Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř srp 20, 2014 9:27

fps píše:- kolik má MSR Hubba Hubba poutek na případné šňůry k ukotvení?
grco píše:@fps: Dve, na tych kratsich stranach, nad vetranim, po dlhsich stranach mas ukotvenu predsinku

Zde varuji - nova Hubba Hubba NX zadna poutka po stranach nema. Ani v miste spojeni prutu, ani pri spodni hrane plachty. Po standardnim zakolikovanim predsinky proste s kotvenim koncite.

Pak muzete jen zkusit jen improvizovat. Napr: uvazat lanko do toho krouzku spojeni, pricemz uhel plachty, ktera ten krouzek zakryva vas nuti kotvit lankem temer kolmo k zemi, coz je zas spatne udrzitelne kolikem.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 9:36

Pre upresnenie, s fps sa bavime o Hubba Hubba HP, on to zabudol napisat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » stř srp 20, 2014 10:28

grco píše:@wawrik: Ako samonosny stan povazujem taky, ktory mozem, keby bolo treba, postavit a prespat v nom aj bez upevnenia kolikov. Predsienky v tom pripade nie su nutnost, dolezite je, aby vnutorny stan normalne stal.

Presne to sú tie marketingové „posuny významu“, o ktorých som písal. Zadefinujú sa také podmienky, aby výrobok spadal do nejakej veľmi populárnej škatuľky, a zákazník mal dobrý pocit z investovaných peňazí. Čo na tom, že v špekáčikoch nie je ani gram mäsa, SUV je obyčajné kombi či dodávka; a samonosný stan až tak úplne samonosný nie je. A ešte sa za to enduseri budú pokojne aj biť. Vlhký sen každého marketingového oddelenia.

Samonosný stan bol odjakživa taký, ktorý nebol pevne spojený so zemou - nepotreboval žiadne šnúry ani kolíky. Tie sa použili výhradne na to, aby ťa aj so stanom neodfúklo. Môžeš ho postaviť na piesku či snehu bez nejakého šaškovania okolo kotvy, môžeš ho celý prenášať, môžeš v ňom bývať bez toho, aby ti tam fúkalo alebo pršalo. Proste ho môžeš normálne používať. Nie v obývačke, vonku :-)

Nenájdeš jediný stan až do konca 50. rokov, ktorý by bol označený ako freestanding, a pritom by taký nebol. To prišlo až pár rokov po tom eurekáckom Drawtite.

grco píše:PS: A ked si postavim len vnutorny stan a budem v nom spat bez tropika, tak v tom pripade je to aj podla vas freestanding stan? :)
Nie, to je moskytiéra. Stan je v prvom rade nepremokavý.

A na túto tému už stačilo, fakt ma tieto nezmyselné doťahovania nebavia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 10:47

OK, mna zas nebavi dohadovat sa s clovekom, ktory ma taky nazor jediny na svete, ked vsetci ostatny ten pojem chapu inak. A uz vobec mi nejde o "dobry pocit z investovanych penazi", pretoze mne je teda uplne jedno, ci je ten stan uplne freestanding, neuplne freestanding, alebo vobec freestanding, pretoze ho tak ci tak ukotvujem minimalne 6 timi kolikmi...

Lenze ty tu inych ludi maties, pretoze povies ze Hubba Hubba neni freestanding a nejaky konkretny clovek si ho kvoli tomu nekupi a kupi si nejaky iny "freestanding" stan, ktory je ale v skustocnosti uplne rovnako freestanding ako Hubba Hubba.

