Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod zbuddy » čtv pro 2, 2010 11:23

@ Hurvajz: výborná recenze/popis co se týče obsahu, grafiky, videa... =D> :supz:

1) dotaz:
ursus píše: Pozor si ale musíte rozhodně dát na délku stanu! Ta je uváděna hodnotou 210 cm, ale je to trochu klamavá informace. Je to vzdálenost od spodního okraje vchodového zipu na jedné straně stanu po spodní okraj zipu na straně protilehlé. Zip je ale na obou stranách asi 10 cm nad zemí a využitelná délka pro spaní je tak reálně mnohem kratší (pro lepší obrázek si představte vanu, kde využitelným prostorem pro spaní je pouze dno vany, údaj 210 cm však zahrnuje i dvě protilehlé stěny vany:).

Z toho by dle mne vyplývalo, že vnitřní stran je na podlážce užší než 10 cm nad zemí, ale dle obrázků to tak nevidím :((

2) dotaz/poznámka: dle popisu a obrázku se mi jeví, že žlutá verze má síťku i ve vrcholu vnitřního stanu, nebo se mýlím? To je mne dost na prd pro vlhčí a studenější poměry.

3) chybka v angl. názvu (velmi častá): správně je Mountain Hardwear, ne Hardware

4) líbí se mi spisovná čeština, jen u videa máš slovo "nezohnout" :wink:

5) srovnání s Jurkem se mi líbí, i to prozření dlouholetého Jurkisty :wink: Jinak ty vymoženosti, o kterých píšeš, mají samozřejmě i jiné, zejména cizí značky - např. VauDe :wink:

6) na recenzi jsem se těšil od večera, bo v IE na Window Mobile 6.5.3 se mi ten levý tmavý okraj tlačil do textu a nešlo to číst. Jinak se mi stránky Ursus.cz líbí, díval jsem se na ně už dávno.

7) last but not least: v textu zmiňuješ OF, ale na stránkách na ně odkaz není :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv pro 2, 2010 12:18

1) dotaz:
ursus píše: Pozor si ale musíte rozhodně dát na délku stanu! Ta je uváděna hodnotou 210 cm, ale je to trochu klamavá informace. Je to vzdálenost od spodního okraje vchodového zipu na jedné straně stanu po spodní okraj zipu na straně protilehlé. Zip je ale na obou stranách asi 10 cm nad zemí a využitelná délka pro spaní je tak reálně mnohem kratší (pro lepší obrázek si představte vanu, kde využitelným prostorem pro spaní je pouze dno vany, údaj 210 cm však zahrnuje i dvě protilehlé stěny vany:).

Z toho by dle mne vyplývalo, že vnitřní stran je na podlážce užší než 10 cm nad zemí, ale dle obrázků to tak nevidím :((

Tady jsem tě asi přesně nepochopil co máš na mysli.. :-k

2) dotaz/poznámka: dle popisu a obrázku se mi jeví, že žlutá verze má síťku i ve vrcholu vnitřního stanu, nebo se mýlím? To je mne dost na prd pro vlhčí a studenější poměry.

Ano je to tak jak píšeš. Proto jsem rozhodně chtěl zelený. Výhodu to má možná tu, že za teplých jasných nocí můžeš s přítulkou romanticky pozorovat hvězdy \:D/

3) chybka v angl. názvu (velmi častá): správně je Mountain Hardwear, ne Hardware

olala, stydím se a opravím :oops:

5) srovnání s Jurkem se mi líbí, i to prozření dlouholetého Jurkisty :wink: Jinak ty vymoženosti, o kterých píšeš, mají samozřejmě i jiné, zejména cizí značky - např. VauDe :wink:

Toho jsem si vědom. Než jsem stan koupil, viděl jsem i kdejaké jiné stany. Hodně se mi líbily třeba Big Agnes.

