Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod Miras » pon črc 12, 2010 9:49

Koukám po novým stanu, do stávajícího Husky Flame máme s přítelkyní a "psem" trochu problém se rozumně vměstnat.
Požadavky jsou následující:
- dostatek prostoru pro 2 lidi a věci na týden až 14 dní.
- nízká váha (tahat to budu na hrbu)
- skladnost sbaleného stanu

Stan bude používán víceméně asi jen v mírnějších klimatických podmínkách, od jara do podzimu, žádný hory ani sníh.

Celkem mi padl do oka Ferrino Chaos 3, kterej se zdá býti poměrem hmotnost/skladnost/prostornost/cena vcelku bezkonkurenční.

Nicméně přeci jen mi to nedá nezeptat se - má někdo nějaký jiný tip? Přeci jen cena kolem 6k už je docela dost. Kdyby to šlo trochu levněji, nezlobil bych se.
Což mě přivádí k otázce č. 2: Někde jsem potkal Chaos 3 model 2009 za znatelně lepší peníz. Tuší někdo, jakej je rozdíl mezi modelem 2009 a tím aktuálním? Stojí za to si připlatit, nebo mám skočit po výprodejový ceně?
Naposledy upravil Miras dne úte črc 13, 2010 11:07, celkově upraveno 1
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ferrino Chaos 3

Příspěvekod air2 » pon črc 12, 2010 11:12

Z levnějších váhově přijatelných napadá Jurek Vandr 2 duo nebo Vandr 3 duo (případně modely Tramp s velkou předsíňkou, ve které je ale kolmá tyčka) - můžeš si vybrat 1vchodový i 2vchodový (modely "duo"). Jinak asi bude všechno mít v těchto rozměrech a při nižší ceně kolem 3,5 kg...
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Ferrino Chaos 3

Příspěvekod Miras » úte črc 13, 2010 8:39

Byli jsme včera Chaos omrknout na Výstavišti a bohužel se ukázalo, že to není to pravý ořechový. Myslel jsem si, že podlážka 220x160 bude v pohodě, ale na místě jsme naznali, že by to přeci jen sneslo něco širšího. Postupně jsme slevovali z jednotlivých požadavku, až to dopadlo takhle: Husky Baron.
Nechali jsme si ukázat pár stanů zabalenejch a jako základ stanovili rozměr zabalenýho stanu na hodnotu max kolem 50x15cm (což je ověřený, že se tak akorát vejde do batohu). Byla ve hře i varianta dělit stan do dvou báglů, ale to byla tak nějak až poslední možnost, kdyby se opravdu nepovedlo nic najít.
Jurek - Vandr 3, případně Vandr 3 Duo. Na to, kolik prostoru nabízejí postavený jsou zabalený až moc velký.
Ferrino - Chaos 3, Prodigy 3, Aerial 3 - podobnej problém. Vnitřní prostor žádná hitparáda, ale balení veliký.
Koukali jsme i na Pinquin Bora 3. Ale podobnej problém - zabalenej moc velkej.
Jakž takž schopně vypadala Salewa Denali III - ale tam jsme se velikosti balení už tuplem zděsili. O kompresních popruzích si to může nechat maximálně zdát, a i když se ochotný prodavač snažil z balení vymačkat vzduch co to šlo, na rozumnou velikost se mu to dostat nepovedlo.
Až jsme došli k Huskymu, od kterýho nás tam sice všichni odrazovali, ale nic naplat - na to, kolik místa v nich je, jsou zabalený luxusně malinký. V užším výberu zůstali Bright, Beast a Baron. Bright vypadl opět kvůli velikosti balení, zůstali Beast a Baron. Zabelený jsou velký stejně (45x15), takže to bylo dilema mezi vnitřním prostorem (Baron) a váhou (Beast). A prostor nakonec zvítězil.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ferrino Chaos 3

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 13, 2010 9:29

Tož gratulace k celkem rychlému výběru *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ferrino Chaos 3

