Tip na víkendovou vodu

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Vit » pát zář 17, 2004 8:18

Nemá někdo tip na zajímavej úsek, kterej se dá sjet za víkend? Krom sázavy z Týnce do pikovic a kousků který jsou na druhym konci republiky.

Diky
Vit
 

Příspěvekod blondak » pát zář 17, 2004 11:55

zkus ploučnici prej je to v poho a docela i teče
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod LudaS » pon zář 20, 2004 17:06

A co Vltavu ze Suchdola? pravda naposled kdyz jsme to jeli tak se mluvilo o nejake kulminaci ci co ... ted to asi tolik nepotece :)))

Vazne se nad Tim ale zamyslim myslim ze se kona urcite nejaka VTZ ... bylo by to sice min do pohody ale zase vetsi vzruso :)))
LudaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 10, 2004 10:28

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Návštěvník » pon zář 20, 2004 20:01

Vit píše:Nemá někdo tip na zajímavej úsek, kterej se dá sjet za víkend? Krom sázavy z Týnce do pikovic a kousků který jsou na druhym konci republiky.

Diky


a odkud jsi ?
Návštěvník
 

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Vit » úte zář 21, 2004 7:45

Anonymous píše:
Vit píše:Nemá někdo tip na zajímavej úsek, kterej se dá sjet za víkend? Krom sázavy z Týnce do pikovic a kousků který jsou na druhym konci republiky.

Diky


a odkud jsi ?


Z práglu. Tudíž kamkoliv je to daleko :((
Vit
 

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod zbuddy » čtv čer 4, 2009 13:35

vodácí jásají, řeky jsou plné

pro chongu: Berounka je splavná už zeZ Plzně! :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod ramirez » pon čer 22, 2009 12:23

Moc rád bych se připojil k dotazu. Kritéria jsou, voda pro totální lamy (jezdím jen občas na raftu a na vodě jsem byl naposled před 15 lety, žena ani jednou, ostatní jsou na tom velmi podobně), jen na prodloužený výkend (čt - ne), spíš méně lidí, možnost nějak do pohody si půjčit lodě .... Co třeba Ploučnice?? Nebo Radbůza?? Jizera z Benátek?? Nežárka?? Nebo třeba Berounka?? Fakt nevím už jsem z toho prostě vypadl a mám za úkol to nějak zorganizovat no ....

Díky za pomoc .....
ramirez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 8, 2008 11:01

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod pripluv » pon čer 22, 2009 12:29

berounka, sázava, lužnice, otava, ohře, vlatava

žádná není těžká, všude půjčíš lodě, všude bude plno :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod pripluv » pon čer 22, 2009 12:30

Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod ramirez » pon čer 22, 2009 14:05

Díky moc, přemýšlel jsem o Ohři, tak dáme asi tu, třeba nějak Karlovy Vary - Kadaň nebo Kynšperk - Karlovy Vary ještě to promyslíme .... Každopádně díky moc.
ramirez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 8, 2008 11:01

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Zdéňa » pon čer 22, 2009 14:08

Otava je lehká.. třeba ze Sušice. Loni jsme jí jeli v červenci a byla mezi náma většina, co na vodě nikdy nebyli a v pohodě. Ale všude je plno hezkých a sjízdných řek.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Detektor » čtv čer 25, 2009 12:31

tady v Brně máme dvě celkem dobrý řeky Svratku a Svitavu..obě sou v klidu a stojí za to si je projet aj přes město...každá zabere necelej den..a taky máme v Brně dobré škopek..což se taky počitá.
Potom bych doporučil Moravskou Sázavu (Tátenice - Hoštej - Zábřeh) za větší vody je to pohoda.
Jinak dál se dá vplout do Moravy, (ta je krásná a sjízdná třeba z Hanušovic) a pak můžeš pokračovat přes Litovel až do Olmiku (Olomouce) a pak klidně do Černýho Moře:)
Naposledy upravil Detektor dne čtv čer 25, 2009 12:37, celkově upraveno 1
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Ježo » čtv čer 25, 2009 12:33

OT jak vyšité: V Brně dobré škopek? :-k Myslíš Pegas? Nebo Černou horu, 30km od Brna? :twisted:
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Detektor » čtv čer 25, 2009 12:39

Černá Hora je moc dobrá..Pegas moc nemusim...se mě nelíbí ta putyka:)
Co je OT?
Teď bude dobrý jet k Budějovicím tam je vody dost:) a se škopkem to tam taky neni špatný:)

Jinak doporučuju občas shlídnout stránky http://www.voda.gov.cz/portal/cz/ kde se může každej dozvědět poslední informace o vodních stavech na řekách v ČR, a třeba se rozhodnou podle toho.
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Ježo » čtv čer 25, 2009 12:49