7) last but not least: v textu zmiňuješ OF, ale na stránkách na ně odkaz není :twisted: :wink:

Mea culpa, mea maxima culpa, samozřejmě co nejdřív napravíme :wink:
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod zbuddy » čtv pro 2, 2010 12:35

@ Hurvajz: když je délka stanu měřena ve výši 10 cm od země a stěny se naklánějí směrem ke středu stanu, tak využitelná délka stanu u země by měla být větší. Pokud by se stěny vnitřního stanu nejdříve vydouvaly směrem ven a teprve pak by se začínaly naklánět ke středu kopule, tak by platil Tvůj závěr o využitelné dálce.
Tak sa ťa ptám,...:mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » čtv pro 2, 2010 13:57

@Petras: Ten jurek stal asi 7000, MH 5500...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » čtv pro 2, 2010 14:13

@Hurvajz: Jak pises o tych nelogickych sponach, ktore sa davaju na miesta, kde sa krizia tycky, tak toto ma prave vynikajuco vyrieseny Mountain Hardwear, ktory ma na tom mieste nieco co vypada jak umela karabina, nieco jak byva na klucenkach, aby si si to dal za putko na rifliach, ktora zocvakne obe tycky dohromady. Na ostatnych miestach su to len obycajne haciky ako ma aj MSR.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv pro 2, 2010 14:14

@ Zbuddy: Jo už vím jak to myslíš. No jám mám za to, že údaj o délce nezahrnuje jen čistě podlahovou plochu, ale i ty stěny od podlahy k zipu. Tedy délka podlahy, která se opravdu fyzicky dotýká země je dejme tomu 185 cm a k tomu je připočteno na každé straně cca 15 cm délky od země nahoru k zipům. Tedy 185 +15 +15= 215 cm (MSR uvádí 210 cm). Využitelná délka je ale pouze oněch 185 cm. Neměřil jsem to bohužel přesně, takže o konkrétních hodnotách teď trošku teoretizuju, až budu mít někdy stan zase postavený, tak to přeměřím.

@ Grco: no přesně tak nějak bych si to představoval...Nechápu proč tak jednoduchou věc nedomysleli :(( Co máš přesně za model?
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » čtv pro 2, 2010 14:24

Twin Arch 2

kupeny v RP, ale uz ho nejak prestali dovazat... Ta konstrukcia je len 1 hodne komplikovana tycka, ked to clovek rozklada, tak to vypada jak sputnik, ale nie je to vobec zlozite.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod zbuddy » čtv pro 2, 2010 15:29

Hurvajz píše:@ Zbuddy: Jo už vím jak to myslíš. No jám mám za to, že údaj o délce nezahrnuje jen čistě podlahovou plochu, ale i ty stěny od podlahy k zipu.
Teď už zase chápu já Tebe. Takže oni změřili délku "pogumované" plochy po volném rozložení na podlahu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv pro 2, 2010 16:08

V podstatě ano ](*,)
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hafi » čtv pro 2, 2010 16:26

tento zpusob mereni je asi nejako v mode...kdyz jsem v lete koupil tupek, tak jsem mel stejny problem - tj. ze uvedeny rozmer, byl cca delka tyce, ktera se do toho vejde, nikoli delka podlahove plochy.

ale jinak popis moc pekny, jsem rad ze rady vyse aspon k necemu byly.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod air2 » čtv pro 2, 2010 19:59

Petras píše:...mam Škodovku a Mercedes a musim povedat, ze som ovela spokojnejsi s tym Mercedesem...

Jen se přiznám Meďour byl o "trošku" dražší. :oops:
:mrgreen:

a skodovka je blbuvzdorna, snadno opravitelna a doveze me do cile taky bez potizi a mercedes je (dejme tomu diky te veskere elektronice) nachylnejsi na poruchy a opravy jsou velmi narocne... celkem to i sedi
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » čtv pro 2, 2010 20:06

Tento argument je podla mna uplne najvacsia blbost. Ked budes spat na trave, bez stanu, tak sa ti nic nepokazi a nemusis nic opravovat, a je to aj blbuvzdorne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Petras » čtv pro 2, 2010 20:16

air2 píše:...skodovka je blbuvzdorna...

