Stany Loap nebo Husky nebo Ferrino (3+)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stany Loap nebo Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » ned kvě 16, 2010 18:50

Zdravicko,

jako prvni chci rect ze sem tohle forum precet uz skoro cely, teda stany. ;)
Planuju zacit trochu vic putovat po horach (zezacatku CR a SK) kvuli foceni. Pro vikendovy vylety pro 2 lidi sem si uz vybral Husky Flame, o kterym sem si tu dost precelt a 3kg mi prijdou relativne dobry (limce, material 6k/10k, 3 pruty)
Druha vec je ale treba tydenni tura ve vetsich vyskach, ke kterym se casem urcite dostanu, protoze cestovani po vlastnich mam rad (trochu vyzva oproti vozeni se v aute). Dival sem se po stanech pro 3 osoby + vybaveni. Jako podminky mam vahu, snehove limce a hlavne moznost staveni stanu najednou pro pripad deste (tzn venkovni ukotveni). Kdybych vypustil tohle kriterium, jednoznacne bych zvolil jurka kombat ap scandium. Mozna se mi budete smat, ale i na designu stanu mi trochu zalezi, ikdyz ne zas tolik :)

Byl sem docela dost prekvapenej tim, ze podle me perfektni stan Ferrino Svalbard 3 vazi 4,9kg
a pritom se do nej vic jak 3 lidi s vybavenim vazne nevejdou a 3000mm tropiko + 4000mm podlazka neni zrovna nic extra (ikdyz ferrino to prej udava ve svech).
Oproti tomu treba Husky Flare je dokonce o 15cm sirsi, vazi jen 4,1kg a nepropustnost udavaji 6000mm/10000mm coz je podle mne vazne luxus. Sice nema druhou velkou predsin, ale myslim ze 3 lidi s batohama by byly porad fpohode.

Otazkou je, jestli je lepsi 3k/4k od Ferrina, nebo 6k/10k od Husky. Dalsi veci je kde se jim ztratilo tech 0,8kg ? Vzdyt Ferrino Svalbard 3 se 4,9kg je pro 3 lidi, a dalsi Husky Fighter ma jen 4,5 a je pro 4 lidi ... ikdyz tam asi nebudou mit tolik prostoru, ale do predsinky se porad da dat dost veci.
btw treba MSR - Mutha Hubba ma odolnost tropika jen 1500, coz mi neprijde vubec pouzitelna hodnota, ale MSR je proste znacka, tak kde je chyba ?

Pokud bych to schrnul, tak bych bral spis Husky Flare, aby tam meli 2 lidi pekne pohodlicko na delsi tury, jen me k ferrinu hrozne tahne design a porad nechapu, proc je o tolik tezsi.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod tuso » pon kvě 17, 2010 7:38

Já bych šel do Ferrina. Těžší je proto, že není materiálovo ošizen. Prostě je to expediční stan nižší kategorie /nebo jak to nazvat/. Jestli máš čas, tak zkoukni nějaké expediční stany světových značek- jak ceny, tak váha je brutální. Ale do drsných podmínek patří kvalitní výbava, a tu váhu prostě neošulíš.
Mimochodem, mám Ferrino Syncro 3- stejné parametry nepromokavosti jako Svalbard a ještě se nestalo, aby protekl. A to i za několika denního brutálního lijáku.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Borek » pon kvě 17, 2010 8:33

No a ja by som nešiel ani do jedného. Ťahať v dvojici na putovní vandr takmer 5 kg-vý stan je šialené. Aspoň pre mňa. Určite sa nájdu stany aj s polovičnou váhou.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod tuso » pon kvě 17, 2010 8:43

100% sa nájdu. Ale napísal A alebo B. Tak mu nebudem radiť C. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod amigo » pon kvě 17, 2010 8:51

já bych mu též poradil C, bo ty váhy jsou vážně šialené :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » pon kvě 17, 2010 19:34

Dobre broci tak sem s C :) aby ste nerekli, tak sem se dival jeste znova na MSR, kde treba u Carbon Reflex 3 je vaha 2kg ... ikdyz tropiko je psane jen 1000mm :D ale tak tady bych veril tomu ze to vydrzi dost. Pomineme to, ze to stoji 16k, ale co ty snezne limce a moznost staveni za deste/snehu :/// nevim jestli se mam vzdat tehle moznosti, ikdyz ty 3kg rozdil za to mozna stojej.
Jinak na dvoumistnej stan sem se taky dival, ale pro dva fotografy s vybavenim mi to prijde male (ikdyz vazi jen 1,27 kg http://www.vertical.cz/GoodsDetail_LS.a ... nguageID=1)... zvlast fototechniku nemuzu nechat pres noc venku a ty predsinky nevim nevim.
To uz si myslim ze se lip vmestname do toho husky flame kterej vazi 3,1kg a ma i limce a da se stavet za deste/snehu

Co jineho by jste navrhovali ?

