Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 26, 2016 10:35

Ano taky moc nedělám rozdíl mezi 3-5 denním a měsíčním
Batoh 1500
Stan 3700
Spacák 890
Karimatka 570
To je dohromady 6700g

Zbytek jako hadry + drobnosti a jídlo voda jsou individuální dle toho kam a kdy se jde a td.
Pokud tedy jdu v jedněch hadrech a budu poblíž civilizace mohu nést 7kg.
Pokud se jde mimo dosah zásob a potrebujes víc oblečeni pak neses víc.
Boty mam na noze ty do toho nepočítám - jdu v jedněch. Stejne tak nepočítám to co mam na sobě základní vrstvu to co nesundavam - počítám to co nesu v batohu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 26, 2016 13:05

Lenze ono sa to nazbiera. Fotak, mobil, celovka, hygiena, lekarnicka, varic, riad, termoska... atď. (bez jedla a vody). A kila pribudaju...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » čtv kvě 26, 2016 14:28

@Michal82: No to sa niekomu pocita, ked si pocita len to, co sa mu hodi :)

Podla tvojho pocitania sa na mesacny trek zbalim do 5 kg...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 26, 2016 15:13

remy77 fotak - nenosím, mobil - 190g nebo kolik ma 6s Plus, celovka - jak kdy, hygiena - kartáček a malá pasta víc nenosím - kdyz se chci v kempu umejt koupím si kostku mýdla nebo malej samponek a umeju se - k čemu to tahat sebou, lekarnicka - lehká verze, vařič - nenosím, riad - nevim co to je jestli to proti hmyzu nenosim, termoska - jak kdy v zimně jo v teple jen petku na vodu.

Slo mi o to ze s tímto základem nejsem na tom o nic moc hur nez člověk co ma lehkej stan a potom tezkej batoh a středně tezkej spacák.

Neni to UL to opravdu ne a ani se o to nesnazim - to bych mel uplne jinej stan, ale pokud stan vyměnim mohu jít hodne na lehko a i s tim stanem sem dost lehkej.
Jen zrcadlovka s nějakým tim sklickem je cca 2kg - vařič esusek - nekdo si bere i talirek příbor a hrnecek co jsem zde koukal :) plus další veci - to jsou pro mne zbytečnosti.

Držím se jednoduchého hesla - co neberu to nepotrebuju - k přežití v přírodě stačí nůž - par dalších blbosti to usnadní ale vystacim si s malem.

Ano jít do zimních hor na déle vemu si vařič - bez debat - ale kdyz mam tekoucí vodu a možnost si občas nakoupit - při te příležitosti si dat teple jídlo tak pak 2-3 dny vydržím i bez guláše s deseti :)

Je to jen o přístupu a kazdy klade důraz na neco - nekdo fotí bere zrcadlovku a td, nekdo ma rad komfort s jídlem bere si vaření a jídelní servis, nekdo chce mit jistotu suchého spaní kdykoliv tahá se s těžkým stanem - nekdo je sampon bere si trenky na kazdy den mejdlicka sampony vonavku možná i gel na vlasy :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2016 17:04

:roll: to je zas debata. Kdyz se chces bavit o vaze, tak priste hod kompletne sbaleny batoh na vahu a uvidis, jak se ty "zanedbatelne" drobnosti nascitaji.

Michal82 píše:Slo mi o to ze s tímto základem nejsem na tom o nic moc hur nez člověk co ma lehkej stan a potom tezkej batoh a středně tezkej spacák.

Proc by si clovek, co ma lehky stan, porizoval tezky batoh a stredne tezky spacak? Rozumne je odlehcovat od toho nejtezsiho, takze stan, batoh i spacak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 26, 2016 17:22

mike - kdyz sem šel v únoru mělo to bez jídla 9,8kg - vážil jsem to. Jak sem říkal já osobne se na 10kg vlezu a potom jídlo a voda ale toho beru minimum - do těchto podminek.

Proc by člověk s lehkým stanem pořizoval těžký batoh - nevím ale ty Deutery jsou hodne prodavany má je tu dost lidi - a spacák? Treba ne kazdy chce peří 800FP a víc - většinou kvůli ceně.

Pokud by mi o tu váhu tolik slo nechal bych si i to Akto - 1,7kg a byl bych na stanu o 2kg lehčí - hold u mne převládá jiný požadavek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » čtv kvě 26, 2016 19:07

Michal82 píše:...Říkám vytržené z kontextu...