Tak na to zapomeň,blbec se 105 ani nerozjede :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod air2 » čtv pro 2, 2010 20:32

grco píše:Tento argument je podla mna uplne najvacsia blbost. Ked budes spat na trave, bez stanu, tak sa ti nic nepokazi a nemusis nic opravovat, a je to aj blbuvzdorne.

To mas uplnou pravdu, ze pokud neprsi, tak je to nejjednodussi reseni. My tady ale ted diskutujeme nad vyberem kvalitniho stanu do hor
P.S.: a neberte kazde blbe prirovnani tak doslovne :wink:
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod norman_64 » pát črc 12, 2013 8:29

Zdravím, mam dotaz na majitele Pinguin Gemini. Jak tam dáváte tu středovou tyčku (nejkratší)? Vždycky ji tam rvu, že mam pocit ze na stanu neco roškubnu.
Dělam to asi takhle: postavím vnitrní stan, pak dam tropiko a to nacvakám do přesek. Přeskám povolím popruhy co to jen jde. Pak nasadím jednu stranu vnitřní tyčky do kapsicky a z druhé strany to se ji pak narvu (mam pocit ze to jde zbytecne ztěžka a že muzu poškodit stan - proto se ptám) do druhé kapsicky a zalepím suchý zip. Nacvakam hačky, dotáhnu popruhy. Nema někdo jiný způsob?

Díky za odpoved. Kdyby se to tu někdě řešilo tak mě jen usměrněte. Ja to nenasel, ale treba jsem slepý ;-)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod karl » úte črc 16, 2013 10:24

Ahoj, vypadá to, že děláš chybu při stavbě. Horní příčný prut musíš nejdříve provléknout kapsou z popruhu na sucháč a zapíchnout do sešité kapsy na druhé straně, pak prut vypneš zalepením kapsy se sucháčem.
karl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 19, 2012 19:16

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod norman_64 » úte črc 16, 2013 21:31

delam to tak jak pises.jen jsem to tam zapomnel napsat :((
Naposledy upravil mike dne úte črc 16, 2013 22:15, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Vyber stanu, HANNAH, TRIMM...ine?

Příspěvekod martin7539 » sob srp 24, 2013 12:08

Cauky.
potreboval by som pomoct s vyberom stanu please. chcel by som stan do naozaj dazdiveho pocasia s lahkou vahou (v pripade ze vsetko budem musiet niest sam ako stan, spacak, varic, jedlo atd) cize vaha je dost podstatna. napr. tento je lahucky, ale strasne malinky..no uvazujem o nom: http://www.trimm.cz/cz/catalog/himlite-d-c1247.htm co je velmi potrebne aby mal stan predsien ktora sa da taktiez zazipovat v pripade nepriazniveho pocasia aby neprsalo na veci ktore tam budu.. napr. tento stan uz je trosku komfortnejsi vnutornou velkostou, ale neviem ci ta predsien sa da zazipovat : http://www.trimm.cz/cz/catalog/x3mm-c1657.htm. a vaha na nom je tiez este super. no dalej co ale neviem na tychto stanoch a je to tiez potrebne, tak aby som sa v stane mohol kludne posadit. (moja vyska cca 180-183cm). bolo by fajn keby vo vnutri boli nejake bocne vrecka na hluposti, a najlepsie nejaky dvojplastovy kvoli vetraniu a pod. uvedene stany trimm maju vodny stlpec 10000 co je super, no tropika je tusim iba 4000 :-) (asi som dost narocny :-D , chcel by som vsetko s malou vahou) farba stanu nie je az tak dolezita ale uprednostnujem farby stanu zlta, oranzova. aby bolo v stane viac svetla a aj sa clovek lepsie citi za skaredeho pocasia.. myslim ze keby som dodal ze snezne limce, tak to uz by som chcel asi naozaj vela a stan by uz mal 3,5-4kilecka minimalne, to uz je asi vela si myslim, ci? neviem..ale nebolo by na skodu tie limce.. zaujal ma aj tento stan, ma vsetko co by bolo treba: http://eshop.hannah.cz/stan-hannah-charge-309527.html len jeho vnutorne rozmery su dost malinke, myslim na sirku..jedna osoba potrebuje na sirku cca minimalne 65cm na spanie, cize stan by mal byt na aspon 130cm,, a na vysku je tiez dost nizky, pri mojej vyske by to asi bol pruser,, neviem teda isto..podobny stan tomuto je stan husky flame rady extrem http://www.huskysk.sk/stan-extreme-flam ... -d123.html len cital som na neho dost vela negativnych recenzii,, a navyse tam ani nepisu aku ma sirku vnutorneho priestoru.
asi najlepsie kupit jeden lahsi na leto a druhy do tazsich podmienok hm. musim hladiet na to aku vahu budem niest na chrbate v pripade ked stan bude len pre mna.. ale ked budeme dvaja aby sme mali dost miesta na spanok teda na sirku tych 130cm.
Naposledy upravil vonkreuz dne sob srp 24, 2013 12:33, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno do vhodného vlákna.
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Chmeld4 » ned srp 25, 2013 14:59

