Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunikace

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunikace

Příspěvekod sliima » pát pro 4, 2015 13:35

Ahoj,
Sháním lidi, kteří mají koupený stan Vega Extrem od Pinguin a mají s ním následující problémy:
    prodřené tropiko v bodě křížení konstrukce!
    párající se ložnice v místech uchycení!
    podlážka propouští vodu!
    nepodlepené švy u límců (drobnost ale..)

    párající se tropiku u šití tkalounů pro tyče!
    tropiko po dlouhodobějším dešti propouští ve švech
    podlážka po zapnutí tkalounů s přezkou se velmi napne a nelze již prodloužit délku

Stan jsem reklamoval již dvakrát, poprvé bylo vše uznáno, ale jen opraveno a to v přinejmenším diskutabilní kvalitě, ale i po té je stav stanu velmi nevyhovující, vzhledem ke svému určení a byl poslán na další reklamaci, která však nebyla vyřízena v zákonné lhůtě 30 dnů.
Po snaze kontaktovat p. Ing. Zdeňka Krále, jsem se dnes setkal s nebráním telefonu, po té vypnutí telefonu a po přepojení z prodejny na pevnou linku se mi dostalo výmluvy na jednání přímo od vedoucího společnosti p. Ing. Zdeňka Krále, který si výslovně přál abych vše projednával s ním vzhledem k předchozím "nejednáním" na, které jsem upozorňoval.

V současnosti je to již přes 3 měsíce co se snažím s celou firmou Pinguin nějak domluvit a stále se setkávám s tak otřesnou komunikací a ignoranstvím, že mi právě došla trpělivost a hledám lidi, kteří mají stejné problémy pro případnou společnou žalobu.

Fotodokumentací mám víc než dost. Vím, že se stejné problémy projevili minimálně u dalšího stanu kolegů a konstrukcí stanu jsem si jist, že stejné problémy musí mít všichni co mají stan ze stejné série.
sliima
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 25, 2015 10:07

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod Hafi » pát pro 4, 2015 17:01

Máme ve skautském středisku 2 Pinguin Vega extreme neSnow. Koupeny na jaře 2007. Vzhledem ke skupinovému vlastnictví byly hodně využity a je o ně bídně postaráno.
Z toho co píšeš:
prodřené tropiko v bodě křížení konstrukce! - ne
párající se ložnice v místech uchycení! - ani náznakem, jen kdysi praskla ta očka, Pinguin poslal nové, našili jsme si sami
podlážka propouští vodu! - i po letech bez větších problémů
nepodlepené švy u límců (drobnost ale..) - N/A, ale vzhledem k tomu, proč tam ten límec je bych to považoval za standard a ani bych to nečekal
párající se tropiku u šití tkalounů pro tyče! - ne
tropiko po dlouhodobějším dešti propouští ve švech - ano, ani nemusí být dost dlouhodobý, prostě stačí trochu silnější. Především v místě zavěšení vnitřního stanu, poslední dobou už je kvůli tomu reálně nejde vzít na vážnější akci. Začlo to být problémem 2012, tedy po 5 letech.
podlážka po zapnutí tkalounů s přezkou se velmi napne a nelze již prodloužit délku nerozumím, co máš na mysli. Kam bys chtěl prodlužovat délku?

Ale jinak komunikace Pinguinu je bídná obecně vůči komukoli, prostě nestíhaj. Pracovně jsem s nimi párkrát něco řešil a vždy to bylo na dlouhé lokte. Není to (nejspíš) snaha se vyhnout komunikaci s tebou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod sliima » pát pro 4, 2015 17:15

No tak možná se změnila kvalita výroby.. ale u mě byl po 3 použití (celkem 7 nocí) v dost mizerném stavu:
https://drive.google.com/folderview?id=0BzR8VMMchXZlflRxSmc2ZTJJbDd3Mzh1R1hyUGRLWHExT0ljQ1hjTF90bUI3SXBQdHN1LTA&usp=sharing

Bylo křížení tyčí řešeno před tím stejně? Nechápu jak to mohlo vydržet tak dlouho, pokud ano. Mám fotku když jsem ho stavěl poprvé a to už stačilo k porušení tropika, u kolegů totéž.
sliima
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 25, 2015 10:07

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod mike » pát pro 4, 2015 17:21

sliima píše:... byl poslán na další reklamaci, která však nebyla vyřízena v zákonné lhůtě 30 dnů.

V tom pripade mas narok na vraceni penez a pripad uzavren, ne?

Jaky je vlastne aktualni stav? Mas stan nebo u nich jeste lezi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod sliima » pát pro 4, 2015 17:26

To já vím, že mám nárok, také jsem posílal email, že požaduji peníze právě kvůli překročení lhůty, bez odpovědi->telefonát p.Králi - 1.nebral 2.vypnutý telefon -> telefon na pevnou -> přepojení na p.Krále - email četl, výmluva na jednání, zatím bez informace

Stan mají oni od 30.11.
sliima
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 25, 2015 10:07

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod mike » pát pro 4, 2015 17:30

V tom pripade mi unika, proc shanis lidi pro spolecnou zalobu. U tebe neni co resit, nezvladli reklamaci, mas narok na penize, o kvalitu nebo nekvalitu stanu uz nejde.

Asi by bylo nejlepsi zajit za pravnikem, ktery jim posle doporuceny dopis s vyzvou k zaplaceni, to by melo zabrat. Nebo to muzes udelat sam, ocituj tam nejake paragrafy. Mozna mistni pravnici poradi lip.

P.S. Necituj zbytecne, prispevek jsem ti opravil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod Semo » pát pro 4, 2015 19:20

Kontaktuj COI. Ak nezvladli formalne naroky reklamacie (terminy a pod.), tak to nie je nutne hnat na sud. COI na toto staci.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod mike » pát pro 4, 2015 19:31

Nekde jsem cetl, ze v tomhle COI nepomuze. Muze dat prodejci pokutu, ale sve naroky si kazdy musi poresit sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod remy77 » sob pro 5, 2015 1:05

Mike:
Je to presne tak ako pises. Ak firma nie je ochotna postupovat podla zakona, svoj narok si moze Sliima uplatnit jedine na sude. Ak poda podnet na COI, bude mat vsak ako "bonus" od nich podklady, ktore moze prilozit k zalobe a na druhej strane vyvinie na firmu vyssi tlak, ktory mozno nakoniec postaci...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod vrakas » čtv bře 3, 2016 19:20

Ahoj jak se divam na tve fotky tak v jednom bode mam stejny problem, kdyz postavim Vegu tak mam dva body ve vzduchu proste to nedoleha do zeme jako ostatni body,spis se mi zda ze tyce sou o cosik vetsi nez maj byt,problem to delalo pri spani na snehu bo se tama dostaval snih do predsine...a uvazuju taky o reklamaci
Uživatelský avatar
vrakas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 16, 2013 8:38
Bydliště: Ostrava a sem tam Frenštát

Re: Pinguin Vega Extreme Snow - problémy, reklamace, komunik

Příspěvekod sliima » čtv bře 3, 2016 19:38

Tak mně se nakonec stan podařilo úspěšně vyreklamovat, při 2. kole jsem to vyhrál na tom, že to nevyřešili do 30 dnů a dostal jsem veškeré peníze i za dvoje poštovné, jednání sice otřesné, ale s dobrým koncem. Mrkni taky jestli se ti neprodírá to tropiko v bodě křížení tyčí jak mám na fotkách ;)
sliima
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 25, 2015 10:07


Zpět na Stany

cron