Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » stř zář 29, 2010 13:29

tak tedy: výrazně staršího --- spokojen?
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pat » stř zář 29, 2010 15:37

Pampalíny: Jednak většinou nekoukám na stránky výrobců věcí, které jsem si pořídil, pokud nesháním něco nového, tudíž jsem se o tom nedověděl. Druhak, cením si nabídky, ale vzhledem k tomu, že už mne stan nechal podruhé ve štychu na přechodu hor, tak momentálně nemám myšlenky na to ho opětovně zkoušet. Stanu potřebuji věřit a ne doufat. Takže pardon, ale raději bych se domluvil na vrácení peněz za stan. I za cenu, že půjdu reklamovat každou tyčku zvlášť, aby byly 3 reklamace na stejnou věc...
Pat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 10, 2010 11:39
Bydliště: Plzen

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » čtv zář 30, 2010 9:43

Tak to myslím neklapne. Vrácení peněz po 2 letech používání nebude asi na pořadu dne.

Jednak - já o tom nerozhoduji, ale i kdyby jo, tak to na vrácení peněz nevidím
Po výměně prutů je stan plně funkční. Samozřejmě je naprd, když se objeví nějaká vada, ale na ty desetitisíce stanů, co vyrábíme je jich podle mne docela málo.

Jako řešení vidím - výměnu prutů a prodej stanu na aukru nebo někde jinde.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 9:54

Pampalíny píše:Tak to myslím neklapne. Vrácení peněz po 2 letech používání nebude asi na pořadu dne.

Jednak - já o tom nerozhoduji, ale i kdyby jo, tak to na vrácení peněz nevidím
Po výměně prutů je stan plně funkční. Samozřejmě je naprd, když se objeví nějaká vada, ale na ty desetitisíce stanů, co vyrábíme je jich podle mne docela málo.

Jako řešení vidím - výměnu prutů a prodej stanu na aukru nebo někde jinde.


Nic ve zlém,ale v obchodním zákoníku se nikde nepíše, že věc musí ležet 2 roky ve skříni, aby záruka trvala 2 roky. Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení. Co je a co není záleží od konkrétní situace. V případě sporu to řeší znalec. Jsem sice laik, ale ze svého okolí vím, že znalec většinou dá za pravdu spotřebiteli /nebo mám normální kámoše, kteří nepodvádějí/.

A na toto už mám trochu rozporuplný názor. Toto říct mě, tak má prodejce okamžitě na krku DAS. Právě kvůli takovému chování prodejců si ji platím. A už se mi to vyplatilo. Největší neštěstí zákazníka je, že prodejci počítají s nechutí soudit se a navíc i s bezmocností lidí u soudu. Ale když vytáhnu právní ochranu ,okamžitě se mění postoj prodejce. Ono totiž je velký rozdíl poslat do prdele běžného zákazníka než ostříleného právníka.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod šíp » čtv zář 30, 2010 10:18

@Tuso: =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod jonza » čtv zář 30, 2010 10:28

myslim, ze jste to spatne pochopili. Nikdo nezpochybnil pravo na vraceni penez. Pouze VYROBCE rekl, ze on to resit nebude. Je to vztah kupujici - prodejce. Tam samozrejme zaruka plati. Myslim, ze to byla ferova nabidka (nove pruty), ale chapu nejistotu PATa. ja bych to reklamoval, ale obavam se, ze dojedes na to, ze tycky jsou stale jedna a ta sama zavada (to je i muj nazor).
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 30, 2010 10:48

Pampalíny píše:Každopádně, tato závada je skutečně vada materiálu. Jednalo se skutečně o pruty 7075-T9 (možná nebyly značené). V jednom roce nám totiž byla dodána várka přepálených a tudíž křehkých prutů. Tato závada se nedala odhalit na začátku, protože se projevila až časem (zpravidla po 1-2 použití).
Pokud praskly 2 segmenty na jednom stanu, tak bych se tady raději domluvil následně - poslat všechny pruty k nám a my ti pošleme nové pruty na celý stan - pokud budou špatné.

