Vltava začátkem července 08

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vltava začátkem července 08

Příspěvekod pavel83 » pon říj 15, 2007 19:55

Zdravím, Jsme partička více méně nezkušených vodáku (každý z nás už párkrát někde na vodě jel) a rádi bychom strávili cca 10-14 dnů na vodě v Čechách (bo sme z Moravy). Doprava vlakem, půjčit lodě v pujčovně (3x dvoumístné ), projet se mezi kempama vrátit lodě někde niž po proudu. Můžete mi doporučit nějaké nenáročné trasy? a typ lodi? Zatím jsme všichni jezdili na laminátových, nejsou nafukovací stabilnější (ale pomalejší? ) Díky moc za rady.
pavel83
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte říj 9, 2007 12:11

Příspěvekod Cvrk » pon říj 15, 2007 22:46

Tím "BO" ses prozradil odkud jseš :mrgreen:
Jo, taky bych se hned zúčastnil....ale to je ještě daleko. Trasy ti neporadím, ale budu přitakat, že třeba pálavky jsou fakt stabilnější než laminát.....ale není to takové dobrodrůžo *
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 6:04

V půjčovně stejně nafásnete plasty, ale na Pálavě by ses zase udřel.
Za 14 dní stihneš řeky tři až čtyři, české klasiky jsou - Vltava, Sázava, Ohře, Otava, Lužnice, Berounka a Hron :mrgreen:
Půjčovny dnes již všude i s tebou požadovanými službami, pozor však, v létě jest třeba loď zamluvit hóóódně dopředu, kor přes víkend.
Doporučuji vyhnout se prázdninám a nejpozději vyrazit v půlce června, bo vás tam ušlapou.
Mrcni na i http://www.raft.cz.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod honzi » úte říj 16, 2007 6:20

I já doporučuji vyhnout se prázdninám a to i konci června,to už je Vltava zaplněná školníma výletama.A věř mi bydlím kousíček od ní.To je jak na Václaváku.Kempy plné.Pokud to není možné a budeš muset jet v tomto termínu,vyjeďte z Vyššího Brodu asi tak v úterý to se vyhnete té hlavní vlně co vyjíždí o víkendu.Pujčoven je spousta a cenové rozdíly veliké.Pokud by jsi chtěl jet horní Vltavu z Lenory do Nové Pece,tak pozor pro nízký stav vody muže být tento úsek uzavřenAle toto na jaře nehrozí.Jinak Horní Vlava je max na dva dni, pokud se porozhlédnete i po okolní Šumavě.A z Vyššího Brodu do Krumlova nebo Boršova taky max 3-4 dni.Ale stihneš to i za den.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod patentik » úte říj 16, 2007 7:58

honzi píše:A z Vyššího Brodu do Krumlova nebo Boršova taky max 3-4 dni.Ale stihneš to i za den.


To jsme jeli asi tyden :(( - v ramci skautsko/pivniho tabora. Proste pohodicka. :)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sudovljenko » úte říj 16, 2007 9:32

to je pravda červen až srpen je to assi na nic. To je plno uplně
Život je jako rozkvetlá louka plná fialek jen se pro jednu ohneš a hned tě někdo kopne do prde**
Autor za chibi v text neruč
sudovljenko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 17, 2007 18:14

Příspěvekod sudovljenko » úte říj 16, 2007 9:34

Přípluv píše:V půjčovně stejně nafásnete plasty, ale na Pálavě by ses zase udřel.
Za 14 dní stihneš řeky tři až čtyři, české klasiky jsou - Vltava, Sázava, Ohře, Otava, Lužnice, Berounka a Hron :mrgreen:
Půjčovny dnes již všude i s tebou požadovanými službami, pozor však, v létě jest třeba loď zamluvit hóóódně dopředu, kor přes víkend.
Doporučuji vyhnout se prázdninám a nejpozději vyrazit v půlce června, bo vás tam ušlapou.
Mrcni na i http://www.raft.cz.




muj nazor je že Lužnice je na nic ta je sjízná možná tak při 1 povodnovým stupni
Život je jako rozkvetlá louka plná fialek jen se pro jednu ohneš a hned tě někdo kopne do prde**
Autor za chibi v text neruč
sudovljenko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 17, 2007 18:14

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 10:39

sudovljenko píše:muj nazor je že Lužnice je na nic ta je sjízná možná tak při 1 povodnovým stupni


Kterej byl shodou okolností vloni přesně na začátku prázdnin :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jedik » úte říj 16, 2007 10:41

