PORADÍTE MI HAMAKU NA TO VHODNÚ ?

Robil som si trochu prieskum, a hamaky značky AMAZONAS majú také zvláštne "kvázi popruhy" z viacerých laniek (ako "sieť"), a to sa mi nejak nepáči, mám obavu, že by sa mi to uzlilo časom, atď...

HAMAKA DD HAMMOCK CHILL OUT (zelenej farby) by pre mňa bola vhodná, bola by naozaj pohodlná svojimi rozmermi.... Ale nemám sa obávať toho, že je len jednovrstvová (ako píšem, prenocovanie v hamake neriešim, je vysokonepravdepodobné, že niekedy budem prenocovať v lese) ? A materiál pri styku s kožou (v lete len tričko a kraťasy na sebe) nebude nepríjemný ?

Viem, že hamaky sú aj značiek SPOKEY, ale to mi príde taká lacnotka, či ? Potom Ferrino, čo je však "všeobecná značka", nešpecializuje sa na hamaky, ale robí všetko týkajúce sa turistiky (čo by nemusel byť problém, ale...)... Sea To Summit zas má príliš výrazné farby, a ja chcem, aby hamaka skôr splynula s prostredím, než aby som v nej "svietil"...
V každom prípade meriam 190cm, takže som limitovaný tým, aby hamaka bola dostatočne dlhá.

Ďakujem za vyjadrenie, prípadne nejakú radu, alebo poradenie iného typu HAMAKY, než tá DD HAMMOCK CHILL OUT.

EDIT : Bude k takej hamake dobré zakúpiť aj POPRUHY OKOLO STROMU TREE HUGGERS DD HAMMOCK ? Aby som neublížil stromom, a aby bola "inštalácia" hamaky jednoduchšia...

:-)
MarekKE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 12, 2019 10:14

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » úte srp 13, 2019 9:56

Ak merias 190cm, minimalny rozmer hamaky je 335cm. Kolko vazis?

Pokial to chces len na nejake starecke polyhovanie a nebudes to so sebou nosit na vypravy, tak skus ten ticket to the moon aj s popruhmi, ale treba si tu dlzku overit. DD hamak urcite nie, to je len nepodarena parodia.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Etheric » úte srp 13, 2019 14:16

Spal jsem v tom jednu noc a ačkoliv mi bylo vysvětleno a ukázáno jak se v tom spí, ráno jsem se zbudil dobitej jak cigánský hračky... Borec co mi hamaku pučoval je postavou nastejno /já mu zas na tu noc půjčil TARku a panyam/. Nebude náhodou problém v tom, že v noci udělám tak 2408 hodně divokejch otoček? Jsem ráno myslel, že z toho krámu ani nevylezu, jak mě všechno bolelo. Zato kolega na mojom setu vyspanej do růžov. Co vím, týden na to mu někdo ukradl v noci batoh :D uprostřed ničeho, nikde nic, no ráno se vzbudil a batoh v....
Od tý doby už taky spí na TAR :D
Teď vážně - čím to může být, že se v tom nevyspim? Tim rotovánim?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » úte srp 13, 2019 16:37

Tazko povedat, zrovna hamaka teda nieje pre kazdeho. Podla mna je absolutne klucova dlzka hamaky a jej spravne zavesenie. To ze sa kamarat vyspi v zle /mozno/ zavesenej a kratkej /mozno/ hamake, neznamena nic.
Neviem si predstavit, ako by sa dalo v hamake rotovat. Co tym teda myslis.

V nasich koncinach casto vydavame pripad, ked je v malej hamake natlaceny velky chlap. A paradoxne prave ti si to pochvaluju. Vychadza to predovsetkym z toho, ze su u nas dostupne uz spominane DD alebo dekatlon. Takze su tam tak napasovani, ze asi nerotuju no :D

Skor to bude ale asi ten prvy pripad, ze to nieje pre teba. Uplne normalne, clovek sa tam nemusi citit komfortne. Tiez som si raz zobral jedneho so sebou, ukecal som ho na hamaku, vsetko som mu pozical, zavesil, ako ma byt. No rano hresil ze uz nikdy viac, v noci z toho aj vypadol.