Já bych nebyl přehnaně asertivní a považuji nabídku výrobce za férovou, která jde nad rámec našeho obchodního zákoníku a místních zvyklostí (v USA by to bylo jinak, ale tady jsme v ČR).

Akorát bych se chtěl zeptat/ujistit se Pampalíniho: to, že tyčky byly jednu dobu špatné (špatná série), jsi vlastně již přiznal, a fota prasklých segmentů tomu nasvědčují. To, že nejste schopni, ať už díky nedůslednosti prodejce nebo Vaší, na 100 % zjistit výrobní číslo, už nehraje roli. Reklamace byla vyřízena špatně, protože předpokládám, že prodejce nedával ty nové kousky sám za sebe, ale po reklamaci u Jurka.

Takže jediné správné řešení je, že Jurek pošle (po zaslání kompletu tyček), kompletní novou sadu v T9 (ve scandiu v ceníku Jurka nevidím) a jako kulanci za nepříjemnosti, náklady zákazníka přidá nějaký hodnotný dárek.

Apropó, Pate, kdo, jak a za kolik Ti spravoval tropiko protržené "vinou Jurka"?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 11:19

zbuddy píše:Já bych nebyl přehnaně asertivní a považuji nabídku výrobce za férovou, která jde nad rámec našeho obchodního zákoníku a místních zvyklostí (v USA by to bylo jinak, ale tady jsme v ČR).


Nevím teď koho myslíš, ale já nejsem přehnaně asertivní. Jen jsem zareagoval na 2 výroky, které mi byly proti srsti. Nic víc a nic míň. Na nikoho neútočím. Navíc to není ani moje věc. A tu nabídku taky považuju za férovou. Vyjadřoval jsem se jen a jen k té formulaci. Mám z minulosti hodně špatných zkušeností s reklamací. A to mi můžete věřit, že nejsem typ, který reklamuje každou blbost /dodnes mám v kuchyni mikrosystém, který nechce zaboha přehrát CD, ale jsem líný ho reklamovat a tak poslouchám rádio./
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 16:54

jonza píše:ja bych to reklamoval, ale obavam se, ze dojedes na to, ze tycky jsou stale jedna a ta sama zavada (to je i muj nazor).

Spis na to, ze nejsou ;-) Reklamuje jednu tycku a vyrobce posle vsechny nove s tim, ze slo o vadnou serii. Pak uz neni co reklamovat, nove uz asi neprasknou. Taky mi to pripada fer, ale myslim, ze ma narok i na opravu nebo vymenu protrzeneho tropika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod jonza » čtv zář 30, 2010 17:10

jj, to urcite ma narok na opravu protrzene plachty. Ale nemuze reklamovat 5 prasklych prutu postupne jako dalsi vady. Podle me je to jen jedna zavada.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 17:15

Piseme to same, jen mame potize s formulacema ;-) Jeste jednou, ciste pro uplnost. Narok na vraceni penez je, kdyz se trikrat opakuje stejna zavada. V tomhle pripade jde o jednu zavadu, kterou vyrobce vyresi vymenou vsech tycek. Kdyby praskla i nektera z novych, vyrobce je znovu vymenil a ono se to stalo jeste jednou, tak ma narok na vraceni penez. Takhle nema. IMHO ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod pavproch » čtv zář 30, 2010 18:57

@matůš et zbbdd ref "obchodní zákoník": nejsem si na 100% jistý, ale mám pocit, že zákonnou záruku 24měsíců člověku (jako fyzické osobě - občanovi) nedává obchodní zákoník, ale zákon na ochranu spotřebitele 634/1992 Sb. a občanský zákoník č. 40/1964 Sb..... teda aspoň myslím...

obchodní zákoník č. 513/1991 Sb upravuje vztahy mezi podnikatelskými subjekty....

Liponééééééé, jak je to?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 30, 2010 21:15

Chybka, ale rozumime se, ni?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 21:25

pavproch píše:@matůš et zbbdd ref "obchodní zákoník": nejsem si na 100% jistý, ale mám pocit, že zákonnou záruku 24měsíců člověku (jako fyzické osobě - občanovi) nedává obchodní zákoník, ale zákon na ochranu spotřebitele 634/1992 Sb. a občanský zákoník č. 40/1964 Sb..... teda aspoň myslím...


