Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod scinkk » stř led 15, 2014 14:07

Me se ty novy hubby libi, asi si pockam na ne. Ta vylepseni, ktera v ramci teto rady predstavili, beru jako dobra pozitiva :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Matmas » stř led 15, 2014 14:09

Mně se to líbí, připomíná mi to salewu micra, ale vypadá to prostornějš. A micra nebyla špatná...
Matmas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 10, 2011 12:43

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Zdéňa » stř led 15, 2014 14:15

Mě tam teda dost chybí ta zelená barva, ale možná sem jí jen nenašel.
Jinak výhodu toho Elixiru proti Hubba Hubba jsem našel akorát ty dva pruty (což zase přidává na váze), ale možná taky jen špatně hledám :((
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod dudy » stř led 15, 2014 16:41

grco píše:@vk: nejaky tazky, nie? 2.6kg... nova hubba hubba nx ma skoro rovnake rozmery a 1.7kg


2,6kg?
Já čtu něco jiného: Lightweight: Minimum weight is just 2.10 kg (4 lb 10 oz), or set up in Fast & Light® mode for 1.61 kg (3 lb 9 oz).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » stř led 15, 2014 16:44

To ctes spatne, musis hladat packed weight.

Elixir 2: 5 lbs 13 oz / 2640 g
Hubba NX 2: 3 lbs 13 oz / 1720 g

Pre porovnanie s tymi tvojimi:

Hubba NX 2 minimum weight: 3 lbs 7 oz / 1540 g, fast & light w/ footprint: 2 lbs 10 oz / 1190 g
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod dudy » stř led 15, 2014 17:06

Pravdu díš, příteli, se kaju.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod fps » stř led 15, 2014 19:39

mě se nové MSR vůbec nelibý, já bych si novou Hubba NX nekoupil, a to nejenom že není zelená, ale vadí mi dost jiných věcí
- na každé straně na tom hlavním prutu je o jeden háček méně, a tím pádem je ve stropu méně vypnutý, tím pádem tam bude méně prostoru
- vypadá to že se tropiko nedá vůbec přitáhnout skoro úplně k zemi jako to jde u staré verze, takže tudy bude moc do stanu vlétnou prašan
- má o něco horší parametry tropika
- je o něco kratší a nižší, takže bych se do něj možná ani nevešel, protože do staré Hubba se vejdu tak akorát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod martinnakole » sob led 25, 2014 21:03

Potřeboval bych doporučit nějakej stan do náročnějších podmínek, kam se pohodlně vejdou dva lidi s baťohama. Hmotnost tak do 3 kg, nepotřebuju nic ultra-light, cenovej limit mám 5000 Kč. Dvouplášť, ideálně samonosnej, měl by se dát rozdělit na dva díly (do dvou baťohů) a bonusem je zelená barva tropika. Náročnější podmínky = silnej vítr a déšť.

Nevíte o něčem? Díky, Martin.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod scinkk » sob led 25, 2014 22:04

Tak treba odlehcenej jurek alp 2.5 - jurkem clovek nic nezkazi a ma jistotu kvalitniho servisu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod martinnakole » sob led 25, 2014 23:17

Jo, o tomhle stanu vim, líbí se mi. Zatim je to nejžhavější kandidát. Ale rád si poslechnu i jiný tipy.

Btw, nedokážete někdo porovnat u Jurka velikost 2 oproti 2.5? Moc si nedovedu představit těch 30 cm navíc, přijde mi to hrozně málo na to, aby se vyplatilo si za ten větší připlácet.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod wawrik » ned led 26, 2014 7:51

30 centi je pohodlie naviac. Ak ste dvaja v stane, netrieskate si lakťami do xichtu, máš priestor na pohyb, máš si kam položiť (trebárs) čelovku a hodinky. Nie je to nič zásadné, ide o to, či to oceníš alebo nie. To nevieš, kým si nekúpiš ten menší a nezistíš, či ti ten kúsok navyše chýba alebo nie :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod martinnakole » ned led 26, 2014 11:19

wawrik píše:To nevieš, kým si nekúpiš ten menší a nezistíš, či ti ten kúsok navyše chýba alebo nie :-)

Super, přesně to jsem chtěl slyšet :D
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod scinkk » ned led 26, 2014 19:10

