Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod kiksa » úte kvě 25, 2010 12:15

A já bych zase věřil i těm tunelum TADY.Škoda že už nemůžu najít video kde je testovali.Chlápek vedle stanu už skoro vzlítával a ty jejich stany ještě chvilku vydrželi,pak se vytrhly kolíky.
Jenže ta cena! #-o
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod amigo » úte kvě 25, 2010 12:26

tunelová konstrukce nikdy (já vím, nikdy neříkej nikdy) nebude tak pevná, jako několikaprutá křížená :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod air2 » úte kvě 25, 2010 21:49

Kdyz je dobre ukotvis, tak proc ne... ale v tom je prave ten problem - dobre je ukotvit (nemusi byt po ruce dost velke kameny a v podmacene, sterkovite nebo piscite zemine koliky nemusi drzet).
Me vzdycky zajimalo, jak ti severane ty sve oblibene tunely na snehu pro pripad snehovych vanic kotvi.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod Hurvajz » úte srp 17, 2010 19:44

Ahoj, předem se omlouvám za dlouhé a nudné čtení ](*,)

chystám se koupit stan a jsem v krapet schizofrenní situaci, protože na jednu stranu mám už přes deset let svého milého Jurka (MIDI 3), na kterého nedám dopustit, na druhou stranu mě láká vyzkoušet něco jiného, ale trochu se bojím skočit do neznámé vody. Jurka znám, umím ho postavit rychle a téměř nazpaměť, vím, jak se kdy chová, nikdy mě výrazněji nezklamal. A proto se ptám, má vůbec cenu se dívat po něčem jiném? Trochu jsem teď nakoukl po konkurenci, ale je toho tolik, že se mi z toho trochu zatočila hlava...Zkusím napsat své hlavní požadavky:

1. stan pro 3 osoby – jsem zvyklý na hodně prostoru, a když se teď kamarádi krčili ve dvou-osobových stanech, já se vesele rozvaloval s přítelkyní v našem „hangáru“. Přitom jde „pouze“ o váhu navíc, protože plošně stan zas o tolik víc místa nezabírá, resp. nikdy jsem neměl problém ho kdekoliv postavit (nemluvím o vysokých horách, tam to může být problém). Navíc mám rád batoh po ruce, tzn. ne někde v předsíňce, ale přímo u sebe ve stanu, což se teď v Rumunsku jevilo v deštivých nocích jako ideální. V předsíni mám jen flašky s vodou, vařič a nepotřebný bordel :twisted:

2. Přítomnost už zmíněné předsíně. Nějak jsem na ni prostě zvyklý (nečekaně) a apsidy mě v tomto směru nějak neuspokojují. Jednak v nich není zdaleka tolik místa, jednak když prší, je tu mnohem větší šance napršení do stanu. Aspoň jsem to teď pozoroval u stanů kamarádů (byť to byly taky Jurky).

3. Dostatečné hodnoty nepropustnosti pro vodu (Jurky mají kolem 10000 podlaha + 5000 tropiko). Zarazilo mě, že třeba MH nebo Marmot jako světové značky mají tyhle hodnoty mnohem nižší. Je to opravdu jen jiným systémem měření (např. ve švech) nebo jinými normami, jak tu na OF někdo psal?

4. Dostatečná odolnost proti větru (a to nejen nějakému kempovému vánku, ale pořádné horské metelici). Tzn. přítomnost dostatečného množství kotvení, ideálně ke konstrukci (kolíky + šňůrky), a hlavně tropiko co nejvíc u země (ne jak jeden stan Loap, který měl teď sebou kámoš a tropiko začínalo 15cm nad zemí [-X )

5. Tlumené barvy tropika. Některé stany jsou sice krásné, ale aby mě ochranáři viděli na dva kilometry daleko, po tom fakt netoužím :mrgreen:

6. Váha do 4 kil, ideálně kolem 3,5 či je snad možné ještě méně?

7. Cena dejme tomu do 8000.

Tak co myslíte, má vůbec cenu hledat něco jiného než Jurek MIDI 3, případně DOME 3 (ten má ovšem apsidu...)? Zkuste mi prosím nadhodit aspoň nějaké alternativy, i když třeba nebudou splňovat všechny body.