Mne batoh nikto nevezme, ja sa zobudim aj ked si myska uprdne :) Takze ked je extra divoko a ked su dobre zvuky okolo, tak fantazia ide naplno a chvilu trva kym zaspim :D Ale aspon mam z tej hamaky vyhlad a mozem si na toho muflona jebnuteho zasvietit. Na zemi by som cakal kedy cezomna to stado prebehne :D Teda to by sa mohlo stat aj v hamake :D
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod MarekKE » úte srp 13, 2019 17:28

Infrastellar : Tebou doporučená hamaka od TICKET TO THE MOON .... Najdlhšiu majú 320cm..... Toľko má aj DD HAMMOCK CHILL OUT.
Nič dlhšie som nikde nenašiel.... Hmmm....
Prečo DD HAMMOCK nie ? Je od toho lepšie AMAZONAS ? ....
MarekKE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 12, 2019 10:14

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Etheric » úte srp 13, 2019 18:38

Rotuje se v tom blbě :D a já rotuju ve spaní automaticky. Na karimatce ve spacáku trvá otočka vteřinu a spim dál. V hamace jsem se pohnul a dobu uveleboval.
Nevim, ale ještě bych tomu dal šanci :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » stř srp 14, 2019 8:42

MarekKE píše:Infrastellar : Tebou doporučená hamaka od TICKET TO THE MOON .... Najdlhšiu majú 320cm..... Toľko má aj DD HAMMOCK CHILL OUT.
Nič dlhšie som nikde nenašiel.... Hmmm....
Prečo DD HAMMOCK nie ? Je od toho lepšie AMAZONAS ? ....


ticket nepoznam, ale mozno 320cm bude stacit... hlavne ak v tom nebudes spat, potom asi nema nejak zmysel to tu rozoberat, ked tam stravis 2h

dd hamok maju nejakych 270cm, ten co zmienujes nepoznam. Ak to ma viac ako 300cm, tak na pohojdanie sa bude stacit.

A popruhy urcite kupit, spagat nesmiest viazat okolo stromu.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » stř srp 14, 2019 8:45

Etheric píše:Rotuje se v tom blbě :D a já rotuju ve spaní automaticky. Na karimatce ve spacáku trvá otočka vteřinu a spim dál. V hamace jsem se pohnul a dobu uveleboval.
Nevim, ale ještě bych tomu dal šanci :)

Aha tak, na karimatke sa aj ja otacam, skoro celu noc, pretoze vzdy ma zacne tlacit bok. V hamake som este nemal potrebu sa otacat.
Pokial ale preferujes spanie na boku, existuje este jeden druh hamaky, ale to je trochu drahe na neuspesne "vyskusanie" :)

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod Etheric » stř srp 14, 2019 10:58

Nádherný fotky :smt023
No, když by někdo zapůjčil na vyzkoušení... :mrgreen:
Kolik váží ta hamaka na fotce? Se vším všudy, šňůry, plachta nad sebe kvůli dešti...?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » stř srp 14, 2019 11:26

hamaka, moskytiera, rozperne tyce, popruhy ... 960g
tarp 3x4m 500g + snury a par kolikov
spodne zateplenie do -10 480g
vrchne zateplenie od 300g /15st/ do 900g/-15st/
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod MarekKE » stř srp 14, 2019 14:07

Infrastellar :
A čo vravíš na túto hamaku ?

https://www.veredasport.sk/amazonas-adv ... et?x=1&y=1

K nej tieto popruhy rovnakej značky na šetrné upevnenie na strom ....

https://www.veredasport.sk/amazonas-t-s ... acej-sieti


Plánujem to kúpiť, jedine, že mi to niekto z vás vyhovorí :-) ....
MarekKE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 12, 2019 10:14

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » čtv srp 15, 2019 9:34

Ja uz ti viac asi neporadim, nemam skusenosti s amazonom v tejto podobe :) Ale asi je zbytocne okolo toho spekulovat a kup to.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod booze » sob srp 17, 2019 10:09

infrastellar píše:hamaka, moskytiera, rozperne tyce, popruhy ... 960g

prosim te ty tyce se vkladaji jak? A hlavne kam? Nikdy jsem se v hamace nevyspal a jen noc protrpel. nahore na fotce ma pani na boku hamaky nejake snury na zakotveni hamaky proti pohybu/sponovani. Je to tak? diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod infrastellar » sob srp 17, 2019 18:01