Přípluv píše:Za 14 dní stihneš řeky tři až čtyři, české klasiky jsou - Vltava, Sázava, Ohře, Otava, Lužnice, Berounka a Hron :mrgreen:

Sazavu nebrat! Strasny olej, vic se clovek nadre, nez zabavi.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 10:43

I volej k tomu patří. Sázava z Ratají dol. nemá toho voleje víc, než jiné české řeky. Kanál v Čunovu sice má něco do sebe, ale zase se to nedá jezdit tejden :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jedik » úte říj 16, 2007 11:00

Nojo ale zase kdyz to je z 90%... :cry: Tedy aspon toto leto.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 11:02

toto leto bylo pro vodu zabity...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 11:29

kmochacek71 píše:Vltava a Ohře trochu tečou, Sázava je v létě z Týnce (nejlepší úsek) většinou suchá, Berounka a Lužnice romantické až líné :-))). Na Vltavě je narváno hlavně v kempech, na vodě celkem pohoda, čekačka na krumlovských jezech letos začátkem července pár minut.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tesil » úte říj 16, 2007 11:32

Přípluv píše:toto leto bylo pro vodu zabity...

...pravil muž, který splul dunaj (i když motorově) :mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 11:41

tam voda byla :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Sirah » úte říj 16, 2007 12:22

Ja sem jela trikrat Vltavu, je to takova klasika, trat Vyssi Brod - Nove Spoli - Zlata Koruna - Borsov (ceske budejovice). Na to ti bohate staci pet dni. Jinak muzu doporucit pujcovnu Ingetour z vyssiho brodu, rano si lodku vyzvednes, ve smluveny den a cas odevzdas na miste ukonceni splaveni a oni si ji vyzvednou a dopravi zpet do vysaku. Jinac jsem jela jednou na siuxu (prijemna lodka) a dvakrat na discovery (pohodlna stabilni kanoika). Vltava je takova jistota v lete ohledne dostatecneho vodniho sloupce pro splaveni (diky lipnu) a rekla bych ze vsechny jezy sou relativne sjizdne, az na "jez na rechlich" a posledni jez pred borsovem :mrgreen: 8)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod honzi » úte říj 16, 2007 12:37

Rechle v Krumlově už mají taky ze dřeva udělaný sjezd vě šlajsne a dají se jet.Podobně jako na Herbertově.Otázkou je zda to tam bude příští rok.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod Sirah » úte říj 16, 2007 12:41

honzi píše:Rechle v Krumlově už mají taky ze dřeva udělaný sjezd vě šlajsne a dají se jet.Podobně jako na Herbertově.Otázkou je zda to tam bude příští rok.


herbertov je v pohode, i ten umely kanal se da, rechle v novem spoli nevim, byla jsem tam naposledy asi pred tremi lety a to byla jeste kovova konstrukce :ú
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod pavel83 » úte říj 16, 2007 19:00

Díky moc za tipy, bude to spíš stylem třeba někde den pobýt a pořádně zachlastat. A co si myslíte třeba o Orlíku, a obden střídat kempy na lodích?
pavel83
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte říj 9, 2007 12:11

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 20:22

jde o to na jakých lodích. Na Orlík minimálně oplachtěnou pramici E 550.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » úte říj 16, 2007 20:29

nebo .. barel..? :mrgreen: :oops: :prayer: #-o :(( :ú
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 20:32

či traverza :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavel83 » úte říj 16, 2007 20:34

to sou ty tam ty kempy jenom 2 nebo co? neříkám že to nebude makačka ale pokuď nebude nějaký chujový vítr tak by to šlo ne?
pavel83
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte říj 9, 2007 12:11

Příspěvekod pripluv » úte říj 16, 2007 20:44

Kempů tam je víc, ale jde spát (a kunzumovat lihoviny) i mimo. Makačka to bude (několik přehrad mám na kánoích za sebou), ale hlavně bacha na pitomej vítr (stačí i nenadálý poryv) a podélné vlny s lodí, keňu to obrátí natotata.
Kdysi jsem si zkoušel uprostřed přehrady cvaknout loď a ještě na onom místě ji otočit, vylít, nasednout a odjet. Měl jsem na sobě jen plavky, v lodi nic nebylo a i tak jsem myslel, že se utopím...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » pon říj 22, 2007 22:12

Přípluv píše:
sudovljenko píše:muj nazor je že Lužnice je na nic ta je sjízná možná tak při 1 povodnovým stupni


Kterej byl shodou okolností vloni přesně na začátku prázdnin :wink:


To sem to presne jel... Chudaci spoluzaci, co byli na vode poprve... Ja si to uzival, protoze to teklo, s ovladanim palavy sem problem nemel a hlavne sme nikde nedrhli... :wink: A vsechny jezy v Tavore byly jetelny. Nekdy to byl adrenalin, ale ucitele me na to pustili, takze v klodu... :D
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavel83 » pon led 7, 2008 20:23

Tak k oživení tématu:
bylo mi doporučeno sjetí vltavy a to z Lenory do hluboké nad vltavou (včetně lipna podle počasí-větru) se zastávkami v kempech: Soumarský most , Nová pec, 2 dny na lipno (to eště nevím kaj), rožmberk, na pískarně, český krumlov, zlatá koruna, boršov, české budějovice, hluboká nad vltavou. no je to tak asi orientačně, nevím jestli jsou v těch městech kempy nebo loděnice. Jen by mě zajímalo jak to vypadá se splavností z lenor do lipna. z lipna by už to mělo být vpohodě ne? uvítám jakékoliv návrhy a připomínky k trase. Díky.
pavel83
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte říj 9, 2007 12:11

Příspěvekod pripluv » pon led 7, 2008 20:37

Z Lenory se jet dá ... ale Lipno prokleješ nastokrát. Začal bych ve Vyšším Brodě (kousek pod Lipnem).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Sirah » pon led 7, 2008 20:44

Přípluv píše:Z Lenory se jet dá ... ale Lipno prokleješ nastokrát. Začal bych ve Vyšším Brodě (kousek pod Lipnem).


tak tak...
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod Hafi » pon led 7, 2008 20:48

a stejne nepojedes celou vltavu (mezi lipnama to z logickych duvodu nejde), ja bych navrhoval: z nove pece (nebo uz u vesnice Pekna - velmi dobra hospudka s levnym budvarkem :ú ) bych prejel do vyssiho brodu po zemi....idealni varianta, stejne tak vltava pod borsovem a hlavne pod budejicema je desna nuda...

a jeste kdyz je voda tak se jezdi nejen z lenory ale i z horni vltavice (btw etapa lenora-soumarak jak jsi ji navrhnul je desne kratka). myslim ze vyjimecne NP povoli sjezd i z B. lady, ale to uz je tak na singlkajak....s nicim vetsim to asi nejde.
Naposledy upravil Hafi dne pon led 7, 2008 20:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod mayya » pon led 7, 2008 20:52

pavel83 píše:Tak k oživení tématu:
bylo mi doporučeno sjetí vltavy a to z Lenory do hluboké nad vltavou (včetně lipna podle počasí-větru) se zastávkami v kempech: Soumarský most , Nová pec, 2 dny na lipno (to eště nevím kaj), rožmberk, na pískarně, český krumlov, zlatá koruna, boršov, české budějovice, hluboká nad vltavou. no je to tak asi orientačně, nevím jestli jsou v těch městech kempy nebo loděnice. Jen by mě zajímalo jak to vypadá se splavností z lenor do lipna. z lipna by už to mělo být vpohodě ne? uvítám jakékoliv návrhy a připomínky k trase. Díky.


Úsek z Lenory do Nové Pece je nádherný, má to úplně jiný charakter než zbytek trasy, Vltava protéká národním parkem, kolem lesy, relativní "divočina"...paráda. Vody málo, ale nádherně průzračná. Často si ho jeden den sjedeme při pobytu na Šumavě. Pouští tam lodi i když je pár centimetrů míň - nevím teď přesný číslo :((, to někde vygoogluješ.

Ale fakta: my využíváme půjčovnu Votus přímo v Lenoře, Bláhovi - příjemní lidi, nabízí klasické "banány" - plastové Vydry, na konci si pro ně přijedou. Jinak není problém za den dojet až do Nové Pece, dáváme to tak za 6-7hod. vč. malých přestávek. Na Soumarský most je to z Lenory kousíček, to se nevyplatí - když už, tak skončit v Pěkné. Jinak těsně přes N.Pecí je to už trochu olej, ale dá se.
Přejíždět Lipno rozhodně nedoporučuju - taky jsme to kdysi zvažovali (a párkrát jsme tam i nějaké dobrodruhy viděli), ale trochu zafouká a jsou vlny, je to pak o ústa. A pokud bys chtěl kvůli bezpečnosti podél levého břehu, je tam dost členitý břeh, hodně civilizace - kempy, marina apod., které musíš objíždět. Naopak pravý břeh je celkem nedotčený, ale zase neprostupný, zarostlý a bažinatý, takže nouzové kotvení taky nic moc. Nehledě na to, že se příšerně nadřeš (pokud si nevyrobíš plachtu).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Další

Zpět na Na vodě