Preferoval bych „zavedené“ značky jako Marmot, MH, Ferrino apod. Nesympatie chovám ke značkám Husky, Hannah, Loap apod.

Sloučeno po dohodě s Hurvajzem
vK
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod Schnappi » stř srp 18, 2010 19:53

Neposoudím, jestli má smysl hledat něco jiného, já jen automaticky poradím Pinguin Gemini - a když se rád roztahuješ, tak rovnou 210 (ale podle mě by stačila i 150).
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod Semo » stř srp 18, 2010 20:11

Jurek ma nadstandardne moznosti kotvenia. Kazdy roh a kazdy stred steny sa da kotvit pri zemi aj v polke vysky. Ked sa cely pavuk vyuzije, tak s tym stanom skoro nic nehne. A ta farba, ktora lahko meni odtien podla uhla pohladu je uzasna. Zo vzdialenosti 100-150m je stan na luke neviditelny. Celkovo tie tvoje podmienky mi pridu ako popis stanu, ktory uz mas, tak nechapem co chces menit.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 18, 2010 20:14

Coleman Phad X2-3 ? Mám dvojku a prostor v předsíňce se mi zdá dostatečný. Půl zaberou dva bágly na sobě, v druhé půlce se dá vařit. Když prší, otevřeš si vchod odshora "na pí*u" a páry dobře odcházejí a dovnitř tolik neprší...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod Hafi » stř srp 18, 2010 20:54

nazdar, nebudu se venovat tomu jestli ano nebo ne jurka, bo to je na tobe...ja osobne rad zkousim, rad testuji, a nerad mam stejnou vec jako 90 procent lidi v okoli.
stejne tak nema cenu vyjmenovavat jine v cesku bezne znacky, byl jsem na vystvave stanu v praze a doufal ze uvidim nejake zajimave koncepty a nasel jsem plnou halu stejnych stanu od ruznych znacek. v ramci pobytu v Kanade, resp. navstevy USA muzu rict, ze v libovolnem tamnim "hudaci" meli zajimavejsi vyber.

moznosti, pro ktere se vejdes do tve ceny cca 400 dolaru vcetne postovnyho az tak moc neni, ale neco se najde.
my jsme tam hledali neco podobnyho, cilem byla cena pod 300 dolaru, a sirka takova aby se tam deti vesli na sirku, a veslo se jich tam tedy treba pet. nakonec jsme vzali za necelych 180 REI Hoodoo 3, kteryzto ale pro tebe nema predsin. Ale i po stanech s predsini jsme koukali, takze co jsem nasel:

    MSR Mutha Hubba...ve sleve k dostani treba zde, dle me skvela konstrukce, ktera je zaroven i lehka, nevyhodou je pro tebe asi barva (predpokladam, ze vyprodej je na standardni zlutou, nikoli na zajimavejsi zelenou barvu).

    marmot aeros 3P, opet jde v akci najit i kolem 280 dolaru, tedy by ses s postovnym dostal kam potrebujes. nevyhoda je dost svitiva barva

    Nez jsme nasli ten Hoodoo, tak byl hlavnim favoritem sierra designs Zeta 3, ve skutecnosti vypada desne "levne", ale je docela promakany. pripadne lehci vratricek ty Zety - Lightning. Ale muselo by byt v nejaky akci a tusim, ze sierra designs bys musel pres nejakou zasilaci sluzbu - nikdo ti to asi neposle primo.navic oba tyto stany jsou spis vyssi, tedy mozny problem pri velkem vetru (nemam zkusenost, jen hadam)

    a pak moje nejvic nejoblibenejsi znacka co se tyce toho co delaj a vzhledem k tomu, ze tady stany od nich nevidis (narozdil treba od marmotu, msr, mh) vubec nikdy a to big agnes
    kouknul bych asi hlavne na stany jako slide mountain, gore pass a seedhouse, opet v kombinaci s nejakym vyprodejem by ses do tech 8000 i z cestou mel vejit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8426
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod Hurvajz » stř srp 18, 2010 20:55

