Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř říj 6, 2021 10:07

...jelikož jsem vyzkoušel už stanů habakuk a do přírody pod širák či pod stan jezdím od 4 třídy, nejsa ortodoxní horolezec (čili bivaky a expediční stany vynechám), tak tu s dovolením vybliju takový svý moudro, ke ketrému jsem za léta praxe a odříkání dospěl - možná někomu pomůže v rozhodování a usnadní trápení...

Pokud má člověk dostatek financí není problém dnes na netu objednat a vyzkoušet cokoli, čili pro takového je dostupný jakýkoli UL stan za desítky tisíc, může si ho objednat na netu, vyzkoušet a pořádně prohlédnout, a nechat si ten, který vyhovuje, ostatní může vrátit - čili tady problém nevidím... rady ohledně vychytávek, rozměrů a konstrukce stanu jsou vždy individuální, čili obecně nepoužitelné, objektivní skutečnosti a parametry se dají většinou vyčíst z informací prodejce/výrobce a z recenzí...

Pro toho, kdo má hlouběji do kapsy a nemá zkušenosti, je u nás nejlepší volba stan Jurek - to píšu bez úmyslu jakékoli propagace, či vazby na výrobce. Je to má dlouholetá zkušenost a vždy po vyzkoušení několika stanů jsem se k němu vrátil. Jurek ATAK 2 je stan s rozumnou váhou, jednoduché a osvědčené konstrukce, z materiálů dostatečně odolných a s nízkým stupněm degradace. Pořídit se dá aktuálně za cenu pod 5 tisíc, občas v akci i pod 3 tisíce (můj poslední nákup v roce 2019). Dá se u nás na něj sehnat vše a dá se případně snadno opravit Pokud jdou spolu dva, jeho váha se dá rozložit mezi oba "turisty" a každý nese asi 1 a 1/4 kila. Menší problém nastává, když jde jeden dospělý a dítě - dítěti může přibalit tak akorát kolíky. Ale to je obecná záležitost.

Za mne zde není co řešit...
Naposledy upravil Quido dne stř zář 21, 2022 12:39, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 11:15

Jo, pro Tebe to ma jeste jednu obrovskou vyhodu - v pripade jakychkoliv problemu se vyberes k nim do Kuncic a spolu to vyresite. Ostatni to taky vyresi, ale prece jen mailem, telefonem a postou to trva dele a snaz se ne uplne vsechno pochopi dobre.

Pisu to proto, ze pred 15+ lety, kdyz jsem pracoval ve Frenstate, taky jsem se u nich parkrat zastavil a vzdy se dalo docela dobre pobavit. I kdyz jsem nic nekupoval, jen zjistoval nejake moznosti. Pravda, za 15 let se to mohlo zmenit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř říj 6, 2021 12:17

@apuka
v kazdem druhem outdoorovem obchode zbozi od Jurek prodavaji a vesmes dobre znaji...
ja jsem predevsim chtel usnadnit volbu tem, co hledaji stany v nizsi cenove hladine, a tapou, nemaje zkusenosti... zde Jurek docela vede v pomeu cena/vykon a jeho koupi neudelas zasadni chybu - jsou to sice stany klasicke a Jurek je v inovacich pomerne konzervativni, nicmene je to kvaltini zbozi, podporene letitymi zkusenostmi...
Naposledy upravil Quido dne stř zář 21, 2022 12:41, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 12:24

Jo, to je jasne. Ja jsem zasel chtel trochu poukazat na to, ze jejich servis (v CR, primo v Kuncicich!) je taky fajny. A ze kdyz se neco ze stanu znici, nebyva problem to u nich nechat spravit nebo doplnit novou casti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr (ultra-)lehkého stanu pro hike na severu

Příspěvekod ntz » čtv pro 30, 2021 12:39

Výběr (ultra-)lehkého stanu pro hike na severu

Ahoj,

chystam se na upgrade sveho stanu pro trail/trekking, rad bych koupil nejakej ultralehkej stan, stravil jsem teoretickym vyzkumem strasnyho casu a mam nekolik konkretnich otazek ... Defakto se rozhoduju mezi Big Agnes / MSR Vs asi ?Jurek nebo neco jineho ..