EDIT: a jeste jedna vec ... jestli ten stan bude stat 8k nebo 16k mi je fakt jedno, protoze sice to pujde z me kapsy, ale hodlam ho pouzivat dlouho a zalezi mi jak na kvalite, tak na vaze ... uz sem se smiril s tim, ze jak vsechno minimalizuju, tak kazdych 100g dolu vychazi cca na 1500kc :/ ale nebudu ted kupovat jednu vec, a za rok nebo dva druhou jen o par gramu lehci ... to uz si radsi pockam treba o mesic dyl a koupim si rovnou aktualni spicku.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Víťa » pon kvě 17, 2010 19:56

Např. Flame je jako stan an sníh v zásadě nepoužitelnej. Přestože má límce tak vrchní část je plochá a ze všech stran obehnaná tunýlkama na tyčky, takže pokud sněží tak se na něm drží spousta sněhu, navíc tyčky v rukáchech zamrznou.

Stan pro dva, pokud není myšlen přímo na expedice do velehor, max. do tří kil, víc je nesmysl. Ideálně tak 2,5. Pravda je, že možností na výběr moc není. Špatnej není Ferrino Chaos 2, ale ten není moc do zimy, ale v nouzi se dá. Pokud víc do zimy Ferrino Pumori 2, to samé ale víc čtyřsezonní. TNF spectre 23 nebo vario 23, jednoplášťovky, který spousta lidí nemá rádo, ale v zimě do nich nefouká a dobře se z nich oklepává sníh plus bezkonkurenčně pohodová a rychůá stavba a balwení. Hannah Rider, konstrukce podobná Flamu, ale měl by být o něco lehčí.

P.S. honit se za milimetrama vodního sloupce je typycky česká úchylka, i 1000 mm u MSR úplně stačí.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » pon kvě 17, 2010 20:06

Víťa píše:P.S. honit se za milimetrama vodního sloupce je typycky česká úchylka, i 1000 mm u MSR úplně stačí.


no tak vis jak, kdyz si skoro vsude prectes, ze 3000 mm je hranice, a pak ti i v obchode radsi nabidnou jurka, ktery zacina na 5000, tak se nediv :)

Na ten flame sem cetl fakt slusny recenze, i treba zazitky z vejslapu kdy byl snih nejen dole.
Flame x Rider je cca 3,1:2,25 pokud se nepletu, ale rider nema ty limce ... fakt nevim jesi je mam ozelet, protoze treba MRS limce vubec nedela a Ferrino s tim uz taky pomalu konci.

Takze dejme tomu ze na limce se vyprdnu, a rozhodnu se pro MSR.
Kterej z techdlenc tri ? Ten prvni je jednoznacne min odolnej na vitr, ikdyz je o 0,8kg lehci, ale tezko posoudim jak moc odolnej stan v budoucnu vyzuiju :/. A to proc je ten druhej levnejsi, ikdyz ma 1500mm misto 1000mm oproti tretimu, to taky nemam tuseni :) vidim sice rozdil v materialu loznice, ze bych si to dokazal vysvetlit, to ne :)

http://www.vertical.cz/GoodsDetail_LS.a ... nguageID=1
http://www.vertical.cz/GoodsDetail_LS.a ... nguageID=1
http://www.vertical.cz/GoodsDetail_LS.a ... nguageID=1
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Víťa » pon kvě 17, 2010 20:12

Hlavně na zimu to nechce síťovanou ložnici. Třeba Flame má boky ložnice z látky a vršek ze sítoviny, což ještě jde, ale skrz tu sítovinu občas padá led a sníh. Za A dovnitř fouká za B tam fouká sníh. Tyhle problémy právě eliminujou jednoplášťovky, páč tam není kudy by dovnitř něco foukalo. Límce nejsou nutností, navíc v létě spíš škoděj, protože stan nevětrá a ztatečně taháš cca 10% váhy.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Víťa » pon kvě 17, 2010 20:15