Zatím asi Jurek stále vede. Ten Coleman se mi moc nelíbí. Na to že je jen pro dvě osoby, tak mi přjde zbytečně velký. Ale dík za tip:)
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr odolného stanu pro 3 osoby

Příspěvekod Hurvajz » stř srp 18, 2010 20:58

Tyjo Hafi, dík za supr zajímavé tipy:) To zas mám na chvilu co dělat :mrgreen:

Hodně se mi líbí ten MSR - Mutha Hubba. Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi ním a MSR Mutha Hubba HP (cenový rozdíl skoro 5000)? A taky by mě zajímala ta možnost poslání z USA. Jde nějak zjistit, na kolik by to poštovné vyšlo? Nějak se to tam nemůžu dočíst, navíc by se ještě asi platilo clo, kolik to tak dohromady může být? A taky mě zaráží, že u nás stan pod 11000 nejde, v USA i bez slevy je běžně za 400$, tedy cca 8000CZK? Je to normální?

Pokud ten stan někdo máte, můžete prosím napsat nějaké zkušenosti? Jak drží v silném větru, co nepromokavost tropika (přecejen vodní sloupec 1500 mi přijde docela málo...), jak je to s délkou (210cm není taky nic moc, i když měřím 182, tak by to mohlo stačit..)

Stan vypadá fakt vychytaně, možná bych překousl i tu žlutou, vypadá docela tlumeně :-k

Tak už jsem se díval na ty rozdíly, ten HP je trochu víc "do nepohody". Na Amazonu ho ted maji za krasnych 420$, což je asi 8500. na to, že u nás stojí 15k...Ale fakt by mě zajímaly nějaké osobní zkušenosti, to ho tu nikdo nemá? Z některých fotek jsem měl pocit, že tropiko končí přecejen dost nad zemí...
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hafi » sob srp 21, 2010 16:24

nekdo tu ma stan hubba hubba, coz je podobny ale pro dva (konstrukce odlisna, material stejny)

HP je aktualni verze, je lehci a ma sinku z klasicky latky a ne ze sitoviny = lepsi pro pouziti kdyz je zima...sitovinu fakt nezahrejes. vetsinou se sitovina pouziva bo je lehci, oni to nejak udelali z hodne jemny latky a je to i lehci.
Lezel jsem v obou huba hubba a uvazoval o koupi a byt HP za cenu ne HP, tak to asi beru. stara hubba hubba nemela navic vetrani...nevim jak toto bylo u mutha hubba.

postovny...obchod musi poskytovat international shipping, obcas to maj na strankach vcetne kalkulace, obcas musis napsat email. jakousi horni hranici si muzes zjistit kdyz kouknes na ceny na shipito (nebo jine podobne sluzby, mozna i levnejsi). je jasny ze i oni na tom musi vydelat, takze primo by to melo byt levnejsi. shipito je obcas nutny pokud obchod nezasila do zahranici nebo kdyz nakoupis vic veci v ruznych obchodech, tak to prebalej dohromady. par dalsich tipu je zde.

Clo+dan zalezi, jestli te vyhmatnou nebo ne :-) jinak je to asi 20 procent. Nejlepsi je varianta pokud mas nekoho kdo by tam v dohledne dobe jel, tak se domluvit s nim, do 430E je to pri osobnim dovozu osvobozeny.

co se tyce cen, tak bohuzel - ano, je bezny ze aktualni model zbozi v USA je bezne levnejsi ne v CR v nejvetsim vyprodeji model 5 let stary. musim rict ze v ramci outdooru mi to u bot, stanu a spacaku prisel nejvetsi rozdil, hadry a batohy trochu min, zelezo a elektronika v podstate totozne jako u nas.

a vyska tropika nad zemi...nevidel jsem postaveny mutha hubba s tropikem, jen vnitrek; hubba hubba vypadal ok.