Jeste bych rad predznamenal, ze mam (mel jsem) asi tri stany od Jurka (v soucasny dobe pouzivam Atak 2.5 XL - cca 3.5kg) + nejake stany od Husky (konkretne v soucasny dobe pouzivame Baron 4 jako rodinnej).

Chystam se na nejake (celkem extremni - 4-7 dnu v divocine) traily v severnejsich oblastech kde muze hodne prset - Skotsko/Norsko/Dansko a extremne resim vahu vybaveni, protoze jeste do toho fotim, takze jen fotograficke vybaveni je cca 5-6kg navic (a uz nejsem nejmladsi).

Problem:

** zajima me, jak 1200mm na tropiku i podlazce (stany od BA a MSR maji tyhle parametry) funguje v realnem zivote - . nedokazu si to z vlastni zkusenosti (neb zadnou nemam) predstavit .. Stany od Jurka jsou mega, kvuli tomu jsou docela tezke a docela se poti, kdyz mate 10000mm+ na podlazce a typicky 5000mm+ na tropiku .. S prutokem s temahle parametrama jsem u Jurka nikdy nemel problem, zase na druhou stranu nikdy jsem netrekoval na severu kam se chystam a nikdy jsem nepodrobil stan takovehle zkousce (treba ale bude mit skvele pocasi:)).

Moje pozadavky na stan jsou:

1) do dvou kilo
2) musi byt dost dlouhej, mam 195 a do 90% stanu se nevejdu, BA a MSR podle ruznejch recenzi (vnitrni prostor 225cm+ a kolme steny) na tohle jako jedni z mala mysli .. Jurek Atak XL uvadi 240cm na dylku ale nema to (Jurek pekne keca :D), ale nastesti se tam tak tak vejdu .. Do normalniho Jurkovskeho ne-XL stanu bych se nevesel.
3) idealni velikost je 2-3/3 osoby .. Chci se tam vejit s celym vybavenim a eventualne aby tam mohli spat obcas 2 a v kriticke situaci 3 (vetsinou ve dvou trekujeme jeden tarp a jeden stan).
4) Z vlastni zkusenosti bych radsi dvoutyckovej stan (ze se tyce krizi do vsech 4 rohu), tem jednotyckam moc neverim co se tyce stability. MSR ma bohuzel ty ultralehke vsechny jedno-tyckovej system
5) chtel bych nejakej "moderni" design, co si budem povidat, Jurek je skvelej, ale ty provazky na pripinani vnitrku ke konstrukci jsou fakt stredovek a ty stany od Jurka vypadaj furt stejne uz 20 let, ten matros je sice pevnej, vevnitr je ale vetsinou sauna a Jurek nema nejaka ta moderni udelatka typu poradne kapsicky nebo napr. nejakej vychytanej system te predsinky apod a jeste pomalu schne ..

Kandidati jsou

66% - BA Copper Spur HV UL3, 2 kg vc te podlozky navic - nejlepsi mozne parametry alespon na papire .. Je dlouhej, vevnitr velkej, primerene "vychytanej" a bez podlozky navic ma jen 1.75kg
25% - nejakej z tech ultralehkejch stanu od MSR co maj tech 1200/1200 (a bojim ze budou kratke) ackoliv nejlip vypada Zoic 2, kterej je dvoutyckovej, ma ale 2.2kg ale zase je jedinej z tech stanu prodlouzenej, Zoic 3 ma uplne nejlepsi parametry, je prodlouzenej, velkej, tropiko a podlazka maj 3000/1500mm, ma ale zase 2.67kg (coz neni tak strasne, nemusel bych asi na nej pouzivat tu podlozku)
9% - nejakej jinej stan ????

dekuju za precteni tohodle traktatu a za Vase rady ...

