Poprvy na vodu

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Poprvy na vodu

Příspěvekod Goggy » čtv kvě 3, 2007 16:18

Tak, v utlem veku 21ti let pojedu asi za mesic poprvy na vodu - tak na pet dni, jeste se nevi kam, ale pojede nas vic, a protoze nechci bejt za uplnyho blba tak se ptam, co si mam s sebou sakra vzit :(( z 'outdoor' vybaveni mam z minulosti letni spacak, stan pro 3, goretexovy tenisky a victorinox :roll:

Co budu potrebovat? Co si s sebou vzit, abych mel vsechno ale zase netahl 40 kilo? Ceho se vyvarovat, abych to cely nejak prezil :mrgreen:
Goggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 3, 2007 16:14

Příspěvekod PepaR » čtv kvě 3, 2007 16:39

Doporucoval bych sandaly nebo tenisky do vody, nejake plavky :), které po vodě oželíš neboť budou zralé na odpis. A žtaky by se šikl loďák nebo to lze řešit i igelitovými sáčky.
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Příspěvekod tuso » čtv kvě 3, 2007 17:52

Hlavně si vem věci, kterých nebude škoda, a kterým nevadí voda. Nezapoměň na vodě odolný opalovací krém /pravidelně zapomínám :mrgreen: / S tím možná nebude každý souhlasit, ale hodí se i rukavice- já nosím cyklistické. To víš, když nejsi zvyklý, tak mozoly na sebe nenechaj dlouho čekat.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 3, 2007 18:15

Nezvyknem si robit reklamu, ale moje zazitky z prveho splavu v zivote najdes tu. Teoreticky by ti to mohlo pomoct. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Goggy » čtv kvě 3, 2007 19:51

Tyjo, ted se mi tam chce o dost min :shock: :mrgreen:
Goggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 3, 2007 16:14

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 3, 2007 20:11

Goggy píše:Tyjo, ted se mi tam chce o dost min :shock: :mrgreen:


Preco, preboha? Ved to je uplna parada! :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonda » čtv kvě 3, 2007 21:19

Goggy píše:Tyjo, ted se mi tam chce o dost min :shock: :mrgreen:

Přečti si nějakej howadoorův cestopis, po tom už se ti nebude chtít ani dýchat, natož ještě někam chodit :twisted: :twisted: :twisted:
Voda je fakt super, když vyjde počasí a dobří lidi, tak je to skoro nejlepší relax...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Goggy » čtv kvě 3, 2007 21:34

Jinak zatim dik za odpovedi, ten vodeodolnej krem me teda vazne nenapad, a to se palim jak divej :oops: rukavice na kolo si vemu urcite, bez nich mam po zime i mozoly z toho kola... neporadite jeste nejaky sandaly, abych se v nich nezabil, slo v nich jit i dyl a aby se pokud mozno po vode nerozpadly? :((
Goggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 3, 2007 16:14

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 3, 2007 21:40

Goggy píše:...neporadite jeste nejaky sandaly, abych se v nich nezabil, slo v nich jit i dyl a aby se pokud mozno po vode nerozpadly? :((


Osobne si myslim, ze akekolvek. V clne som bol na boso a na susi je jedno, co si obujes... Ale Vilik&co. zboznuju klasicke vietnamky... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 3, 2007 21:45

Goggy píše:neporadite jeste nejaky sandaly, abych se v nich nezabil, slo v nich jit i dyl a aby se pokud mozno po vode nerozpadly? :((

ja vetsinou najdu doma nejaky vyrazeny rozpadly tenisky (takze jsou z nich uz ve vysledku sandaly :wink: ) a pak uz je domu nevozim...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod chonda » čtv kvě 3, 2007 21:54

Rujir píše:
Goggy píše:...neporadite jeste nejaky sandaly, abych se v nich nezabil, slo v nich jit i dyl a aby se pokud mozno po vode nerozpadly? :((


Osobne si myslim, ze akekolvek. V clne som bol na boso a na susi je jedno, co si obujes... Ale Vilik&co. zboznuju klasicke vietnamky... :mrgreen:


Být v člunu na boso tě přejde po prvním cvaknutí se a rozseknutí si nohy o šutr, střep apod.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 3, 2007 21:58

chonda píše:Být v člunu na boso tě přejde po prvním cvaknutí se a rozseknutí si nohy o šutr, střep apod.


Netvrdim, ze nie, ale mal som to stastie, ze som sa este necvakol... :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jedik » čtv kvě 3, 2007 22:05

Goggy píše:Jinak zatim dik za odpovedi, ten vodeodolnej krem me teda vazne nenapad, a to se palim jak divej :oops: rukavice na kolo si vemu urcite, bez nich mam po zime i mozoly z toho kola... neporadite jeste nejaky sandaly, abych se v nich nezabil, slo v nich jit i dyl a aby se pokud mozno po vode nerozpadly? :((

Opet poradim ze zkusenosti Triop Aqua, zrovna jsem je videl v Hudy za snad 800,-(?) mozna trosku min ci vic.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv kvě 3, 2007 22:30

Ahoj,
na goretexy a spol. zapomeň.