A jestli ho nekdo ma? HP verze je myslim letosni novinka, prekvapuje me ze u nas vubec jde sehnat, ten starsi by nekdo mit moh, ne?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8426
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod brhel » ned srp 22, 2010 16:31

jedině Jurek, nedám na něj dopustit!
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » pon srp 23, 2010 15:07

Tak jsem pročetl nějaké recenze a zase jsem na vážkách. Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Mutha Hubba, ale dost mě odrazuje již zmiňované tropiko, které končí poměrně vysoko nad zemí. Tady autor uvádí, že se stanem spal pár nocí ve větru pouze do 10m/s a občas cítil ve stanu "průvan". Byl to sice hubba hubba, ale ten je co se týče tropika podobný jak mutha hubba. Ty stany totiž nemají žádné větrání na tropiku, proto je udělali kratší, aby větraly zespod, což mi přijde naprosto nepraktické. Pro stan na léto asi dobré, ale kdo spí se stanem pouze v létě a za slabého větru žejo... :?

Možná si to uvědomili a proto letos udělali verzi HP, která není celá ze síťoviny, což možná částečně tento problém řeší, ale nejsem si jistý, jestli ho řeší zcela, trošku pochybuju..co si o tom myslíte? Pokud ho nakonec koupím, určitě by to bylo ve verzi HP, ale stejně jsem dost na vážkách a marně bloudím na internetu po amerických e-shopech a hledám nějakou přijatelnou alternativu, která by byla do 400$ ](*,)

Skoro si říkám, že ten Jurek by byl nejjednodušší volba, ale ty váhy mě odrazují (stejně jako třeba Pinguin apod.)...Líbí se mi třeba stany od Sierra design, ale zas člověk se s tím v životě nesetkal naživo, nezná charakter jednotlivých modelů, tak je to trochu problém :?
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » pon srp 23, 2010 15:35

Taky mi přijdou hodně vymakané již Hafim výše zmiňované stany Big Agnes. Ty Sierra design výše zmiňovaný problém tropika moc neřeší když se na ně dívám detailněji. Víceméně nemají na tropiku taky žádné větrání a fungují na systému větrání zpod tropika, podobně jako hubba hubba.

Big agnes jsou jednak úžasně lehké, jednak mají většinou dobře řešené větrání a taky mají celý spodek vnitřního stanu z plné látky a síťovina začíná poměrně vysoko. aspoň je tomu tak u tohoto kousku který mě velice zaujal. Jedinou nevýhodu vidím v dosti plošé střeše, což může být problém, pokud na ni navalí půl metru sněhu :-k Ale váha 2,13kg je na stan pro 3 osoby neskutečná (pokud teda dobře funguje převodník, který jsem si vygooglil, skoro si říkám, že to není možné :(( ) A taky jsem nikde nenašel údaje o vodním sloupci tropika a podlážky :(

Jo a ještě malý edit: Mutha hubba HP už větrání na tropiku má, narozdíl od starší verze Mutha hubba. Taky je pravda o 5k dražší ](*,)
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod pavproch » pon srp 23, 2010 19:26

zřejmě seš fakda do UL (já taky, ale já na rozdíl o Tebe to mám na předpis.... :mrgreen: )

todle sem tu napsal už před nějakým pátkem a pořád si za tím stojím:

pavproch píše:
stopa píše: V mém užším výběru zůstal:
1.) Vaude Hogan Ultralight Argon farbe grun (v zelené verzi, novinka 2010, ale dá se sehnat v ČR?)
2.) MSR Hubba HP, 2Skin, Solo tens - 2010 High Performance version with Gren Fly (dá se někde koupit v ČR?)
3.) Jurek Mikro (problémy se srážením ?)