Nejde o kontext.
Jde o to, že ještě loni si věděl o outdoorovém vybavení hovno a napřesrok školíš himalájský harcovníky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 26, 2016 20:00

Michal82
Riad - nadobi.
Chodit od kempu po kemp so 4 kg stanom je tiez moznost.
Az budes potrebovat 10 dni varit, umyvat sa, k tomu na 10 dni jedlo, nedostatok vody, nemoct dobit mobil, tak som zvedavy, ako sa potom budes balit...
S nozom ala Bear Grylls to funguje tak na Discovery.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 26, 2016 20:54

Dudy nekdo se učí rychle někomu to trvá - chodil sem od 15 a je mi 34 - věděl sem hov...no o takovým tom lepším jelikoz jsem to nekupoval a mel sem spis jine zájmy.

remy77 aha no to uz vůbec ne.
Hele za ten měsíc a kousek jsem byl snad ve 4 a to z jediného důvodu - dat si horkou sprchu.
Jinak osobne kempy nemám rad.
10 dni vařit - no ja preziji i na studené stravě nicméně je fakt ze pokud je člověk mimo moznosti si nakoupit potom je rýže a vařič výrazně lehčí a méně prostorná varianta. Nicméně k tomu mi stačí vařič jeden plecháček a lžíce. Nedostatek vody zrovna v severských zemích co me lákají je málo pravděpodobný.
Nomoci dobít mobil - no pokud si s nim nehraju tak pro situaci kouknout a zavolat si nouzove vydrzi tyden kdyz ho vypnu tak i dva v klidu a mam powerbanku na 2 plné dobytí - bez proudu sem měsíc v klidu.

Ano kdyz půjde člověk ,,nekam,, tak to přibude - ale pokud si vemu ze ten stan mam vykompenzovan batohem spacákem karimatkou - takže na tom nejsem o nic hur nez běžný průměr lidi zde - pak netaham fotak a další veci tak zjistíš ze mam bagl lehčí při stejném množství jídla a vody.
Jen ta zrcadlovka s nějakým tim sklem baterie a td udělá 2 kg a víc - což je takovy rozdíl jako jestli neses UL stan pro jednoho nebo masivní Staiku pro dva.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » čtv kvě 26, 2016 21:02

Mna celkom fascinuje stale to porovnavani: "Je to OK vaha, lebo ostatni lidi to maju rovnake" :)

To ze niekto nosi 4kg stan, 3kg batoh a 2kg spacak neznamena, ze sa podla toho budem orientovat aj ja. ;)

Ked uz mas lahky batoh a spacak, nemal by si to lepsie, keby si mal aj lahky stan? :)

Ja chapem, ze chces odolny stan hlavne a preto si ochotny nosit tazsi stan. To je OK, ale pride mi vtipne sa furt porovnavat s niekym inym, ze on ma sice lahsi stan, ale tazsi batoh, takze je to OK :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2016 21:15

To mas dobre, ze ti to jeste prijde aspon vtipne... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr stanu

Příspěvekod S4TYR » čtv kvě 26, 2016 21:31

tahle debata mi uz prijde dohanena ad absurdum!!! ;)
Michal82: meli jsme v hledacku stejny model stanu (Staika), ale mi vzhledem k ostatnim okolnostem neprisel nijak extra exkluzivni, abych za nej po preceneni po novem roce daval tricitku z fleku - proc? Jezdivam do severnich oblasti vic nez jinam a mam za to, ze se tam da dobre nocovat i bez stanu (u me slo u vyberu o pohodli v ramci traveni casu ve stanu delsi dobu, kdy druhy nemusi nutne sdilet tytez zkusenosti/byt tak i vybaven.. ale pak taky vaha, kterou smycis i presto, ze nemas potrebu 'stanovat' je u modelu Staika proste haluzova!)
V severskych oblastech mas vesmes zimy suche, s bohatou nadilkou snehu (nebyva moc prasanu) a je potreba mit mimo esusu/hrnku dost SUPERvykonny varic, a i neco na uchovavani teplejsich napoju/horke vody na instant. jidla v obdobi mezi jednotlivymi prestavkami, protoze si proste a jednoduse pred bivakovanim urcite nelajznes hodinu na shaneni topiva, vareni, piti..
Stan je dle meho subjektivniho nazoru nepotrebny, pokud v techto oblastech (jak se vyjadrujes v tech fakt UL 10kg)neminis travit cas delsi nez tri dny a pak tahnout dal, kde te nemusi/muze potkat kalamita a vysuseny zvetraly prasan a stejne budes bez vyse zmineneho varice v piKAci! V jinych pripadech si vystacis se zahrabem, keroskou, spacakem a tarpem, ktery te bude seshora kryt..
ad Bagl.. mi ten muj Deuter ku podivu ostatnich sedi celkem fajn! Kdybych si mohl vybrat, tak beru urcite puvodni Xenith, ale musel by byt sity a delany D lidma, aby odolal prave akci na Urale, kde Osprey odesel a ja si veci smycil jako imbecil v taskach navazanych reepkou pres sebe.