OT - OffTopic = kecání mimo téma, našimi spravedlivými moderátory zhusta potírané ;)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Detektor » čtv čer 25, 2009 13:15

CCC...taková chytačka, jo?!...budu se chvilku stydět a pak si půjdu zacvičit :lol:
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod zbuddy » čtv čer 25, 2009 13:31

jezo píše:OT jak vyšité: V Brně dobré škopek? :-k Myslíš Pegas? Nebo Černou horu, 30km od Brna? :twisted:
Já to furt říkám, nejlepší brněnské škopek je Černá Hora :drinkers:
jezo píše:OT - OffTopic = kecání mimo téma, našimi spravedlivými moderátory zhusta potírané ;)

Správně, podporujte svého šerifa! V případě víkendové vody se téma škopek povoluje :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod kmochacek71 » pát črc 3, 2009 10:57

Detektor píše:Teď bude dobrý jet k Budějovicím tam je vody dost:) ...

Souhlasím, nejlépe na horní BLANICI. Byla to parádní voda
\:D/
Uživatelský avatar
kmochacek71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 24, 2007 4:14
Bydliště: Prága

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod Detektor » pát črc 3, 2009 11:18

Super! To video je fakt dobrý..ten skok na začátku vypadal jak Malá Niagára na Čuňově u Bratislavy:) Rozhodně dobrej typ na dovolenou, pro otrlou rodinu s dětma :twisted:
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod kmochacek71 » pát črc 3, 2009 12:25

OK, tak teď pro méně zlobivá dítka za nižšího STAVU. :)
Uživatelský avatar
kmochacek71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 24, 2007 4:14
Bydliště: Prága

kam v létě na vodu?

Příspěvekod DCJ » ned led 10, 2010 10:54

Ahoj, nemáte někdo nějaký tip kam v létě na vodu? Tak na dva (tři) dny.Většina z nás je z okolí Jihlavy, tak aby to nebylo přes půl republiky. Jo a většina jsou začátečníci, tak něco lehčího , ale zase aby to nebyl jenom olej 8) .
Napadla mě třeba Sázava, ale já osobně jsem tam nebyl, tak jestli někdo máte zkušenosti. Ještě jsem nic sám neplánoval, ale letos padla volba na mě, tak se radši ptám, aby mě pak nekamenovali za to, že jsem vybral moc lehou, nebo moc těžkou. :mrgreen:
Díky moc

sloučeno s obdobným vláknem
sobb
DCJ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 29, 2009 14:58

Re: kam v létě na vodu?

Příspěvekod Sirah » ned led 10, 2010 11:10

co ja vim, tak Sazava olej je...
my letos na Vltavu :) snad bude stav vody priznivejsi nez loni :)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod mesicek » ned led 10, 2010 11:25

Myslím, že Lužnice a/alebo Sázava sú pre začiatočníkov, s ktorými ide aspoň pár skúsenejších, ktorí poradia a pomôžu, dosť vhodné. Pekné miesta na táborenie, zopár hatí (jezov), ktoré treba prenášať, zopár takých, ktoré sa dajú bez problémov prejsť. Ale samozrejme ako na riekach nížin aj dosť veľa tiahlych úsekov s pomalým prúdom :)
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: kam v létě na vodu?

Příspěvekod pripluv » pon led 11, 2010 6:20

Sirah píše:co ja vim, tak Sazava olej je...

jak kde a jak kdy
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod pripluv » pon led 11, 2010 6:24

ceske proflakle reky jsou zacatecnicke. sazava, vltava, ohre, otava, berounka... kazdopadne, nejlip vam bude, kdyz si nekde v jihlave pujcite na dve tri odpoledne v lodenici lode a pujdete zablbnout na jihlavu (jako reku :) ). ziskate zakladni prehled o ovladani lode, zjistite, ze se to naguvno hejba na strany a ze to umi jezdit i pozpatku. Letni vodu si pak uzijete vic, odpadne vam to prvni seznamovani...