Za ty prachy žádnej:) Myslím, že se dá nakoupit i levňejc než zrovna MSR. Některý ty Ferrina sou doslova kopie......viz Chaos a Pumovi, ten Pumori má právě celohadrovou ložnici myslím a stojí cirka polovičku.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Lucy » pon kvě 17, 2010 20:33

Já mám Husky FIGHTER a nedám na něj dopustit. Kamarádi ho ozkoušeli v Tatrách a šli si ho taky koupit.
Lucy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 17, 2010 19:50

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » pon kvě 17, 2010 20:53

Pumori je pro dva s vetsi vybavou fakt maly, Makulu zas vazi 3,8 a to rovnou muzu vzit Syncro 3. Oproti tomu Chaos 3 uz vypada lip ... sitovina jen v horich castech, 2,8kg ... to by mozna aji slo. Navic ho muzu mit za necelejch 5k coz je dobra cena ... v porovnani s 16k za MSR rozhodne :)

Husky fighter je mozna fajn .. teda urcite fajn, se 4 prutama, ale 4,5kg je moc.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Cvrk » pon kvě 17, 2010 21:48

Eloherd, ty mě celkem bavíš. Chceš špičku a přitom uvažuješ o Huskym. Navíc Ferrino, MSR a TNF nejsou ani zdaleka jediní, kdo dělá kvalitní stany. Trošku pohoň strejdu Gůgla a třeba narazíš jako já hned na pěkný a celkem lehký přístřešek. Teda pokud neřešíš cenu. Radši si ale v klidu všechno rozvaž, prozkoumej a promysli a úplně nejlíp - vyzkoušej. :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » pon kvě 17, 2010 22:01

Husky nepovazuju za spicku, jen sem na nej slisel same kladne ohlasy no :) a problematiku stanu resim uz asi 14 dni skoro v kuse, myslim na to kudy chodim, a jeste mam minimalne dalsi mesic, nez neco koupim :) ukvapene jednani spatne dopada.

K te EV 3 ... zda se mi to, nebo je jednovrstvej ? v manualu sem k tomu nic poradne nenasel. Jedinej jednovrstvej co sem videl byl monster 3 od ferrina, a na to sem cetl sileny ohlasy.

Nasel sem jeden peknej stan u marmotu. 3kg, mista pro 3 lidi dost.
http://marmot.com/products/limelight_3p?p=118,173,74
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod jiri69 » stř kvě 19, 2010 13:45

Husky Flame - používán několikrát v zimě, nikdy žádný problém - tyčky v tunýlku nezamrzly, dovnitř nefoukalo, ve větru se stan ani nehnul. Sice nějaký sníh na střeše byl, ale stan je pevný, takže nějaké "prolomení" se nikdy nekonalo. Podotýkám, že máme dva Flamy (5 a 3 roky), jeden Fast, nikdy žádný problém.
Fighter - pevná konstrukce, ale počítej, že je max. pro tři dospělé.
Teď má Husky novinku - Felen, vypadá velice pěkně.

Ještě jedna poznámka pro odpůrce stanů Husky - mám s nimi jen dobré zkušenosti, používali jsme je v podstatě celoročně - a podotýkám, že mám s čím srovnávat. Máme i další stany - starý dobrý Alpinus, Pinguin Summit 3, Gemmu 3 a Jumbo, Quechuu, Ferrino Chaos... Na Kavkaze jsem spal i v Colemanu, Jurkovi...
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » čtv kvě 20, 2010 6:23

Ja nakonec budu brat dva stany. Jednak nemam zatim partaka, nemam otestovane kolik zabere vsechno vybaveni a hlavne budu nejvic cestovat pres rok po CR, tzn snih minimalne.
U pinguinu jsem nasel jeden tunelovej stan s nekrizenyma prutama, vyska sice jen 90, ale delka 250 a sirka 160 a 140. Na vahu 2,5 je to supr a je i levnej, takze kdybych slapl vedle, nebudu litovat moc.