O to mne ide. To ci ho ty povazujes za freestanding alebo nie, to je tvoja vec, ale 99% ludi, aj odbornikov, ho za freestanding povazuju.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod scinkk » stř srp 20, 2014 11:07

Zde varuji - nova Hubba Hubba NX zadna poutka po stranach nema. Ani v miste spojeni prutu, ani pri spodni hrane plachty. Po standardnim zakolikovanim predsinky proste s kotvenim koncite.


a ku..a - tak to dik za info - to je teda zas inovace, kolik gramu to asi usetrilo :( Me by ani nenapadlo, ze by to tam prestali davat
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř srp 20, 2014 11:15

grco píše:99% ludi, aj odbornikov, ho za freestanding povazuju.
Tech 99 % lidi, i ty "odborniky" sis ted vymyslel. To bychom si pak mohli rikat, ze napr. tento spacak je opravdu trisezonni, protoze to "odbornik" z Cumulusu takhle zaradil do kategorie a protoze to "odbornik" ze sveta outdooru tupe opsal. Nebo se muzem vsichni souhlasit, ze pulka sortimentu Hannah, Husky, Coleman apod. jsou "do nejnarocnejsich podminek", protoze to vyrobci a prodejci takto prezentuji. Taky muzeme tvrdit, ze peri je uz prekonano Climashieldem, jak to tvrdi odbornici z Primy.
Ja jinak souhlasim s wawrikem. Samonosny neni, ale vetsinou to nevadi. Slovo "samonosny" bylo spis trochu znasilneno pro marketingove ucely.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 11:37

@b2e: daj si hladat freestanding tent na googli a uvidis same prispevky, aj z odbornych casopisov, ktore popisuju stany typu MSR Hubba Hubba ako freestanding, popis z jedneho konkretneho casopisu som tu aj daval...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř srp 20, 2014 11:41

scinkk píše:...kolik gramu to asi usetrilo :( Me by ani nenapadlo, ...
Mne taky ne a kdyz jsem ho doma rozbalil, tak jsem se nestacil divit. Ty zakladni vlastnosti jsem si pamatoval ze starych Hubbu a na videu, kde vysvetluji inovace u NX se o tomhle vubec nezminili. Tak jsem ten stan znova neprohlizel uplne cely a nechal jsem se tim trochu nachytat. Naprosto mi nejde do hlavy, proc tuto "zmenu" udelali. :( Komu tim prospeli? :D
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod [b2e] » stř srp 20, 2014 11:48

grco píše:@b2e: daj si hladat freestanding tent...
No to na nic neodpovida ani nedokazuje. Btw. a je vubec "freestanding" ~tzn.~ "volne stojici" spravny preklad pro nase slovo "samonosny"? To je spis recnicka. Odpoved neznam. Ale pri pitvani slova mi opravdu prijde, ze to anglicke slovo ma mnohem obecnejsi vyznam, nez preklad, ktery mu my prisuzujeme. Asi neco jako slovo "hranaty" vs. slovo "ctyrhranny". To muze byt klidne duvod, proc s tou kategorizaci zahranicni periodika nemaji zadny problem.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř srp 20, 2014 12:06

wawrik stř srp 20, 2014 11:28 - moc pěkně řečeno! =D>
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 12:09

Takze, napriklad Hilleberg rozdeluje "freestanding" stany na 2 podskupiny "self-supporting" a "fully freestanding", v tomto ponimani je MSR Hubba Hubba v skupine self-supporting, nie fully freestanding. Stale ale patri do skupiny "freestanding".

A ako poukazal b2e, preklad "samonosny" je podla mna blizsie ku self-supporting, ako fully freestanding.

Takze MSR Hubba Hubba je samonosny (self-supporting) stan, ktory je mozne postavit (drzi svoj tvar) aj bez kolikov, ale nie je fully freestanding, pretoze predsienky potrebuju ukotvenie.

A dohovoril som na tuto temu, kazdy si to preberte ako chcete :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby - GoLite Imogene2

Příspěvekod mikimiki » stř srp 20, 2014 12:40

Ahojte,

ako som slubil, recenzia na stan Imogene2 od firmy GoLite. Kupil som si ho priamo od nich, a tym ze preskocili distributorov atd, tak cena bola podla mna nadmieru dobra v danej kategorii. Stan vazi oficialne 1,21 kg a tu je stranka http://www.golite.ch/pi/en/Imogene-UL2-Tent-948.html
Je tam aj instruktaz na postavenie stanu. Inak momentalne opat vypredane.

