Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 13, 2019 11:52

Michal82 píše:Ale pokud by se tam pak přidával vnitřní stan tak asi musíš uvnitř zaháčkovat, vystrčil úchytky ven, jít ven vyháknout tyčky a zastrkávat to tam?

Tak teoreticky ano, do jaké míry to jde postavit potom v reálu nevím, proto mne to zajímá.

Bavili jsme se o tom přeci už loni na jaře. Že to není moc pohodlné, ale jde to. Ven ze stanu nemusíš, tyčky do rohů vnitřního stanu zasuneš i když jsi uvnitř. Já jsem to sice zkoušela s Elixirem, ale rozdílná konstrukce MSR Hubba by snad na tohle nemusela mít vliv.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř bře 13, 2019 13:07

Aha vidíš tak sem si to nepamatoval ;)

A bylo to takto v pohodé u elixiru?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 13, 2019 14:38

GreyMouse 4.5.2018 píše:Jo, dá se, odpoledne jsem to taky zkusila. Háčky vnitřního stanu na tyčky šly dobře, ale trochu boj byl s rohy vnitřního stanu, kdy jsem potřebovala dostat konce tyček do oček.

... psala jsem to na té odkazované stránce, nevím co chceš víc slyšet :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod remy77 » stř bře 13, 2019 16:00

Stani píše:GreyMouse - hmm, v tvojom príspevku nebol vhodný model na porovnanie. Chcem to porovnávať s rovnakou konštrukciu ako má MSR napr. ten NX. myslím, že model HP mal stredový zips, nie vyvedený na kraj.

Stani, stredovy zips ma Marmot Twilight. Kamos mal na predaj 2-miestny a tam bol dost problem dociahnut zips a dokonca ide predsien v takom uhle, ze som ramenom suchal po tropiku (pri kondenze nic moc)
remy77
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Stani » stř bře 13, 2019 16:58

Marmot Twilight je už takmer tvarom rozcapený ako raja :D . Odhadom tam predsienka je snáď cez 80cm. Jasné, tam je tá manipulácia horšia.

Inak Vaude riešil horšiu manipuláciu dosahu na zips vyťahovacím systémom ako na okenných žaluziach. Videl som to u ich rodinného stanu, ale model si už nepamätám.
Stani
nadšenec
nadšenec

Předchozí

Zpět na Stany