Az pojedu treba za rok nebo dva na GR20, do Dolomitu, Alp nebo na Kavkaz, tak si stejne poridim 1,2kg MSR hubba hubba v te zelene (teplejsi) verzi.
Stativ ani fotak neodlehcim, takze ty 3kg musim usetrit jinde.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod TimTaylor » ned čer 27, 2010 9:21

cau, doporucu si nejprve koupit jeden stan třeba pro 2 lidi (klidně bych sel do toho Husky Flame) a az ho parkrat pouzijes v akci, tak uvidis co ti vyhovuje, co vadi, jaka vahe je OK, jestli na snih ano nebo ne a TEPRVE PAK kupovat vetsi stan (az ho budes potrebovat). Stan dneska koupís kdykoli, neni problem s dostupnosti, behem max. 14 dnu ho más doma. Osobne jsem uz parkrat stanoval nekde např. na sněhu nebo kamení, kde nesli do zeme zatlouct koliky, takze az budu PRISTE kupovat jakýkoliv stan, budu snehove límce chtít (lepsi je mit, kdyz je clovek potrebuje nez obrácene). Pro sichr jsem na ne kameny treba jen pokladal (na sneh. limce) a vyplatilo se mi to, kdyz zavál vichr, tak cca 1/2 stanu ukotvených "provázky" lehla a my byly v celkem v pohode (jen voda tekla spodem :-$ .

Jinak bych dneska stan pro dva vybiral mezi českými vyrobci - hlavne asi Pinguin (tusim model GEMINI 150 se hodne chvali, je asi pro 2 nebo mozna pro 3 lidi a má i snehove limce) a v Evropských horach jsem jich videl docela dost a slysel na ne jen a jen chvalu, nebo bych sel do Husky Extreme (v okoli je ma dost lidi a celkem je chvalej, narozdil treba od jejich spacaku ci nedeboze karimatek).

Jinak ja osobe jsem mel stan Coleman a spís spatny zkusenosti, ted pouzivam nejcasteji (půjcene) "obycejne" stany od Husky, tusim hlavně modely Bizon, Beast nebo Baron, a jsou dle me v pohode (pouzivam bezne v ramci cele Evropy, nejvis jsem stanoval asi ve 2500m). Az budu kupovat pro sebe, půjdu bud do Husky Fighter nebo Pinguin Gemini 210 (2 dospelí + 2 děti), overena kvalita. Mountein Hardwear je kvalitou asi jinde, ale to plati i o jeho cene...
Naposledy upravil TimTaylor dne ned čer 27, 2010 18:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod mmmmichal » ned čer 27, 2010 12:11

taky uvazuji o stanu,takze dik za rady..jinak otec stanoval v tatrach a alpach i na snehu s jurkem beskydem a uz nam slouzi dobrych 11 let urcite..ale rikal ze by ted takovy stan uz nekupoval..
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » ned čer 27, 2010 15:45

Na husky flame sem cetl dobre ohlasy, ale kamoscin bejvalej ho koupil a hned mu do toho nateklo, coz sem teda cetl taky i nekde jinde ... nevim nevim. Mozna pujdu do Ferrina, Pumori 2 se jevi docela pouzitelne a ma i limce. Vaha 2,85 je teoreticky mozna, ale i kdyby to byly 3kg, tak furt to ma limce.

A nebo jeste syncro 2. Ma sice 3,4kg, ale moznost stavby za deste je lakavejsi. No uvidime
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod yesterka » sob črc 24, 2010 16:54

urcite nekupovat ferrino chaos. podlazka tohodle stanu je totalni katastrofa. rozpadla se nam po tydnu stanovani na mekem travniku

edit:
viz vlákno Ferrino Chaos 3? Ne - Husky Baron 3

vK
yesterka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 24, 2010 16:39

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Jimm22 » pon črc 26, 2010 15:11

Máme Husky Flame druhým rokem a kupovali jsme ho v akci Husky za cca 3500,- kč což ušlo :) oproti tomu co stojí teďkom. Spali jsme v něm v dešti a v horku, zimu nemůžu hodnotit, stejně tak ani nemám s čím pořádně srovnávat, leda se stanama ještě za totáče co vážily 10 kilo.
První postavení stanu byl horor, rozhodně je lepší to zkusit prvně doma ať pak nejste za vola :-) na potřetí už je to brnkačka. Když ho vypnete tak se za větru ani nehne, ani nám nepropršel, ale nijakej extrémní liják to nebyl. No když se na noc ale zapnete, tak ráno bude stan zevnitř orosenej, bo se v něm sráží voda a čekat než uschne se nedá. Je lepší pokud to je možné zapnout jen moskytiéru ať luftuje. Dva se do něj vejdou, ale když tam narvete i krosny je to už hodně na hranici. Sněhovej pás jsem nepotřeboval, takže nevím. Husky je asi považován za trochu lowend výrobce, ale stan splnil co jsem od něj čekal, nestál moc, takže zatím dobrý. No i ty 3 kila mi ale přijdou dost, lepší stan nebrat zzzz
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Husky Felen versus Pinguin Summit 3

Příspěvekod Mirek Wolf » úte lis 2, 2010 0:29

Rozhoduji se mezi Husky Felen a Pinguin Summit 3, přičemž váha a rozměr po sbalení nehrají žádnou roli.
Image prakticky stejná "Made in PRC", pro Summit více bodů za design,
pro Felen za prostor ve specifikaci na výšku ložnice.

P.S.
Škoda, že Jurek zaspal a nemá výrobek obdobné konstrukce (asi není divu, když neumí udělat ani slušné webovky) - až ho konečně jednou mít bude, bude to vyrobeno taktéž v PRC a my už budeme možná v PRD...

Po stotřinácté......-ZB-
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Mirek Wolf » úte lis 2, 2010 21:56

Koupil jsem P Summit 3, u H Felen mě odradila ložnice á la moskitiéra, jak zde již zmíněno.
První dojmy po postavení (v obýváku):
- prima design
- ložnice subjektivně větší než se z prospektu zdálo
- předsín rovněž OK
- "no name" zipy
- absence oprávárenského setu (Jurek přibaluje záplaty a segment na
opravu tyčí)
- na několika místech průsvit kolem švů
- větrací okénko v kopuli nelze v případě silného větru zcela uzavřít (asi
to vyřeším aplikací samolepící pásky suchého zipu) a naopak jej nelze
zafixovat v horní poloze (zde by stačil kupř. polystyrénový hranolek)
Naopak mi příjde zbytečná aplikace suchého zipu na mini
trojúhelníkových okéncích v předsíni a ložnici, která slouží ke srolování
mini zákrytu.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Mirek Wolf » stř úno 2, 2011 1:08

Víťa píše:P.S. honit se za milimetrama vodního sloupce je typycky česká úchylka, i 1000 mm u MSR úplně stačí.



No nevím, zda stačí, na fóru http://www.odoo.tv jsem zaregistroval stížnost majitele stanu MSR, jen teď nevím, zda to byl model Hubba Hubba nebo Mutha Hubba, na zatékání podlážkou.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Jakou značku stanu ?

Příspěvekod NNNTomas » stř bře 30, 2011 11:51

Zdravím,
chtěl bych si koupit stan. Bude používán jen v létě k vodě do kempu, tj. tak max. 3 týdny v roce, většinou tak 3 osoby. Tudíž chci něco levného, koukl jsem buď na Husky nebo Loap. Konkrétně buď Bizon nebo Melbu, ať už pro 3 nebo 4 osoby. Takhle se zdají stany porovnatelné (konstrukce, materiály,...), ncméně cena je dosti rozdílná (3300,- vs. 1800,-) - je to jen kvůli značce, nebo je tom i "něco podstatného na víc"? :)

Případně na jaké jiné značky se ještě zaměřit? Je lepší vzít už ten větší (pro 4 lidi) ?

Děkuji.
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

Re: Husky, Loap nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » stř bře 30, 2011 19:53

ovece ja sam nevim :D ale do stanu zq 1500 bych nesel, to mi prijde nejak mooc malo, pokud se nejedna o slevu a tak.
Popravde, sam nad stanem dumam uz rok a ne a ne se rozhodnout :) v cene do 6000 je toho hrozne moc a popravde, nejsem schopnej najit moc rozdilu nebo odhadnout kvalitu :/

Mylim, ze kdyz pro 3tydenni mimozimni pouziti v CR sahnes po husky, tak chybu neudelas.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Zkušenosti se stany Loap

Příspěvekod swedish » stř čer 15, 2011 12:40

Zkušenosti se stany Loap

Dobrý den,

prázdniny a čas dovolených se kvapem blíží a já jsem si pro letošní rok vybral cestování po Itálii. Pojede se autem a přespávat se bude různě v kempech, parkovištích, plážích apod. Spát se bude ve stanu, jenže je nutno nejdříve nějaký koupit. A to je ten problém.
Po dlouhém vybírání a čtení optimálních vlastností stanu v závislosti na účelu použití a podmínek, které by eventuelně mohly panovat jsem se rozhodl koupit pro mě a přítelkyni stan, který bude pro 3 osoby (ložnice 210x180 cm, třetí místo pro batohy), sloupec vody na tropiku 3000 mm, na podlážce 5000 mm, hmotnost 2,95 kg a rozměry sbaleného stanu 45x18 cm. Tento stan je od firmy Loap, dá se koupit cca za 1500 Kč a na tomto linku je k prohlédnutí:
http://stany.heureka.cz/loap-berg-3/specifikace/#section

Nikde na netu jsem však nenašel nějaké směrodatné hodnocení uživatelů s výjimkou toho, že nějaký zákazník chválil parametry udané výrobcem a nějaká paní fňukala nad tím, že jí do stanu Loap napršelo. Ale víc nic.

Chci se tedy zeptat, zdá má někdo z Vás zkušenosti se stany od fy Loap, a jaké?
Případně ještě jaký stan byste mi doporučili pro 2 osoby v cenové relaci do 2000 Kč.

Děkuji za odpovědi a přeju pohodové prožití léta :wink:

Luboš
Naposledy upravil vonkreuz dne stř čer 15, 2011 21:39, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
swedish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 15, 2011 12:29

Re: Stany Loap nebo Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod Eloherd » čtv čer 16, 2011 18:07

Stan za 2000 ? nokud se nejedna o extremni slevu tak mi ta cena smrdi uz z principu. Kdyz se podivas vsude jinde, treba i k jurkovi kde maji docela nizke ceny, nebo tedka byl u hannahu nejaky vyprodej ci aci nebo co to meli ... 2k je silene mala suma. Na zahradu pro deti mozna, ale nekam do prirpody bych si to nevzal.

Tady se mrkni na nejnizsi trimistniej stan ...
http://www.hannah.cz/stan-hannah-creek-3-158646.html
Sice 2k3, ale aspon nejaka zaruka "kvality" :) S hannahama zkusenost mam, s loapem naprosto zadnou a ani sem ho nikde nevidel.

Kdyz se mrknes vejs, tak nejspis dojdes k nazoru, ze mezi stany v te nizsi cenove kategorii je celkem jedno po ktere znacce sahnes .... jen by mela byt aspon malinko znama na poli prodeje stanu, ale tak to plati vseobecne pro nakup skoro cehokoliv. Od Loapu znam jen batohy a ty nebyly nic moc extra :D (kdysi)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Stany Loap nebo Husky nebo Ferrino (3+)

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 16, 2011 18:24

Ještě můžeš zkusit stany slovenské značky Zajo. Někdě tu na ně byl odkaz, nebo použij srýka gůgla.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zkušenosti se stany Loap

Příspěvekod Leschij » pon čer 27, 2011 7:15

swedish píše:Nikde na netu jsem však nenašel nějaké směrodatné hodnocení uživatelů s výjimkou toho, že nějaký zákazník chválil parametry udané výrobcem a nějaká paní fňukala nad tím, že jí do stanu Loap napršelo.


Tenhle stan jsem viděl postavenej v Náchodě za slunného dne poté co jsem vystoupil z vlaku po návratu z Alp, kde jsem neměl stan a každý den a noc mě tam chcalo. Proto jsem k němu hned běžel a prohlížel si ho. Cena ještě příznivější, nějakejch 13 set. Myslel jsem že je to nějaká brutální sezonní výprodej.

Doma na netu jsem se o to, začal zajímat a našel od tý ženský tu samou reakci. Ta voda mohla být třeba kondenzát, ale navíc psala, že u stanu jsou dost volně prověšený stěny a v tom bych jí dal za pravdu.

Když jsem byl předevčírem běhat, koukal jsem že má někdo tenhle stan postavenej na zahradě a taky měl schlíplý stěny. Chtěl jsem se na stan zeptat, ale nikdo tam nebyl, tak to zkusím znova, ale spíš bych do toho stanu nešel.
Leschij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte kvě 17, 2011 8:28

Další

Zpět na Stany