Rýchlosť stavby, vetranie a kondenzácia, priestrannosť, varenie, odolnosť voči vetru, podmienky...:

Stan je vyborny a lahky. Balenie je tiez velmi male, velkostou(hrubka) asi ako plastova litrova flasa a dlhe asi ako 1,3 litrovej flase (neuvadzam v cm to si mozete pozriet u vyrobcu). Paradne sa zmesti na bok batohu, a vrecko je nepremokave.
Koliky su velmi silne, odolne, aluminiove. Je ich presne kolko ich potrebujete, ALE je moznost stan na oboch stranach vchodu dodatocne zabezpecit, su tam putka. K nim mate 2 dodatocne lanka v baleni ale zial uz nie koliky. Kedze som siel na Island a vedel som ze bude silny vietor (60 km/h, v narazoch viac), tak som si bral aj 2 starsie koliky naviac a doviazal tie dve snury. Oplatilo sa :)!!

Stavanie je rychle, nikdy som to nestopoval ale skusal som si to na zahrade pred odchodom na Island niekolkokrat a tak mi to slo potom rychlo naostro. Tipujem do 5 minut. Aj skor, ak nie je vietor, vtedy problemovejsie, lebo nie je samonosny. Inak tu samonost by som riesil tym, ze vzdadu by som pouzil walking tycku a spojil tie 2 zadne rohy. Myslim ze to bude fungovat bez problemov! Pozrite video a skuste aj vy pospekulovat ...

Stan je oficialne pre 2 (myslim ze ak sa poznaju, tak je to v pohode!) ale ako som uz v inom prispevku spominal, tak tento Imogene2 je idealny podla mna pre 1 a Imogene3 zase pre 2 :) A ten nie je ovela drahsi na danu kategoriu a vahu 1,54kg.
Vnutorna dlzka 216 cm napovie (sirka 140 vpredu a 110 cm vzadu), kto sa tam zmesti a kto nie, ja som nizky takze 'no problem'. Zadok sa znizuje kvoli konstrukcii ale spal som aj smerom dozadu, ked som stan postavil tak aby predok bol proti vetru! A bez problemov, netrpim fobiou :) Inym vacsim/vyssim ludom to moze robit problem, ze nemaju vela miesta nad sebou, ja spim na bruchu v spacaku, takze to neriesim.

Vetranie je uspokojive, jeden otvor vpredu ako sucast vstupu. Zadok neprilieha k sietke a da sa aj sikovne zakolikovat tak, ze vytvorite prirodzene velku medzeru na vetranie. Kedze som ho pouzival sam, tak aj pri par vlhkych dnoch/nociach (a vlhkosti tam bolo relativne pozehnane :)) som nemal problem, vyvetralo sa a kondenzacia minimalna az ziadna. Neviem odhadnut ako by to bolo s dvoma ludmi. Ale myslim, ze v pohode.

Premoknutie som nemal ziadne. Odolnost 1200 mm ma najprv strasila ale pri tych par aj silnych lejakoch sa nakoniec osvedcilo, ze to staci, ani kvapka dnu an zospodu, aj ked voda niekolkokrat bola medzi tyvekom a spodkom stanu. Na spodku stanu som mal cely cas tyvek, ktory som si doma namieru vystrihol. Jedina vec, ktora mi trochu vadila, ze ta impregnacia neodpudzovala vodu, tak ako som to videl na inych stanoch, ale voda sa obcas akoby 'vsala do plasta stanu'. Vplyv na nepremokavost to nemalo ziadnu, len mi vadilo, ze rano ked ini si stan otrepali od vody, mne zisli dole len vacsie kvapky a zvysok akoby zostal. No vecer krasne rychlo vyschlo, stacilo pockat max 20 minut pri slabom vetriku.

Varenie, nuz podla fotiek si asi kazdy urobi vlastny nazor, velmi by som to v predsienke neskusal. Resp. ano ale s jednou polkou vchodu uplne otvorenou. Samotna predsienka pojme nejake topanky a mensi batoh, asi tak do 45l, vacsi radsej do stanu priamo.

Stanoval som len v kempoch, vacsinou na trave a raz na 3 noci na kamenoch v kempe v horach, tam sme vsetci pouzili dodatocne aj na zataz laniek aj kamene, lebo poda bola kamenista a pri vacsom lejaku by nas asi vyplavilo :)

Jedna designova chyba, uz som pisal vyrobcovi, vedia o tom, skoda ze mi to nepovedali skor :) ... hlavna tyc ktora tvori 'chrbat' stanu sa pri vetre zboku vytlaci na jednu alebo druhu stranu.
Dam sem 6 fotiek, na jednej bude aj pohlad odzadu aj s hlavnou stredovo tyckou. Z vnutra vonkajsieho plast tam nie je v strede ziadne prichytenie, ktore by neumoznilo hybat sa tycke pod tym plastom. Rozmyslal som ze si tam dam 'nazehlit' (lepsi vyraz ma nenapada momentalne) suchy zips bez porusenia tropika a tu tycku do toho upevnim. Podobne ako to je na stane inde len nie prave tam :(
Co sa tyka tej chyby, tak to by som neriesil ako velky problem. Robi to problem len pri vetre zboku. A aj tak nedojde k dotyku medzi tropikom a plastou, aj ked medzera je tam potom mensia.

Celkovo som spokojny, a hoci dlhodobe skusenosti zatial ziadne, len tieto 14 noci na Islande ... odporucal by som ho. Samozrejme zalezi kde s nim idete a co od neho ocakavate. Je trojsezonny ale sneh by som urcite ani len maly neriskoval.

A ktovie ci buduci rok nepridu este s vylepsenou verziou, rozhodne ak niekto rozmysla o kupe, tuto firmu by som si drzal v bookmarksoch.

Ak budu otazky, rad odpoviem, dufam ze co najpravidelnejsie :)

p.s. na zaklade komunikacie s firmou, musim povedat, ze to je dalsie male plus, su ochotni, a odpovedaju rychlo a uprimne (vid priznanie chyby ...)
Přílohy
Camp at Asbyrgi4.jpg
Camp at Asbyrgi2.jpg
Camp at Asbyrgi3.jpg
Naposledy upravil mikimiki dne stř srp 20, 2014 13:13, celkově upraveno 2
mikimiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 12, 2014 10:25

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby - GoLite Imogene2

Příspěvekod mikimiki » stř srp 20, 2014 12:42

A dalsie 2 foto ...
Přílohy
Camp at Skaftafell6.jpg
Camp at Asbyrgi5.jpg
mikimiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 12, 2014 10:25

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv srp 21, 2014 15:39

[b2e] píše:
fps píše:- kolik má MSR Hubba Hubba poutek na případné šňůry k ukotvení?
grco píše:@fps: Dve, na tych kratsich stranach, nad vetranim, po dlhsich stranach mas ukotvenu predsinku

Zde varuji - nova Hubba Hubba NX zadna poutka po stranach nema. Ani v miste spojeni prutu, ani pri spodni hrane plachty. Po standardnim zakolikovanim predsinky proste s kotvenim koncite.

Pak muzete jen zkusit jen improvizovat. Napr: uvazat lanko do toho krouzku spojeni, pricemz uhel plachty, ktera ten krouzek zakryva vas nuti kotvit lankem temer kolmo k zemi, coz je zas spatne udrzitelne kolikem.


Oprava, ma to 4 poutka na ukotveni, nasiel som dalsie 2, tiez na kratsej strane, ale dole, pri zemi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » čtv srp 21, 2014 17:09

grco píše:Oprava, ma to 4 poutka na ukotveni, nasiel som dalsie 2, tiez na kratsej strane, ale dole, pri zemi...