To je pro mně prašť jak uhoď. Ten nebo henten, všechno stejná slátanina. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » pát říj 1, 2010 4:35

Ježiši! To už je venku tak moc hnusně, že se nedá chodit po horách? :)

Zkusím jen velice stručně a postupně:

a) návrh na prodání v aukru byl můj osobní pohled jak věc vyřešit. Tu reakci neberu, ale každý reaguje jak je zvyklý.
b) Zákony znám (bohužel) dobře - takové perly jako že ručník smrdí po měsící každodenního používání (celý špinavý od utírání a potu) a bez praní - mne k tomu bohužel časem donutily.
c) záručák k reklamaci ze zákona ani v praxi nepotřebujete. Pokud ovšem dostaneme na stůl stan, který je minimálně o 2-3 roky starší než je jeho prodej, těžko někoho napadne přímá souvislost. Protože to je dost neobvyklé. Mít k tomu ZL a dostatečné informace, tak by byl zákazník rovnou vyzván k zaslání celých prutů.
c) děkuji všem co to pochopili. Praskají "staré" pruty - nikoliv nové. Nejedná se tedy o opakovanou závadu. Jednalo se o vadnou sérii.
d) Samozřejmě nevím jak v konkrétním případě, ale co vím, tak doprovodná závada (např. tropiko při prasknutí tyček) se opravuje vždy zdarma a to někdy i v případě, že si to dotyčný způsobil vlastní vinou. Ne ovšem v případě, kdy si majitel na stan spadl ožralý a tvrdí nám, že má tyčky polámané od větru a na tropiku má ještě zbytky žaludečních šťáv... :partyman:

A opět moje poznámka. Raději pro pořádek - píši to opět jako soukromá osoba: Nevím jak ostatní, ale kdybych se setkával při opravách/reklamacích s takovým přístupem, jaký je ve firmě kde pracuji, tak mám mnohem snažší život.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pat » pát říj 1, 2010 5:42

Kdyz nad tim tak premyslim, tak vymena vsech prutu neni az tak vyhodna nabidka. Pokud je to nabidka, tak ji nechci. Podle mne v pripade, ze vi vyrobce o vadne serii, melo by byt v jeho zajmu vse urovnat a neschovavat to za nejakou ferovou nabidku. Klidne budu mit dal stan s vadnymi pruty a budu do nekonecna chodit s kazdym segmentem. Nicmene mi asi nic jineho, nez prijmuti novych prutu, nezbyde, kdyz uz jsem se tady o tom tak rozsiril. Beztak ten stan uz nevezmu jinam nez do kempu, coz bude buhvi kdy, protoze mne na ne moc neuzije. V noci chci spat a ne se ve vetru modlit a doufat.

Kazdopadne Jurek u mne konci (tedy podle vysledku ve skutecnem svete) a rozhodne ho uz nikomu nedoporucim jako jednoho z kvalitnich domacich vyrobcu. Duvodem je to, ze pujdu s tyckou uz potreti a tudiz to bude stejna zavada, coz je dle meho na odstoupeni od smlouvy. A mel jsem za to, ze nezalezi na dobe uzivani vyrobku, protoze se jedna o zarucni dobu, proto se to tak nazyva. Samozrejme se v tom nevyznam, jsem laik. Je take pravdou, ze od prvni reklamace nemam zadny doklad, doufal jsem, ze to byla vyjimka, jak tvrdil zastupce vyrobce. Tehdy ani nechtel vadny segment a rovnou zaslal nahradni... Ale ja o ni vim. Nedelam si iluze, ze tu jde o zakaznika, penize jsou az na prvnim miste, jiste. Takze dekuji.

Ale zajimalo by mne jakou ma Jurek komunikaci s prodejci, kdyz "shani" postizene stany a prodejci se povaluje na prodejne stan bez povsimnuti dva roky po vyrobe.