Mám červenýho a max spokojenost... pravda, měřím jen 178cm... ale vyspíme se v něm dva (s Jr.) skladnost a váha excelentní, odolnost proti dešti velmi dobrá (oboustranně silikonizované tropiko). Vítr prozatím zažil do 60kmh a OK. Podlážka je poplatná Ultralight provedení, pořídil jsem si DIY footprint (někde jsem tu o výrobě psal, zkus pohledat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » úte srp 24, 2010 5:39

Hurvajz píše:Big agnes jsou jednak úžasně lehké, jednak mají většinou dobře řešené větrání a taky mají celý spodek vnitřního stanu z plné látky a síťovina začíná poměrně vysoko. aspoň je tomu tak u tohoto kousku který mě velice zaujal. Jedinou nevýhodu vidím v dosti plošé střeše, což může být problém, pokud na ni navalí půl metru sněhu :-k Ale váha 2,13kg je na stan pro 3 osoby neskutečná (pokud teda dobře funguje převodník, který jsem si vygooglil, skoro si říkám, že to není možné :(( ) A taky jsem nikde nenašel údaje o vodním sloupci tropika a podlážky :(

Tak už jsem to našel, tropiko i podlážka údajně 1200mm vodního sloupce, což je myslím lehce tragické...A taky díky extrémně nízké váze mám obavu, co vlastně ve skutečnosti materiál vydrží, není to jen takový lehoučký šusťák? Doteď jsem měl jurka, takže jsem zvyklý na poměrně těžký, ale pevný matroš. Kdo máte nějaký ultralite - jaká je životnost, výdrž? Vydrží tyhle stany silnější vítr? Vydrží podlážka i v horším terénu? (tady se to dá asi ošéfovat footprintem, ale i tak..)

@pavproch: to jsou asi povětšinou jednoosobové stany, co tu zmiňuješ, pokud se nemýlím O:) čili mimo můj zájem bohužel...Ale pokud máš obecné zkušenosti s UL stanama (hlavně co se výdrže týče), tak za ně budu rád.
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Semo » úte srp 24, 2010 10:07

Kolko vazi ten footprint? Aby to nebolo onanovanie nad superlahkym stanom a knemu pol kila footprintu a pol kila igelitu nvrch, pre pripad, ze by prsalo.
Hurvajz píše:tohoto kousku který mě velice zaujal. Jedinou nevýhodu vidím v dosti plošé střeše, což může být problém, pokud na ni navalí půl metru sněhu :-k Ale váha 2,13kg je na stan pro 3 osoby neskutečná (pokud teda dobře funguje převodník, který jsem si vygooglil, skoro si říkám, že to není možné :(( )
Tak ti neviem co za prevodnik mas, ale 6lb 6oz je 2.9kg. Pripadny footprint dalsich 280g. Navyse pozname vyrobcov, papier znesie vsetko, napisat stan pre 3 osoby je zadarmo, ale ked si prepocitas sirku, tak 70" je 178cm. To sa potom lahko caruje s vahou. Jurek Atak2 vazi 2.80 pri sirke 160cm (ked maval este dlzku 210cm, ako ten Bigagnes Slide Mountain SL3, tak zazil este o 10dkg menej). Jeho brata (Tramp2) nosim bez footprintu uz 6 rokov a nic mu nie je. Porovnat cenu (nehovoriac o servise a farbe) Ataku 2 zvladnes sam.

BTW, Mutha Hubba HP (taktiez uvadzany ako 3 miestny) ma sirku 173cm. Rad by som tam nechal 3 najvyssich sefov MSR spat 2 tyzdne v trojici, to by ich preslo podobne chujoviny uvadzat.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » úte srp 24, 2010 10:22

Tak ti neviem co za prevodnik mas, ale 6lb 6oz je 2.9kg.

