Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod adal » úte zář 8, 2020 15:58

Pokud to chceš používat bez vnitřního stanu, tak se dají koupit i tarpy za 45 dolaru, třeba něco takového
https://www.aliexpress.com/item/3296419 ... grQCx&mp=1
adal
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » stř zář 9, 2020 15:50

poutnik66 píše: vyjde skoro stejně jako SMD Skyscape Scout.

Scout je moc těžkej, to oproti klasickýmu stanu moc neušetříš
NE povinným vakcínám. Moje tělo, moje rozhodnutí!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod poutnik66 » čtv zář 10, 2020 8:13

@adal: Nechci to používat bez vnitřního stanu.

@Etheric: uvažoval jsem o trekkeru nebo spíš o lunar solo, když už, jsou lehčí, ale 2x dražší.
poutnik66
nováček
nováček

Re: INFO: Recall MSR stanu - protekani svu

Příspěvekod sobb » ned led 31, 2021 19:42

FrantaKrajta píše:Nektere 2019 stany MSR (Zoic, Hubba NX, ...) s novou metodou svu maji spatne udelane svy a muzou protekat - vyrobce ted nabizi opravu zdarma
Tohle už je trochu starší (2019), celý příspěvek od FrantyKrajty tu

Náhodně jsem narazila na další celkem zajímavé info na toto téma: na UKC Forums a novější případ tekoucího Zoic (dostal stan, který byl ještě z původní série bez ošetřených švů).

Jen tak pro zajímavost - byl někdo z "postižených" i tady?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 15, 2021 18:05

budu mit zapujcenej stan z decathlonu :D
trek 900 pro 2 os

su na nej docela zvedava. 2kg komplet (bez podlazky) s podlazkou navic (2.2kg) nebo bez vnitrniho stanu (1,5kg) by to mohlo byt pro jednoho docela komfortni spani. Jen po CR. WC helm3 kosem nedavam, ale kdyz tahnu sama i jen podlazku s tropikem, tak cca 2kg... takze aktualne se tesim, az ho aspon prubnu na zahrade. cetla sem docela chvalu na tu verzi pro 1, tak doufam, ze verze pro 2 nezklame.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

vetru a desti odolny stan pro dva kolem 2kg

Příspěvekod mturek » úte říj 12, 2021 16:02

zdravim

doporucite mi nejaky stan pro 2 lidi idealne do 2kg, co vydrzi vitr (alespon 40km/h) a dest? a misto ve vnitr alespon 220cm (230cm+ je idealni) a kdyby byl samonostny tak ideal

zatim mam spatne zkusenosti s

https://www.alza.cz/.../naturehike-ultr ... cloud-up... (dobre udelany, vypada ze vitr vydrzi, ALE uplne promoka u nohou, jak tam neni kryty druhou plachtou)
https://www.outdoormarket.cz/.../trimm- ... sl-bordo... (HODNE nekvalitne udelany (jako stany trimm velkym obloukem, clovek neuveri co je mozne), plachta nesedi na tycich, ale prostorny a ma misto na batohy)

uz mne to nebavi vracet... a vystava stanu vyhorela :(

ps> ted jsem si objednal https://www.rockpoint.cz/stan-salewa-litetrek-ii-tent a otestujeme, pac nevim jestli se tam vejdu s 193cm ...

dekuji predem za pripadne komentare, doporuceni, postrehy
mturek
nováček
nováček

Příspěvekod sobb » úte říj 12, 2021 21:15

Sloučeno.

Vláken o stanech je tu hodně, zkus něco z těch novějších pročíst. Minimálně si tím vytvoříš seznam důvěryhodných značek :wink:
Co se týče Tvé výšky, tak jedno z vláken o stanech pro vyšší lidi je například tady.

Pokud chceš stan do hodně silného větru, tak velmi dobrá je konstrukce geodetická či semigeodetická (jako třeba ta Salewa, co sis objednal). Z těch dobrých a odzkoušených bych Ti doporučila Terra Nova Voyager, ale s Tvou výškou je to bezpředmětné, je to stan pro menší lidi. Jako držák ve větru se nám dřív osvědčil i starý Jurek Alp, přestože měl jen jedno křížení tyčí. Ale netuším, jak jsou na tom současné modely.

No, a tank do větru je třeba ikonický Hilleberg. Ale tam se s váhou do dvou kilo nejspíš nedostaneš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 13:14

sobb píše:...
Pokud chceš stan do hodně silného větru, tak velmi dobrá je konstrukce geodetická či semigeodetická (jako třeba ta Salewa, co sis objednal). ....ale s Tvou výškou je to bezpředmětné ....ve větru se nám dřív osvědčil i starý Jurek Alp, přestože měl jen jedno křížení tyčí. Ale netuším, jak jsou na tom současné modely.

Jen doplním:
tuto Salewu jsem měl možnost poznat, je to uvnitř opravdu malinký a stísněný - pro dlouhány nedoporučuji (mám 185 cm a vůbec jsem se necítil)...
Jurek je stále stejně konzervativní (v tom dobrém smyslu) a držák, mohu jen potvrdit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Quido » stř říj 20, 2021 10:05

chci se zeptat, zda tu někdo nemá nějakou větší zkušenost se stany Forclaz z Decathlonu?
Pár lidí tu už psalo, že si ho pořídili či pořídí, tak by mne zajímalo, jak se osvědčili...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Stany