Alp 2 DUO vs. Top 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alp 2 DUO vs. Top 2

Příspěvekod zitka » sob bře 11, 2006 22:20

tak jsem prolezla snad všechny témata… a vybrala od jurka, protože s ním mám samé dobré zkušenosti a šňůrkový systém mi vyhovuje…
povězte co byste preferovali alp 2, alp 2 duo se dvěma vchodama nebo top 2 s větší předsíňkou?
lepší větší předsíňka na vaření nebo dva vchody? a zas nic většího už nechci…
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil zitka dne sob bře 11, 2006 22:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Re: Alp 2 DUO vs. Top 2

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 22:25

zitka píše:lepší větší předsíňka na vaření nebo dva vchody? a zas nic většího už nechci…


Ty odkazy nefungují, takže jsem ty stany neviděl. 2 vchody jsou zbytečnost / můj stan je má, a je to blbost/ Jediné praktické využití 2 vchodů je prý v oblasti kde jsou medvědi- abys mohla utéct, kdyby se ti dobýval do stanu- nedělám si srandu, fakt jsem to někde četl. A předsíňka na vaření- jak velké stany to jsou, protože stan pro 2 lidi si nedovedu představit s takovou předsíní aby se tam dalo bezpečně vařit.- spíš na odkládání batohů a bot.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alp 2 DUO vs. Top 2

Příspěvekod zitka » sob bře 11, 2006 22:35

tuso píše:
zitka píše:lepší větší předsíňka na vaření nebo dva vchody? a zas nic většího už nechci…


Ty odkazy nefungují, takže jsem ty stany neviděl. 2 vchody jsou zbytečnost / můj stan je má, a je to blbost/ Jediné praktické využití 2 vchodů je prý v oblasti kde jsou medvědi- abys mohla utéct, kdyby se ti dobýval do stanu- nedělám si srandu, fakt jsem to někde četl. A předsíňka na vaření- jak velké stany to jsou, protože stan pro 2 lidi si nedovedu představit s takovou předsíní aby se tam dalo bezpečně vařit.- spíš na odkládání batohů a bot.


jo s medvědama to tu už někdo psal (snad rujir?), tak jako jasně, že to není nic obrovskýho ta předsíňka, ale zas aspoň něco se tam vejde a vařit se tam dá, i když jasně že hodně blbě
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Re: Alp 2 DUO vs. Top 2

Příspěvekod Rujir » sob bře 11, 2006 23:38

zitka píše:jo s medvědama to tu už někdo psal (snad rujir?), tak jako jasně, že to není nic obrovskýho ta předsíňka, ale zas aspoň něco se tam vejde a vařit se tam dá, i když jasně že hodně blbě


Tak o medvedoch som to urcite nepisal ja. Mne keby sa dobijal medved do stanu, tak prchnem opacnou stranou, aj keby v ceste stalo stanove platno. :mrgreen: Vyhodou dvoch vchodou je hlavne vetranie - mozes spravit zo stanu tunel a potom podstatne praktickejsi pristup - proste ked jednej vchod blokuje spolubyvajuci, tak mam este stale jeden. Mne ten system maximalne vyhovuje.
Predsienka je sice mozno tiez fajn, ale ja mam stan skor na prespanie na jednu noc nez na dlhodobe stanovanie a tam predsienka asi straca svoj vyznam...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Alp 2 DUO vs. Top 2

Příspěvekod zitka » ned bře 12, 2006 7:32

Rujir píše:Tak o medvedoch som to urcite nepisal ja. Mne keby sa dobijal medved do stanu, tak prchnem opacnou stranou, aj keby v ceste stalo stanove platno. :mrgreen:

už jsem to našla, tak promiň, byl to cvrk :wink:
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bedrich » ned bře 12, 2006 9:24

Jo taky se chystam koupit stan, taky sem premejslel o dvou vchodovym jurkovi...
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pripluv » ned bře 12, 2006 16:01

Dva vchody jsou geniální věc v zimě (opět ověřeno tento víkend). V předsíňce se dá uvařit s přehledem, v apsidě s trochou opatrnosti taky (toto výrobce zpravidla nedoporučuje). V totálním marastu a nouzi se v pžedsíňce vyspí člověk o velikosti 1,6 m (vyzkoušeno majitelem Jurka).
Protože si taky jednou koupím stan (až budu velkej kluk), tak si sumíruju co bych tak chtěl. Zde jsou věci, na které jsem svobodně došel asi po pěti letech (strávené ve stanech Jurek a Pingin). Takže:

Stan Jurek, jeden vchod (jen kvůli váze), předsíňka (bezpečnější vaření a místo na batohy), vchod ideálně z boku ležícího (u nohou/hlavy mi to nějak nevyhovuje), barva ta normálnější zelená (nikdy nevím jestli to je petrolejově nebo olivově, ve vzorníku Pantone se to jmenuje jinak :wink: ). Bez límců (nad tímto jsem dumal nejvíc).

A teď k zamyšlení a asi i pro Pampalínyho. Dost mne tam štvala ta středová tyčka na postavení předsíně. Nepřemejšlěl jurek nad něčím jak maj ti tučňáci (takovej ten trčák ze střechy)? Vím, že to jě nějak dobře u toho tříprutovýho, tam je ale zase na prd váha a hlavně cena :(( .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon bře 13, 2006 21:30

Rozdíl mezi stanem s dvěma vchody (a dvěma předsíněmi) a stanem s jedním vchodem (a jednou apsidou). Oba jsou od Jurka:

Obrázek
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Morty » úte bře 14, 2006 8:34

My mame v oddile tři Jurky, a všechny se dvěma vchodama. Ty dva vchody jsem nikdy ani tak moc nevyužil pro samostatný vylízání(dycky sme ven lezli jen jednim) ale pro mě vyhoda spočiva v tom, že si vezmeš ze své předsíňky to co potřebuješ a nerozházíš při tom věci toho druhýho, a i balení je tak mnohem pohodlnějši...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod zitka » úte bře 14, 2006 8:40

Přípluv píše:Rozdíl mezi stanem s dvěma vchody (a dvěma předsíněmi) a stanem s jedním vchodem (a jednou apsidou). Oba jsou od Jurka:

Obrázek

:(( jeden je modrej a druhej zelenej? :((
:smt044
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 9:31

zitka píše: :(( jeden je modrej a druhej zelenej? :((
:smt044

Vidím, že v tom máš jasno :wink: . Až na to, že ten druhej není zelenej ale petrolejovej nebo taky olivovej. Samozřejmě si to pletu, tak nevím :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zitka » úte bře 14, 2006 14:22

Přípluv píše:
zitka píše: :(( jeden je modrej a druhej zelenej? :((
:smt044

Vidím, že v tom máš jasno :wink: . Až na to, že ten druhej není zelenej ale petrolejovej nebo taky olivovej. Samozřejmě si to pletu, tak nevím :wink: .

základ je zelená :mrgreen: - jestli je to petrolej nebo oliva je až druhá věc
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » úte bře 14, 2006 14:25

zitka píše:základ je zelená :mrgreen: - jestli je to petrolej nebo oliva je až druhá věc


Len keby v tych dvoch farbach nebol taky zasadny rozdiel. Ja som tiez dva tyzdne v noci nespal, ked som sa strachol, ktora z nich mi pride. Nastastie prisiel petrolej. Ta olivova je vazne humus... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 14:57

Rujir píše:
zitka píše:základ je zelená :mrgreen: - jestli je to petrolej nebo oliva je až druhá věc


Len keby v tych dvoch farbach nebol taky zasadny rozdiel. Ja som tiez dva tyzdne v noci nespal, ked som sa strachol, ktora z nich mi pride. Nastastie prisiel petrolej. Ta olivova je vazne humus... :twisted:


Konečně jsi mi v tom udělal jasno. Takže ta dobrá je petrolejová ... a ta na fotce je teda olivová :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte bře 14, 2006 15:00

Přípluv píše:Konečně jsi mi v tom udělal jasno. Takže ta dobrá je petrolejová ... a ta na fotce je teda olivová :|


Nooo... Uprimne povedane ja som v tom tiez mal vzdy chaos, ale takto to mam zapamatane... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 15:01

zitka píše:...základ je zelená :mrgreen:

Základ je žlutá a cyan. Potom taky nějaký procento magenty. Subtraktivní míšení se tomu říká :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zitka » úte bře 14, 2006 15:05

Přípluv píše:
zitka píše:...základ je zelená :mrgreen:

Základ je žlutá a cyan. Potom taky nějaký procento magenty. Subtraktivní míšení se tomu říká :wink: .

OT: no dobře, od té doby, co znám barvy jako je tombaková, rodochrozitová :ú … bych radši bývala zůstala u těch tří
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 15:19

zitka píše:
Přípluv píše:
zitka píše:...základ je zelená :mrgreen:

Základ je žlutá a cyan. Potom taky nějaký procento magenty. Subtraktivní míšení se tomu říká :wink: .

OT: no dobře, od té doby, co znám barvy jako je tombaková, rodochrozitová :ú … bych radši bývala zůstala u těch tří


Drž se v hranicích Pantone vzorníku. Meruňková může být meruňka, ale ne barva, například ... :wink: :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » úte bře 14, 2006 15:20

Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 15:25

Aha, tak to stop. Tak to je dobrá Oliva. Ta druhá má být asi stejná jako čtvrtá. Já už nevím. A to mám zkalibrovanej monitor :| ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 15:26

Nechci být nějak dotěrný, ale o čem se to tady proboha bavíte? Já mám stan zeleno-žlutý. Konec a basta. Oliva je zelenina a petrolej tekutá hořlavina. Meruňka je ovoce.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 16:10

tuso píše:Nechci být nějak dotěrný, ale o čem se to tady proboha bavíte?

Není zelená jako zelená. Zelený je na 40.000 odstínů, lidské oko jich dokáže bohudíky vnímat o dost míň. Není oliva jako petrolej. Meruňka je ovoce.
Na druhou stranu, Corazon má barvy batohů značené nějak takto: R1, R2, R2, H1, H2, H3, ... Komu blbnou na monitoru barvy, tak ten z toho má dobrou bojovku arm2
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 16:14

Přípluv píše:
tuso píše:Nechci být nějak dotěrný, ale o čem se to tady proboha bavíte?

Není zelená jako zelená. Zelený je na 40.000 odstínů, lidské oko jich dokáže bohudíky vnímat o dost míň. Není oliva jako petrolej. Meruňka je ovoce.
Na druhou stranu, Corazon má barvy batohů značené nějak takto: R1, R2, R2, H1, H2, H3, ... Komu blbnou na monitoru barvy, tak ten z toho má dobrou bojovku arm2


Mě se líbí ta R2, takový hezký odstín. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 16:21

tuso píše:Mě se líbí ta R2, takový hezký odstín. :mrgreen:

Jo, ta je v pohodě. Až na to, že je stejná jako H4, V1 a A1 a je dost podobná E3 :finga:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 16:23

Přípluv píše:
tuso píše:Mě se líbí ta R2, takový hezký odstín. :mrgreen:

Jo, ta je v pohodě. Až na to, že je stejná jako H4, V1 a A1 a je dost podobná E3 :finga:


Tak to ne. S tím bych nesouhlasil.V1 budiž,ale E3 má více studený nádech. Obrázek
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 16:32

Hele ty, ty ses tam ani nedíval, myslím... Obrázek
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » úte bře 14, 2006 16:47

[quote="Přípluv R1, R2, R2, H1, H2, H3, ... Komu blbnou na monitoru barvy, tak ten z toho má dobrou bojovku arm2[/quote]

to vypadá spíš na ralye :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 17:02

Přípluv píše:R1, R2, R2, H1, H2, H3, ... Komu blbnou na monitoru barvy, tak ten z toho má dobrou bojovku arm2

chonga píše:to vypadá spíš na ralye :wink:

:smt044
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kometa » úte bře 14, 2006 17:10

Odpověď na otázku na začátku- já osobně radši východ u nohou, ne na boku, protože lidi jsou různí a chodí v jinou dobu spát a v jinou dobu vstávají a dokonce jsou i tací, co v noci couraj za keříček ....
Takže radši východ u nohou než pak několik let v noci potmě přelejzat spící těla.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 17:20

Přípluv píše:Hele ty, ty ses tam ani nedíval, myslím... Obrázek


Ty brďo, sorry. Já jsem si myslel, že si děláš srandu.Jasně, že jsem se tam nedíval, jenom jsem tak plácal. Sem netušil, že to jsou skutečné barvy. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Stany