Jj, už jsem se na to díval, to byl nějaký ulítlý převodník. Vygooglil jsem si ofiko převod měr a už bylo vše jasné. Víceméně mi potvrzuješ mé obavy, takže kdoví, jestli nakonec po tom všem hledání onoho perpetum mobile neskončím opravdu u Jurka...
Páč hlavním důvodem koupi něčeho jiného byla váha a pokud to s ní není tak žhavé (navíc když uvážím kvalitu matroše u ultralitů), pak je to opravdu na zvážení..
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod pavproch » úte srp 24, 2010 10:41

Semo píše:Kolko vazi ten footprint? .


to bylo na mě?

esli jo, tak asi takle: Hogan argon UL BEZ footprintu = 1.475kg (v suchém stavu)
S footprintem 1.730kg.... mně to vyhovuje
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv zář 2, 2010 7:28

Tak přátelé.
Nakonec jsme si s přítulkou sepsali všechny plusy a mínusy asi pěti favoritů a po několikatýdenním hledání porovnávání a váhání O:) se rozhodli pro Mutha Hubba HP a objednali ho za poměrně krásných 352£ i s poštovným. Co jsem viděl pár videí, vypadá to na pěkně prostorný stan propracovaný opravdu do detailů. Co se týče mínusů, u tohohle stanu byly pouze dva: vyšší (vysoká) cena a samozřejmě hlavně horší (žádný) pozáruční servis (a díky tomu že jsem objednával z GB tak i komplikovaný záruční servis). Budu doufat, že vydrží co nejdýl...
V podstatě jsem nenarazil na žádnou českou recenzi (ani třeba staršího Mutha Hubba), takže určitě až nám dojde a někde ho trochu ponosím, tak dám nějaký report :wink: Díky Vám všem za cenné rady a Váš čas věnovaný mým dotazům =D>

btw. RockPoint Olomouc - včera jsem tam viděl Jurky ve výprodeji. Jurek Dome 3 tam mají za necelých 5k :wink: Viděl jsem tam i MIDI 2,3, MIDI 3 DUO, nějaké ty Tuláky nebo Trampy, už přesně nevím, vše dosti slevněné. Tak kdybyste někdo sháněl Jurka, mrkněte tam (na Riegerovce).
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv zář 2, 2010 7:34

amigo píše:tunelová konstrukce nikdy (já vím, nikdy neříkej nikdy) nebude tak pevná, jako několikaprutá křížená :wink:

Neřekl bych, viz video níže...
kiksa píše:A já bych zase věřil i těm tunelum TADY.Škoda že už nemůžu najít video kde je testovali.Chlápek vedle stanu už skoro vzlítával a ty jejich stany ještě chvilku vydrželi,pak se vytrhly kolíky.
Jenže ta cena! #-o

Myslel jsi zřejmě tohdlencto video :supz:
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » stř pro 1, 2010 21:54

Ahojte,

konečně jsem sepsal recenzi stanu, který jsem si před nedávnem koupil, tedy modelu Mutha Hubba HP od firmy MSR.

Pokud by někoho zajímala, najdete ji zde.

Nejde o recenzi v pravém slova smyslu, spíše o popis a první postřehy :ú

Díky za všechny vaše rady a připomínky, hodně mi při konečném výběru pomohly :wink:
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 1, 2010 22:06

Pěkné =D>
Já mám jakousi psychickou nedůvěru ve stany, které mají křížení/spojku dvou a více prutů pomocí perforovaného kola. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Semo » stř pro 1, 2010 23:45

Je to pekny popis. Presvedcil ma, ze Jurek robi vynikajuce stany NIELEN na ceskom trhu.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv pro 2, 2010 8:18

Semo píše:Je to pekny popis. Presvedcil ma, ze Jurek robi vynikajuce stany NIELEN na ceskom trhu.

