Archeologie - Stary stan (asi Coleman) - identifikacia

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Archeologie - Stary stan (asi Coleman) - identifikacia

Příspěvekod ikk63854 » pon črc 1, 2024 17:03

Ahojte

Cca v roku 2007 som kupil stan Coleman (na 90%). Bohuzial mi z neho zostala iba jedna fotka z noci na ktorej je krasne vidiet tmu. Potreboval by som zistit rozmery, parametre materialu (vodotesnost), hmotnost. Nedokazem na google nic pouzitelne najst. Skusim ho co najlepsie popisat:

1. Pre 3 osoby papierovo (realne 2 osoby + batohy)
2. Farba modra, az kovovo modra, tunely na pruty oranzove z vonku stanu
3. Pruty boli oranzove az zlate
4. Celkovo 2 dlhe pruty co drzali stan a jeden zahnuty kratky (cca 60-80cm) prut ktory sa zacvakaval do dier s kovovym lemom v tuneloch hlavnych prutov tesne nad vstupom a vytvaral minimalisticku predsienku
5. Kazda strana vstupu ma svoj zips, zipsy mali tiez oranzovu legu
6. Pruty sa zacvakavali do zlteho popruhu ktory mal oko na kotvenie do zeme
7. Staval sa tak ze sa najskor postavil vonkajsi stan a do neho sa vypol vnutorny (pripadne uz bol vnutorny 'zapnuty' a postavenim vonkajsieho sa automaticky postavil aj vnutorny stan)
8. Podlaha bola iba v stane samotnom, predsien nemala podlahu
9. Vstup bol iba jeden
10. Balil sa do pogumovaneho vaku ktory sa hore zatvaral skrutenim a potom zapnutim karabiny

Ak si niekto z vas dokaze spomenut co to bolo za stan urobite mi velku radost.

Fotky (Edit - Foto su ilustracne inych stanov kde sa snazim upozornit na konstrukcne detaili toho stanu ktory hladam):
Tunely.jpg - Takto skoro presne vyzerali tunely na tyce, vstup bol uplne iny a ani pocet tyci nesedi, IBA ta konstrukcia a farba tunelov sedi.
Vstup.jpg - Takto nejako bol rieseny vstup, akurat ta tyc nad vstupom nebola ukotvena dole ale v dokreslenom koliecku + som pridal cca smer ako ta tyc bola vedena
Přílohy
vstup.jpg
Takto nejako bol rieseny vstup, akurat ta tyc nad vstupom nebola ukotvena dole ale v dokreslenom koliecku + som pridal cca smer ako ta tyc bola vedena
vstup.jpg (65.28 KiB) Zobrazeno 245 krát
Tunely.jpg
Takto skoro presne vyzerali tunely na tyce, vstup bol uplne iny a ani pocet tyci nesedi, IBA ta konstrukcia a farba tunelov sedi.
ikk63854
nováček
nováček

Zpět na Stany