Poutek to má dost, škoda, že to neni samonosný. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » čtv srp 21, 2014 18:25

našel jsem snad jediné fotky MSR Hubba Hubba HP se šňůrami na ukotvení http://www.bushwalk.com/forum/viewtopic.php?f=57&t=5153
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » sob srp 23, 2014 11:28

Big Sky prestal robiť Convertible a nahradil ho veľmi zaujímavý samonosný Chinook. Dvojmiestny, dvojvchodový a dvojpredsienkový čistý exoskeleton, hmotnosť zhruba od 1,3 kg, trojprútový (!) s priestorovým krížením, takže sa dá predpokladať nadpriemerná odolnosť vo vetre. Tretí prút sa dá vynechať a nahradiť kolíkom, čím sa ešte ušetrí tak 150 g na úkor samonosnosti. Veľmi inteligentné vetranie. Za príplatok sa dajú dorobiť snežné límce (!) alebo zimný interiér. Aj v plnej náloži s ultramegaheavyduty prútmi to má do 1,8 kg. Paráda.
big-sky-chinook-2p-tent-marigold-yellow-iso-detail[1].jpg

Škoda, že to s nimi je na dlhé lakte, ja som to pred časom nakoniec s nervami nevydržal a kúpil Tarptent. Kupovať stan dnes, je toto číslo 1.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » sob srp 23, 2014 17:15

Big Sky nevypadají vůbec špatně, akorát se nedají u nás koupit, natož je shlédnou v reálu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby - GoLite Imogene2

Příspěvekod wawrik » ned srp 24, 2014 6:47

mikimiki píše:Jedna designova chyba, uz som pisal vyrobcovi, vedia o tom, skoda ze mi to nepovedali skor :) ... hlavna tyc ktora tvori 'chrbat' stanu sa pri vetre zboku vytlaci na jednu alebo druhu stranu.
Aha, myslíš ten hlavný prút... Posunie sa asi o 20 cm v smere vetra, však? AFAIK to robia všetky stany tejto konštrukcie okrem exoskeletových Vaude. Vadí to niečomu?

Inak dík za skúsenosti :smt023
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mikimiki » pon srp 25, 2014 21:56

wawrik> nevedel som ze je to typicka chyba podobnych stanov. Ako som pisal, mozno by som nejaky DYI sposob nasiel ako to zafixovat, ale ano mas pravdu az tak to nevadi. Jedine to sposobuje znizenie medzery medzi plastou a sietkou a ked je teda uz ten vietor, moze zlahka dochadzat k dotykom.
mikimiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 12, 2014 10:25

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 9:32

Tak po tyzdnovom pobyte v MSR Hubba Hubba HP musim povedat, ze som dost spokojny. Dve noci prsalo a nic nepremoklo, aj ked to ma "len" 1200mm vodny stlpec, coho by sa urcite majitelia Jurkov hned zlakli :)

Jedina vytka su dodavane koliky, to musel vymysliet uplny diletant. Zle sa to zasuva do zeme, zle sa to zo zeme vytahuje, a este k tomu je na kazdom pol kila hliny, ked to clovek vytiahne...

Vypadaju takto

Obrázek

Takze ked to clovek chce zatlacit do zeme, tak je to hodne ostre a boli z toho dlan, takze si musim brat rukavice... Vytiahnut to tiez nejde poriadne, lebo sa to neda za nic chytit, no a ten profil co to ma, chyta hlinu a musim to cistit kazde rano, kazdy kolik, aby som netahal v batohu kilo hliny zbytocne...

Nastastie vymenit koliky je asi najlahsie, takze nejake musim vybrat a objednat :)

Inak ak mi niekto dokaze vysvetlit aku maju mat tieto koliky vyhodu, tak by som bol rad :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Hafi » stř zář 10, 2014 9:56

tyhle kolíky jsem si naopak úmyslně koupil a používám místo originálních k jinému stanu.

