Stan Alpine 2 od Rock Empiru

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan Alpine 2 od Rock Empiru

Příspěvekod Fíla » pát čer 2, 2006 13:17

Ahoj všem, nejprv bych rád zdělil své nadšení - toto fórum je senzační (: ..a teď k věci. Uvažuji o koupi stanu a letošní výstava mi jistě přinese mnoho poznatků, ale přesto bych chtěl hodit do placu jeden dotaz. Máte někdo zkušenosti se stany od Rock Empiru? Alpine 2 má stejnou konstrukci jako například Pinguin gemini 150, ale jisté odlišnosti se najdou, tak jak by ste je ohodnotili. Dík (: ..PS:Nakonec to stejnak asi skončí u Jurka (; PPS: Jináč já mám v úmyslu stan používat zejména na Čechy, sem tam Slovensko a výjimečně do nižších partií letních Alp..
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lipon » pát čer 2, 2006 14:00

uz treti sezonu provozujem Gemini 150 a nemeli sme s nim zatim zadne potize, maximalni spokojenost
už sem to tu psal víckrát, jestli máš možnost, zajdi se podívat do Letňan na výstaviště na prodejní výstavu stanů, Holan tam má rozložený (údajně) všechny prodávaný modely. Nejni nad to si ten kterej stan pořádně vyzkoušet. Na stránkách Holana najdeš myslím i seznam prodávaných stanů.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod norman_64 » pát čer 2, 2006 14:13

a nebo to dělá i rockpoint - vystava stanů Rockpoint
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » pát čer 2, 2006 21:14

A v Brne letos i Gemma :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod poiko » sob čer 3, 2006 10:27

:)
Naposledy upravil poiko dne pon led 5, 2009 10:13, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod brhel » ned čer 4, 2006 9:17

norman_64 píše:a nebo to dělá i rockpoint - vystava stanů Rockpoint
No má na to letáky. Ale v HK jsem žádnou výstavu neviděl a to tam včera měla být. (Hlavně že byla ta sleva 20%):D

Rock Empire mi připadá ve srovnání s Jurkem jako srovnání slunečníku a deštníku. Voděodolnost Rock Empire je mizerná a možná je ještě mizernější. Nikde nepíšou, jestli to je odolnost minimální nebo maximální. Kdyby to byla minimální, možná by to šlo, ale obávám se, že u těchto low-end značek to je odolnost maximální, takže ve skutečnosti je mnohem menší. Radši si připlať za jurka a podpoř domácí ekonomiku. :lol:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Fíla » ned čer 4, 2006 17:01

poiko píše:Hele, já teda nemam nic k tomuhle tématu, ale moje příjmení je taky Fíla. To neni moc obvyklý příjmení a třeba jsme příbuzní:)


Já se ale jmenuji Filip a říká se mi Fíla \:D/ Ale i tak dík za příspěvek, nikdy by mě nenapadlo, že by mohlo existovat takovéto příjmení :ú Tedy zdarec :smt006
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fíla » ned čer 4, 2006 17:20

V Rock Pointu maj třeba model ATAK 2 DUO, který se mi moc líbí a když si počkám až zas budou mít nějakou tu dvacetiprocentní slevu ( :smt077 ), vyjde mě na 4072Kč .... ještě se samozřejmě půjdu podívat na výstavu stanů, ale mám pocit, že lepší nábídku (cena/kvalita) asi těžko najdu.., co vy na to? *
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » ned čer 4, 2006 18:53

Ten je naprosto v pohodě.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Fíla » ned črc 2, 2006 23:10

Ještě krapet rozvedu své téma :lol: Stan jsem doposud nepořídil, neb mám stále čas přemýšlet, a tak raději měřím a neřežu * ATAK 2 DUO je senzační stan, jen jsem si říkal, zda ty absidy nejsou přeci jen malé :(( ..čili jsem hledal alternativu a zaměřil se na Pinguina gemini 150 a jeho kolegu extréma.., ovšem: extreme nemá silikonizované tropiko a je lehčí, zatímco "obyč" gemini 150 má prozměnu o třídu horší pruty, hmotnost o 300g vyšší a PES bez RIPSTOPu...tak jsem z toho krapet rozčarovaný :(( :(( ..stany jsou dražší než ATAK 2 DUO a jediné čím ho můžou překonat je větší prostor.., nebo se pletu??? ..vycházím z informací u jednoho prodejce ale nepředpokládám, že by se paramatry měli zásadně měnit.
A dokonce se mi do hlavy opět dostal i Alpine 2 od Rock Empiru - je to ta samá konstrukce jako gemini 150 a fakt se mi nezdá, že by měl tak špatný parametry a je to taky česká značka a neřekl bych, že na úrovni "tesco výrobků"..nebo se pletu??? ..je teda cca o ticku levnější než gemini 150 extreme ale na druhou stranu váží 3,9Kg ...
Ach jo, jak z té slepé uličky? ..děkuji za rady a za trpělivost s luštěním jistě chaotického popisu mého zapeklitého problému :ú
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » pon črc 3, 2006 5:17