zdar, ~dan

ps. edit: navic jsem slysel/vyguglil ze MSR ma nejake problemy s protekanim, specialne ten Zoic co ma na tropiku 1500mm, o problemech s protekanim u BA s 1200mm jsem neslysel .. Toho MSR se trosku bojim, proto tech 25%
Naposledy upravil sobb dne čtv pro 30, 2021 16:00, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » úte led 11, 2022 17:44

Tak diky za rady :D .. (viz predchozi post)

nakonec jsem jsem misto ultralehkeho Big Agnes a nebo MSR co maj podlazku i tropiku 1200mm koupil Vango F10 Xenon UL 2, kterej ma podlazku tropiko 6000/3000 a je spis 4 sezonni i diky te konstrukci .. S kolikama MSR a bez nejakejch blbosti ma 1.7kg zabalenej ... Jeste jsem ho nezkousel, po precteni mnoha recenzi a nekolika videii na youtube myslim, ze bude naprosto bezproblemovej a drzak (asi vetsi drzak nez BA nebo MSR) ..

zdar, ~d
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 20:49

Tak jsem dneska zkousel na zahrade stan po vylepseni (nechal jsem si prisit doprostred tech boku jeste male poutko na pridavnej kolik) a musim rict ze vypada fakt skvele a hlavne se tam vejdu s celou bagazi ...

nevim, na internetu se lisi nazor na to, jestli je klasicke iglu odolnejsi vetru a desti a nebo jestli je takovejhle tunel tvar lepsi, ale prijde mi to dobry kvuli tomu, ze spim hlavou ke vchodu a v iglu spim vzdycky na storc a furt bojuju, abychy nemel dotyk vnitrku s tropikem .. mam 195cm a tohle je prvni stan co jsem videl, do ktereho se vejdu a ten dotyk tam neni, takze mohu doporucit pokud nekdo bude shanet UL stan, do ktereho se vejde .. zkousel jsem mnozstvi stanu, nektere jsem i videl a do *zadneho* UL stanu jsem se nevesel .. ten mnou vyse uvedenej BA jsem bohuzel nemel tu cest v akci videt, podle vseho by ale mel bejt docela velkej .. MSR stany jsem videl, do nich se nevejdu .. asi to meri cinskym metrem a oba MSR i BA maj ten matros 1200/1200 (spodek/vrsek) a alespon to msr vypadala, ze ho rozerve i vitr .. tady neni s matrosem zadnej problem ..

budu to jeste dal zkouset, zatim nevyhody na ktere jsem narazil:

1) stavba neni tak rychla jako s iglu, ale jde asi jen o cvik, ma to docela uzounkej ten tunylek na tyc, kterej je na tropiku, nechapu, ze ho neudelali sirsi ...

2) koliky jsou parodie .. uplnej odpad .. nutno poridit jine (psal jsem vyse - nastesti mam doma nejake sviste od MSR, kdybych je ale musel kupovat tak to je dalsich 1500 k cene stanu navic)

3) zvyklej z Jurka a jeho nesmrtelnych materialu mi pripada spodek docela jemnej takze k tomu asi budu tahat i ten groundsheet protector .. ma 310G

jeste poreferuju az budu mit nejake dalsi zkusenosti z akce, podle toho co jsem ale guglil a videl ruzne reviews tak se zda, ze by nemel bejt zadnej problem, takze tenhle stan muzu smele doporucit pro vysoke lidi - ja s tim vyberem a guglenim a teoretickym studiem stravil fakt strasnyho casu .. teda musim se opravit - pokud ma nekdo 210 tak bych se kouknul jinde, pokud ma ale nekdo kolem tech 195 tak OK .. pri mejch 195 mi ani tak neni 99% UL stanu co jsem kdy videl
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 7, 2022 12:32

su nejvetsi lajda ze vsech lajdaku, smd duo explorer zakoupen koncem leta nakonec prvbi ostrej test zazil v sobotu... takze prvni staveni vubec, docela to slo snadno akorat pleteny rukavice na suchac na ten tunylek nad vchod nic moc, ten tunylek sel dost ztuha a nacpat tam tycku mi dalo chvili zabrat, druha uz sla lip...