Presne tak. V 2.5 si date v pohode dva velky bagly dovnitr, kdyz nejsou bagly, tak zas je vic komfortu :) Nejlepsi je pockat si na vystavu, jedna vec jsou rozmery, druha a zasadnejsi je si do stanu vlezt, nejlepe rovnou ve dvou :) Vaha bude vetsi, ale zas u dvoumistnyho stanu, kdyz tu vahu rozdelis na dva dily, tak to asi nebude nic hroznyho :)
Jediny co me zatim trochu stve, ze kdyz prsi, nebo je tropiko hodne mokre, tak ti pri vlezu/vylezu snadno nakape voda dovnitr.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod martinnakole » ned led 26, 2014 20:28

scinkk: Takže ty máš ten Alp 2.5? Jestli jo, máš s tim zkušenosti ve fakt špatnejch podmínkách? Potřebuju něco na sever Anglie, kde bude nejspíš dost foukat a pršet, možnost schovat někam do závětří nebude na těch vřesovištích prakticky žádná, takže to prostě musí něco vydržet. A když už to budu kupovat, tak počítám do budoucna i s vyššíma horama typu Alpy, kde bych taky neměl úplně radost, kdyby ten stan roztrhala vichřice. Super by byl stan, co by zvládal tohle, ale je mi jasný, že to od Jurka za 5 tisíc asi zase čekat nemůžu...

Na výstavu bych počkal, jenže bojim se, že do doby, kdy to budu kupovat, žádná nebude... Jedině prudit v Hanibalu, jestli by mi to tam nerozložili.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod scinkk » ned led 26, 2014 21:19

Mam ho jen kratce a zatim je par vyuziti bez nejakeho silneho vetru apod. Ale tak snad by tu nekdo mohl mit zkusenosti i v techto podminkach trebas i s jinym Jurkem o stejne dvouprutove konstrukci...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod axi12 » ned led 26, 2014 21:36

Ahoj, doporučoval jsem ho již někde vedle - Ferrino Nemesi 2. Váha 2,1kg, cena do 4 tisíc. Měl jsem ho v létě měsíc na severu Skotska + Isle of Skye a přežili jsme my i stan. Teda na Skye jsem se dost bál v noci, dkyž jsme stanovali hned nahoře u pobřeží a fučelo to o 106, stan se klepal a šustil pořádně. Ale ráno byl v poho... i když lilo dva dny, tak bylo sucho... ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod martinnakole » ned led 26, 2014 21:55

No já s dvouprutym Jurkem a větrem zkušenost mám, a ne teda úplně pozitivní. Ale šlo o AT1.5, kterej už má výrazně obdélníkovej tvar, takže je stabilní jen v jednom směru, ale hlavně jsem vůl a nechal jsem si doma šňůry na ukotvení. :roll:

Každopádně předpokládám, že ten Alp 2.5 bude díky tvaru stabilnější, a když si vezmu šňůry, tak to snad bude oukej, ale stejně bych si rád poslechnul nějaký zkušenosti. Ať vim co můžu od toho stanu kdyžtak čekat...
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Matmas » pon led 27, 2014 0:03

My byli s ATAKem 2.5 (nižší model) v létě ve Skotsku a všechno bylo v pořádku, měsíc jsme v tom spali ve třech, cik cak a nijak zvlášť rozložití, ale šlo to. A teda vevnitř jsme měli jen půlku věcí, zbytek byl v loďácích u kol. A jinak teda ve dvou s krosnama a vším vevnitř Rumunsko, Turecko (vč. bouřky, krupobití). Nebál bych se toho :wink:
Matmas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 10, 2011 12:43

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod martinnakole » stř led 29, 2014 9:56

Matmas: ok, dík za info :)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Jary » stř led 29, 2014 13:06

grco píše:To ctes spatne, musis hladat packed weight.
Elixir 2: 5 lbs 13 oz / 2640 g
Hubba NX 2: 3 lbs 13 oz / 1720 g


Rozdíl ve váze sice viditelný, ale cena je u elixiru cca poloviční. A i 2,6 kg mi přijde super ve srovnání se stávajícím letitým Jurkem 4+ kg. Nikdo žádné info o tom, kdy přijde do prodeje v ČR?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Jary » čtv led 30, 2014 14:34

fps píše:mě se nové MSR vůbec nelibý, já bych si novou Hubba NX nekoupil, a to nejenom že není zelená, ale vadí mi dost jiných věcí
- ....
- je o něco kratší a nižší, takže bych se do něj možná ani nevešel, protože do staré Hubba se vejdu tak akorát


Myslel jsem že máš hubba hubba pro 2. Tam u staré vidím délku 2,1 m, zatím co u NX 2,13 tak proč by jsi se neměl vejít?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod fps » čtv led 30, 2014 18:39

mam MSR Hubba pro jednoho, délka 220cm, výška 100cm, MSR Hubba NX délka 216cm, výška 91cm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Chmeld4 » pát led 31, 2014 14:54