Když jedeš na lodi, doporučuju (pokud nejsi Feinschmäcker a nemáš neopren): šusťákový kraťasy, funkční triko popř. šusták větrovka. Na nohy kecky vietnavky ála Converse od vietnamců (kotníčkový -> neomlátí se ti kotníky). Na hlavu něco, abys nechyt úžeh/úpal (pletou se mi). Brejle.

Do kempu - stan, spacák, kariamtka, oblečení - starý, kterýho neni škoda, když ho zašpiníš, poleješ pivem etc. Nejsi modelka. Počítej, že se slíkneš z hadrů do lodi, vemeš si něco suchýho a pudeš do lesa na dříví, pak v tom samym budeš vařit večeři, kalit a spát.

Ze svých vodáckých puťáků doporučuji na 14 dní (mimo oblečení do lodi = do vody):
5x trenky, 4x ponožky, jedny chlupatý, dvě mikiny, dvoje gatě; sandále, tenisky když dete hrát volej nebo soft; ručník, něco na hlavu, brejle; serepetičky (krém protiopalovací, repelent, lékárna, holení, mejdlo [ne moc potřeba].

To celý je nejlepší zabalit do sudu nebo do loďáku, aby to nebylo mokrý.

Taky záleží na počasí, když je hezky, půlku věcí nevytáhneš.

Jo a ty kecky by měly mít dole díry, aby mohla vytejkat voda.

TOž asi věe, doboeu
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Kocajz » pát kvě 4, 2007 8:33

Též doporučuju na nohy kecky ala Vietnam, kraťasy, triko popř. větrovku dle počasí. Vše ostatní do Barelu nebo loďáku a dobře zavřít! Hlavně nemít po kapsách mobil, digitální foťák, klíče..... Vždy se cvakneš když to nejmíň čekáš :D
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod tulak » pát kvě 4, 2007 9:23

no a teď, protože nejedeš sám ale asi s někým kdo to už absolvoval, si zjisti co si berou ostatní abys mezi estétama nevypadal jako humusák ..... nechali by tě jet 100m za sebou abys nekazil dojem, nebo abys nejel jako estét mezi humusákama ..... nechali by tě jet 100m za sebou abys nekazil dojem. jinak na vodu do lodi jsem si zásadně bral oblečení a tenisky v takovém stavu, abych se s nimi mohl v nejhorším případě po doplutí s pietou rozloučit. většina oblečení po 14ti dnech namáčení a sušení měla rozpadavou tendenci ..... :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Vilík » pát kvě 4, 2007 15:44

Tos krom toho, co tadykt bylo napsano vrele doporucuju mit obleceni, ktery bude v lodi striktne oddeleny od ostatniho... Proste plavky (kratasy), tenisky od Vietnamcu (nerozsekas si nohy jako v sandalich, pokud nemas neoprenovy ponozky, tak ty kotnikovy), triko a nejakou starou vetrovku (ja uz tedka mam kajakarskou bundu :wink: ). A s timto oblecenim nepocitej na nic jinyho... Spoluzacka si na vode prvni den namocila prvni tenisky a druhej si vzala druhy, suchy... A vecer mela mokry dvoje... Pochopila, proc sem lezl do mokryho...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pát kvě 4, 2007 18:47

Vilík píše:A vecer mela mokry dvoje... Pochopila, proc sem lezl do mokryho...

A když ráno vyrážíte, tak než se vše sbalí a než dohoří oheň od snídaně, kecky se na něm dají usušit. Dřív nebo později chytneš grif, aby nechytly. A to labůžo, lézt do vyhřátejch kecek... A hned si ty teplý nohy namočit, když je blbej břeh.... už mi to začíná chybět
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vilík » sob kvě 5, 2007 13:25

uplne jinej martin píše:
Vilík píše:A vecer mela mokry dvoje... Pochopila, proc sem lezl do mokryho...

A když ráno vyrážíte, tak než se vše sbalí a než dohoří oheň od snídaně, kecky se na něm dají usušit. Dřív nebo později chytneš grif, aby nechytly. A to labůžo, lézt do vyhřátejch kecek... A hned si ty teplý nohy namočit, když je blbej břeh.... už mi to začíná chybět


Neoprenovy ponozky sou sice mokry, ale vyhrejou se samy za par chvil... A susit nad ohnem (varicem) bych si je netroufl... Vim, jak smrdi, kdyz schnou postupne... :((
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » sob kvě 5, 2007 15:30

Vilík píše:
uplne jinej martin píše:
Vilík píše:A vecer mela mokry dvoje... Pochopila, proc sem lezl do mokryho...