Kde usetris, abys ty 4kg zarucene shodnotil u Staiky pro dva lidi sam nechavam na tobe.. ver mi ale ze neni moc sanci. Jen voda (vc. filtrace v terenu) = 3kg + 200g /den co den ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr stanu

Příspěvekod S4TYR » čtv kvě 26, 2016 21:53

PS: jen abych nevypadal az tak zabskle :D Zkusil jsem si uz nekolik typu stanu:

Jurek (zkusenost s Dome 2km) neni to exosc. a za me uz nikdy vice ..je tam nedychatelno v lete a pritom zima i v mirne zime diky vetrani a skoro neoprenove podlazce
Sam vyrobce neinovoval temer deset/+ let a nema to ani v umyslu = pro me absurdni ztrata casu na necem, co mam lehci u jinych znacek!
MSR Hubba Hubba (bohuzel nevim presne model, jen ze ma cervene dno) vaha fajn, da se slozit i rozlozit mezi dva lidi pri neprizni pocasi, ALE je to neprakticke pro oblasti, kde hrozi vetsi napor vetru - nad 1000m.n.m stan se proste slozi bokem a nestavi se (ani se nesnazi) nebo nenarovna jen tak zpet!!! Dychatelnost je v oblastech kolem more rovna nule = v uzavrenych predsinkach sauna.
..........
.....
..
opet saham po MSRku a modelu, ktery se jevi odolnejsim ve vetsim vetru + ma moznost dychat v podminkach jak zimnich, tak v horkych letnich vedrech.. resim ho delsi dobu uz i diky natlaku pritulky a ve vyse zminovane Staice bychom se kdekoliv v teplejsich oblastech mohli akorat oblevat navzajem spocenymi curky! ;) Rozdil materialu a jeho odolnosti je pak minimalni. Staika bude trpet diky mater. typu siti vic na suchsi oblasti (nedej boze poryvy vetru s pisecnymi nasypy, kdy zhobluje za noc napor vetru tropiko a bude na tom pak stejne jako matros Elixiru 2)
a na zaver.. NEexistuje universal, ale ani jeden model pro moznost vlaceni mokrem/mrazem/a temer poustnimi oblastmi. Pro lehke stany plati vesmes to, ze odolaji i naporu povetrnostnich podminek (jiste modely) a v horku si je clovek umi upravit, aby se nepotil ve vlastni stave.. Nebo si poridi stan do extremu, kde je zater temer jako na Himalaje jako u Ferrina, ktere neprodycha ani bourku a bude trpet stejne tak jen staci byt na miste delsi dobu diky okolnostem a uzivat si pary :P
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 26, 2016 23:08

grco - možná to tu porovnávam prave proto ze někteří napíší 4kg stan - to jsi se zbláznil? Pritom sami potom tahají vetsi váhu nasbíranou na jiných věcech.
Ne pro mne je to proste ok - začal jsem od 1,7kg a šel na 4kg vyzkoušel to a došel k tomu ze 1,7kg nepotrebuju - prodal - Staiku si ověřil na měsíční akci a lehčí stan nehledám.

S4TYR - Davide ted se nezlob ale o cenu šlo jiz na podzim kdy jsi to neustále řešil ze to je moc a ze to neprojde u slečny.