BTW ... jen tak pro rozšíření portfolia výrobců, materiálů a cen :D NEMO
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Jary » čtv bře 13, 2014 12:51

Jary píše:
grco píše:Elixir 2: 5 lbs 13 oz / 2640 g
Hubba NX 2: 3 lbs 13 oz / 1720 g


Rozdíl ve váze sice viditelný, ale cena je u elixiru cca poloviční. A i 2,6 kg mi přijde super ve srovnání se stávajícím letitým Jurkem 4+ kg. Nikdo žádné info o tom, kdy přijde do prodeje v ČR?


Odpovím si sám, v prodeji už je za cenu 6 tisíc peněz (což mi zrovna nepřijde jako ekvivalent 249 USD). U Hubba hubba NX2 je to je ještě lepší - výrobce za 389 USD, v CZ za skoro 10 litrů. To poštovné z ameriky, to je tedy pálka....

Přesto, nemáte už někdo první zkušenost s Elixirem 2? (pořád stan pro 2, s váhou lehce nad 2 kila a doufejme kvalitou MSR za šestku není špatný).
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod scinkk » čtv bře 13, 2014 22:18

Tak to postovne neni mozna takova palka ale ta dan uz jo - takze ty ceny jsou zcela v ramci ocekavani :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Karel1892 » sob kvě 3, 2014 17:02

Taky uvažuju o tom Elixiru 2. Původně jsem koukal po dovozu z ameriky ale když sem si to sečetl tak sem taky došel k závěru že necelejch šest ticíc je fakt slušná cena..Každopádně mám v plánu se na něj nejdřív podívat na výstavě stanů v Letňanech..
Karel1892
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 2, 2011 23:17

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Aggy » ned kvě 4, 2014 9:33

Dneska jsem testoval s přítelkyní v teplotách okolo nuly stan a spacáky, co si bereme na Island. zzzz Jmenovitě je to stan Trimm Escapade http://www.sportlander.cz/stany/stany-trimm/stan-trimm-escapade-dsl-orange.html. A jsem z něj nadšený. Primárně ho chci ho hor, na ledovce, zimní přechody, severky, blbnutí v ledu atd. :supz:
Sněhové límce se dají podvázat, stan tak skvěle dýchá. Má 2 na sobě nezávislé vchody, takže jsem se nemusel těžkopáně přes přítelku soukat ven. =D>
A hlavně. Nevím jak měřili vnitřní rozměry, ale jsou daleko větší než uvádějí. Oba jsme měli karošku od TaR, která má sama o sobě 63 cm na šířku. A na každé straně dost místa. :prayer:
Proto si klidně troufnu tvrdit, že to není 120, ale 140 cm. Délka luxusní, mám 197 cm a lahoda. Jak jsme postavili, začlo pršet, pak k ránu mrzlo. A stan super. Pak jsme odepli tropiko, nechali 20 min na sluníčku a rychle to uschlo. Stavba středně rychlá. Fakt doporučuju. \:D/
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod RUMcajs » ned kvě 4, 2014 9:42

Aggy:
Stan je to pekny.
Doporucim na Island nejakou plachtu pod nej. Je tam spousta ostreho lavoveho kameni.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Aggy » ned kvě 4, 2014 10:17

Díky, jsme si toho vědomi :wink: i proto hrozné váháme nad karimatkama.. :cry: ale tohle sem nepatří 8-[ Kdyby byl nějaký zájem nebo dotaz na stan, ptejte se \:D/
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Jurek vs. Ferrino

Příspěvekod Kohlrabi » stř čer 4, 2014 21:43

Jurek vs. Ferrino

Ahoj,
potřebovala bych poradit s výběrem stanu pro 2 osoby+ 2cca 70l bágly na cestování všudemožně po Evropě, ale taky aby obstál v horách (Alpy, Skandinávie...). Důležitá je též váha, protože jezdíme stopem, takže máme vše na zádech.
Uvažuju o investování do Jurek Top 2.5 a nebo ještě pokukuju po stanech od firmy Ferrino, které jsou pro mě cenově dostupnější. Ale zase nechci koupit stan, který bude po třetím treku na odpis. Který stan by jste na mé cestování volili? Děkuju
Naposledy upravil vonkreuz dne stř čer 4, 2014 22:29, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tématem.
Kohlrabi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 4, 2014 21:23

PředchozíDalší

Zpět na Stany