A když ráno vyrážíte, tak než se vše sbalí a než dohoří oheň od snídaně, kecky se na něm dají usušit. Dřív nebo později chytneš grif, aby nechytly. A to labůžo, lézt do vyhřátejch kecek... A hned si ty teplý nohy namočit, když je blbej břeh.... už mi to začíná chybět


Neoprenovy ponozky sou sice mokry, ale vyhrejou se samy za par chvil... A susit nad ohnem (varicem) bych si je netroufl... Vim, jak smrdi, kdyz schnou postupne... :((


Ale neoprenový ponožky nemá každej a stojí pětikilo narozdíl od kecek od ťamanů...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vilík » sob kvě 5, 2007 21:35

uplne jinej martin píše:
Vilík píše:
uplne jinej martin píše:
Vilík píše:A vecer mela mokry dvoje... Pochopila, proc sem lezl do mokryho...

A když ráno vyrážíte, tak než se vše sbalí a než dohoří oheň od snídaně, kecky se na něm dají usušit. Dřív nebo později chytneš grif, aby nechytly. A to labůžo, lézt do vyhřátejch kecek... A hned si ty teplý nohy namočit, když je blbej břeh.... už mi to začíná chybět


Neoprenovy ponozky sou sice mokry, ale vyhrejou se samy za par chvil... A susit nad ohnem (varicem) bych si je netroufl... Vim, jak smrdi, kdyz schnou postupne... :((


Ale neoprenový ponožky nemá každej a stojí pětikilo narozdíl od kecek od ťamanů...


Jasne, ja to psal jako to, co bylo mokry, kdyz sem do toho lezl...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bob » sob kvě 12, 2007 14:29

Rujir píše:
chonda píše:Být v člunu na boso tě přejde po prvním cvaknutí se a rozseknutí si nohy o šutr, střep apod.


Netvrdim, ze nie, ale mal som to stastie, ze som sa este necvakol... :ú


To není možný :D no ikdyž krásně se cvaknout je taky umění... :)
Bob
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob kvě 12, 2007 14:09
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod kena » ned čer 17, 2007 20:55

Ahoj,jsem začátečník a vodu pojedu s přítelkyní.Jakou lod bychom si měli zapůjčit,která je alespon trochu vhodnější pro nováčky?(kromě raftu:-)
Co nafukovací Pálava?
Díky.
kena
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 14, 2007 1:52

Příspěvekod uplne jinej martin » ned čer 17, 2007 21:54

kena píše:Ahoj,jsem začátečník a vodu pojedu s přítelkyní.Jakou lod bychom si měli zapůjčit,která je alespon trochu vhodnější pro nováčky?(kromě raftu:-)
Co nafukovací Pálava?
Díky.

otevřenou deblovku.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vilík » ned čer 17, 2007 22:10

kena píše:Co nafukovací Pálava?


Palavu NE!!!

Radsi si pujcte neznicitelnou tezkou, ale stabilni plastovou deblovku, kterou maji v kazde pujcovne...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon čer 18, 2007 6:37

Pálavu ne. Udřete se a nic se tam pořádně nevejde.
Hlasuju za plastovou kánoi typu Vydra.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon čer 18, 2007 7:46

Přípluv píše:Pálavu ne. Udřete se a nic se tam pořádně nevejde.
Hlasuju za plastovou kánoi typu Vydra.


Nie je Vydra trochu prilis vratka pre nas zaciatocnikov? :shock: Ja tomu teda prdlajs rozumiem, ale mal som pocit, ze s Vydrou by som sa cvakol kazdych desat metrov. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod kapyčník » pon čer 18, 2007 8:00

Taky hlasuju pro vydru. Na pálavě čovek jenom pádluje, stejne to vůbec nejede a vůbec si to neužije. Jel jsem na ní jednou a už nikdy více...
kapyčník
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob čer 16, 2007 13:19
Bydliště: Horažďovice

Příspěvekod tuso » pon čer 18, 2007 8:03

kapyčník píše:Taky hlasuju pro vydru. Na pálavě čovek jenom pádluje, stejne to vůbec nejede a vůbec si to neužije. Jel jsem na ní jednou a už nikdy více...


Jenomže, když je začátečník/a předpkládám, že přítelkyně taky/, tak to bude rodeo na plastové lodi.Já bych byl pro Orinoko. Je pro 2 a je stabilnější než Pálava. Sice spadá do kategorie raftů, ale když si začátečník, tak je lepší neriskovat.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kapyčník » pon čer 18, 2007 8:07

Taky záleží co chce jet za řeku. A odkud kam....
kapyčník
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob čer 16, 2007 13:19
Bydliště: Horažďovice

Další

Zpět na Na vodě