S tim aukrem, dobry pokus. Jen by mne zajimalo za kolik si kdo mysli, ze bych prodal stan mesic pred koncem zaruky, s lepenym tropikem... :) Co bych asi napsal jako duvod prodeje? :)
Pat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 10, 2010 11:39
Bydliště: Plzen

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod tuso » pát říj 1, 2010 5:42

Pampalíny píše:a) návrh na prodání v aukru byl můj osobní pohled jak věc vyřešit. Tu reakci neberu, ale každý reaguje jak je zvyklý.


Toto je největší problém anonymní diskuse. Reagoval jsem na prohlášení, které mi trochu připomělo některé reakce prodejců, se kterýma jsem se setkal. Já chápu, že mezi lidma se najdou exoti, co chtěji vyždímat z toho druhého co se dá, ale to samé platí o kupujících i prodávajících /vyrábějících. Nemám nic proti tobě ani proti firmě, kde pracuješ. :D
Bohužel mám neskutečně moc negativních zkušeností jako kupující. Dodnes mám doma digitální kompakt, který když zapojíš do kompu, tak zmrznou vokna. Výsledek reklamace- slušně řečeno- ať si trhnu, když se mi nelíbí, mám si donést odborný posudek, potom se budou se mnou bavit. Podotýkám, že stejný problém foťák vyrobil i na kompu v prodejně, kde jsem ho koupil.
Nebo když mi nefungoval kabel k Nokii, tak mi prodavačka řekla, že pan majitel se mi na to může podívat, ale hodina jeho času stojí 500Kč.
Tak proto jsem reagoval na prohlášení o aukru tak, jak jsem reagoval. Takže nic ve zlém. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » pát říj 1, 2010 5:59

Tuso - OK, už to beru. Jenom jedna rada pro případné další reklamace. Do půl roku od data prodeje musí odborný posudek připravit výrobce, pokud odmítá reklamaci uznat. :-..

Pat - Je mi líto. Pokud ti nestačí vysvětlení a snaha vyhovět, tak ti opravdu nepomůžu. Navíc nečteš co píši a to se pak špatně diskutuje.
Jenom bych všechny upozornil: prodejce je samostatný právní subjekt a výrobce na něj nemá žádný vliv. Co komu prodá prodejce, jak se ke komukoliv chová, co zákazníkovi nakecá ( ](*,) ) apod., tak to nemá s výrobcem nic společného.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pat » pát říj 1, 2010 6:14

Ctu, ale nevim co mas ted na mysli.
Pat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 10, 2010 11:39
Bydliště: Plzen

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » pát říj 1, 2010 7:08

No především to, že nejde o opakovanou závadu - po výměně prutů už k žádným problémům nedojde.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod zbuddy » pát říj 1, 2010 8:51

Jedině že by praskaly zase ty nové kusy :twisted: :wink: Byl by zajímavý názor právníka/ů na to, zda opakované praskání segmentů tyček je opakovaná závada nebo je to vždy nová závada. Když budu brát komplet tyček jako 1 díl, tak je to opakovaná stejná závada a je to již potřetí :twisted: Ale i náš "dvorní" právník určitě připustí více právních názorů.

Nicméně si trvám na tom, že reklamace byla od počátku řešena špatně, "po sousedsku", že Jurek neprovedl férové oznámení na prodejce a zákazníky á la Toyota, a to dle mne ukazuje limity této firmy (počínaje webstránkami á la samodoma 1995, pomalé inovace...) :wink: To ale nevylučuje, že v ní pracují schopní a ochotní "spolupracovníci" a jejich výrobky jsou známé, v naší oblasti rozšířené a odolné.