1) zašlapávám nohou v botě, vytahuju za provázek, který jsemuž při koupi měl protažený v té dírce.
2) ráno kolíky od hlíny vzájemně očistím, zdržení tak 30 vteřin, většinou je čistý než dojdu k dalšímu rohu stanu (záleží na hlíně, nestává se to denně)
3) díky profilu jsou v podstatě neohnutelné (a taky materiálu, pak jsem si na výstavě stanů kopul vizuelně stejné kolíky od jiné firmy (možná outwell, ale nevím jistě) a ohly se celkem ochotně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 10, 2014 9:57

Výhody: díky profilu to pusobí v hlíně podobně jako sněhová kotva - tzn. je tam větší odpor než u klasického kulatého pruřezu, jak jsi sám zjistil.
Vyndávání: představ si, že existují vytahovače kolíku. :mrgreen:
Zasouvání kolíku: to ti snad nemusím vysvětlovat... :smt082 Zkus podrážku boty, buď s botou na noze, nebo sundáš botu a chytneš ji za špišku a podpatkem zatlučeš kolík do země.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sikula » stř zář 10, 2014 9:59

z konstrukčního hlediska, být při té samé váze jen kulatýho profilu tak ho hned ohneš.
A nic ti nebrání najít placatej šutr a zatloukat tím, pak se na něj můžeš třeba i vy....
Vytáhnout můžeš buď za orig šňůru, nebo protáhneš kus repky a tahat za ní.
A právě proto mám raději samonosný stany, nemusim se srát s kolíkama ;)
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 11:06

Ziadnu snuru som tam od vyroby nemal a kupovat snuru, strihat a uvazovat sa mi nechce.

Ked spim v kempe, tak tam vacsinou ziadne kamene nie su, a nejake vytahovace kolikov sa mi riesit nechce :) Takisto ked stavam stan, tak uz mam vacsinou obute crocsy a ked som skusal zatlacit tie koliky v crocsoch, tak som mal pocit, ze mi to prederavi podrazku...

Mal som od MHW "normalne" koliky a ziadny sa neohol, ohybaju sa len koliky od Jurka...

A to, ze to lepsie v tej hline drzi mi je nahovno, nepotrebujem aby to drzalo tak moc :)

Ale diky za popisanie vyhod :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Sikula » stř zář 10, 2014 11:44

a podle fotek na netu by člověk řek, že ty poutka na vytahování tam mají by default
http://sport.popina.cz/msr-minigroundho ... -6151.html
http://sport.popina.cz/msr-groundhog-st ... -5484.html
http://sport.popina.cz/msr-cyclone-stak ... -5485.html

A snad v každém kempu ti půjčí kladívko, stačí se zeptat ;)
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 12:04

Mozno tam su, ked si ich kupis samostatne, ja som ich mal by default k stanu a tam ziadne snurky nie su :)

Ide o to, ze zhanat kladivo, botu, kamene je praca navyse, s obyc kolikmi to nemusim delat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod axi12 » stř zář 10, 2014 12:31

grco píše:Ide o to, ze zhanat kladivo, botu, kamene je praca navyse, s obyc kolikmi to nemusim delat :)

ty chodíš po horách bos? nebo nechodíš, ale levituješ? :shock: :((
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 12:35

Jak som pisal, ked stavam stan, tak som v crocsoch, boty mam 5m vedle :) Proste to je fuk, vezmem kolik, zarazim rukami do zeme, ked si uz musim brat kamen, boty, rukavice, kladivo, alebo zaplatit niekomu, aby tie koliky narval do zeme za mna, vsetko je to proste praca navyse, preco by som to mal riesit za kazdym ked stavam/skladam stan, ked mozem mat koliky, u ktorych to riesit nemusim? A hlavne ich pracne cistit od hliny?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 10, 2014 14:33

Až je budeš muset čistit od hlíny v 7 případech z deseti, tak si povíme...
Ale i já jsem naposledy tahal klasické kulaté kolíky obalené hlínou. Takže to nevidím jako chybu kolíku, ale prostředí, kam jsi ho zarážel.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Stany