Fíla píše:...ale na druhou stranu váží 3,9 kg...

:shock: heh!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pon črc 3, 2006 7:49

Fíla píše: ... čili jsem hledal alternativu a zaměřil se na Pinguina gemini 150 a jeho kolegu extréma.., ovšem: extreme nemá silikonizované tropiko a je lehčí, zatímco "obyč" gemini 150 má prozměnu o třídu horší pruty, hmotnost o 300g vyšší a PES bez RIPSTOPu...tak jsem z toho krapet rozčarovaný :(( :(( ...


o třídu horší pruty??? jak jsi na to přišel? co vím, tak obojí má duralový pruty o prům. 9,5mm. Jedinej rozdíl, kterej sem našel a kterej mi potvrdili i před pár lety na Holanovic výstavě stanů (ještě v Holešovicích) je v použité látce. Extrem má nějakou ultralehkou rip-stop tkaninu, ale je lehčí jen o pár deka a dražší; na můj vkus už ta přidaná hodnota u Extremu není tak vysoká, aby stála za to si připlatit. Na horolezecké expedice nejezdim a myslim, že ta "obyčejná" 150ka v pohodě stačí. A těch pár deka určitě nepoznáš :wink:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Fíla » pon črc 3, 2006 10:33

To Lipon:
Geminini má pruty 7001-T6 zatímco gemini extreme má 7075-T9, alespoň jsem to četl u jednoho prodejce na netu. A těch "pár deka" je pro mě dost podstatných (jedinej důvod proč bych nešel do RE, jinak mi fakt nepřijde špatnej).
Prostě jeden Pinguin má to, ale nemá zas to, takže potrženo sečteno vítězí nad ATAKem 2 DUO pouze většíma apsidama.., tak jsem to alespoň vydedukoval z popisků o Pinguinech, sice vycházím z jednoho zdroje, ale jak jsem psal již minule, přece se parametry nebudou lišit u jiných prodejců? ..i když, všechno je možné, ale přesto *
A výsledek mého psaní? Zajímalo by mě, jakej z těch Pinguinů byste brali(a proč), když každý z nich má pouze něco a né vše jako ATAK2DUO, který ovšem má menší absidy. Díky :)
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » pon črc 3, 2006 10:37

No, von ten ATAK ty apsidy taky zas tak úplně malý nemá...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pon črc 3, 2006 12:57

Fíla píše:To Lipon:
Geminini má pruty 7001-T6 zatímco gemini extreme má 7075-T9, alespoň jsem to četl u jednoho prodejce na netu. A těch "pár deka" je pro mě dost podstatných (jedinej důvod proč bych nešel do RE, jinak mi fakt nepřijde špatnej).
Prostě jeden Pinguin má to, ale nemá zas to, takže potrženo sečteno vítězí nad ATAKem 2 DUO pouze většíma apsidama.., tak jsem to alespoň vydedukoval z popisků o Pinguinech, sice vycházím z jednoho zdroje, ale jak jsem psal již minule, přece se parametry nebudou lišit u jiných prodejců? ..i když, všechno je možné, ale přesto *
A výsledek mého psaní? Zajímalo by mě, jakej z těch Pinguinů byste brali(a proč), když každý z nich má pouze něco a né vše jako ATAK2DUO, který ovšem má menší absidy. Díky :)

na tvym místě bych si to ověřil přímo u Pinguinů
hele a neni to jedno, z jaký slitiny hliníku ty tyčky jsou? nejsem teda metalurg či jak se ten obor jmenuje, takže rozdíl nevidim; ale hlavní rozdíl bych hledal jestli bude tyčka duralová nebo laminátová; poznáš v reálu ten rozdíl ve slitinách?
z mého pohledu je 30 deka absolutně nepodstatnejch, panč stejně si stan dělíme na půl na nošení, a v báglu kerej má třeba 20kg se to ouplně ztratí :ú
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Jurek