jinak nejak +- vyrovnat se podarilo rychle ale nepodarilo se mi to proste vubec nijak vypnout, snad se dostanu aspon k zatrenin tech svu.

jo a podarilo se to na poprve dostat do orygo obalu i s trochou vody a ledu, takze asi dobry. nad hlavou je hezky mista i v sede.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » pon bře 7, 2022 13:11

Jsi to vzala na vandr bez zatřených švů? :D
Vypnout se ti to podaří, to chce cvik.
Origo obal zahodit, k hovnu je, protéká, tudíž mokrej stan do toho balit a cpát do batohu nic moc...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 7, 2022 14:42

etheric
jasne predoved byla dorbra a nezatreny svy muzou byt problem jen fakt v celonocnim hnusu, na celte to treba nemam a ani chcance me nikdy nijak nevysplouchly a myslim, ze protykani svama neni horsi nez kapani kondenzace z vntrnich sten...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » pon bře 7, 2022 15:10

No... Stačí chytit správnej vítr a dovnitř to povalí jak z vodovodu. Kapka ke kapce, za hodinu to dá už hodně a za půl noci máš klidně spacák jak houbu.
Kapání kondenzace jsem nezažil. Otřel jsem se o ní tisíc a jeden krát, ale že by kapala, to fakt ne..
Celtu máš ze silnylonu taky? Já ju neprohlížel, ale tip bych to na PU zátěr. Možná jen proto, že jsem ju fakt neprohlížel, nevím..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 7, 2022 18:15

jj, celta je sylnylon.

no onontu kondenzaci casto rozstreli jak na tonzezhora busi ten dest, nebo vitr.

to casem zatru ale nebyl prostor to resit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » pon bře 7, 2022 19:20

Jestli déšť nebo vítr hází kondenzaci na tebe, bude záležet asi nejvíc na sklonu stěny. Nikdy jsem s tím problém neměl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 7, 2022 19:31

ja s tim nemam problem, jen zminuju, ze nezatreny acko me roky neomezovalo a tak nevidim duvod, aby me mel omezovat nezatrenej tarp hlavne v pekny predpovedi.


Uvnitr rozhodne bylo tak o 3 stupne vic nez venku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » pon bře 7, 2022 19:46

Že tě to ještě nevypláchlo je dílo štěstí :)
Do hezký předpovědi stačí ledasco...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 9, 2022 9:19

musim rict, ze tyvek podlazka k smd lunar duo explorer je peklo a je to kluzly jako prase, podlazka tarpu po tom desne klouze a pokud neni uplne rovna plocha, tak je to jak na skluzavce.

dost me to zklamalo. budu muset vyzkouset neco jinyho, s cim to nebude tak kluzky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ripper6 » stř kvě 25, 2022 15:24

Mate tu nekdo zkusenost se stanama jako je toto?

https://www.pod7kilo.cz/p/stan-nemo-hornet-2p/
moc extra rozdil neni treba u verze pro 1os
https://www.pod7kilo.cz/p/stan-nemo-hornet-1p/

kamaradka, jelikoz ma trekove hole tak chtela neco tak
https://www.pod7kilo.cz/p/jednoplastovy ... r-the-one/

Me se ale nezda material, neni 10D nylon ripstop SIL/PU trochu malo i na beznej dest v CR? :)

Co tohle vubec vydrzi? :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Víťa » stř kvě 25, 2022 16:47

Vydrží to dost.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Bruca » úte čer 14, 2022 20:53

Ahoj, mám dotaz :)
Nemáte někdo zkušenost s tímto stanem od dd hammocks?
Vnitřní stan:
https://m.natura-nuova.cz/p/267/vnitrni ... iva-zelena

Tropiko:
https://m.natura-nuova.cz/p/266/stan-su ... iva-zelena

Zvažuju právě jen ten vnitřní stan jako "moskytieru" do teplejších míst. Má "jen" 800 g, oproti vnitřnímu stanu z msr elixir 3 je to o 1,2 kg méně + úspora místa.