Příspěvekod zbuddy » úte črc 13, 2010 9:43

...a díky za krátkou recenzi rozměrů včetně příslušných odkazů =D>
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Ferrino Chaos 3

Příspěvekod air2 » úte črc 13, 2010 10:41

Ja myslim, ze ti Husky bude v pohode stacit na ceske podminky. Zase takovy shit to urcite neni. Vim o lidech, co s Husky jezdi i po vyssich horach, treba Tan-San nebo Andy. A nemeli to ani nejvyssi radu teto znacky.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Ferrino Chaos 3

Příspěvekod Miras » úte črc 13, 2010 11:05

Příští tejden proběhne zatěžkávací zkouška ve Švýcarsku, tak uvidíme :) Ale bydlet budeme stejně vždycky v kempech a max do 3k nadmořský vejšky, takže čajíček.
Proti Husky stanům osobně nemám vůbec nic, hlavně ty vyšší řady mi ve srovnání s konkurencí vycházejí slušně a osobní zkušenosti zatím taky vesměs dobrý, takže tak.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod air2 » úte črc 13, 2010 12:09

já ti nevím jestli "do 3k" je čajíček :)
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod Miras » úte črc 13, 2010 12:31

Ty 3k brát s nadhledem (dělit dvěma) 8) Sami ještě pořádně nevíme, jak to bude probíhat, času na nějaký plánování se zatím nedostávalo. Ale ty 3000 jsou hodně přehnaný, většina kempů je tam dole pod kopečkama, což je logický, páč koho by napadlo provozovat kemp vprostřed skal, že jo :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod yesterka » sob črc 24, 2010 16:51

ahoj,

pisu sem svou zkusenost s Chaosem 3, protoze jsem o nem nesehnala nikde zadne zkusenosti az na jednu negativni (klukovi se zacla drolit silikonizace podlazky). Bohuzel ji musim potvrdit. Minuly tyden jsme stan koupili. Pravdou je, ze ma skvele resenou konstrukci (okopirovanou od MSR) a je velmi lehky a prostorny.
Tyden jsme s nim stanovali na krasnem mekem travniku bez kamenu a zadnych ostrych mist a po 5dnech se nam totalne rozpadla podlazka - jakoby spuchrela a zacla se drolit az se vytvorila celkem velka dira, jakoby prokousana od mysi. Vevnitr jsme nemeli zadne ostre predmety ani jsme podlazku nijak nenormalne nezatezovali.
Stan sem dala vcera do reklamace, tak jsem zvedava, co s tim provedou. Od stanu za 6000 jsem cekala mnohem vic. Uz bych ho nechtela a sla bych do Jurka, ktereho jsem driv zamitla.
yesterka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 24, 2010 16:39

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod Miras » úte črc 27, 2010 10:47

A já, anžto už jsme ze Švýcar zpátky, můžu se zase podělit o zkušenosti s Baronem:

Ve zkratce: Zatím vše OK a dle očekávání.

Detailněji: Stan splnil, co jsme od něj čekali. Staví i skládá se snadno a rychle, vevnitř je kupa místa. Do stanu neprší, ani nikudy neteče (za ten tejden přežil přeháněk i prudších slejváků několik). Duralová konstrukce toho vydrží hodně (dvě noci foukalo docela fest). Jediný, s čím jsem se při druhý stavbě trochu vztekal byly duralový kolíky, který jsou sice lehounký, ale děsně měkký. Při první stavbě na paloučku OK, při druhý stavbě na kamenatějším podloží jsem tři ohnul. Stan dobře luftuje a i přes vlhký věci uvnitř se zevnitř potil minimálně (ve větrnějším počasí vůbec).

