prosím radu Vltava

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

prosím radu Vltava

Příspěvekod chonga » pon srp 4, 2008 8:48

ahoj * ahoj,
chtěl bych na stará kolena vyrazit na vodu.
v plánu je Vltava z V.Brodu kam dojedeme 2-3 dny (víc obětovat nemohu).
mám představu půjčit raft (4-6 tvorů).

prosím kam se dá dojet za 2 dny, je ten úsek náročnej pro zelenáče?
eventuelně můžete doporučit/nedoporučit, pokud již máte zkušenost, poskytovatele lodi.

zkušenosti? před 20ti lety berounka s ananaspunčem, loni 3 jízdy na raftu na kánále ve Veltrusích. toť vsjo! :wink:

děkuji za seri=ozní, věcné rady :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » pon srp 4, 2008 8:52

kam dojedeš ti řeknu, až mrknu do kilometráže, na raftu se dá jet na momentálním toky vltavy všechno, jen se dost nadřete. I šlajsny nebudou nic nebezpečnýho.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pon srp 4, 2008 8:53

pokud o víkendu, tak bych tipoval, že za 1. den do Krumlova, pak 2. + 3. den budeš čekat frotnu v Krumlově u jezu :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » pon srp 4, 2008 8:54

za den ne, ale lidí tam bude mraky
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon srp 4, 2008 8:57

Tři dny, to by mohlo být:

318,7 s Vyšší Brod vp vp vl V. Brod klášter 100 m vl
318,5 p Vyšší Brod + 200 m p
317,9 Bílý mlýn vp v 1,2 N vp propust prohlédnout !!, peřej
317,4 ž [195]
314,9 v 1,5 N vp Horní mlýn – Herbertov, cvičná peřej 200 m
314,4 náhon a Větší Vltavice
312,6 U tří veverek vl ohyb Vltavy + 50 m Rybnický p.
308,9 vp začátek Rožmberka
308,7 s [160] kamenný, Rožmberk vp vl vp vl vl vp vp
308,5 v 1,4 N vl prohlédnout propust !!
307,2 c + 200 m U Nojdy vp stp
298,0 Pod Čeřínem vp + 100 m Braná, Branná vl vl U Fíka 200 m vl
295,9 s Zátoň vp vodočet vp vp
294,3 s Všeměry 2,5 km vp
292,7 Na Pískárně vl vl
289,5 s + 100 m p papírna Větřní vl
288,3 v 1,8 Pečkovský mlýn (u papírny Větřní)
288,1 p Větřní vl vl
287,9 potrubí + 100 m potrubí + 100 m s
286,4 v 1,5 jez Konopa
285,5 Nové Spolí vp
284,9 v 1,1 p krytá býv. rechle, Na rechlích, Český Krumlov vl vp
284,2 s [160] Český Krumlov vp vl vp vl
284,0 v 1,0 !! U Liry
283,6 s Linecký most
283,1 vp „Myší díra“, možno pronést 80 m vp soutěskou pod hradem a zkrátit si trasu o 1,1 km přenesením 2 jezů
283,0 v 1,5 N vp Mrázkův mlýn, propust prohlédnout
282,8 s Český Krumlov centrum vp vp vl vp
282,5 v 1,5 N vp U Jelení lávky propustí !! + 100 m p Jelení lávka vp
282,2 s Lazebnický most Latrán vl, centrum vp
282,0 kam. práh „Myší díra“ vp
281,6 p + 150 m v 0,4 U jatek vl
281,4 s + 100 m Polečnice
281,2 s [157] [160] kam. peřej
280,6 s U trojice + 800 m s ČOV
275,8 Sedm špicí vl skály
272,6 ostrov lépe vl Jílecký p.
271,9 Hacienda vl vl
270,4 s [39] Rájov vp vp začátek CHKO Blanský les + 100 m práh
269,0 v 1,6 N vl !!
268,6 s Zlatá Koruna vp vl vl

Kilometráž jsem si půjčil z www.raft.cz. Tam vůbec jukni!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pon srp 4, 2008 9:02

Přípluv píše:za den ne..
ale jo - kolem 7 hodin pohodový jízdy

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonga » pon srp 4, 2008 9:02

děkuji, něco jsem hledal.
ten odkaz je fajn huž jsem ho uložil

u toho Krumlova je fakt taková pakárna?
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod mayya » pon srp 4, 2008 9:05

Na raftu to bude děsná makačka a opruz. Nechcete si půjčit nerozbitné plastové banány? Úplní začátečníci a ti opatrní můžou přenést šlajsny, jinak peřeje prakticky žádné, resp. žádné nebezpečné.