@martin7539: Husky Flame mám. Na Fagarasi přežil narozdíl od Jurků vichr na hřebenu. Přičítám to prutu navíc a šikmějším stěnám. Výhoda stavění zároveň s vnitřním stanem a nebo použití tropika samostatně. Jako mínus musím ale uvést brutální zarošení tropika (zřejmě díky sněhovejm límcům) i v suchejch podmínkách pokud nepofukuje vítr. Stačí aby padla lehká raní rosa a jeden má pocit že mu někdo osprchoval stan zevnitř. Pak samozřejmě váha na úkor prostoru. Pro dva to prostě nejni. To by museli ležet na sobě, nebo měřit 150 čísel. Mám 183cm a spacákem se otírám o tropiko u nohou. Hlavu mám tak 10cm od vchodu do předsíňky. Je to prostě stan pro jednoho s batohem uvnitř. V předsíňce se dá uvařit, schovat boty a nějakej bordel navíc. Jinak nic.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Wolfi » pon srp 26, 2013 11:40

martin7539 píše: ...len jeho vnutorne rozmery su dost malinke, myslim na sirku..jedna osoba potrebuje na sirku cca minimalne 65cm na spanie, cize stan by mal byt na aspon 130cm,, a na vysku je tiez dost nizky, pri mojej vyske by to asi bol pruser.....


S tou šířkou na spaní je to poněkud diskutabilní opravdu máš 65cm široké karimatky? Máme Hannah Attack a dle uváděných parametrů by měli být rozměry vnitřního stanu totožné s chargerem. Porovnávali jsme to kdysi při rozhodování na výstavě s Flamem od Husky a ten byl o dost užší zejména v nohách.
Jinak výška je fakt stěží na sednutí, mám cca 185cm a to si fakt sednu akorát tak ve středové části. Na druhou stranu zase díky tomu lépe drží ve větru.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Lenka » pon led 13, 2014 9:52

Ahoj, hledám stan, kterej by:
- byl pro 2 (šířka vnitřního prostoru ideálně 130 cm a víc, minimum 120 cm)
- byl lehkej (pod 2,3 kg ideální; 2,5 kg max)
- měl předsíňku, v které se dá vařit (stačí jedna, stačí i jeden vchod)
- byl vhodnej na 4 sezónní použitý (ale sněžný límce spíš ne) v horách typu Alpy, Kavkaz (v zimě spíš jen ČR/SR)
- cena tak do 11 tis. (samozřejmě čím míň, tím líp :-))
- ideálně jiná barva než křiklavě žlutá/oranžová (ale na tom až tak netrvám)
Doporučil byste někdo něco?
Líbí se mi Hilleberg Nallo 2, ale ten už je moc drahej.
Další možnost, co mě napadá, je MSR Hubba Hubba HP, ale nelíbí se mi, že tropiko není až na zem. Kdo ho máte - jaký je to na sněhu / v silným větru (neprofoukne to?)
Špatně nevypadá ani MSR Hoop 2, ale bude asi podobnej problém jako u Hubba. Každopádně b mě taky zajímala jakákoliv zkušenost.
Pak mě ještě celkem zaujal Skyledge 2.1 - ale nevím, jestli se dá u nás vůbec sehnat + celkově o něm nic moc nevím.
A Trimm X3MM-DSL - za ty prachy vypadá skvěle (až na barvu), nemá te s tím někdo zkušenost?
Díky za případnou odpověď!
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod fps » pon led 13, 2014 12:00