Tie tyce su na iny druh hamaky, tzv. bridge hammock.
Obrázek

Na hamake, v ktorej je "pani", su uchytene tie gumky k zemi na kolik. To koli tomu, aby sa moskytiera alebo ten topcover proti vetru odtiahol od tvare. V tej hamake sa lezi diagonalne, takze jedny snury su pri hlave a jedny pri nohach z druhej strany. Na pohodlie to vplyv nema, pretoze to docielis aj samotnym ulozenim diagonalne. Avsak v tomto pripade to ako pisem, odtiahne tu moskytieru od tvare. Nieje to treba pri moskytierach, ktore niesu zazipsovane do hamaky, ale vedu az dole pod hamaku a teda su uz tym nasponovane.

Obrázek

toto je pohlad zhora, ked som tu moskytieru vystrihol ... je tam vidno ten diagonal
Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod MarekKE » pon srp 19, 2019 16:39

Takže nakoniec som sa rozhodol pre hamaku TICKET TO THE MOON KING SIZE, ktorá má mnoho farebných variant a priaznivú kvalitu a cenu. Ešte k nej dokúpim popruhy tej istej značky určené k šetrnému prichyteniu o strom.
Pôvodne som tú značku zavrhol z dôvodu, že let na Mesiac je "fantasmagória" - na Mesiaci sa nedá pristáť, pristánie na Mesiaci je skrátka PODVOD. Ale povedal som si, že kašlem na to, nemôžem za to, že mne najviac vyhovujúca hamaka je práve tejto značky ... :lol:
Majte sa pekne :wink:
MarekKE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 12, 2019 10:14

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod TomikTomik » pát zář 6, 2019 16:34

U hamaky je nejdůležitější její správné zavěšení jinak se v tom fakt blbě spí... +/- 30° vertikálně a +/- 60° horizontálně...
TomikTomik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 9, 2016 16:16

Hamaka + spacák

Příspěvekod jozeftabora » stř kvě 12, 2021 18:36

Čaute chalani!
Chystám sa cez leto na SNPčku a uvažoval som nad hamakou + spacákom (karmiatku nejaku Klymitku doma mame kebyže je moc zle). Ale teda či a aké máte skúsenosti so spacákmi v hamake. Mám 165cm a spacák mam klasický Rimo II 600 v 170cm verzii, ta mi je akurát ale otázka je, či nebude lepšie zohnať niečo väčšie do hamaky, ked sa tam predsalen človek viac "skrkvke" :lol:
jozeftabora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 12, 2021 18:26

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod mike » stř kvě 12, 2021 19:37

Slouceno. Nezakladej prosim nova temata, kdyz uz vhodne existuje. Tohle si procti, treba najdes odpoved.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hamaka + spacák

Příspěvekod bonatius » stř kvě 12, 2021 19:46

@jozeftabora: najlepsie je si to este pred cestou vyskusat, aby si vedel o com to je

ja mam hamaku z Ciny, do nej som dal karimatku Klymit a spal som v spacaku Cumulus Panyam 450. Vsetko zavisi od toho ako si hamaku vypnes. Klymitka sa lepsie prisposobuje tvaru hamaky.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod jozeftabora » stř kvě 12, 2021 22:56

@bonatius
plánujem nejaku bridge hamaku, tam by sa spacak nemusel az tak skrkva tak mi snad staci sucasny spacak :D dam urcite echo co a ako, mas skusenosti s klymitkami v hamake? ja mam tusim static, nie tu speci pre hamaky, to mi pride ako moc velky zabijak :D
jozeftabora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 12, 2021 18:26

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod bonatius » čtv kvě 13, 2021 7:28

@jozeftabora:

ja mam iba Klymit static insulate a v pohode. Karimatka je pekne tvarna. Zavisi to aj od toho ako spis, ci sa prehadzujes, ale sa zobudis tak ako si si vecer lahol. Ja sa za noc asi tri razy zobudim a trochu si popravim karimatku.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Hamaka a vaše zkušenosti s ní?

Příspěvekod budo » úte dub 25, 2023 8:43

Ahoj. Ještě sem někdo chodí? Můžete někdo dát tip na lehký vychytaný hamaka set vč. tarpu a underquiltu? Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Předchozí

Zpět na Stany