Další věc - nechápu pořád co máš s tím pískem - respektive to cos napsal je s prominutím pekna blbost - ze se ti přes noc obrousi tropiko od poletujiciho písku a propustí - to driv budes mit v Elixiru díry místo oken. Videl jsem stan od vodáka (často stanuje na pobřeží u kajaku) po 15 letech používáni a je jako novej. To ze tuto teorii napsal nějakej Rus do recenze lze označit za následek.....
Sám jsem stanoval se Staikou na písečné pláži. Je to kravina - ostatně i MSR je silikonyzovaný - respektive ta nejvyšší rada u Elixiru píšou zátěr - což je ale pro tvou teorii o opískování zcela to samé.

Váha je na tom celkem dobre kdyz se podíváš kolik váží stany podobne kategorie od Mountain Hardwear Trango 2, nebo Terra Nova Quasar - musis srovnávat srovnatelné.

Pokud jsi došel k tomu ze je Staika těžká jo nic proti - pokud ti Elixír 2 stačí fajn. Pokud chces neco lehčího a minimálně stejne možná i víc odolného je tu treba UNNA 2,2kg nebo NIAK 1,7kg což jsou stany stejné kategorie odolnosti - oproti Elixiru 2 který ma 2,7kg.

Dale nechápu proc sem píšeš o severských zemích v zimně - já putoval v zimně po ostrovech - sice je to uplne stejne na severu ale zcela jiné klima. O vařiči v zimně - v mrazu sněhu jsem psal ze samozřejmně ano ale to jsou uplne jine podmínky.
Stan je v těchto oblastech naopak nutnost pokud si nelibujes v tom ze te ve spánku bicuje déšť s větrem občas kroupy a kdyz toto neni tak te žerou hejna komárů.

Deuter ti neberu - jen na mne mají nadváhu - ode mne asi ironycké ale je to tak.

Jen voda v terénu je zde na každém kroku. A pokud půjdu v zimně na horách udělám si ze sněhu.

Hubba - Elixír - oba to jsou turistické stany - podívej se na MSR Fury - to je jiz jiná kategorie, ale váha jde nahoru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 26, 2016 23:11

Dýchatelnost ve Staice při 90-100% vzdušné vlhkosti je parádní - lepší jak v Aktu a uz tam to bylo fajn. Je to dáno větším objemem a dvěmi ventilacemi na vrchu a dvěma vchody.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pát kvě 27, 2016 0:29

Michal82 píše:grco - možná to tu porovnávam prave proto ze někteří napíší 4kg stan - to jsi se zbláznil? Pritom sami potom tahají vetsi váhu nasbíranou na jiných věcech.


Asi si to vzdy nechces pochopit.
Ze je Staika kvalitny a pevny stan, to nik nevyvracia.
Ale tu tvoju hlupu teoriu o tom, ze vezmes 4 kg stan a usetris na inych veciach, ktore ty nepotrebujes a ini ano. Presiel si so stanom len jednu specificku oblast, kde si nepotreboval podla tvojho tvrdenia skoro nic a snazis sa nas tu presvedcit, ze minimalizovanim veci si mozes dovolit niest sam stan pre dvoch, ktory ma skoro 4 kg. Myslis, ze ini neminimalizuju? Ze ak chcu teple jedlo, zbalia mikrovlnku?

Ale co urobis, ak budes chciet ist inam? Kde budes potrebovat ako varenie, tak sneznice, macky, cepin, ladovcovu vybavu, mozno lano a pod? Veci, ktore budu podmienkou, aby si tam mohol fungovat? Ostanes doma?
Az potom ti bude kazde kg a miesto v batohu na nezaplatenie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pát kvě 27, 2016 0:32

Michal82 píše:Dýchatelnost ve Staice při 90-100% vzdušné vlhkosti je parádní - lepší jak v Aktu a uz tam to bylo fajn. Je to dáno větším objemem a dvěmi ventilacemi na vrchu a dvěma vchody.


