Mokrou Moravou

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mokrou Moravou

Příspěvekod defenger » pon čer 13, 2011 20:51

Ahoj. Jel jste nekdo Moravu, usek Postrelmov - Olomouc? Zajima mne snad vše. I jezy, kvuli možné učasti detí a zacatečníků..
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod Luke » pon čer 13, 2011 21:04

Loni jsme jeli Hanušovice-Litovel. Ze začátku pěkná hravá voda, místy tedy né moc hluboká, později (právě asi z toho Postřelmova) už takový líný. Kempy takovej průměr, lidé příjemní, ceny lidové, vodáků málo. Jezy jsme většinou přenášeli (taky byli začátečnící).

Doporučím kemp u vily Háj (tuším že to tak bylo) je hned vedle MVE, ale v náhonu se jet nedá, takže se tam lodě musí donést, asi 400 metrů. Nebo to objet klasickým korytem pod elektrárnu a pak je to k vile Háj o něco blíž (100m). Kemp (nebo spíš tábořiště) v Litovli stál celkem za prd.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod rieMa » úte čer 14, 2011 6:58

:) Kdy jedete? My to zatím plánujem na 10.-15.8. ;)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod defenger » stř čer 15, 2011 3:41

jenom vikendovka na tri dny, 8-10.7., a o mesic pozdeji jedeme na Vltavu, od Šumavy.
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod rieMa » stř čer 15, 2011 7:19

Tak ať se vydaří počasí :)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod defenger » stř čer 15, 2011 16:24

díky, vám také. Ale stale uvitam jakekoliv rady a zkušenosti, jedu v místa, kde jsem ješte nebyl...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod Cubinho84 » úte črc 12, 2011 23:44

Cubinho84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 12, 2011 23:41

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod Indy » úte črc 12, 2011 23:56

moje velmi stare postrehy jsou tyto:

kilometraz, tam je vsechno prenaseni a tak.

usek za olomouci je uplne zvlastni, je i usek bez mostu, snad jen jeden, les kolem, sice olej ale jedine co uvidis tak rybare a draty, z civilizace dal jen odpadky... podle me stoji za to. zvlastni, postapokalypticke.

jinak se da kempovat na brehu mimo obce, a kdyz budete mit stesti muzete zaparkovat a par metru si zajit na origo hanacky vesnicky bigbit. to je taky kulturni fenomen.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Mokrou Moravou

Příspěvekod defenger » stř črc 13, 2011 6:41

tak jsem z vyletu po Moravě doma, a budu ješte 2 týdny. Jsem totiz na neschopence :-) Pri navratu domů se noha zvrtla na cestě a batoh me primačkl jako mouchu, takže kotník v háji. Ale pamatkou na samotnou plavbu zůstava telo plné modřin a šrámů. Měla to být pohodova plavba (jak slibovali, když mě lákali), opak byl pravdou. Zpočatku mělko a hodne tažení pres melčiny. Pak prišly kameny a stromy pod vodou, takže jsme šli často pres palubu. Bohužel,i zkušené vodaky to nekde chytlo do jezu, naštestí malého (ty velké jsme prenašeli). Jezy byly s predstihem značené jen nekdy,celkově špatná orientace, vyzadovalo to zkušeny a cesty znalý doprovod. No, alespon vím, že házečka neni zbytečný výdaj a že neprenové ponožky jsou taky fajn :-) Celkově fajn výlet, a dobra životní zkušenost (abych vedel, na co mám)... PS: Nakonec jsme jeli usek Hanušovice - Litovel (do Olomouce bychom to z čas.důvodů nestihli).
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav


Zpět na Na vodě