Lenka píše:Další možnost, co mě napadá, je MSR Hubba Hubba HP, ale nelíbí se mi, že tropiko není až na zem. Kdo ho máte - jaký je to na sněhu / v silným větru (neprofoukne to?)

- já bych spíš doporučoval bez toho HP, stan bude lépe větraný
- koukni se ještě na MSR Nook http://www.hanibal.cz/stany/turisticke- ... tPI1Ptyd1E, má pěkný křižný odvětrávání
- tropiko se dá přitáhnou skoro až na zem, ale tím že není tropiko přituhnutý až na zem, tak stan lépe větrá, tady jsem něco napsal o MSR Hubba který jsem používal v zimě viewtopic.php?p=361959#p361959, už jsme v MSR Hubba spal cca 50x, takže mohu případně doplnit informace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Lenka » úte led 14, 2014 16:23

fps píše:- já bych spíš doporučoval bez toho HP, stan bude lépe větraný
Je to diskutabilní. Všude se píše něco jinýho...Já se po přečtení této diskuze přiklonila spíš k HP verzi (v případě, že bych Hubbu brala), právě kvůli lepší odolnost proti větru/dešti.
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod fps » stř led 15, 2014 11:14

anglicky neumím, takže si to nemohu přečíst, ale nevím v čem by měl být HP odolnější proti větru/dešti? v MSR Hubba má lepší hodnoty tropika, a HP zase podlážky, a jak jsem psal v MSR Hubba jsem spal cca 50x, a i několikrát celou noc pěkně lilo a nebo pěkně foukalo, a problém žádný nebyl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod wawrik » stř led 15, 2014 11:27

Napríklad v tom, že u HP verzie vnútorný stan prefúkne podstatne neskôr, ako sieťovaný. Takže prievan cítiš až pri naozaj silom vetre.

Osobne mi príde NEsieťovaný vnútorný stan ako základný predpoklad pre zimné použitie. Ale každý to má inak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod fps » stř led 15, 2014 11:38

wawrik píše:Napríklad v tom, že u HP verzie vnútorný stan prefúkne podstatne neskôr, ako sieťovaný. Takže prievan cítiš až pri naozaj silom vetre.

maximálně lehký u stropu, což je jenom dobře, stan pak lépe větrá, a to spím ve spacáku Sir Joseph Koteka který má mít prý problém s průvanem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod vonkreuz » stř led 15, 2014 13:07

Uvažoval bych o novém modelu MSR Elixir 2, který má nahradit model MSR Hubba Hubba.
Jeho doporučená cena by měla být do 7000Kč.
Já o něm aspoň uvažuji jako o náhradě svého Coleman Phad X2. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Zdéňa » stř led 15, 2014 13:17

@vonkreuz: nevíš, kdy by měl být u nás v prodeji? Docela se mi zamlouvá.. :-k
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » stř led 15, 2014 13:26

@vk: nejaky tazky, nie? 2.6kg... nova hubba hubba nx ma skoro rovnake rozmery a 1.7kg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Zdéňa » stř led 15, 2014 13:37

A další nový stan #-o
Takže chápu-li to dobře, tak Hubba hubba nx bude náhrada za HP a ten Elixir 2 za klasický hubba hubba?

Edit: možná bude nejlepší koupit Hubba hubba dokuď ještě je :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Stany