A hlavne tym, ze si bol sam v stane pre dvoch.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 27, 2016 6:15

remy77 dobre a podle čeho to porovnavate vi? Je Elixír 2 symbolem lehkého stanu nebo kde je ta hranice co je a co neni lehký a co je přijatelný? Je to individuální.
Pro mne je Elixír těžký stan protože jsem mel o 1kg lehčí a protože mohu mit i stan pro dva s vahou 1,7kg přesto stejnou odolnosti a pro mne osobne s lepším typem konstrukce. Pak napíše člověk co řekne 1,7kg je moc sou lehčí stany.
A 1,7 vs 2,7 je vetsi rozdíl nez 2,7 vs 3,7.
Az budu potřebovat brát vařič tak ho vemu a ponesu přesně váhu varice esusek bombicku a jídlo navic.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 27, 2016 6:58

Jinak pěkně zpracovaná recenze sice na jiné modely stanů, ale treba někomu pomůže.

http://m.outdoorgearlab.com/4-Season-Tent-Reviews
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát kvě 27, 2016 8:04

Len podotknem, MSR Elixir 2 sa predava aj s footprintom a do packed weight ho pocitaju, takze bez footprintu ma ~2.4kg. Co podla mna je stan priemernej hmotnost :)

Nie je to lahky stan. Ale preto je taky levny. Lahky stan ma 2kg (napriklad MSR Hubba Hubba HP) a ultralahky este menej. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 27, 2016 8:34

A kdybys vybíral stan před par lety napsal bys lehký stan ma pod 5kg - a za dva tri roky bude lehký stan pod 1kg :)
Ok no proto říkám ze treba NIAK je stan minimálně stejne odolný jako Elixír ale váží 1,7kg.
Cena je samozřejmně uplne jinde - pokud jde o cenu tak je to bez debaty.

Ok navrhuji ukončit tuto prestrelku - ja se budu tahat s ,,cvalikem,, s tim ze stejne nesu celkově lehký batoh a nekdo jiny zas muze byt rad ze ma ,,lehčí,, stan a muze si dovolit jeden vetsi objektiv nebo těžší batoh který je pro nej treba pohodlnější. A treti člověk se zasmeje ze ma batoh s 6kg se vším :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pát kvě 27, 2016 8:36

Michal82 píše:remy77 dobre a podle čeho to porovnavate vi?

Tiez podla vlastnych skusenosti. Dlhorocnych, z roznych druhov prostredi, roznych situacii. A preto, ked ti napisal napr. wawrik (ktory ma tych skusenosti pravdepodobne podstatne viac ako ty) ze exoskelet (a skoro so 4 kg) nie je vzdy najlepsie riesenie a ty si mu na to odpisal, ze to posral, ostatni sa do teba pustili.


Michal82 píše:Je Elixír 2 symbolem lehkého stanu nebo kde je ta hranice co je a co neni lehký a co je přijatelný? Je to individuální.


Hranica nie je, len je jednoducha matematika, ze cim menej, tym lepsie. Samozrejme nie na ukor straty funkcnosti.
Ale urcite nefunguje tvrdenie, ze ked vezmem len batoh, spacak a karosku, mozem si kludne za usetrene kg nosit stan pre dvoch sam, ktory bude konstrukcne na 95% situacii overkill. Hlavne vtedy, ak si so spacakom, karoskou a vecami na sebe jednoducho nebudes moct vystacit a dalsie vybavenie bude mat slusnych par kg, budes rad, za kazdu usetrenu vahu. Jednoducho, matika nepusti.

Este k tomu Elixiru, ktory ti ale nik so Staikou neporovnaval, lebo su neporovnatelne.

Bez zbytocnych obalov a footprintu ma 2,2 kg, co je na hlavu 1,1 kg. (povacsina odtial, vratane mna, si kupuju 2-miestny stan, ak ho uzivaju dvaja).
V pomere priestor, konstrukcne riesenie, vaha, kvalita (msr dovtedy malo ceny podobnych stanov dvojnasobne) a cena ponuka velmi slusnu uzitnu hodnotu, teda slusny univerzal, nie liek na vsetko.
Samozrejme, su dvojmiestne stany aj pod 1 kg, ale zase len na ukor niecoho.
Presne tak ako by bola vhodna Staika napr. v Patagonii.

Ale ako napisal tusim wawrik, nic nie je len ciernobiele a kazdy sa snazi najst najvhodnejsi kompromis, aby nemusel mat doma 4 alebo 5 stanov, na kazdu situaciu iny.

Edit:
Najvacsia vyhoda tohto fora je, ze na zaklade informacii z dlhorocnych skusenosti inych (ktorych to stalo nemalo casu a casto aj kvantum penazi), si moze kazdy najst ten svoj kompromis ovela skor a usetrit tak hlavne drahocenny cas a financie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Paleccc » pát kvě 27, 2016 14:11

remy77 píše:Edit:
Najvacsia vyhoda tohto fora je, ze na zaklade informacii z dlhorocnych skusenosti inych (ktorych to stalo nemalo casu a casto aj kvantum penazi), si moze kazdy najst ten svoj kompromis ovela skor a usetrit tak hlavne drahocenny cas a financie.