Dále oceňuji Pampalínyho, že se snaží s námi diskutovat a celá léta zde bezplatně radí ohledně Jurka. Pokud ovšem nedělá virální reklamu na pokyn vedení firmy :wink: . Nicméně nepochopil moji narážku výše, a to, že v budoucnu budou dle plánu majitele domény zástupci výrobců outdoorového vybavení registrováni ve speciální kategorii uživatelů a jejich registrace bude zpoplatněna.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pat » pát říj 1, 2010 10:06

Ajo takhle, to jsem samozrejme cetl, ale nenapadlo me, ze i kdyz praskne jiny segment, ze to neni opakovana zavada. V tom se asi bude lisit nas pohled na celou vec :)
Pat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 10, 2010 11:39
Bydliště: Plzen

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Semo » pát říj 1, 2010 10:18

Ak ti vyrobca ku jednemu tebou zaslanemu prasknutemu segmentu posle celu sadu (pretoze uz z 1 segementu vie, ze si obetou zlej serie), tak ziadnu opakovanu zavadu uz nevyrobis. Sice netusim, ci je mozne odmietnut tento sposob riesenia reklamacie (zobrat si 1 segment a zvysne poslat ako nevyziadane naspat), ale ak by si to dotiahol az na sud, tak si myslim, ze Jurek by bol pochvaleny za zrychleny postup a ty by si utrel. To, ze by si ta mali udobrit nejakym prezentom (pretoze je ich chybou, ze neodhalili vadnu seriu uz u seba a robil si to az ty za svoj cas a nervy) by bolo ale velmi vhodne.

K otazke stratenej dovery ku kusu duralu: Skor mi pride, ze dnes mas doveru spravnu a vtedy si mal prehnanu. Vsetko sa moze posrat a tak k tomu mas pristupovat. Pokial planujes vylety s tym, ze pri prasknuti tycky ti ide vazne o zivot, tak robis niekde chybu. (Ano, himalajsky extremisti takto funguju, ale taktiez takto aj koncia.)
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod zbuddy » pát říj 1, 2010 10:32

Ponaučení pro příště: v případě praskání duralových prutů vyžadovat vždy novou celoou sadu prutů, neboť je nyní zachyceno, že to bývají/jsou celé šarže vadných výrobků. (Ačkoliv to v tomto konkrétním případě Jurek zatajil a nyní to vyšlo na veřejnost. Nedělám si iluze, že by to jiní výrobci čehokoliv udělali vždy automaticky a sami od sebe).

edit:
Semo píše:Ak ti vyrobca ku jednemu tebou zaslanemu prasknutemu segmentu posle celu sadu (pretoze uz z 1 segementu vie, ze si obetou zlej serie), tak ziadnu opakovanu zavadu uz nevyrobis.

Ale jak je jasno, a píšeme výše, opakovaná závada již byla vytvořena - ve smyslu praskání stejného typu dílu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » pát říj 1, 2010 10:42

zbuddy: Ale já bych poznal, které pruty praskly :finga: To se někdy vzácně stane, že si borec vezme starý výrobek, od známého si půjčí novější doklady a jde reklamovat podlážku u 7let starého stanu. Jenže co nevidí on, my poznáme :twisted: :twisted: :twisted:

Není však pravda to co píšeš ohledně oznámení - podle VČ jsme od obchodníků stany stáhli. Pro mě osobně je to záhada, jak se v roce 2008 ten stan mohl dostat do oběhu. Ale pátrat po tom vážně nebudu. Nemám na to čas. Kdyby nás to napadlo, řešily by to děvčata při reklamaci jinak. Právě proto jsem se do této diskuse (skutečně sám za sebe) vložil, abych sjednal nápravu.

Ale pozor! Nic se nezatajilo - pro ti mu se docela ohrazuji. Také není pravda, že když odrovnáš jeden segment, musíš vyměnit všechny segmenty. S duralem dělá Jurek takřka po 20 let a kromě tohoto jednoho případu se jedná o vyjímečné problémy. Přes 60-70% reklamací na pruty jsou navíc problémy zákazníků.

Ufff - Jdu makat, abych dostal prémie. :tonqe: takže pro dnešek čau.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod zbuddy » pát říj 1, 2010 10:45

@Pampalíny: nemůžu vědět, že jste něco stáhli, možná mi to v Tvém textu uniklo. Pokud ano, tak se omlouvám, jinak věřím, že chytráci při reklamacích existují a existovat budou. Praskání jednou za 20 let - vše je jednou poprvé, že se takovýto případ stává jednou za 10 let, známe :wink: . Při dnešní konstantně klesající kvalitě a životnosti výrobků, zejména vyrobených mimo EU aj. vyspělé země (ale dnes i tam), se takové případy stávají čím dál častěji - viz tuso a plno jiných zkušeností.