Osobně bych rozhodně doporučila 1denní plavbu ještě nad Lipnem (z Lenory nebo od Soumarského mostu), nádherná příroda, čisťounká voda po kolena...paráda. Info a osvědčená půjčovna www.votus.cz.

Jinak pokud už dole (vlastně teda nahoře), mně osobně se asi nejvíc líbí právě závěrečný úsek ze Zlaté Koruny (napravo bývalo suprové občerstvení "u maringotky" - takoví mladí free hipíci, bombové placky a pohoda - na rozdíl od obžerstvoven v kempech a jinde cestou), okolo Dívčího kamene (vlevo, možnost zastávky a výběhu na moc pěknou zříceninu) - tam začínají nádherné peřeje.....a v klídku až do Boršova.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod terkad » pon srp 4, 2008 9:11

mayya píše:Jinak pokud už dole (vlastně teda nahoře), mně osobně se asi nejvíc líbí právě závěrečný úsek ze Zlaté Koruny (napravo bývalo suprové občerstvení "u maringotky" - takoví mladí free hipíci, bombové placky a pohoda - na rozdíl od obžerstvoven v kempech a jinde cestou), okolo Dívčího kamene (vlevo, možnost zastávky a výběhu na moc pěknou zříceninu) - tam začínají nádherné peřeje.....a v klídku až do Boršova.

Naprostý souhlas *
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Příspěvekod chonda » pon srp 4, 2008 10:46

Na raft se vykašli, je to dělaný na jinou vodu než Vltava, není tam s tím žádná sranda (teda pokud nemáš představu o vodáctví takovou, že naložíš do raftu štěně, roztáhneš slunečník a jedééém). My to jeli vždycky na vydrách, půjčovnu můžu vřele doporučit Ingetour - je to obrovská půjčovna s pořád ještě relativně ochotným personálem a mají možnost vracení lodí skoro v každé větší vesnici.
Za tři dny se dá stihnout Vyšší Brod až Zlatá koruna, kdybyste hooodně makali a byli na vodě od rána do večera, tak možná až do Boršova.
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pripluv » pon srp 4, 2008 10:49

teoretic píše:
Přípluv píše:za den ne..
ale jo - kolem 7 hodin pohodový jízdy


Praxi mám takovou, že když chci ráno v pohodě vstát, uvařit si, sbalit, na pohodu jet s občasným koupáním na splavu, pontonováním a podobně, je ideální 20-25 km denně.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mayya » pon srp 4, 2008 13:21

Jinak co se týká těch lidí - teď budu trochu strašit :twisted: :mentor: : ano, o prázdninách a zvlášť víkendech bývá Vltava opravdu pěkný maso - fronty na jezech (kde nezkušení a/nebo ožralí a/nebo bezohlední vodáci "předjíždí" a nečekají na bezpečné projetí předchozí lodě), narvaný hlučný kempy, fronty všude kolem (občerstvení, přilehlý hospody, záchody...). Pokud se s tím smíříš a budeš s tím počítat - OK, jinak je to cesta do blázince :wink: .

Jinak malá rada - ať už budete mít půjčenou jakoukoliv loď, označte si ji nějak - podobných tam budou plný břehy. Nám se osvědčila obyčejná černá kobercovka, kterou vždycky vytvoříme nějaký obrázek nebo jméno lodě - na konci se sloupne a je to. J
inak není od věci preventivně si malým visacím zámkem zamknout stan/zipy k sobě (1. bude to známka punku :wink: :supz: :mrgreen: ; 2. ne, že by to odradilo zloděje, který by se tam opravdu chtěl dostat, ale v porovnání s ostatníma se třeba radši vydá jinam), případně použít nějakýho hlídače (když jsme ještě měli a jezdili s labradorem, ač strašně hodným a přátelským, jeho velikost fungovala hooodně dobře :ú 8) ).

Další tip - pokud budete v Krumlově hledat dobrý dlabanec, můžu doporučit restauraci U dvou Mariií (hned u vody, vedle starého "dřevěného" mostu, naproti zámku), vegetariánský Laiban (hned vedle Marií), nebo na kus masa Šatlavu (v boční uličce u náměstí, cca 50m od informačního centra - tam doporučuju rezervačku - skočit třeba odpo a rezervovat na večer).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod teoretic » pon srp 4, 2008 13:24

mayya píše:...inak není od věci preventivně si malým visacím zámkem zamknout stan/zipy k sobě (1. bude to známka punku :wink: :supz: :mrgreen: ; 2. ne, že by to odradilo zloděje, který by se tam opravdu chtěl dostat, ale v porovnání s ostatníma se třeba radši vydá jinam),...
anebo to bude kontraproduktivní, protože si potenciální zloděj řekne:"Aha, ti tam mají asi něco cenného, když si to zamykají ;)"

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod ij1 » pon srp 4, 2008 13:33

teoretic píše:anebo to bude kontraproduktivní, protože si potenciální zloděj řekne:"Aha, ti tam mají asi něco cenného, když si to zamykají ;)"
t.