Pekne napisane =D>
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 27, 2016 14:44

Jo pěkně napsané. S tím souhlasím jak to sepsal remy77.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sumac » úte kvě 31, 2016 14:40

Zdravim,

vyberam stan pre dvoch. Idealne lahky priestranny stabilny odolny a lacny.. :)
Teraz vazne.. bol som na vystave stanov v a lahol som si do asi 20tich roznych stanov. Mam 187 cm takze vela z nich mi prisli kratke.. Najviac sa mi pozdavali Elixir 2 a Wild country trisar 2. Celkom dobry mi prisiel aj vango zenith 200.
Chcem sa opytat majitelov elixiru ako je to so stabilitou vo vetre.. mozno sa to uz riesilo ale nemam nervy citat vsetkych 39 stran.. :) Vyzera ze nema moc uchytov na kotviace snury.. Dalsia vec co ma zaujima je ci do stanu "fuka" kedze ma celkom velke sietovane panely. Po minulorocnom zazitku v norsku som zistil, ze uz nikdy nechcem aby mi do stanu fukalo.. :)
sumac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv kvě 9, 2013 13:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte kvě 31, 2016 22:04

Elixir je proti vetru pevnejsi zo stran od vetracich otvorov ako od vchodov. Nad vetrackami su oka na kotviace snury, od vchodov nie je nic. Ale uz som tu pisal, da sa snura uviazat o konstrukciu hore a tym ze zips na vchode ma 2 bezce, vytiahnut tuto snuru pri vrchu von a vytvorit dalsie dodatocne kotvenie.
Kolko vetra tak znesie, neviem urcit, ale v zaklade so 6 kotviacimi bodmi pri slusnom bocnom narazovom vetre v novembri na Chabenci v NT tu priecnu kratku tyc ohynalo ako udicu ale bez nasledkov.
Sietka je hlavne od hlavy, kde su aj vetracie otvory, tam je ale podlazka dost vysoko, aby to podfukovalo pod tropiko, ktore sa neda stiahnut az k zemi.
Zatial som nemal problem s nadmernym prefukovanim, zalezi kde mas hranicu pripustnosti ty.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mydre » stř čer 1, 2016 7:45

Zdravím místní odborníky a odbornice

Jsem úplný laik a hledám stan na toto léto.

Stan bude stát minimálně měsíc na jednom místě, proto tedy nepotřebuji lehkou váhu, rychle stavění, ani skladnost.

Měl by být pro dvě osoby.

Vyžaduji dobrou odolnost stanu obecně a taky proti dešti (kdyby třeba týden pršelo, stan by to měl vydržet)

S cenou bych se rád vlezl do 4000Kč, pokud, ale bude něco lepšiho za příplatek, uvidíme :)

Děkuji moc za rady a tipy
Mydre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 1, 2016 7:38

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sumac » stř čer 1, 2016 8:08

remy77: dik, pomohol si mi
sumac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv kvě 9, 2013 13:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » stř čer 1, 2016 8:36

Sumac: ak si trochu šikovný, tu popisujem ľahkú úpravu Elixiru, ktorá z neho urobí do vetra veľmi odolný stan (samozrejme na svoju kategóriu, s vysokohorskými špeciálmi do vetra sa porovnávať nedá).

Kľúčové je uchytenie v prekrížení priečneho s pozdĺžnym prútom navzájom o seba - buď gumičkou alebo pevne utiahnutým suchým zipsom.

Stane sa ti z toho ľahká a priestranná obývačka, vhodná na dlhší pobyt v kempe, aj do veternejších podmienok, pritom za minimálnu cenu a s akceptovateľnou hmotnosťou aj na časté prenášanie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » stř čer 1, 2016 8:39

sumac píše:Dalsia vec co ma zaujima je ci do stanu "fuka" kedze ma celkom velke sietovane panely. Po minulorocnom zazitku v norsku som zistil, ze uz nikdy nechcem aby mi do stanu fukalo.. :)

viewtopic.php?p=454722#p454722
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany