dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod Olchor » sob črc 2, 2011 19:47

Před časem jsem koupil stan Pinguin Gemini 150 Extrem. Zdálo se mi, že mívám karimatku trochu mokrou, ale přičítal jsem to kondenzaci. Až nedávno jsme stanovali na Hochschwabu ve Waserbodenu, což je takový obrovský podmáčený kotel. No a ze stanu byl bazén. Doma jsem udělal pokus - pod zcela suchou podlážku dal mokrý hadr, dovnitř karimatku, trochu se na tom poválel. Pokus prokázal, že podlážka teče, a to ne nějak místně, ale celoplošně. Potud špatná zkušenost. Dobrou zkušeností byla reakce firmy Pinguin, byli velmi ochotní a vnitřní stan bez problémů vyměnili, i když jsem na něm už udělal pár úprav. Nový stan vypadá, že je v pořádku.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod kiksa » ned črc 3, 2011 9:38

Dobré vědět, dík za info.
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod Monisek » ned črc 24, 2011 8:57

Letos jsme na jaře koupili stejný stan, podlážka se zdá v poho, ale dost nám vadí, že boční stěny vnitřku nejdou zcela vypnout a trochu plandají, což pak vadí při rozepínání a zapínání zipu (musí se přidržet druhou rukou).
Monisek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 9, 2011 20:06

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod majkapaleckova » čtv črc 28, 2011 21:10

Zdravím, my docela dlouho vybírali stany, ale nakonec jsme taky zvolili výše zmíněný typ. Musím říct, že po týdnech používání jsme maximálně spokojený. Stan s námi přežil Maramureš i Fatru a úplně v pohodě.
majkapaleckova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 9, 2010 17:04

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod hekinen » pon zář 5, 2011 18:31

Zdravím, ja osobne jsem pred cca pul rokem koupil pinguin scout prome plne dostačující a já jsem maximálne spokojen. Pořádná prutrž me chytla ve Vizovicích a taky na Kružberku vždy jsem spal v naprostém suchu.

To že se voda uvnitř stanu sraží jsem si tak nejak čase zvykl :-)

Podlážka je taky v pořádku.

Ale je dobré že firma Pinguin se takhle vypořádala s reklamačkou :-)
Uživatelský avatar
hekinen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:27
Bydliště: Vítkov - Opava

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod norman_64 » pon zář 5, 2011 20:10

mel jsem podobný problém se stanem jako zakladatel vlákna, ale reakce Pinguinu byla tragická.treba se zlepšili, ono je to už tak min. 6 roků nazpět
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod jiri69 » úte zář 6, 2011 13:52

Dobrá zkušenost. My máme Summit 3, letos (Taurská - dva dny lilo) jsem měl pocit, že podlážka protéká, ale neřešil jsem to. Jinak jsme letos stan používali zpravidla v dobrém počasí. Ale je pravda, že v nohách jsem vlhkost občas zaregistroval. Zkusím ten pokus s tím mokrým hadrem. Stan máme asi 4 roky, to by ještě měl chvilku vydržet.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod katkak » pon črc 16, 2012 10:41

Ahoj,
Stan Pinguin 150 Extrem máme už od roku 2007 a v podstatě vždy po roce používání (rozuměj po max 14 dnech v letní sezóně) podlážka promoká a to tak, že moc. Od roku 2008 stan různě reklamujeme, protože přívlastek "Extrem" pro mě znamená vydržet víc, než 14dní (stan nestojí na jednom místě, v nijak extrémních deštích atd.).
Prošli jsme si takřka vším: lepením švů, výměnou podlážky nebo dokonce celé ložnice...a teď už fakt nevím, co s tím - jinak je stan perfektní, lehký, pevný, ale podlážka je i v neextrémních podmínkách na nic.
Teď máme 14dní prošlou záruční dobu na ložnici a vrátili jsme se z dovolené, takže už asi jedině oprava. Ale jaká - poradíte?
katkak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 16, 2012 10:23

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod zbuddy » pon črc 16, 2012 10:54

Nechat si pro děti na zahradu nebo na pláž. Nebo na fesťáky, ale tam zase vždy chčije...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod gloom » ned srp 26, 2012 20:14