Přesně jak říká Michal. Minulej týden jsme byli v Sedmihorkách a sousedovic stan na ktarým měli zámek, probrali a při tom rozbily zip, neše stany, bez zámků, se obešly bez nezvané návštěvy
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod zbuddy » pon srp 4, 2008 13:36

Takže Sedmihorky dostály svém slovu, že se tam krade :twisted:
Stan zamykám všude, i v kempech v Německu a Rakousku, i na fesťácích - Colours, M. Skála (tam jsme sice ve VIP části, ale pozornost ochranky nebyla vždy dobrá :twisted: )

@ij1: takže to je dobře, že máš stan bez úhony (již 2x použit :wink: ). Co jste v něm měli vy a co se ztratilo kolegům?

To aby člověk jezdil do českých kempů s karimatkou za 100-200 Kč a dekáčem z bazaru :twisted: a nic jiného ve stanu nenechal. Nanejvýš nějaký Corazon :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod teoretic » pon srp 4, 2008 13:42

tak já mám objeto vícedenních fesťáků tak 10-15, ale zatím vždy nezaknutý a stan bez újmy

(ale holt v backstagi.. - jinak všude potom člověk slyší, co komu bylo ukradeno :()

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod ij1 » pon srp 4, 2008 14:08

zbuddy píše:Co jste v něm měli vy a co se ztratilo kolegům?


Naštěstí se kolegům (rodinka s ročním prckem) nic nestratilo. Ve stanu, tak jako my, měli pouze spacáky a karimatky. Ostatní věci ve vozidle - naštěstí. Holčina měla smysl pro humor , zítra prý nechá pod zipem p*sranou plenu :mrgreen:
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod Cvrk » pon srp 4, 2008 14:11

Už mě ani tak neseje to, že mi ukradnou věci, které jsou mi stejně relativně ukradené (všecko staré, postradatelné, tak jak psal zbuddy), aji jsem si zvykl na samotné zloděje....ale proč jsou ty, promiňte ten výraz, kurvy tak shnilé stan rozepnout a musí ho řezat?!?!!!! :evil: :nasranost: :evil:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod zbuddy » pon srp 4, 2008 14:13

Cvrk píše:....ale proč jsou ty, promiňte ten výraz, kurvy tak shnilé stan rozepnout a musí ho řezat?!?!!!! :evil: :nasranost: :evil:

Protože byl zamčen, jak se psalo výše :twisted: :wink: A štípačky s sebou běžný nahodilý zloděj, na rozdíl od nože, nenosí...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Cvrk » pon srp 4, 2008 14:35

zbuddy píše:Protože byl zamčen...

Nebyl...a dál? :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod zbuddy » pon srp 4, 2008 15:59

Cvrk píše:
zbuddy píše:Protože byl zamčen...

Nebyl...a dál? :mrgreen:


ij1 píše:Minulej týden jsme byli v Sedmihorkách a sousedovic stan na kterým měli zámek, probrali a při tom rozbili zip, neše stany, bez zámků, se obešly bez nezvané návštěvy


Neumíš číst, co tam máš dál? :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod chonga » pon srp 4, 2008 20:43

děkuji všem, dozvěděl jsem se mnoho užitečného.
že je raft na jinou vodu vím. ty rafty je takovej kompromis (počet lidí :mrgreen: +počet pádlovačů :mrgreen: ).

děkuji :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod kmochacek71 » úte srp 5, 2008 8:09

já zas přihodím (jak je mým zvykem 8) ) ňáký obrázky z Vltavy.
Jinak s raftem na Vltavu jedině v půlce října. Rožmberk-Č.Krumlov: 26km / 2 hod. :((
Uživatelský avatar
kmochacek71
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 24, 2007 4:14
Bydliště: Prága

Příspěvekod Simy » stř srp 6, 2008 12:24

však právě na pálavách tolik pádlovat nemusíš. Většinou to u nás vypadá tak že dostanu nějakou nezkušenou slečnu jako háčka a tam se opravdu moc nepádluje, spíš to pádlo ve vode položený brzdí :)

Ale určitě doporučuju víc jak raft, přeci jen k vodě patří i nějaký to nedobrovolný koupání (ve vedrech co bejvaj tak i dobrovolný) a aspoň je na co vzpomínat.
Simy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 5, 2008 13:41


Zpět na Na vodě