Kolíků je v balení víc, než je na ukotvení stanu potřeba a případná výměna za nějaký pevnější není takovej problém. Takže u momentálně spokojenost :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 30, 2010 13:49

Tak jsem shlédl fotky a měli jste krásné póčo (i když, kdo by fotil při špatném počasí, mimo Šípovic familie :mrgreen: ) *

Tož ještě jedna gratulace ke kaufu =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod TimTaylor » úte dub 7, 2015 20:41

ačkoli je téma lehce neaktuální (slabých 5 let), zajímali by mě zkušenosti se stany zn. Ferrino. Našel jsem tu dost odkazů na batohy této firmy (které nejsou zrovna pozitivní a nepřekypují superlativy...) takže jsem ke značce Ferrino poměrně skeptický. Abych to zkrátil, chtěl bych si pořídit stan hlavně pro 2 dospělé z velkou bagáží, který sem tam použiju s dětma (1 otec + dvě děti do 10ti let, pravidelné akce POUZE tátů s dětmi na pár dní v létě, bez matek:D). Stan budu tahat z 90% já sám na zádech, takže váha hraje roli, ale nechci nic úplně ultra light (nevěřím stanu s jednou tyčí, že zvládne třeba i bouřku v Alpách). Hlavně ho budu používat ve střední Evropě, 90% akcí od cca března jara do října, převažují akce v ČR/Slovensku/Rakousku, výhledově sem tam Norsko/Finsko. Uvažuju aktuálně o třech stanech, které mě něčím zaujali:

MSR Elixir 3 http://www.e-outdoor.cz/stan-msr-elixir-3-zdarma-varic-msr-pocket-rocket/

Pinguin Aero 3http://www.e-outdoor.cz/stan-pinguin-aero-3/

Ferrino AERIAL 3http://outdoor.online-sport.cz/stany/expedicni-stany/ferrino-aerial-3-zeleny/

MSR je celkem kvalita, Pinguin někdo haní, ale dost lidi v okolí něco od nich má a vesměs jsou spokojení a Ferrino je velká neznámá. Ale zase stan nekupuju na 2 roky, takže nechci ušetřit tisícovku a pak si za rok dva trhat vlasy....
Naposledy upravil TimTaylor dne úte dub 7, 2015 20:49, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod axi12 » úte dub 7, 2015 20:47

Nepřijde mi relevantní srovnávat MSR s Ferrino a Pinguinem. Běž do MSR. Jinak mám Ferrino Nemesi 2 a spokojenost. Stál 4 tisíce, váží 2kg a poměr cena / výkon je solidní. A klidně bych do něj šel znovu.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod TimTaylor » úte dub 7, 2015 21:03

Co čekat od Pinguina asi vím, od MSR (zatím) nic nemám, Ferrino zrovna tak. Jak jsem psal, stan kupuju na X let a nerad bych za dva roky sháněl jinej (Jurek Dome 3 mám asi 8 let a je pořád naprosto OK, jen váha přes 4,3kg je už jaksi zbytečná na tahání v létě na Slovensku a v ČR). U toho Ferrina je právě super ta váha, ale to MSR je težší o cca 20-40dkg, to zas není tolik. A nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod axi12 » úte dub 7, 2015 21:16

A Hubba Hubba NX už je moc drahá?

MSR bude určitě kvalitativně lepší než Ferrino/Pinguin, byť se jedná o nejlevnější economy verzi segmentu. Toho bych se nebál.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod TimTaylor » úte dub 7, 2015 21:43

MSR Mutha Hubba NX (verze pro 3 lidi) stojí přes 12.000Kč, to už mi příjde dost, zase takovej blázen nejsem.... Asi teda vyhraje to MSR Elixir 3, Ferrino bych musel nejprve vidět naživo, jen přes net to nerisknu
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

Příspěvekod Klobasa » úte dub 21, 2015 14:50

Řekl bych, ze deticky za par let vyrostou a budeš řešit opět. Klidně bych Ferrino koupil, protože az se rozpadne, můžeš detickam koupit zdarak. :partyman:
Klobasa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:42


Zpět na Stany