Mohu se zeptat? Já si tady v bazaru koupil stan Tornado 3. Je to můj první stan a ze stanování jsem byl celkem nadšen až na kvanta děcek, která se proháněla okolo stanu a každou chvilku nám nějaké to děcko tahalo za špagáty a v druhém kempu jsme zase natrefili na nějaké opilé mladíky z holandska, kteří používali okolní stany jako branku pro jejich míč. :twisted:
Trochu jsem se u stanu pozastavil na prověšené tropiku na jedné straně a přilepeném tropiku na vnějším plášti na druhé straně, ale toto je možná chyba začátečníka.
Nu ale první noc nám trochu poprchávalo a pod karimatkou jsme měli vlhké fleky. Stan jsme vysušili a druhou noc se strhl celkem silný slejvák, hrůzou jsem pomalu nespal, protože jsem čekal, že budeme plavat, ale nebylo to až tak hrozné. Dokonce jsem byl překvapen. Pod karimatkou bylo jen krapet vody. Stan byl mírně z kopce.
Nu a jelikož jsem nikdy stan neměl, tak bych se rád zeptal, jestli je to normální nebo nikoliv a zda je to na reklamaci. Děkuji za posouzení :)
Kód: Vybrat vše
http://img690.imageshack.us/img690/4981/p1010988v.jpg
gloom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 26, 2012 19:40

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod sx02 » pon srp 27, 2012 8:25

Drobný průsak nevadí. Jurek mi takhle prosakuje u obou stanů od začátku. Imo za to částečně může kondenzace.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod Brko » pon srp 27, 2012 10:08

Zákazník nám právě reklamoval batoh Pinguin, který byl na několika místech rozjetý ve švech a byly dokonce vyjeté ramenní popruhy. Říkal, že je to po týdenním použití. Reklamace zatím neproběhla, takže vyjádření Pinguinu neznám.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod jonza » pon srp 27, 2012 15:25

gloom píše:Nu a jelikož jsem nikdy stan neměl, tak bych se rád zeptal, jestli je to normální nebo nikoliv a zda je to na reklamaci. Děkuji za posouzení :)
Kód: Vybrat vše
http://img690.imageshack.us/img690/4981/p1010988v.jpg


toto mi prijde uplne normalni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod tuso » pon srp 27, 2012 19:42

katkak píše:Ahoj,
Stan Pinguin 150 Extrem máme už od roku 2007 a v podstatě vždy po roce používání (rozuměj po max 14 dnech v letní sezóně) podlážka promoká a to tak, že moc. Od roku 2008 stan různě reklamujeme, protože přívlastek "Extrem" pro mě znamená vydržet víc, než 14dní (stan nestojí na jednom místě, v nijak extrémních deštích atd.).
Prošli jsme si takřka vším: lepením švů, výměnou podlážky nebo dokonce celé ložnice...a teď už fakt nevím, co s tím - jinak je stan perfektní, lehký, pevný, ale podlážka je i v neextrémních podmínkách na nic.
Teď máme 14dní prošlou záruční dobu na ložnici a vrátili jsme se z dovolené, takže už asi jedině oprava. Ale jaká - poradíte?


Tak to pozor. 3x stejná reklamace- protékání podlážky, a máš právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod gloom » úte srp 28, 2012 19:13

Díky za reakce. Koupím pod stan ještě podložku, protože jsem se fakt bál, že mi to nějaké tvrdší stéblo propíchne a nebudu to dál řešit. :-)
gloom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 26, 2012 19:40

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod pussylala » úte srp 28, 2012 22:37

Jen bacha až bude pršet, aby se ti nedostala voda mezi podlážku a footprint, jinak budeš mít pěkný bazén. Já už to blbec zažil.
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod karitapepe » stř srp 29, 2012 5:22

no já mám docela zánovní stan(4 krát v akci) pro dva pinguin scout za 1500 kč a zažil docela dva slejvaky a nepromokl.Za ty nepíze, jsem zatím spokojený.Mám karimatku pinguin sherpa 30 - velká spojenost a nebyla tak drahá(780 kč)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod sx02 » stř srp 29, 2012 8:33

pussylala píše:Jen bacha až bude pršet, aby se ti nedostala voda mezi podlážku a footprint, jinak budeš mít pěkný bazén. Já už to blbec zažil.