edit: tak ve svém příspěvku výše píšeš, že jste informovali na svém webu. Ten já neustále nesleduji (jednoho DOME 2 KM máme a zatím je v pořádku), takže jsem to nečetl. Nenašel jsem nic ani v archívu článků hledáním v okýnku hledání na vašich stránkách. Ani u Reklamací jsem nic takového nenašel. Takže pro mne tato informace neexistuje :twisted: :wink:

edit: ani Google mi nevyhodil nic takového, pouze totok na Lezci:
"Ahoj všichni! Nemáte někdo 3-4 díly prutů (7075-T9 průměr 8,5mm) ke stanu Midi 2(od Jurka), pruty se mi na jedné větrné akci pozohýbaly..Tak jestli máte někdo doma pruty ke stanu polámané, či stejně pozohýbané a nejsou vám k ničemu, tak by jsem je odkoupil, nebo přebral.Moc díky."
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Fallen-one » ned čer 5, 2011 12:33

Pat píše:No poprve me poslali dva nahradni dily s popiskem AL7075-T9, coz jsou ty lepsi, pokud se nepletu. Na tech ostatnich sice zadne oznaceni neni, ale vypadaji stejne. Musim rict, ze takoveto prasknuti je dost zakerne a osobne bych to taky videl na vadu uz z vyroby, protoze vim jak se stanem zachazim. Kazdopadne kdo by si po takovych zkusenostech vzal takovy stan na nejaky prechod do jakehokoliv pocasi? :-/ Cekat az mi prasknou postupne vsechny se mi nechce.


Ahoj, mám se stanem Jurek S+P stejnou zkušenost. Stan Vandr 3, duralové pruty typ AL7001-T6. Čtyři pruty podélně prasklé, jeden zlomený.
Z toho, co tu čtu se bojím, ab mi nepraskly další a nezničily tropiko. A to jsem na stan a stavbu sakra opatrný...
Fallen-one
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 5, 2011 12:29

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pat » ned čer 5, 2011 20:21

No, opatrnost nepomaha, znam to. Bud muzes zkusit chodit s kazdym segmentem reklamovat zvlast a zkusit, jestli ti po treti vrati penize, coz s nejvetsi pravdepodobnosti neudelaji, jak psal vise Pampaliny. Anebo jim tam hodit komplet tyce, ze chces nove. S vymenou segmentu bych se po zkusenostech nespokojil. Vsechy segmenty a doufat. Ja uz nedoufam, stan jsem vytahl na tri tury, na dvou mi prasklo nebo naprasklo nekolik segmentu. Na dalsi dovolenou uz mam pujceny stan od kamarada a tento mi asi zbude ve skrini, protoze se ho neodvazim ani nikomu prodat. Duvera ve stan (tyce) je davno fuc...
Naposledy upravil mike dne pon čer 6, 2011 21:23, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Pat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 10, 2010 11:39
Bydliště: Plzen

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod DAV » ned čer 5, 2011 20:31

:(( ono by šlo udělat lamináto duralovou konstrukci. Koupit karbonovou punčochu, epoxid. Punčochu nastrčit na pobroušený duralový prut a zalaminovat epoxidem. Průměrný kutil to musí zvládnout, samozřejmě váha navíc. :ú
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Rozdíl mezi lamino a duralovou konstrukcí.

Příspěvekod Pampalíny » ned čer 5, 2011 22:05

Pokud někdo ztratí důvěru v nějaký výrobek, tak je to jeho právo. Já takto již roky osciluji mezi Nikonem a Canonem a každý rok mě to stojí hafo peněz. Ale co naplat, do jiné značky nemá cenu vůbec jít :) Kéž by se tam reklamace prováděly jako u Jurka :)



Co se týče prasklých prutů na Vandr 3 - tak napište na reklamace@jurek.cz // byl byste druhý případ a to už by bylo špatné neb jsem podobnou věc nedávno řešil. Ale protože to byl první případ tak se s toho nedá nic odvodit. Ale pošlete také naskenované podklady.
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Stany