Lodní vak na osobní věci

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 7, 2010 15:18

Ty to chceš na kopce? Tak to se na Colemana vykašli!! Je to těžký jak sviňa, ale váha v prospektech uvedena není. Materiál je silný plast vyztužený síti z textilie. Je to vyloženě vhodné na vodu,kde neřešíš váhu.

Na chození v kopích se podívej na SeaToSummit, Tatonka a jiné lehké... Šíp je HODNĚ používá, tak zkus pohledat. Za sebe a třeba za Pripluva doporušuji velký 100L igelitový pytel který je v celém batohu. Nebo v každé komoře jeden zvlášť...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod pripluv » sob srp 7, 2010 15:23

Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod pripluv » sob srp 7, 2010 15:24

vonkreuz píše:Za sebe a třeba za Pripluva doporučuji velký 100L igelitový pytel který je v celém batohu...

forever :supz:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod gespa » sob srp 7, 2010 16:40

Jj, ten igelitovej pytel používám už nějakej ten rok a v pohodě, ale říkal jsem si, že bych si to trochu vylepšil (už jsem si dlouho nekoupil nějakou tu "nezbytnost" :-.. ).

Jinak chodím všude, nejen po horách a u některých akcí je to taková všehochuť a člověk se tam může i pěkně vymáchat - což se mi zatím nestalo, ale kdyby, tak bych pak takovej 100% voděodolnej pytel uvítal...

I když ta váha, to máte pravdu - už takhle mívám problém to udržet v rozumných mezích a raději bych ji spíš snižoval než zvyšoval. Byl by nějakej odhad, kolik asi ten 98l váží? Já bych to viděl tak do 300g, což bych ještě i obětoval...
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 7, 2010 17:39

V pondělí ho zvážím a dám vědět... bude stačit? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod gespa » sob srp 7, 2010 17:52

Jasně - díky! :)
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 10, 2010 9:35

Objem 30L:
-sirka 43cm
-delka pri zarolovanem vrsku 55cm
- hmotnost 400g

Objem 98L:
- sirka 60cm
- delka pri zarolovanem vrsku 80cm
- hmotnost 750g
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod gespa » úte srp 10, 2010 9:57

Takže ten udávanej rozměr byl spíš opravdu průměr a objem v litrech asi myšlenej v zarolovaným stavu (u toho 98l to prakticky vychází, u toho 30l mi i tak vyšel objem přes 40l, ale nebudu hnidopich O:) ).

Tímpádem by mi tedy stačil ten menší, akorát se zamyslet nad tou vahou - to je fakt docela mazec... ...no stejně do něj asi půjdu... :-k

Každopádně moc dík - hodně mi to pomohlo!
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod gespa » pát srp 13, 2010 10:50

Tak už je doma - váha na kuchyňské digitální váze 357g, šířka u ústí 43.5cm, ale ta kruhová podstava na dně je tak 27cm průměr, takže ten můj zimní spacák v kompresi o průměru 29cm tam nakonec dám a i když ho nemusím úplně doslova "rvát", tak to stejně jde nepříjemně natěsno. Nicméně ten kompresák je stejně zbytečně širokej, takže ho buď nechám o 1-2cm zůžit anebo si koupím časem jinej. Stejně tam bude většinou jen třísézoňák a ten tam hodím na dno a ještě k tomu na šířku jako nic... :wink:

Každopádně jsem spokojenej - nic subtilnějšího bych nechtěl, tohle vypadá, že opravdu alespoň trochu vydrží moje občasný méně citlivý zacházení.

No a moje nejmladší je z něho úplně nadšená - hned zacvakla sponku a šla "na výlet". :lol:
Přílohy
CIMG6315.JPG
CIMG6315.JPG (244.2 KiB) Zobrazeno 5468 krát
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod pripluv » pát srp 13, 2010 12:19

me takhle vyrazil jednou na vylet mladej s cepinem … stejne to jadro potrebovalo predelat :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod mike » pát srp 13, 2010 22:11

:lol: zkousel drytooling? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 13, 2010 22:40

Napodoboval Dave McLeoda z jeho filmu E11, kde osekává kachličky v bytovém jádře pomocí cepínu :iceaxe: :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod marianx » úte led 31, 2012 2:42

Mám celkovo 4 vodotesné obaly a vaky. Na doklady a peniaze mám 2 litrový. Keďže mám dosť drahú fotovýbavu (cca 2500 Euro) najväčšia investícia išla práve sem. Oplatilo sa (nie žeby som sa už vykúpal). Fotoaparát, mobil mám hocikedy po ruke otvorenie a zatvorenie trvá do 10 sekúnd. Dokonca sem schovávam mobilné telefóny aj ostatným, ktorý si nosia ešte stále len barely. Kufrík som skúšal potopiť s 8,5 litrami minerálky. Nepodarilo sa, ešte pritom plával a 1/4 trčala na hladine. Keď kufrík kompletne napracem elektronikou, ktorá váži do 3 kg trčí z vody 3/4, takže má aj slušný vztlak. V hĺbke 1 meter som ho držal 15 minút, samozrejme odolal a to nehovorím ešte o nárazoch, čo vydrží 108kg z výšky 1,5 metra. Pred lodnými vakmi dávam prednosť lodným batohom majú navyše popruhy na chrbát, takže pri prenášaní je to pohodlnejšie. V člne využijem popruhy batohu k jeho pripútaniu. Do 120 litrového dávam stan,karimatky,vankúše, spacáky a do 150 litrového oblečenie. Objemovo sa to zdá obrovské, samozrejme zatiaľ boli vždy naplnené na 70 percent. Barely sú pre našu partiu nepraktické, pretože vzhľadom na ich tvar zaberajú v mikrobuse veľa miesta a tak dúfam, že postupne všetci prejdeme na batohy.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod pripluv » úte led 31, 2012 6:50

Pelicase 1400 mám v práci na měřáky a je to super kufr. Zvažuju, že jestli se mi rozumně vejde do kajaku, tak měřáky nějakou dobu budou bez kufru :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod marianx » úte led 31, 2012 13:22

No do kajaku to možno nebude také ľahké 8) . Výhoda kanoe (s ktorou žiaľ nesplavíš veľmi divokú vodu) je obrovský priestor a jej nosnosť. Minule sme skúšali, koľko by sa dalo do nej naložiť...pri váhe 450 kg sme mali vodu 5 cm pod oderkou. Na takom Mošonskom Dunaji by som si na to ešte trúfol, ale na Dunaji by stačila lepšia vlna od lode a ideš ku dnu O:). Mimochodom všimol si si koľko váži môj stan ? Keď som povedal predavačovi, ktorý mi ho predával, že ho potrebujem na turistiku #-o myslel si, že som sa zbláznil. Pri vodnej turistike to nie je až také hrozné, lebo ho vlečieš v člne a nie na chrbte, ten komfort je neoceniteľný.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod pripluv » úte led 31, 2012 14:18

Ona ta čtrnáctistovka není tak strašná co se rozměrů týče.

Stan je dobrej tak do tý lodi, jak mám nést na zádech stan težší než dvě kila, jsem nasr.... :twisted:
Zase to máš s posezením, to aby jeden přibalil ještě židle :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lodní vak na osobní věci

Příspěvekod marianx » úte led 31, 2012 15:13

Samozrejme, že ich mám, aj s držiakom na pohár 8). Priateľke som kúpil také z TESCO za 10 Euro, no ale sebe som musel kúpiť o čosi silnejšie, lebo nie som žiadna mušia váha
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Předchozí

Zpět na Na vodě