Já to zažívám naprosto pravidelně. Naposledy před dvěma týdny. :-(
Holt když člověk používá celtu z Hornbachu tak na to musí dávat dvakrát větší pozor :-/
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod jonza » stř srp 29, 2012 12:58

mame sice stan od jurka, ale ta podlazka bude plus minus stejna. Je to tak tenky material, ze jsme se bali stan postavit i v obyvaku. Po par letech jsme s nim stanovali na asfaltu, sterku, poli, trave a buh vi kde jestea podlazka je bez jedine dirky. Pokud by ji neco propichlo tak verim tomu, ze propichne i plachtu pod ni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod norman_64 » čtv kvě 16, 2013 17:56

Dotaz na majitele Pinguin Gemini 150 - je v předsínce dost místa aby se tam dalo uvařit?
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 16, 2013 19:23

nehodláš-li se moc roztahovat s X hrnci, tak ano :mrgreen:

normální vaření, tj. ešus na vařiči se dá, jen je potřeba nějak pořešit odvětrávání jak zplodin tak páry
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod deckardph » čtv kvě 16, 2013 19:30

Jo dá docela v pohodĕ
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod norman_64 » čtv kvě 16, 2013 19:38

no klasicke vareni - plyn. bomba (450g) Var a klasika esus. Zadne zavařovací hrnce :smt006
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod Wiking » pon črc 8, 2013 10:31

Dovolil bych se zeptat tech z Vas kteri od Pinguina jiz neco maji.
Zamyslim koupi nepromokave bundy (maji je za 50%)..
Jak je to s kvalitou u tehle firmy? Konkretne tedy jejich bundy.. Ja osobne od nich nic jeste nevlastnim, takze se radeji ptam. Pry je to cesky vyrobce, takze asi vse bude site i v CR, nebo prece jen az za rekou Chuang-che?
Neresim vahu, spise kvalitu materialu, zpracovani, trvanlivost atd.
Nechci aby se mi bunda za 2,5 roku rozpadla.
Dekuji vsem za odpovedi.
L.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod zoul » pon črc 8, 2013 14:39

Pinguin vyrábí v Číně. Pokud chceš něco vyrobeného u nás, mrkni na High Point nebo dražší Tilak.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod TimTaylor » pon črc 8, 2013 16:45

ad kvalita Pinguin

mám jejich "obyč" kalhoty a dobrý, něco jako Rejoice, slouží mi asi 4 roky a pohoda. Polovička má jejich nepromokavou bundu, asi 2 roky a zatím vše ok, ale nosí jí jen sem tam a pak hodně v zimě. Pak mám jejich nádobí (Pinguin Solo X), zatím cca 3/4 roku, zatím naprostá spokojenost. Kámoš má jejich stan (Gemini 150) asi 5 let a taky vše ok. Dle mě nabízejí rozumnou kvalitu za rozumnou cenu, ale špička na trhu to není... Jejich bundy bych se ale nebál
Naposledy upravil mike dne pon črc 8, 2013 19:11, celkově upraveno 1
Důvod: add -> ad aneb bacha na cizi termity
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod jonas » úte srp 27, 2013 20:43

no pinguin asi již nikdy více.na jaře jsem koupil stan pinguin tornádo.při prvním použití v květnu na choči bez problému,pak v červenci na retezatu se štípl prut(maj to z nějaké uměliny)myslel jsem si že to bylo způsobeno tím že mněl kámoš ty tyčky v batohu nešetrně uloženy).oblepil jsem izolačkou a jede se dál.mezy tím vypadl ten druk do kterého se nacakává vypínací tyč(ještě stále na retezatu).provizorně rozklepáno kamenem.no a ted jsem byl s family na moto vandru v sudetech a druk vyletěl znova a praskla další tyčka.neskutečný šmejd.zlatý jurek.je sice dražší ale sloužil bez problému 12 let.pinguin tornádo rozhodně nikomu nedoporučuji!abych furt nehanil tak jen dodám že zatím neprochcal a to v rumunsku pršelo dost a minulý týden na broumovsku taky nebylo zrovna sucho.až pořeším reklamaci ,pochlubím se jak jsem dopad:-)
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: dobrošpatná zkušenost s Pinguinem

Příspěvekod dudy » úte srp 27, 2013 22:39

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Stany

cron