...BTW, pres pul republiky je vsechno, snad jen Dyje a ta Jihlava, ale to je volej a druha jmenovana v lete nesjizdna, tak malo vody...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod DCJ » pon led 11, 2010 15:37

Tak základní ovládání lodě znají snad všichni, i když se najdou tací, kteří jen teoreticky :lol:
Díval jsem se, že by možná šla trasa Čerčany - Týnec nad Sázavou - Pikovice. Nejel to už někdo? Zajímaly by mě "dojmy a postřehy" :mrgreen:

Jo a já myslel abych nemusel až někam za Prahu 8), radši něco blíž.
DCJ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 29, 2009 14:58

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod zzuzzy » pon led 11, 2010 16:20

Čerčany - Týnec - Pikovice jsme jeli loni s tím, že mezi náma byli i úplní začátečníci. První den je ale fakt nuda. Sice to bylo myšleno tak, že si ti nováčci tak nějak na loď zvyknou, ale dopadlo to tak, že jak to neuměli, tak se dost nadřeli. Voda prostě stojí. Zajímavější už byl druhý den, kdy z Týnce do Pikovic to přeci jen teče. Podle stavu vody je pak trasa více (málo vody, hodně šutrů) nebo méně náročná (hodně vody). Ale jelikož nejste úplní začátečníci, tak si myslím, že je to super volba. I když zábavnější je to spíš asi jen na ten jeden den - do Pikovic.
zzuzzy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob led 26, 2008 23:39

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod rebi » pon led 11, 2010 17:36

Myslim si taky,ze Sazava je dobra volba..
@DCJ:Otava a zacatecnicka,jo.. :)???Mno..nevim,nevim,jestli bych zacatecniky posilal na Cenkarnu... :finga:
Osobne si myslim,ze ani Ohre moc pro zacatecniky neni..kdyz si vzpomenu na Hubertus...je fakt,ze jsme ho davali za povodnich,ale vzpominam si, kdyz jsme ho jeli i za normalniho stavu a ne zas tak malo lidi se tam cvaklo..a nejen tam.

Ja bych pro zacatek doporucil asi berounku..je to sice skoro vsude volej..ale co nadelas..ale je potreba, aby ty uplni zacatecnici ziskali jakous takous jistotu..

Rebi.

PS:Jeste me napada snad naprosto nejzakladnejsi vodacka reka - Luznice..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod pripluv » úte led 12, 2010 5:55

sazava je v pohode, tynec-pikovice tece, faktem je, ze v tynci ma b-sport pujcovnu, tak je reka az do pikovic zaspuntovana. kdesi niz (pod tim nahonem) to tece pomerne fajn, zase na kazdym sutru je vyklopena lod :mrgreen: .
jestli neni problem se zakladnim ovladanim plavidla, tak klidne.
koneckoncu, sazava byla v roce 1993 ma prvni reka (tenkrat jsme to jeli z ledce), naposledy jsem ji jel pred trema a pul rokama, byl to vikend plus dva dny, jeli jsme z rataji do prahy (pozor, konci-li se v pikovicich, je vopruz odtud odjet po silnici, lepsi je dijet tri a pul kilometru do vltavy a skoncit na nadrazi a ted nevim, v dejvicich? je to silnicni most hned u soutoku a je tu paradni molo na vytazeni lodi, paradni sjezd autem s vlekem a paradni zahradni zarizeni :mrgreen: ) a bylo to uplne super. zejmena to, ze dva tydny pred tim prselo a pak tyden pralo slunce = hodne vody, ale zadna z nebe.

Kazda ceska reka (nepocitam rozvodnenou jizeru) je za normalniho stavu zvladnutelna zacatecnikem, kdyz to neni uplny kopyto, dulezity je pochopit, ze ne kazdy splav jde sjet, hodi se umet cist vodu a pochopit, ze kdyz je na jezu sest pomnicku za poslednich sest let, ze to nebylo nahodny pocasi. koneckoncu, na raft.cz je seznam jezu, na ktery ani nepomyslet.

Suma sumarum, jedte na sazavu a mate to.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tip na víkendovou vodu

Příspěvekod @Martin@ » čtv bře 25, 2010 20:49

Detektor píše:tady v Brně máme dvě celkem dobrý řeky Svratku a Svitavu..obě sou v klidu a stojí za to si je projet aj přes město...každá zabere necelej den..a taky máme v Brně dobré škopek..což se taky počitá.
Potom bych doporučil Moravskou Sázavu (Tátenice - Hoštej - Zábřeh) za větší vody je to pohoda.
Jinak dál se dá vplout do Moravy, (ta je krásná a sjízdná třeba z Hanušovic) a pak můžeš pokračovat přes Litovel až do Olmiku (Olomouce) a pak klidně do Černýho Moře:)


A nemělo by se zapomínat na Jihlavu, Loučku a Oslavu. Třeba takovou Jihlavu od Ivančic do Pohořelic skoro nikdo nezná a nejezdí, přitom je to paráda (sjízdná prakticky celoročně a nezávislá na vypouštění přehrady). A Oslava (která se dá jet jen pár dní na jaře, když taje sníh - třeba teď) je úplně úžasná WWIII v nádherný krajině.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Další

Zpět na Na vodě