Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kennedy » pon říj 26, 2020 20:58

Michal82: To je silnylon, ten se prověšuje takže nepůsobí na pohled tak důvěryhodně jako DCF, ale vydrží hodně a má jiný výhody. Trailstar je ve větrnejch oblastech jeden z nejoužívanějších tarpů vůbec. Ale je to specifická věc co se líbí málokomu (není plně uzavíratelnej, při postavení s nízkým profilem je do něj obtížný vstup a mnoho dalších nevýhod) a člověk na to musí bej psychicky stavěnej.

Vůbec bych řekl, že psychická pohoda a i náklonnost k něčemu hraje velkou roli. Proto je tolik různých druhů stanů. Někdo pojede do Skotska s kusem igelitu s pytlem přes rameno s tím, že to nějak dopadne, jinej si do Kajky hodí tříprutej Hilleberg, aby byl připraven na Armageddon. Většina lidí se ale pravděpodobně pohybuje někde mezi těmito dvěma póly. Takže koupit použitej stan a pak ho zase střelit dál je sice možnost (pokud teda člověku nevadí absolvovat to obchodní kolečko), ale neřeší to hmotnost, kterou se Croven snaží dostat někam mezi ten kus igelitu a Staiku.

Já se teď jen tak ze zvědavosti díval na Lightwave Sigma S20 a teda skoro lituju, že moje stanový období už skončilo. Ale nebudu si kupovat něco co nepotřebuju... Možná jednou. :tonqe: No s tím by mě taky z každýho fóra hnali. :lol:
Kennedy
nováček
nováček

Příspěvekod Lukas1986 » pon lis 9, 2020 17:48

Lukas1986 píše:Zdravím všechny.

Hledám stan do 2,5kg, pro dvě osoby okolo 6k. Byl jsem i na výstavě v Letňanech, (4camping) nechal si poradit, ale přišlo mi, že to je soukromá výstava dvou výrobců. Husky a hannah:)

Na které jsem nečetl dobrou chválu.
Pán mi doporučil eagle2, tercel2. Já ještě uvažoval o nějakém Ferrino stanu.

Chci lehký stan pro dva, nejlépe přístup z dvou stran, dobré odvětrávání a na uložení báglu. Stan budu používat v ČR na 2-3 dny o víkendech.

Tak jsem koupil na konci dubna stan Robens Boulder 2 2020.
Stál ve slevě 3900,- Ten elixir 2 jsem v tu dobu do šestky nenašel. Měl jsem ho asi 7x na 2-3 dny. Mimo velkýho větru a trochu deště jsem ho ale nevyzkoušel v nějakých náročnějších podmínkách.
Trochu mě zlobilo spojení a vložení tyče do "dírek" (zelená čára) ale to bylo poprvé mojí nešikovností. Poměr kvalita/cena fajn. Díky za rozmluvení těch stanů nahoře.
Přílohy
IMG_20201109_173614.jpg
Lukas1986
nováček
nováček

Příspěvekod xpokor02 » pon lis 9, 2020 23:16

zdravím,
rád bych pořídil stan pro 2, do 5k 2kg (čím míň tím lépe).
pročetl forum a zdá se mi ok SIX MOON DESIGNS Lunar DUO Outfitter
byl tu doporučen, ale to už je nějaký pátek a tak bych se rád zeptal, zda je nějaká vyloženě lepší volba.
Díky
xpokor02
nováček
nováček

Příspěvekod Croven » čtv lis 12, 2020 12:07

Tak nakoniec som si kúpil Astagear first snow 2 https://www.aliexpress.com/item/33012865631.html
Na UK fóre trek-lite je o tomto stane bohatá diskusia a skúsenosti sú len dobré, je to novší a vychytanejší model ako prvý z pred 4 rokov. Na moje vandry to bude stačiť, uvidim či sa nám podarí ísť do Škótska. Ale zlomila ma zlava na aliexpresse, ináč by som to nebral :D
Croven
nováček
nováček

Příspěvekod Kennedy » čtv lis 12, 2020 16:29

Croven: Jo, hodně dobrá cena. Našel jsem ho i u jinejch obchodníků s podrobným popisem. 135 do vejšky, na to by stačily moje hole co jsou do 140. Ty asi budeš potřebovat někde sehnat ten jack.
Hexagon je zajímavej tvar, dvoje dveře pomůžou ohledně prostoru, i tak počítej, že to je vysloveně na přespání a převlíknutí. Ale jestli nejste vyšší než 180 cm tak byste se měli vejít bez problémů, bágly do vestibulů. Na vaření uvnitř to není, ale to se dá přežít.
Ve větru bych ho úplně nepokoušel, ale lidi jezděj do Skotska i s mnohem míň stabilními stany. Tohle je nízký, není to ani moc široký takže by to něco vydržet mělo. Záleží na materiálech. LG ani MLD to sice nebude, ale když budeš číst v mapě a v předpovědi tak si nemyslím, že by měl bejt problém.
No a jestli přítelkyně nevyžaduje vždy moskytiéru tak na Slovensku v období bez komárů potom můžete brát jenom vnější stan a to je hmotnostně těžká pohoda.
Mně se vždycky líbil
https://tinyurl.com/yyzhhdac
Ale nevěřil jsem, že by to vydrželo zimní použití a vzhledem k materiálům a vejšce 160 ani silnější vítr.
Kennedy
nováček
nováček

Příspěvekod Croven » čtv lis 12, 2020 19:16

Já mam 180 a priateľka je nižšia, takže na prespanie to bude cajk a určite to bude pohodlnejšie ako lanshan 2 kde sa ledva zemstia 2 karimatky :D Do tých materiálov moc nevidím, ale nejako by som sa obával mať stan ktorý je z 15D... btw 20D je 20D alebo je viac druhov 20D nylonov? Pretože nechápem ako je možné že čína predáva 20D tropiko za 2000kč a MLD ma silnylon 20D za cca 5800kč a rozmery MLD solomid su menšie.

BTW keď už mi ten stan príde(dúfam, že DHL z Číny nezklame), je dobré spraviť nejaký upgrade? Lepšie kolíky, lepšie napínacie lanka?
Croven
nováček
nováček

Příspěvekod Kennedy » čtv lis 12, 2020 20:33

Lanshan stojí na dvou holích, ono se to nezdá, ale dost to v reálu zvětší prostor. Pyramida se hodně svažuje. 135 do vejšky by ale mělo být OK.
V materiálech se popravdě taky nevyznám, zkus projít backpackinglight.com tam je spousta zkušeností na fóru. Čínský kopie jsou ponejvíce špatně hodnocený v případě zavalení sněhem apod. MLD má i na youtube nějaký video kde vysvětluje rozdíly. Silnylon z Číny nevydrží takovej tah a navíc se při poškození dál páře. To by mohl být problém i při skutečně silným větru. Ale reálný zkušenosti s Astou jsi si od vlastníků přečetl takže nemá cenu bejt předposranej :)

Uvidíš jak to bude vypadat. Domnívám se, že lanka budou v pohodě. Můžeš vyměnit kolíky třebas za klasický dvaceticentimetrový V nebo Y. Nebo i delší, čekáš přece orkán. \:D/ Ale nejvíc bude záležet na materiálu a šití, švech u oček atd.
Až dorazí tak sem pak hoď dojmy. V ČR a SR moc pyramid není. Vyjma SMD skoro vůbec nic.
Kennedy
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Stany