To jsem rád, i o tom jsou recenze :ú
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod amigo » čtv pro 2, 2010 8:26

mě se rencenze líbila, akorát mi přijde, že tou těžkou plachtou, kterou používáš místo footprintu, se vzdáváš jedný z výhod toho stanu - váhy. nějaký postřehy ze zimního provozu budou?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod air2 » čtv pro 2, 2010 8:56

Mě se ta recenze taky hodně líbí, máš to propracované opravdu do detailu a každý si tam najde svoje (včetně těch rozměrů, což občas musím taky řešit). Ještě to pak nezapomeň aktualizovat o praktické zkušenosti :wink:
Ten footprint bych si taky zařídil jiný - buď z tenčího matroše - stačí nějaký tenčí polyester (z toho je můj footprint od MHW) - nějakou lehčí látku určitě časem seženeš. A nebo bych si z US nechal poslat i ten origoš - tam vyjde určitě do 800 Kč, což se dá unést za předpokladu že jsi zainvestoval 10k do ultralehkého stanu.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Hurvajz » čtv pro 2, 2010 9:16

amigo píše:nějaký postřehy ze zimního provozu budou?

jasně že budou, ale až po zimě :mrgreen: Mám ho od léta :rolleyes:

Footprint snad časem pořídím. To si samozřejmě uvědomuju, že tou plachtou naprosto zahazuju hlavní výhodu toho stanu, tedy jeho váhu:) Sice je to nechutně předražené, ale blíží se Vánoce žejo :ú Nejhorší je, že opravdovou váhu footprintu jsem nikde pořádně nenašel. Na ofiko stránkách o ní nepíšou. Psal jsem do jednoho britského obchodu. Tam mi taky neporadili a odkázali mě na výrobce. Tak jsem psal výrobci a odepsali, že váha je 5 oz., což je v přepočtu nějakých 120g. To mi přijde zase hrozně málo. Na několika stránkách britských a amerických obchodů jsem nezávisle na sobě našel hodnotu v přepočtu 350g. Takže kdoví, jak je to v reálu.. :((

Tohle je opravdu zatím spíš jen popis stanu, osobní postřehy z opravdového provozu budu přidávat postupně. myslím, že na jaře se článek zase dočká nějaké té aktualizace 8)
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod grco » čtv pro 2, 2010 9:50

@Hafi: Si rovnaky ako ja, tiez nemam rad nieco co ma kazdy a radsej skusam nieco nove/vynimocne, aj ked niekedy sa moze stat ze clovek kupi nieco zle. :) K tym tvojim znackam by som este prihodil Nemo Equipment, rozmyslam ze od nich prave kupim stan.

@Semo: Jurek nerobi ZLE stany, ALE podla mna ich R&D je na bode mrazu, ziadne inovacie. Je sice odolny, ale neprinasa podla mna ziadnu pridanu hodnotu oproti inym. Mozem inac porovnavat, mam Jurek a Mountain Hardwear a musim povedat, ze som ovela spokojnejsi s tym Mountain Hardwear. Napriklad na Jurku to zavesovanie na pruty, ta snurka s tou umelou hovadinou na konci, neda sa to zavesit jednoducho 1 rukou, musis pouzit dve, modernejsie stany mavaju vacsinou umelohmotny hak, ktory je podla mojho nazoru ovela praktickejsi. Takisto koliky, Jurek koliky mam vsetky ohnute, nevydrzia nic, su dost lacine, na to ze tie stany zas uplne najlacnejsie nie su. A este su tam dalsie detaily, ktore mi nevadili, kym som neskusil nieco lepsie :) Aby bolo jasne, nehovorim ze Jurek stany su zle, ale niekedy mam pocit, ze ich dost ludi vydava za jednoznacne najlepsie na svete a ze nema ani zmysel hladat nieco ine, a s tym nesuhlasim.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kvalitního a spolehlivého stanu do hor

Příspěvekod Petras » čtv pro 2, 2010 10:32

grco píše:...mam Jurek a Mountain Hardwear a musim povedat, ze som ovela spokojnejsi s tym Mountain Hardwear...


...mam Škodovku a Mercedes a musim povedat, ze som ovela spokojnejsi s tym Mercedesem...

Jen se přiznám Meďour byl o "trošku" dražší. :oops:
:mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

PředchozíDalší

Zpět na Stany