Čo na splav?

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čo na splav?

Příspěvekod Rujir » sob kvě 13, 2006 10:49

Uz som tu asi niekde spominal, proste Tuso ma berie buducu nedelu na splav akehosi potoka v Cechach (myslim ze sa zove Moravica). No a kedze ja som odjakziva suchozemska krysa, tak toto bude moja vodna premiera (nafukovacku na Balatone neratam). Preto mi tak trochu vrta hlavou, co si tam zobrat, zaobstarat a pod. Za kazdu radu vopred diky. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob kvě 13, 2006 10:55

Na čem jedete? Kanoe, kajak? Na jak dlouho? Povezete věci s sebou?

Každopádně si vem do lodi nějaký starý boty (sandále se mi moc neosvědčili, nejlepší jsou china kecky).

Po zodpovězení otázek napíšu víc. Jinak toto je otázka stejně hlavně pro Vilíka :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » sob kvě 13, 2006 10:57

No ja toho o tom vela neviem. Ak som to spravne pochopil tak to je taky ten velky cln pre sest ludi - to je terminologia, co? :mrgreen: A splavovat budeme len jeden den. Vraj sa tam vypusta v ten den nejaka nadrz a len vdaka tomu sa to da splavit - takze jeden den je horny aj dolny limit.

BTW Preco sa ti neosvedcili sandale?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob kvě 13, 2006 11:06

Rujir píše:...taky ten velky cln pre sest ludi - to je terminologia, co?

Raft. Tak to je v pohodě...

Rujir píše:A splavovat budeme len jeden den.

tak si vemte jeden, dva barely (loďáky) na suchý hadry (bude-li dole čekat uatu, tak ani nemusíte), rum, foťák (páč tu budem požadovat fotoreport), termosku s čajem.
Na sebe něco, co bude mokrý (dlouhý roky jsem jezdil v ustřiženejch montérkách), něco na hlavu (ideální je helma :wink: )...

Rujir píše:Preco sa ti neosvedcili sandale?

Protože když se zmítáš v nějakým vracáku pod splavem, tak ti je proud strhává, případně šlápneš na břehu do takovýho toho plastelinovýho bahna a jsi bosky, případně si přetrhneš pásek a když ani to ne, tak se ti mezi nohu a sandál zapíchne nějakej klacek (při návratu z paluše :mrgreen: )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod poiko » sob kvě 13, 2006 11:36

Sakryš chtěl jsem sem dát link, ale za boha to nemůžu najít, asi to je vložený v threadu s jiným názvem :? Tohle téma se tu už jednou řešilo. Asi to bude v sekci Oblečení
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Vilík » sob kvě 13, 2006 20:59

Přípluv píše:Na čem jedete? Kanoe, kajak? Na jak dlouho? Povezete věci s sebou?

Každopádně si vem do lodi nějaký starý boty (sandále se mi moc neosvědčili, nejlepší jsou china kecky).

Po zodpovězení otázek napíšu víc. Jinak toto je otázka stejně hlavně pro Vilíka :wink: ...


Diky za duveru...

Na vsechnu otazky je tady nekde odpoved... myslim, ze ve vlaknu Poprve do prirody...

A sandale sou fakt hnus... Rozseknutej palec je blbej uraz, navic se to muze zanitit, protoze je to ve vode a blbe se to hoji... a to ani nemluvim o tom, jak se to z pozice zdravotnika blbe osetruje.
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 18, 2006 11:41

Este jedna otazocka. Co s okuliarmi? Ja viem, ze idealne by boli kontaktne sosovky, ale kvoli jednemu splavu sa mi ich kupovat nechce. Bez okuliarov som slepy ako netopier, ale zase predstava straty okuliarov za osem litrov niekde vo vode ma tiez prilis neoblazuje. Myslite, ze bude stacit gumicka? :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » čtv kvě 18, 2006 11:44

Rujir píše:Este jedna otazocka. Co s okuliarmi? Ja viem, ze idealne by boli kontaktne sosovky, ale kvoli jednemu splavu sa mi ich kupovat nechce. Bez okuliarov som slepy ako netopier, ale zase predstava straty okuliarov za osem litrov niekde vo vode ma tiez prilis neoblazuje. Myslite, ze bude stacit gumicka? :((


Musí :)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 18, 2006 12:11

Rujir píše:Myslite, ze bude stacit gumicka? :((


Gumka stačí. Těsně na hlavu. A klidně bych tam dal i tu šňůru. To bych se na ní radši oběsil, než utopit brejle za osmičku :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » čtv kvě 18, 2006 12:23

Přípluv píše:Gumka stačí. Těsně na hlavu. A klidně bych tam dal i tu šňůru. To bych se na ní radši oběsil, než utopit brejle za osmičku :ú ...