Příspěvekod Lumyr » pon črc 3, 2006 14:45

no ja bych ani Jurka nezatracoval.. co vim ja, tak ti dycky vyjde vstric a parametry rek bych +/- stejny (vsichni sijou z podobnych matrosu), a nebo jsem videl na lezci inzerat ze nekdo prodava novej Hanah Expedition(okopirovanej North Face) za docela dobrou cenu, kdybys chtel neco co se ti pri vetsim vetru nesesipe...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Fíla » pon črc 3, 2006 20:49

Lipon píše:na tvym místě bych si to ověřil přímo u Pinguinů
hele a neni to jedno, z jaký slitiny hliníku ty tyčky jsou? nejsem teda metalurg či jak se ten obor jmenuje, takže rozdíl nevidim; ale hlavní rozdíl bych hledal jestli bude tyčka duralová nebo laminátová; poznáš v reálu ten rozdíl ve slitinách?
z mého pohledu je 30 deka absolutně nepodstatnejch, panč stejně si stan dělíme na půl na nošení, a v báglu kerej má třeba 20kg se to ouplně ztratí :ú


Jasně že ty tyčky nejsou zas až tak důležitý, hlavně že je to dural, spíš mě bolí, že gemini 150 nemá RIPSTOP zesílení, to má sice gemini 150 extreme, ale ten zas nemá silikonizované tropiko. a těch 300g se v mém batohu neztratí!! (: ..každopádně se teda ještě pokusim najít na netu jiné parametry, tak uvidíme..
Nicméně otázka zatím stále platí: raději RIPSTOP a lehčí stan nebo silikonizaci a levnější stan? .. *
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Re: Jurek

Příspěvekod Fíla » pon črc 3, 2006 20:54

Lumyr píše:no ja bych ani Jurka nezatracoval.. co vim ja, tak ti dycky vyjde vstric a parametry rek bych +/- stejny (vsichni sijou z podobnych matrosu), a nebo jsem videl na lezci inzerat ze nekdo prodava novej Hanah Expedition(okopirovanej North Face) za docela dobrou cenu, kdybys chtel neco co se ti pri vetsim vetru nesesipe...


Jurka nezatracuji ba naopak moc chválim, jen jsem si říkal, kdyby bylo něco s většími předsíněmi což pinguin gemini 150 je, ale má zas jiné mouchy (viz níže) :((
..a Hannah Expedition je už pro mě krapet zbytečný, ale díky i za jiný a rozhodně zajímavý typ *
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fíla » stř črc 5, 2006 21:01

Tak jsem dnes konečně navštívil Výstavu Stanů v Letňanech. Potěšilo mě zjištění, že Pinguin gemini 150 extreme má silikonizaci, takže zpráva že nemá je milná * ..horší ovšem bylo zjištění, že hmotnost není 3.2 Kg ale 3.5 Kg :( ..možná je k němu balíček přebytečných kolíků, ale to jsem pod tíhou smutku již nezjišťoval :(( ..
Zkouknul jsem i ATAK 2 DUO a ty absidy jsou fakt dosti malé :( :( .., Tedy stojím opět před novým rozhodováním: Pinguin gemini 150 extreme nebo MIDI 2? ..oba mám možnost nakoupit (jinde) za velice příznivou cenu a oba za přibližně tutéž. Pinguin má předsíně dvě a je prosvětlenější, Jurek je ale zase lehčí (o 450g) a má krapítek lepší vodní sloupce.
Napiště mi prosím vaše osobní stanoviska [-o< Děkuji mnohokráte *
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Re: Stan Alpine 2 od Rock Empiru

Příspěvekod letkor » ned črc 21, 2013 18:33

Stan mám už 10 let a podle fotek se zdá, že od té doby se vyrábí pořád stejně. Stan byl na:
- Nový Zéland
- Kanada
- Kuba
- Kamčatka
- Mount Blanc 2x
- různě

Konstrukce výborná a prakticky zcela vyhovující
Tropiko zatím drží dobře
Podlážka zatím drží dobře
Teď se mi zlomila nosná tyč - únava materiálu

Celkově - doporučuji
letkor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 21, 2013 18:27

Re: Stan Alpine 2 od Rock Empiru

Příspěvekod letkor » pon črc 22, 2013 12:05

Nosné tyče se dají dokoupit zde:
http://www.hudy.cz/stany/rock-empire-ty ... 34101.html
letkor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 21, 2013 18:27


Zpět na Stany

cron