Co na to říkáte? Půjde to? Případně jiná alternativa v podobné ceně?
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod gerlach » stř čer 29, 2022 16:23

Ahoj,nemáte někdo prosím negativní zkušenosti s povolovanim napinaku u Lanshan 2 (mam verzi 2021) ve vetru na strane apsid.Nejedna se o proveseni materialu v dusledku deste,ale o neudrzeni napnuti v dusledku tlaku vetru…na kazde strane apsidy jslu dva napinaky (u vrcholu a blize koliku),ale povoluji vzdy jen ty blize k zemi u koliku…uplne v nejhorsim vetru proste nespoleham jen na utazeni skrze napinak,ale jeste prebyvajici lanko nejak “zauzluji”,ale když se potom chce clovek ze stanu dostat,neni to idealni reseni :).Opticky v napínacích nevidím vadu,tak hledám další vysvetleni…
Přílohy
E0B514B4-1031-44F1-A244-8707BEFD0014.jpeg
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod ntz » čtv čer 30, 2022 8:56

nejaky hubeny to lanko nebo neco podobnyho ... mam tenhle system a nepovoluji se .. navic na te tve fotce ta snura neni spravne "zakousla" do toho napinaku
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » čtv čer 30, 2022 10:24

To je recht, ta šňůra v tom lineru je poněkud blbě :wink:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod tor88 » sob srp 6, 2022 6:40

Koukám po nějakém "TarpTentu" a docela se mi líbí i ten Čínskéj Lanshan 2 Pro. Alik ho ma skladem v Polsku. Docela slušná váha 1050g ale co ten objem? :roll: To nemá kompresak? Navolno v pytlu nebo proč 6litru? 34cm*15cm https://3fulgear.com/product/ultralight-tent/lanshan-2-pro/
I Decathlon MT900 s 1.3kg obludou ji narve do 4lit https://www.decathlon.cz/p/stan-tarp-mt-900-2-osoby/_/R-p-324534?mc=8612300

Zatím mojim favoritem je SMD LUNAR SOLO ten se vmáčkne do 3 litroveho balíčku 8) https://www.nalehko.com/produkt/smd-lunar-solo/

Hledam zasíťovane Áčko (ideálně z obou stran tj dva vchody jako Lanshan) Ať to luftuje a tolik nekondenzuje.O délce 220cm+ Stačí pro 1 osobu. Hmotnost max 1kg a sbalitenost 3 litry max. Dostupnost v EU. Ať to nestojí 10k+...
Pěkný je i ten SMD OWYHEE https://www.nalehko.com/produkt/smd-owyhee-tarp/ U něj mi ta síťovaná část přijde dost malá :-k
Něco jiného?
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » sob srp 6, 2022 18:55

Kliknul jsem na ten odkaz a zarazilo mne tohle:
nalehko.cz píše:Pozor! Stan nemá zalepené švy!!! jako u ostatních UL stanů a tarpů to musíte udělat sami. ... Je to možná otrava, ale aspoň si zkusíte stan postavit a při přelepování se s ním seznámíte. Pokud je to pro vás nepřekonatelný problém, tak nejste na ultralehké pojetí připravení a svoje vybavení hledejte v jiné kategorii… Ultralight je o tom, že znám svoje vybavení i jeho limity a podle toho se k němu chovám a starám se o něj. Odměnou je mi lehoučký batoh se kterým je radost se celé dny prohánět po horách!

Neni to poprve, muzete mi to nekdo vysvetlit? Nedava mi to zadny smysl. Jednak proc to teda vyrobce sakra neudela rovnou a jednak jak souvisi UL s tim, ze si to musim dodelat doma? Cervena cast je cista demagogie a Nalehko tim u mne hodne kleslo. UL vybaveni mam dost, zadne jsem si nemusel dodelavat a vubec nechapu souvislost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kjuba » sob srp 6, 2022 19:40

Vysvětlit to neumím, ale mám to za sebou. Kupoval jsem si na nalehko.cz Tarptent Protrail a tam je to stejné. Btw. je to super solo stan pro někoho, kdo má cca 200cm jako já. Krásně se tam vejdu. S váhou někde kolem 750g a super sbalitelností je to bezva řešení. Vydrží i slušný vítr. Stavím na dvě tyčky nebo trekové hole. Doporučuji..