Ale zase ty vzpomínky na první splav. :twisted: Pokusím se neutopit ho. Doufám, že bude hezky. Já to přežiju, ale Rujir jede poprvé a myslím si, že první zážitek by měl být co nejlepší. V každém případě jízda bude klasicky- Jánské koupele- I.pivní zastávka, Podhradí kemp - II.pivní zastávka, a pruběžně nejaký životabudič.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 18, 2006 12:30

tuso píše:Ale zase ty vzpomínky na první splav. :twisted: Pokusím se neutopit ho. Doufám, že bude hezky. Já to přežiju, ale Rujir jede poprvé a myslím si, že první zážitek by měl být co nejlepší. V každém případě jízda bude klasicky- Jánské koupele- I.pivní zastávka, Podhradí kemp - II.pivní zastávka, a pruběžně nejaký životabudič.


No mne na pocasi tiez az tak nezalezi, aj ked pekne pocasie vzdy potesi. Uz sa tesiiim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jo a diky za odpovede!
:mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tulak » čtv kvě 18, 2006 12:32

Rujir píše:Este jedna otazocka. Co s okuliarmi? Ja viem, ze idealne by boli kontaktne sosovky, ale kvoli jednemu splavu sa mi ich kupovat nechce. Bez okuliarov som slepy ako netopier, ale zase predstava straty okuliarov za osem litrov niekde vo vode ma tiez prilis neoblazuje. Myslite, ze bude stacit gumicka? :((

ono někdy nevidět do čeho jedete také není k zahození a navíc předpokládám budeš vepředu a ve všem budeš dřív. ..... ale vážně, normální gumička a jestli je to divočejší, tak ještě tenkou šňůrkou za jednu nožičku volně třeba do knoflíkové dírky u krku nebo malou dírku udělat. když je voda divočejší, tak z raftu vyletíš ani nevíš jak ..........
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Čo na splav?

Příspěvekod sedlo » čtv kvě 18, 2006 12:43

Rujir píše:Uz som tu asi niekde spominal, proste Tuso ma berie buducu nedelu na splav akehosi potoka v Cechach (myslim ze sa zove Moravica). No a kedze ja som odjakziva suchozemska krysa, tak toto bude moja vodna premiera (nafukovacku na Balatone neratam). Preto mi tak trochu vrta hlavou, co si tam zobrat, zaobstarat a pod. Za kazdu radu vopred diky. *


Nezapomeň si vzít hlavně zdravotní kartu,když se utopíš, at to patologii proplatí pojištovna :D :D :D
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 18, 2006 12:47

To tak vypadá, že Rujir bude levej háček :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » čtv kvě 18, 2006 12:49

Přípluv píše:To tak vypadá, že Rujir bude levej háček :mrgreen: ...


Uvidíme jak pádluje a jakej má postřeh- ať se ve vrbičkách pod Waizonem nenapíchnem na nějakej kus stromu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 18, 2006 12:50

Hlavně aby byl vzornej hák :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » čtv kvě 18, 2006 12:52

Přípluv píše:Hlavně aby byl vzornej hák :wink: ...


Naučí se :smt021
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 18, 2006 12:54

tuso píše:Uvidíme jak pádluje a jakej má postřeh- ať se ve vrbičkách pod Waizonem nenapíchnem na nějakej kus stromu.


Ja padlujem ako dabel. A postreh mam este lepsi. V Jungle speed-e nado mna niet! :mrgreen: Len uvidime ci moje slabucke rucicky nieco zavazia pri tom padlovani... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Co na Vltavu při 40 m3/s

Příspěvekod zlaťák » čtv črc 16, 2009 21:35

Ahoj.
Příští týden jedeme na Vltavu a nemůžu se rozhodnout co za lodě. Původně jsme chtěli jet klasicky na plastových Vydrách. Jenže někteří nikdy na vodě nebyly a je jí přeci jen dost. Co byste poradili? Plasťáky, Pálavy, 4 místný rafty nebo 6 místný rafty? Dík, Martin
zlaťák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 16, 2009 21:31

Re: Čo na splav?

Příspěvekod pripluv » pát črc 17, 2009 6:17

vydra je dobra, pro zacatecnika trochu vratka, kdyz je vic vody je nejobratnejsi.
kanoe s kylem co rezou vodu jsou stabilnejsi, ale hur se ovladaji.
palava v tvem pripade asi idealni.
na raftech se udrete, zas tak to tyct nemuze, abe to plynule jelo...

jestli udelate posadky tak, aby na kazdym kormidle sedel uz nekdo aspon trochu zkusenej, co neco jel, berte vydry. jestli ne, palavy. tot muj nazor.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Čo na splav?

Příspěvekod pripluv » pát črc 17, 2009 6:17

btw: nebo kombinace lodi. prostridat se muzete a priste budete mit jasno.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Na vodě