Bylo mi vysvětleno, že výrobce nepodlepuje švy, protože na to nemá prostor. To by museli každý stan, co vyrobí postavit, udělat to a počkat než to zaschne. Je to zřejmě celkem malovýroba a ne masová produkce. Prý majitel je nějaký trekker, co to sám testuje na PCT a podobných akcích.

Ale není to vůbec problém. Zvládl jsem to napoprvé a je celkem fajn se s tím seznámit, než to vezmete někam ven... Nikam mi nezatéká a byla to celkem zábava si to zkusit.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » sob srp 6, 2022 19:55

Kjuba píše:Bylo mi vysvětleno, že výrobce nepodlepuje švy, protože na to nemá prostor.

OK, kdyby to napsali takhle, tak nic proti, dava to smysl. Ale proc ty priserne blaboly vyse? :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod tor88 » ned srp 7, 2022 3:13

Prej na tom silnylonu nedrží páska aby to tam vrzli při šití. I Čínský Lanshan dává v balení stříkačku na silikon a dodělej si sám. Ti to asi kusově nešijí.
Jak nejsi estet, jak to po aplikací vypadá. Tak je to lepší než odlepující se páska.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Etheric » ned srp 7, 2022 5:25

Taky jsem slyšel, že výrobci nezatíraj švy proto, že na to nemají kapacitu. Ale někteří ti to zatřou, za +$45 nebo tak nějak to bylo.. A něco už hotový i koupíš, všechno jde dopředu.
Ty kecy Nalehko okolo jsou dost mimo, to jo. Asi chtějí být zajímaví, nebo ne a opravdu si to myslí tak, jak je psáno.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Quido » stř zář 14, 2022 10:59

mike píše:Kliknul jsem na ten odkaz a zarazilo mne tohle:
.....


Strasna kokotina, ale to je ted takova doba... treba mi pojistovna pri uzavirani nove pojistky na auto poslala link na appku do mobilu, do ktere si mam sam nafotit auto v katualnim satavu; anebo v IKEA - tam uz nekoupis skoro nic, co si sam nemusis doma poskladat...
...prenasi se prace a odpovednost z poskytovatele/varobce na zakaznika... a zakaznik, v honbe za co nejlepsi cenou, si to necha libit
](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaB » sob zář 17, 2022 10:37

Nic se nepřenáší. Tarptent je dodnes doslova garážovka a jak bylo zmíněno, na ošetřování švů nemají prostor. Páska nedrží, je těžká, vyžaduje ne úplně levnou mašinu. Zasilikonování je prostorově a časově náročné.
Výroba začala tak, že "jo, když to chcete tak vám to ušiju, ale švy si vyřešte sami podle svého vkusu" a tak se pokračuje. Řeči u CZ prodejce jsou fakt mimo.


Ad Lanshan2: Těch 230 cm je délka podlážky vnitřního stanu, který je v bokorysu čistým trojúhelníkem. Téměř pravoúhlým rovnostranným, nemá na koncích prakticky žádnou svislici. Takže když chceš (a potřebuješ) 20 cm v nohách a u hlavy, aby vnitřní stan neležel na obličeji a neutlačoval spacák v nohách, jsi v tu ránu na použitelné délce 190. A to těch 20 cm je spíš tragédie než použitelný prostor.
Je to stan pro asiaty a menší holky, ne pro chlapa 185-190. V hezkém počasí to nevadí, za deště nebo v zimě to znamená promočený spacák, zimu na nohy a vůbec. Je to stan pro ty kdo neumí žít pod tarpem a pro ty, kteří propadali ze základní geometrie a počtů. Nemluvě o jeho starší verzi, která se honosila délkou tuším celých 210...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

PředchozíDalší

Zpět na Stany